Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Ναι ε;;;και άλλη κοπέλα που είχε διαβήτη κυησης και είναι τώρα έγκυος στο 2ο μου είπε ότι παλι έχει σακχαρο...οπότε μάλλον πάλι δε θα το γλιτώσουμε..θα τα καταφέρεις κοριτσι μου και θα μείνεις και θα γεννήσεις ένα ακόμη νινακι,θα το δεις..όλες μας θα κάνουμε μωρακι το 22. Εγώ για κάποιο λόγο πιστεύω πως εμείς οι δύο θα είμαστε πάλι μαζί!!

το φαντάζεσαι;;; εσύ αγόρι εγώ κορίτσι...χαχαχα..μακάρι μακάρι να μας έρθουν κ να είναι γερά... 

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Αχ τι ωραία... είδες που όλα κυλάνε τέλεια???Να είσαι ήρεμη τώρα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!!

Πρώτη φορά το ακούω αυτό με την ένεση που λες...μάθε αν μπορείς να μας στείλεις λεπτομέρειες!!!!

Κοριτσι μου δες μια την φωτο και πες μου την γνωμη σου πως φαινονται τα πραγματα; Λοιπον ειναι αυτες οι ενεσεις που κανουν οι γυναικες που θελουν να κανουν εξωσωματικη..θα ενδιαφερθω και θα σας δωσω πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

το φαντάζεσαι;;; εσύ αγόρι εγώ κορίτσι...χαχαχα..μακάρι μακάρι να μας έρθουν κ να είναι γερά... 

Φαντάζεσαι;;;αχχ θα ήθελα και ένα αγοράκι..βέβαια, έχω μεγαααλη τρελα με τα κοριτσάκια,οπότε και κοριτσάκι να κάνω πάλι θα ξετρελαθω!αλλά όπως είπες,ας έρθουν και ας είναι γερα αυτό μετράει πάνω απ όλα!!!

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2021 at 2:42 ΜΜ, elena93 είπε:

Βαζω μια φωτο να το δειτε και να μου πειτε πως φαινεται..δεν ξερω αν φαινετε καλα αλλα εκανα οτι μπορουσα :lol: ειναι φυσιολογικο αυτο να βγαινει οτι ειμαι πιο μικρη στον υπερηχο; Και αυτο το ασπρο που φαινετε σαν κοκος ρυζιου ειναι αυτο που λεμε λεκιθικος σακος ή το εμβριο;

Ζητώ που καήκαμε....τούβλο πηγαίνω στην γυναικολόγο ντουβαρι γυρίζω... μου τα λέει μου τα εξηγεί και μέχρι να φτάσω στον άντρα μου τα ξεχνάω... είτε κινεζικα βλέπω είτε υπέρηχο το ίδιο και το Αυτό!!! :lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κοριτσια μου! Έκανα ένα break από το forum αλλα σας διάβαζα.. Τον Μάιο είδα και εγώ θετικό τεστ αλλά δυστυχώς δεν προχώρησε.... Βοηθήστε με λίγο αν μπορείτε.. Τελευταία περίοδο είχα 13/9 και οι γόνιμες βάσει της εφαρμογής ήταν από 22 έως 28/9 εμείς είχαμε επαφές 24,26, 27 και 29/9..εκανα εχθές ένα τεστ first step που λέει δείχνει μετά από 7 μέρες από την επαφή αλλά βγήκε αρνητικό... Περίοδο περιμένω την Δευτέρα... Βιάστηκα να κάνω το τεστ ή να ελπίζω;;;; 

Σορρυ για το σεντόνι και σας ευχαριστώ 


 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πολλά... να σε φωτισω... άλλα οι γόνιμες εξαρτώνται και από την διάρκεια του κύκλου σου... ε κοριτσια?? Οχι?? και επισης προσφατα εμαθα οτι ο κάθε κύκλος δεν έχει ωορρυξια η μπορεί να έχει ωάριο αλλά να μην είναι καλο.. οσο ζω μαθαίνω... οπότε είναι δύσκολο να πει κανείς αν είσαι η όχι...

Εγώ πάντως εύχομαι θετικό τεστακι!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

Δεν ξέρω πολλά... να σε φωτισω... άλλα οι γόνιμες εξαρτώνται και από την διάρκεια του κύκλου σου... ε κοριτσια?? Οχι?? και επισης προσφατα εμαθα οτι ο κάθε κύκλος δεν έχει ωορρυξια η μπορεί να έχει ωάριο αλλά να μην είναι καλο.. οσο ζω μαθαίνω... οπότε είναι δύσκολο να πει κανείς αν είσαι η όχι...

Εγώ πάντως εύχομαι θετικό τεστακι!! 

Έχω κύκλο 27 με 28 μέρες... Καλε εννοείται ότι είναι δύσκολο να πούμε απλά λέω μήπως βιάστηκα και έκανα αρκετά νωρίς το τεστ.... Να ξανά κάνω ένα Κυριακή;; 

Αυτό για τα ωάρια μου το είχε πει ένας γυναικολόγος ότι πολλές φορές μπορεί να μην είναι καλά, ή να υπάρχουν αναπαραγωγικες κυστουλες.. 


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Γειά σας κοριτσια μου! Έκανα ένα break από το forum αλλα σας διάβαζα.. Τον Μάιο είδα και εγώ θετικό τεστ αλλά δυστυχώς δεν προχώρησε.... Βοηθήστε με λίγο αν μπορείτε.. Τελευταία περίοδο είχα 13/9 και οι γόνιμες βάσει της εφαρμογής ήταν από 22 έως 28/9 εμείς είχαμε επαφές 24,26, 27 και 29/9..εκανα εχθές ένα τεστ first step που λέει δείχνει μετά από 7 μέρες από την επαφή αλλά βγήκε αρνητικό... Περίοδο περιμένω την Δευτέρα... Βιάστηκα να κάνω το τεστ ή να ελπίζω;;;; 

Σορρυ για το σεντόνι και σας ευχαριστώ 

Δικη μου αποψη ειναι να περιμενεις την ημερα που περιμενεις περιοδο...γιατι αυτο το λαθος κανουμε ολες μας κανουμε πολυ νωρις τεστ και στεναχωριομαστε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Δικη μου αποψη ειναι να περιμενεις την ημερα που περιμενεις περιοδο...γιατι αυτο το λαθος κανουμε ολες μας κανουμε πολυ νωρις τεστ και στεναχωριομαστε..

Έχεις δίκιο... Αλλά πόσο να αντέξω; χαχαχαχα... Αλήθεια όμως κοιμάμαι και ξυπνάω με αυτή τη σκέψη 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έχεις δίκιο... Αλλά πόσο να αντέξω; χαχαχαχα... Αλήθεια όμως κοιμάμαι και ξυπνάω με αυτή τη σκέψη 

Ετσι ειμαστε ολες:lol: εγω εκανα τεστ 4 μερες πριν την περιοδο και βγηκε θετικο αλλα πολυ αχνο..μετα εκανα μια μερα πριν την περιοδο το ψηφιακο και βγηκε 1-2 εβδομαδων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έχεις δίκιο... Αλλά πόσο να αντέξω; χαχαχαχα... Αλήθεια όμως κοιμάμαι και ξυπνάω με αυτή τη σκέψη 

Καλημέρα! Κατανοώ την αγωνία σου, αλλά νομίζω βιαστηκες πολύ! Καλύτερα να κάνεις ένα τεστ τη μέρα που περιμένεις περίοδο κανονικά!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Ετσι ειμαστε ολες:lol: εγω εκανα τεστ 4 μερες πριν την περιοδο και βγηκε θετικο αλλα πολυ αχνο..μετα εκανα μια μερα πριν την περιοδο το ψηφιακο και βγηκε 1-2 εβδομαδων

Και εγώ σκέφτηκα να πάρω το ψηφιακό αλλά δεν με παίρνει οικονομικά τώρα... Ξέρεις από πόσο μλ ανιχνεύει την χοριακη; 

11 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα! Κατανοώ την αγωνία σου, αλλά νομίζω βιαστηκες πολύ! Καλύτερα να κάνεις ένα τεστ τη μέρα που περιμένεις περίοδο κανονικά!

Ωωωωχ θα φριξω μεχρι την Δευτέρα.. Σκέφτηκα να κάνω Κυριακή.. Λες δεν θα δείξει; 


 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Ωωωωχ θα φριξω μεχρι την Δευτέρα.. Σκέφτηκα να κάνω Κυριακή.. Λες δεν θα δείξει; 

Εγώ επειδή κάνω γενικά καθυστερημένες συλλήψεις, είμαι υπέρ του να περιμένεις!!! Αχαχαχαχαχ

Να ρωτήσω ρε κορίτσια, επειδή δεν ήταν καλή μέρα η σημερινή και δεν είχα συνεννόηση με τη γιατρό του νοσοκομείου της περιοχής μας.... Ποια είναι η δόση του φολικου οξέος??? Γιατί η μανδαμ προτιμουσε προφανώς να με δει στο ιδιωτικό της ιατρείο καλύτερα και δεν με εξυπηρέτησε σε τίποτα! Ούτε μου έδωσε καμία πληροφορία...

 

 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγώ επειδή κάνω γενικά καθυστερημένες συλλήψεις, είμαι υπέρ του να περιμένεις!!! Αχαχαχαχαχ

Να ρωτήσω ρε κορίτσια, επειδή δεν ήταν καλή μέρα η σημερινή και δεν είχα συνεννόηση με τη γιατρό του νοσοκομείου της περιοχής μας.... Ποια είναι η δόση του φολικου οξέος??? Γιατί η μανδαμ προτιμουσε προφανώς να με δει στο ιδιωτικό της ιατρείο καλύτερα και δεν με εξυπηρέτησε σε τίποτα! Ούτε μου έδωσε καμία πληροφορία...

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση... Δεν θυμάμαι για το φολικο να σε βοηθήσω 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...