Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Εγώ κορίτσια μόλις αδιαθετησα....

Κουκλίτσα μου κάθε αρχή περιόδου είναι ένα καινούριος κύκλος προσπαθειών!Κάθε εμπόδιο για καλό

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Τεστ έκανες καθόλου εσύ?ή πήγαινες κατευθείαν για χοριακή?εγώ περιμένω σήμερα είναι 33 ημέρα αν δεν έρθει  αύριο θα πάω κάνω β χοριακή πάλι.

Melody μου πως είσαι? Έκανες τεστακι?

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Κουκλίτσα μου κάθε αρχή περιόδου είναι ένα καινούριος κύκλος προσπαθειών!Κάθε εμπόδιο για καλό

Melody μου πως είσαι? Έκανες τεστακι?

Το ξέρω όμως ένιωθα διαφορετικά.. Πφφ σε ευχαριστώ πολύ πάντως κορίτσι μου! 

Εσύ πως νιώθεις; 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Το ξέρω όμως ένιωθα διαφορετικά.. Πφφ σε ευχαριστώ πολύ πάντως κορίτσι μου! 

Εσύ πως νιώθεις; 

Εγώ έχω πολλά πονακια ιδιαίτερα όταν είμαι όρθια.αλλα και πολύ υπνηλία από τα χάπια μάλλον.Κατα τ αλλά είμαι καλά.Εχω βάλει θερμοφορα στη κοιλίτσα μου και ξαπλώνω.

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσια μόλις μου ήρθε η ασχημομούρα..:cry:

Εεελα ρεε..Δεν πειραζει ομορφιά μου.Βουρ γι αυτόν τον μήνα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Εγώ έχω πολλά πονακια ιδιαίτερα όταν είμαι όρθια.αλλα και πολύ υπνηλία από τα χάπια μάλλον.Κατα τ αλλά είμαι καλά.Εχω βάλει θερμοφορα στη κοιλίτσα μου και ξαπλώνω.

Εεελα ρεε..Δεν πειραζει ομορφιά μου.Βουρ γι αυτόν τον μήνα!

Ουτροτζεσταν περνεις;; 

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια γιατί είναι άσχετη; παράγγειλα από το ίντερνετ τα τεστ εγκυμοσύνης και ωορηξιας hometest όμως δεν λέει πόσο ευαίσθητα είναι.. Δηλαδη από πόσο μετράει την χοριακη; επίσης τα τεστάκια ωορηξιας πως τα κάνουμε; δεν έχω ξανά χρησιμοποιήσει.. 

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μόλις μου ήρθε η ασχημομούρα..:cry:

Πάμε για τον επόμενο μήνα!! 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ουτροτζεσταν περνεις;; 

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια γιατί είναι άσχετη; παράγγειλα από το ίντερνετ τα τεστ εγκυμοσύνης και ωορηξιας hometest όμως δεν λέει πόσο ευαίσθητα είναι.. Δηλαδη από πόσο μετράει την χοριακη; επίσης τα τεστάκια ωορηξιας πως τα κάνουμε; δεν έχω ξανά χρησιμοποιήσει.. 

Τα τεστ εγκυμοσύνης δεν ξέρω ποσό ευαίσθητα είναι και εγώ τα πήρα αλλά δεν έτυχε να τα χρησιμοποιήσω ακόμη! (εγώ προτιμώ να τα κάνω με την πρώτη ημέρα καθυστέρησης βέβαια) 

τωρα όσο αφορά τα τεστ ωορρηξιας ποσό είναι ο κύκλος σου συνήθως; Εμένα κυμαίνεται από 25-30 όποτε ξεκινάω από την 9η  ημέρα, την πρώτη φορά που τα δοκίμασα βρήκα θετικό την 12η ημέρα την δεύτερη φορά βρήκα την 13η

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ουτροτζεσταν περνεις;; 

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια γιατί είναι άσχετη; παράγγειλα από το ίντερνετ τα τεστ εγκυμοσύνης και ωορηξιας hometest όμως δεν λέει πόσο ευαίσθητα είναι.. Δηλαδη από πόσο μετράει την χοριακη; επίσης τα τεστάκια ωορηξιας πως τα κάνουμε; δεν έχω ξανά χρησιμοποιήσει.. 

Πάμε για τον επόμενο μήνα!! 

Παίρνω utrogestan γιατι είχα 15 προγεστερόνη και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι μέχρι να ξανακάνω εξετάσεις ότι θα το χασω.Ηθελα να γράψω για τα hometest.εγω είχα κάνει σχεδόν μια εβδομάδα ή και λιγοτερο πριν την περίοδο και δεν έδειξε.Σημερα επειδή φοβήθηκα με τα πονακια ξαναέκανα τεστ.Ενα το οποίο λέγεται primo test και σε κλάσματα βγήκε μια έντονη ροζ γραμμή κι έκανα κι ένα της hometest το οποίο βγήκε αχνό.Αρα δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστα είναι.επισης διάβαζα ότι τα τεστ ούρων ανιχνεύουν καλύτερα μετά την καθυστερηση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Παίρνω utrogestan γιατι είχα 15 προγεστερόνη και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι μέχρι να ξανακάνω εξετάσεις ότι θα το χασω.Ηθελα να γράψω για τα hometest.εγω είχα κάνει σχεδόν μια εβδομάδα ή και λιγοτερο πριν την περίοδο και δεν έδειξε.Σημερα επειδή φοβήθηκα με τα πονακια ξαναέκανα τεστ.Ενα το οποίο λέγεται primo test και σε κλάσματα βγήκε μια έντονη ροζ γραμμή κι έκανα κι ένα της hometest το οποίο βγήκε αχνό.Αρα δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστα είναι.επισης διάβαζα ότι τα τεστ ούρων ανιχνεύουν καλύτερα μετά την καθυστερηση

Να μην φοβάσαι κορίτσι μου διώξει τις κακές σκέψεις όλα θα πάνε καλά θα το δεις !!! Θύμισε μου ποτε θα ξανά κανεις χοριακη; Δευτέρα άμα δεν κάνω λάθος;9


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Να μην φοβάσαι κορίτσι μου διώξει τις κακές σκέψεις όλα θα πάνε καλά θα το δεις !!! Θύμισε μου ποτε θα ξανά κανεις χοριακη; Δευτέρα άμα δεν κάνω λάθος;9

Δευτέρα θα πάω για επαναληπτικές.Κοιταξα λίγο στο ίντερνετ ήταν κάμποσες στα ίδια με εμένα και τελικά κατάφεραν να το κρατήσουν.Το καλό είναι ότι παίρνω τα χάπια.Ελπιζω να δρασουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Δευτέρα θα πάω για επαναληπτικές.Κοιταξα λίγο στο ίντερνετ ήταν κάμποσες στα ίδια με εμένα και τελικά κατάφεραν να το κρατήσουν.Το καλό είναι ότι παίρνω τα χάπια.Ελπιζω να δρασουν

Ναι φυσικά μην αγχώνεσαι τα χαπάκια βοηθανε !! Πολλές γυναίκες τα έχουμε πάρει κ όλα πήγαν καλά ❤️ Αν έχεις τόσο άγχος θα μπορούσες να επαναλάβεις κ αύριο η το Σάββατο χοριακη , για να δεις ότι οι τιμές αυξάνονται όπως πρέπει κ ότι όλα είναι καλά ώστε να ηρεμήσεις αλλά εγώ θα σου πω να μην ξοδευτείς τζάμπα κ να πας κατευθείαν την Δευτέρα .. προσπάθησε να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου γιατί είναι γεγονός ❤️


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Ναι φυσικά μην αγχώνεσαι τα χαπάκια βοηθανε !! Πολλές γυναίκες τα έχουμε πάρει κ όλα πήγαν καλά ❤️ Αν έχεις τόσο άγχος θα μπορούσες να επαναλάβεις κ αύριο η το Σάββατο χοριακη , για να δεις ότι οι τιμές αυξάνονται όπως πρέπει κ ότι όλα είναι καλά ώστε να ηρεμήσεις αλλά εγώ θα σου πω να μην ξοδευτείς τζάμπα κ να πας κατευθείαν την Δευτέρα .. προσπάθησε να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου γιατί είναι γεγονός ❤️

Απλά φοβάμαι γιατί νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος.Εχω τα ίδια πονακια.Βεβαια τα ίδια έχω εδώ και πόσες μέρες και σήμερα ξεκίνησε και η μέση μου λιγο.Απλα τώρα είναι πιο συχνά.εχω βάλει την θερμοφορα στη κοιλιά που με χαλαρώνει και με ηρεμεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Απλά φοβάμαι γιατί νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος.Εχω τα ίδια πονακια.Βεβαια τα ίδια έχω εδώ και πόσες μέρες και σήμερα ξεκίνησε και η μέση μου λιγο.Απλα τώρα είναι πιο συχνά.εχω βάλει την θερμοφορα στη κοιλιά που με χαλαρώνει και με ηρεμεί.

Μην στεναχωριέσαι αυτό σημαίνει πως μεγαλώνει η μήτρα σου κ κανει συσπάσεις για να έχει χώρο το μωράκι σου!! Είναι συχνό φαινόμενο ο πόνος περιόδου στην κοιλιά ! Όλα πάνε καλά !!! Θετικές σκέψεις ❤️


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Απλά φοβάμαι γιατί νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος.Εχω τα ίδια πονακια.Βεβαια τα ίδια έχω εδώ και πόσες μέρες και σήμερα ξεκίνησε και η μέση μου λιγο.Απλα τώρα είναι πιο συχνά.εχω βάλει την θερμοφορα στη κοιλιά που με χαλαρώνει και με ηρεμεί.

Ας μας πουν οι εγκυουλες που ξέρουν.

Αλλά δενομιζω να είναι σωστό να βάζεις θερμοφορα στη κοιλιά σου τώρα που είσαι έγκυος. Αν κάνω λάθος διορθώσετε με.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Παίρνω utrogestan γιατι είχα 15 προγεστερόνη και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι μέχρι να ξανακάνω εξετάσεις ότι θα το χασω.Ηθελα να γράψω για τα hometest.εγω είχα κάνει σχεδόν μια εβδομάδα ή και λιγοτερο πριν την περίοδο και δεν έδειξε.Σημερα επειδή φοβήθηκα με τα πονακια ξαναέκανα τεστ.Ενα το οποίο λέγεται primo test και σε κλάσματα βγήκε μια έντονη ροζ γραμμή κι έκανα κι ένα της hometest το οποίο βγήκε αχνό.Αρα δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστα είναι.επισης διάβαζα ότι τα τεστ ούρων ανιχνεύουν καλύτερα μετά την καθυστερηση

Έπαιρνα ουτροτζεσταν μέχρι που γέννησα κάνουν πολύ καλό μετά θα συνήθησεις τις παρενέργειες όπως η υπνηλία.. Όλα καλά θα πανε να σκέφτεσαι θετικά... Όσο για την θερμοφορα καλό είναι να μην βάζεις στην κοιλίτσα 

Just now, Rafaela_123 είπε:

Τα τεστ εγκυμοσύνης δεν ξέρω ποσό ευαίσθητα είναι και εγώ τα πήρα αλλά δεν έτυχε να τα χρησιμοποιήσω ακόμη! (εγώ προτιμώ να τα κάνω με την πρώτη ημέρα καθυστέρησης βέβαια) 

τωρα όσο αφορά τα τεστ ωορρηξιας ποσό είναι ο κύκλος σου συνήθως; Εμένα κυμαίνεται από 25-30 όποτε ξεκινάω από την 9η  ημέρα, την πρώτη φορά που τα δοκίμασα βρήκα θετικό την 12η ημέρα την δεύτερη φορά βρήκα την 13η

Έχω κύκλο 28με 29 μέρες... Συνήθως κάνω ωορηξια την 17ημερα του κυκλου(το καταλαβαίνω από τα υγρά και τις περισσότερες φορές πονάω κιόλας) δλδθα πρέπει να είναι πολύ έντονο για να είναι θετικό;αν είναι αχνό δεν είναι ωορηξια; 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...