Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Melody90 είπε:

Τεστ έκανες καθόλου εσύ?ή πήγαινες κατευθείαν για χοριακή?εγώ περιμένω σήμερα είναι 33 ημέρα αν δεν έρθει  αύριο θα πάω κάνω β χοριακή πάλι.

Είχα κάνει 2 μερες μετά την αρνητική χοριακη που είχε βγει αχνό καπάκια πήγα έκανα πάλι χοριακη που είχε ανέβει.. Τι κυκλο έχεις;; όντως κάνε χοριακη που είναι το πιο σίγουρο!! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!! 

Just now, Sophaki21 είπε:

Σούπερ!! Βουρ τώρα για το μωράκι σας!! Εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μήνας! Για όλες μας το εύχομαι!

Σπερμοδιάγραμμα έχετε κάνει εσείς;

Έτσι και εγώ μετά την απόξεση είχα λίγα πονάκια σα περιόδου, όχι τόσο ωορρηξίας. 

Κωνσταντίνα μου προσπάθησε να χαλαρώσεις, γιατί νομίζω πως από τη λαχτάρα μας δημιουργούμε ένα σοκ στο σώμα μας και το μπλοκάρουμε. Προσπάθησε να ξεχαστείς και αν δεν αδιαθετήσεις μέχρι το ΣΚ να επαναλάβεις ένα τεστάκι.

Καλησπέρα κορίτσι μου η αλήθεια είναι ότι ποτέ μα ποτέ τοοοσα χρόνια δεν μου έχει καθυστερήσει από άγχος.. Εμένα η περίοδος είναι πάντα μα πάντα στην ώρα της και έχω αγωνία να δω επιτέλους τι συμβαίνει 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Όλα πήγαν τέλεια ,Δόξα το Θεό

Η μήτρα μου έγινε καινούργια 

Και έλεγξαν πάλι και τις σάλπιγγες μια χαρά κ αυτές διαβάτες 

Όπως επίσης είδε ο γιατρός μου και ωοθυλάκια στην αριστερή ωοθηκη 

Κάνουμε το σταυρό μας και προχωράμε 

Είχαμε λιγα πονακια μετά αλλά πήρα ντεπον και τώρα ειναι λιγο σαν πόνοι ωορρηξίας.

Άντε μπράβο θα είναι θέμα χρόνου τώρα να γίνει το θαύμα :) 

Just now, eliza90 είπε:

Ραφαέλα μουυυυ μαζί κοντά τα γενέθλιά μας!! Εύχομαι να είναι τα πιο ευτυχισμένα γενέθλια της ζωής μας!! Αν τα καταφέρουμε σου έχω και πρόταση γενεθλίων...............χαχαχα αλλά δε θα στην πω τώρα!!!

Αν δω θετικό τεστ δε θα το πιστεύω πρώτο ότι έχω σχεδιάσει για σύζυγο και γονεις από το πανικό μου σίγουρα θα τα έχω ξεχάσει και δεν θα ξέρω πως να το διαχειριστώ χαχαχα!!! Άντε μακάρι να είμαστε τυχερές βρε κορίτσια ο πιο ωραίος μηνας ο Απρίλιος ξεκινά η φύση να αναπαράγεται γιατί όχι και εμεις χαχχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Είχα κάνει 2 μερες μετά την αρνητική χοριακη που είχε βγει αχνό καπάκια πήγα έκανα πάλι χοριακη που είχε ανέβει.. Τι κυκλο έχεις;; όντως κάνε χοριακη που είναι το πιο σίγουρο!! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!! 

Καλησπέρα κορίτσι μου η αλήθεια είναι ότι ποτέ μα ποτέ τοοοσα χρόνια δεν μου έχει καθυστερήσει από άγχος.. Εμένα η περίοδος είναι πάντα μα πάντα στην ώρα της και έχω αγωνία να δω επιτέλους τι συμβαίνει 

Εγώ χθες έκανα τεστ ήταν ξεκάθαρα αρνητικό.νομιζω πως πάλι θα βιαστώ για αύριο θα περιμένω 2-3 μέρες καλύτερα να είμαι σίγουρη.ισως πρέπει απλά να χαλαρώσω ποιος ξέρει.απλα προχθές το βράδυ πονούσε πολύ η κοιλιά μου κ μου έκανα πολύ εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Εγώ χθες έκανα τεστ ήταν ξεκάθαρα αρνητικό.νομιζω πως πάλι θα βιαστώ για αύριο θα περιμένω 2-3 μέρες καλύτερα να είμαι σίγουρη.ισως πρέπει απλά να χαλαρώσω ποιος ξέρει.απλα προχθές το βράδυ πονούσε πολύ η κοιλιά μου κ μου έκανα πολύ εντύπωση.

Και εμένα πονάει.. Άμα αντέχεις μέχρι Δευτέρα πήγαινε Δευτέρα.. Πότε ήταν να έρθει; 


 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Αχ πολύ ωραίο πάρτυ θα ήταν,μπράβο. Εμένα την ίδια μέρα με τον άντρα μου έχουν η γιαγιά μου και η κοπέλα του αδερφού μου χαχα...Ναι σύμφωνο με αυτό που λες,δεν είναι μόνο τα υλικά εννοειται γενικά Μ αρέσει να περνώ χρήσιμα δώρα όχι απλά για να πάρω ,λέω να το τολμήσω και εγώ να του κάνω κανένα διήμερο δώρο μόλις βγούμε από την καραντίνα... Δε τ έχω κάνει τώρα γτ λέω μη γίνει τίποτα το κανονησω και δεν αλλά νομίζω και εμείς όπως και όλοι το χρειαζόμαστε .

Και εγώ δεν κλείνω ακόμα τίποτα γιατί στη Κύπρο μας βλέπω εμας σπίτι με sms και τους τουριστες να αλωνίζουν έξω χαχα

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο; 
 

Εχω ραντεβού το Σάββατο για laser αποτρίχωση και μου είπαν παλιότερα ότι δεν επηρεάζει τις εγκύους γιατί δεν εισχωρεί τόσο βαθιά στο σώμα, αλλά ο γυναικολόγος μου είπε ότι καλύτερα να το αποφύγει μια εγκυος στην κοιλια και στην ευαίσθητη περιοχή όσο είναι εγκυος! Λετε να το ακυρώσω το ραντεβού και αν βγει αρνητικό το τεστ να το ξανά βάλω; Δεν ξέρω ρε κορίτσια πάντα τυγχάνει να έχω ραντεβού λιγες ημερες πριν την περίοδο και αρχισα να πιστεύω ότι ισως να είναι και αυτος ενας παράγοντας που να επηρεάζει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Και εγώ δεν κλείνω ακόμα τίποτα γιατί στη Κύπρο μας βλέπω εμας σπίτι με sms και τους τουριστες να αλωνίζουν έξω χαχα

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο; 
 

Εχω ραντεβού το Σάββατο για laser αποτρίχωση και μου είπαν παλιότερα ότι δεν επηρεάζει τις εγκύους γιατί δεν εισχωρεί τόσο βαθιά στο σώμα, αλλά ο γυναικολόγος μου είπε ότι καλύτερα να το αποφύγει μια εγκυος στην κοιλια και στην ευαίσθητη περιοχή όσο είναι εγκυος! Λετε να το ακυρώσω το ραντεβού και αν βγει αρνητικό το τεστ να το ξανά βάλω; Δεν ξέρω ρε κορίτσια πάντα τυγχάνει να έχω ραντεβού λιγες ημερες πριν την περίοδο και αρχισα να πιστεύω ότι ισως να είναι και αυτος ενας παράγοντας που να επηρεάζει. 

Εμένα για το λέιζερ μου είχε πει στο πρώτο τρίμηνο να το αποφεύγουμε .. αλλά η αλήθεια είναι πως μια γυναίκα άμα δεν το ξέρει κ κάνει πριν επιβεβαιώσει εγκυμοσύνη δεν νομίζω να έχει θέμα ! Τώρα εσυ όπως νιώθεις !!

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Εμένα για το λέιζερ μου είχε πει στο πρώτο τρίμηνο να το αποφεύγουμε .. αλλά η αλήθεια είναι πως μια γυναίκα άμα δεν το ξέρει κ κάνει πριν επιβεβαιώσει εγκυμοσύνη δεν νομίζω να έχει θέμα ! Τώρα εσυ όπως νιώθεις !!

Αυτό σκεφτόμουν ότι πόσες γυναίκες δεν το ήξεραν και έκαναν! Και μια φίλη μας θυμάμαι είχε φάει σούσι κ την επόμενη έμαθε ότι ήταν εγκυος! Εχεις δίκιο δε νομίζω να έχει θέμα  Ναι κ εμένα ο γιατρος μου είπε ότι αποφεύγεται στην εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Αυτό σκεφτόμουν ότι πόσες γυναίκες δεν το ήξεραν και έκαναν! Και μια φίλη μας θυμάμαι είχε φάει σούσι κ την επόμενη έμαθε ότι ήταν εγκυος! Εχεις δίκιο δε νομίζω να έχει θέμα  Ναι κ εμένα ο γιατρος μου είπε ότι αποφεύγεται στην εγκυμοσύνη. 

Ναι βέβαια άμα μπορείς να το ακυρώσεις κ βρεις ραντεβού για μετά μπορείς να το κανεις για να σου φύγει από το μυαλό!! Είναι τώρα και η εποχή που γίνεται χαμός με τα ραντεβού εν όψει καλοκαιριού !

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 said:

Και εγώ δεν κλείνω ακόμα τίποτα γιατί στη Κύπρο μας βλέπω εμας σπίτι με sms και τους τουριστες να αλωνίζουν έξω χαχα

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο; 
 

Εχω ραντεβού το Σάββατο για laser αποτρίχωση και μου είπαν παλιότερα ότι δεν επηρεάζει τις εγκύους γιατί δεν εισχωρεί τόσο βαθιά στο σώμα, αλλά ο γυναικολόγος μου είπε ότι καλύτερα να το αποφύγει μια εγκυος στην κοιλια και στην ευαίσθητη περιοχή όσο είναι εγκυος! Λετε να το ακυρώσω το ραντεβού και αν βγει αρνητικό το τεστ να το ξανά βάλω; Δεν ξέρω ρε κορίτσια πάντα τυγχάνει να έχω ραντεβού λιγες ημερες πριν την περίοδο και αρχισα να πιστεύω ότι ισως να είναι και αυτος ενας παράγοντας που να επηρεάζει. 

Κ εμένα όποτε πάω με ρωτάνε για εγκυμοσύνη κ ότι δεν κάνουν σε έγκυες γυναίκες..Εγώ θα έλεγα ναι να το ακυρώσεις..και να το προγραμματίσεις μετά!!Δεν πιστεύω μωρέ Ραφαέλα μου να είναι παράγοντας δε νομίζω αλλά εφόσον το χεις και στο μυαλό σου ,και μόνο για να το βγάλεις ακύρωσέ το και πήγαινε μετά να είσαι και ήρεμη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, eliza90 είπε:

Κ εμένα όποτε πάω με ρωτάνε για εγκυμοσύνη κ ότι δεν κάνουν σε έγκυες γυναίκες..Εγώ θα έλεγα ναι να το ακυρώσεις..και να το προγραμματίσεις μετά!!Δεν πιστεύω μωρέ Ραφαέλα μου να είναι παράγοντας δε νομίζω αλλά εφόσον το χεις και στο μυαλό σου ,και μόνο για να το βγάλεις ακύρωσέ το και πήγαινε μετά να είσαι και ήρεμη!

Ισως εχεις δικιο απλά για να το βγάλω από το μυαλό μου καλύτερα να το ακυρώσω και να το βάλω την άλλη εβδομάδα που θα έχω τελειώσει κ από τη περίοδο αν έρθει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Μάλλον την 13η ημέρα θα έπιασε!! Μπράβο βρε κορίτσι με την μια χαχαχα!! Δυνατή και εσυ δυνατός και ο σύντροφος σου χαχαχα!! Θα σου πάνε όλα μια χαρά μην αγχώνεσαι! Περιμένω 6/04! Εμένα ο κύκλος μου άλλαξε από τον καιρό που αρχίσαμε ελεύθερες επαφές μια έτσι μια αλλιως δεν βρίσκω άκρη όποτε και γι αυτό πήρα τεστ ωορρηξιας και ευτυχως που τα πήρα γιατί τώρα που κοιτούσα το ημερολόγιο μου όλο άσχετες ημερες κάναμε! 

Και να άλλαξε ο κύκλος δεν πειράζει.Ευκαιρια για περισσότερες επαφές!Σε καποια από αυτές θα γίνει το καλό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...