Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαΐου 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και από εμενα κορίτσια !! Καλή χρόνια!!Τι κάνετε ; Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες;; Εμείς είμαστε 23η εβδομάδα κάναμε β επιπέδου και ο μικρός μας είναι ήδη 500γρ....15/1 έχουμε κ την καμπύλη ζαχάρου...από κιλά αφήστε το καλύτερα...εσείς πως τα πάτε; Να ρωτήσω έχετε κάνει καθόλου έρευνα για καρότσι; Λέω τώρα στις εκπτώσεις να αρχίσω τα ψώνια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2018 at 1:32 ΜΜ, stelina87 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Γιατί έχεις αγχος? Όλα καλά δεν πήγαν στην αυχενικη? 

@mama16 σε ποια εβδομάδα εισαι? Εγώ την Πέμπτη μπαίνω στην 18η εβδομάδα..

Κορίτσια εσείς με τα κιλά πως πάτε; Εγώ πήρα 5 και νομίζω πως είναι 

Καλημέρα κοριτσια τι κανετε?εγω ειμαι 20 εβδομαδων και εχω κοριτσι..την πεμπτη εχω ραντεβου κ εδω εναν μηνα να την δω και ανυπομονω.οσο για τον αν την νιωθω ολη μερα με τρελενει στις κλωτσιες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια στην παρέα σας! Εύχομαι σε όλες καλή χρονιά, τελειομηνες εγκυμοσύνες, γερα και όμορφα μωράκια! Μετά από περιπέτειες και εγώ είμαι εγκυουλα στην 19η προς 20η βδομάδα. Πητ έχω 1/6/19, οπότε συμβαδιζω με καποιες από εσάς! Περιμένω κοριτσάκι και δεν το έχω καταλάβει καθόλου ακόμα, ούτε μία φορά! Δεν αγχώνομαι ακόμα γιατί στην αυχενική ο γιατρός μου είχε πει ότι έχω δυνατούς κοιλιακούς μύες (το ακούσαμε και αυτό)! Είμαι γενικά πολύ ευγνώμων για την υπέροχη εγκυμοσύνη που διανύω, μόνο που τις τελευταίες μέρες άρπαξα κρυολόγημα το οποίο και με ταλαιπωρεί (αυτά έχουν τα φιλιά στις γιορτές). stelina87 είμαι και εγώ σε αναζήτηση καροτσιου, πραγματικα δεν ξέρω τι να διαλέξω. Σίγουρα κάτι καλό και πρακτικό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε ; Έχω μέρες να μπω. Καλή χρονιά σε όλες και με το καλό τα μωράκια μας. Η αλήθεια είναι ότι κουράζομαι πολύ τώρα ειδικά που ο μικρός μου άρχισε να κάνει δειλά δειλά τα πρώτα του βηματακια. Το μπεμπέ το καταλαβαίνω όλο και πιο έντονα , και την Παρασκευή έχουμε ραντεβού για υπέρηχο. Αγωνιώ να το ξαναδούμε !!!

 Πάντως κορίτσια πολύ ξενύχτι τα μωρά . Ο μικρός μου ακόμη ξυπνάει μια φορά το βράδυ για γάλα. Και μετά δεν μπορώ να βολευτω για να ξανακοιμηθω, πολλές φορές πάω στη δουλειά με τρεις ώρες ύπνο :(

@Xristinaki1 καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου!!!!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κορίτσια! έχω μέρες να μπω... καλή χρονιά σε όλες! με γερά μωράκια!

με το καλό και στις καινούριες της παρέας!

και εμείς αυτή τη βδομάδα έχουμε γιατρό για β επιπέδου. 

 

όσο για το ξενύχτι δημητρούλα, συνήθισέ το! χεχε

εμένα ευτυχώς το λιγότερο που με ενοχλεί είναι το ενδιάμεσο ξύπνημα, αλλά κοιμάμαι εύκολα...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, @Xristinaki1 καλώς ήρθες στην παρέα κ με το καλό το μωράκι σου!! @marirene έφτασε η β επιπέδου σου?? Άντε όλα καλά να πάνε. Πάντως κορίτσια χαρά στο κουράγιο σας που έχετε μικρά παιδάκια, είστε έγκυες κ δουλεύετε κιόλας, εγώ ευτυχώς κ δυστυχώς δεν δουλεύω τώρα, βέβαια για τα οικονομικά μας θα ήταν καλύτερα αν δούλευα! Άσχετο αλλά πόσα κιλά έχετε πάρει ως τώρα? Εγώ είμαι 19+4 κ έχω πάρει ως τώρα 7 κιλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Ως τώρα 6 κιλά και είμαι 19+2. Κορίτσια να προσέχετε πολύ πολύ πολύ τις ιώσεις που κυκλοφορούν! Ταλαιπωρηθηκα πολύ αυτές τις μέρες, αφότου η ίωση που είχα έκανε τον κύκλο της, μου το γύρισε σε ιγμοριτιδα! Ο βήχας δεν με άφησε να κοιμηθώ τις 3 τελευταίες μέρες και φυσικά δεν γλύτωσα την αντιβίωση! Εξαιτίας της μερικής ανοσοκαταστολης λόγω της εγκυμοσύνης, είναι πολύ δύσκολη η αντιμετώπιση των ασθενειών από το ανοσοποιητικο μας. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!! Καλή χρονιά κ με το καλό τα μωράκια μας....χαιρομαι για τις β επιπέδου που ήδη κάνατε κ ήταν σούπερ κι ανυπομονώ σε λίγες μέρες για τη δική μας....για καρότσι αν θέλετε ρίξτε μια ματιά στο evo trio της graco...εγώ το πήρα στην μεγάλη κ το έχω λιώσει...πολύ ευκίνητο (έχει μονες ροδες) εύκολο στο άνοιγμα κλείσιμο κ γενικά βολικό...μην ξεχάσετε να μετρήσετε τις διαστάσεις του κ να βεβαιωθειτε ότι χωράει στο αυτοκίνητο κ στο ασανσέρ σας! Σχετικά με το ξύπνημα κορίτσια δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά η δικιά μου που είναι 3.5 ξυπνάει ακόμη...είναι φουλ αφαγο παιδί κ γύρω στις 5-6 το πρωί ζητάει γάλα...όπως καταλάβατε για καμιά 10 έτια θα πάω σερί με ξύπνημα τη νύχτα....σχετικά με τα κιλά εγώ έβαλα πολλά ..είναι ήδη στα  9 κ παλεύω να τα περιορίσω αλλά αδυνατώ να μην τρώω...με κατεστρεψαν τα Χριστούγεννα...δεν έχω επιστρέψει ακόμη στη δουλειά λόγω κλειστών σχολείων με τον παγετό κ το χιόνι κ ο εγκλεισμός χειροτερεύει την κατάσταση....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και πάλι!

εγώ στα κιλά είμαι στα +4-5... δεν το παρακολουθώ ιδιαίτερα, αν και έχω κάνει μεγάλη κοιλιά και είμαι σαν μπαλίτσα! :)

κάναμε την προηγούμενη βδομάδα τη Β επιπέδου, όλα καλά πήγαν! έχει φτάσει σχεδόν τα 500 γραμμάρια! 

οι ιώσεις είναι πράγματι ένα σοβαρό θέμα, ειδικά για εμάς που έχουμε και άλλα παιδάκια και φέρνουν πολλά στο σπίτι από τους παιδικούς. μέχρι στιγμής εμείς έχουμε περάσει 2 γαστρεντερίτιδες σε διάστημα 1 μήνα. 


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και καλή χρονια!!

Να καλωσορίσω με τη σειρά μου τις νέες μανούλες της παρέας μας και να ευχηθώ σε όλες μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Κάναμε κι εμείς την B επιπεδου και όλα δείχνουν καλά μέχρι στιγμής. Από κιλά είμαι στα +5-6 και την επομενη εβδομάδα έχω και την καμπύλη ζαχάρου (ο,τι πρέπει για μετά τα χριστούγεννα :-P)

marirene, και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου δεν έκανα μεγάλη κοιλια. Δεν ξέρω αν είναι θέμα σωματότυπου (είμαι σχετικά ψηλή θα έλεγα και κανονική στα κιλά μου), αλλα και τώρα δεν μου φαίνεται καθόλου πως σε 2 βδομάδες μπαίνω στον 7ο. Οι φίλες μου μου λένε πως φαίνομαι σαν να έφαγα απλά 3 πιάτα φασολάδα :-P. Γενικότερα όμως, παρόλο που τα κιλά που έχω πάρει δεν θεωρούνται πολλά, νιώθω ήδη πως έχω πρηστεί...παντού. Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου πρηζόμουν από τον όγδοο  μηνα και μετά...

dimitra2222, είχα ακριβώς το ίδιο Θέμα με την κόρη μου που από τη μέρα που γεννήθηκε μέχρι τα 4 της δεν κοιμηθήκαμε ούτε μια νύχτα σερί. Κι όμως, μια μέρα ξαφνικά άρχισε να κοιμάται σαν πουλάκι. Σήμερα που είναι 5 έχει μεταμορφωθεί σε μια υπναρού πρώτης κατηγοριας  οποτε ποτε μην χάνεις την ελπίδα σου :-) 


tQXyp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

 Κόριτσια καλησπέρα! Πως τα πάτε? @marirene εμείς αν κ πρώτη χρονιά στον παιδικό ευτυχώς δεν είχαμε θέμα με ασθένειες ως τώρα...οκ ένα βήχα κ λίγη καταροη μια φορά κ μέσα στις γιορτές μια ωτίτιδα...νομίζω είμαστε σε καλό επίπεδο αν συγκρίνω με άλλα παιδάκια που ακούω ότι συνέχεια αρρωσταίνουν.... @stracciatella μου δίνεις ελπίδες σχετικά με τον ύπνο..χαχα ...διότι με το φαγητό της μεγάλης το πήρα απόφαση δεν θα φάει ποτέ... τουλάχιστον να κοιμηθεί κάποτε...κορίτσια από κιλά είστε σούπερ μην μιλάτε καθόλου...τα 5 κιλά είναι πταίσμα....εγώ έχω ήδη κοιλουμπα...ήταν το δυνατό μου σημείο κ πριν την εγκυμοσύνη κ δεν δυσκολεύτηκε να μεγαλώσει...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
On 18/2/2019 at 3:01 ΜΜ, marirene είπε:

γεια σας κορίτσια! τί κάνετε? εγώ έχω φουσκώσει για τα καλά! έκανα και την καμπύλη ζαχάρου την προηγούμενη βδομάδα και όλα καλά... 

Γεια σας κορίτσια κ από μένα. Χαίρομαι που βγήκε καλή η καμπύλη σου. Εγώ θα την κάνω τέλος της εβδομάδας. Κ εγώ φουσκωσα λίγο κ πλέον σε καθημερινή βάση εννοείται νιώθω τον μπεμπακο, Μ αρέσει πολύ όταν φαίνεται η κοιλιά να κουνιέται. Αλλά δεν ξέρω κορίτσια αν εσείς νιώθετε έτσι αλλά εγώ δεν θέλω να έρθει σύντομα ο Μάιος.. Αγχώνομαι πολύ πως θα είμαι με 2 παιδιά κ η πρώτη μου βλέπω ότι ήδη ζηλεύει... Πολλές φορές την κοιτάω κ σκέφτομαι πότε θα περάσουν 2 χρόνια ακόμα για να φτάσει στην ηλικία της κ ο μπέμπης. Γενικά στην πρώτη μου κόρη πέρασα δύσκολα τον πρώτο καιρό  κ σκέφτομαι πόσο θα δυσκολευτω με 2..

Link to comment
Share on other sites

εγώ από την άλλη @mama16 θέλω να περάσει γρήγορα αυτό το διάστημα... δεν με μπορώ άλλο έγκυο! θέλω να ξαναβάλω τα ρούχα μου και να μπορώ να κινηθώ άνετα.... 

η αλήθεια βέβαια είναι ότι ένα σοκ η μικρούλα σου θα το πάθει... χρειάζεται υπομονή από πλευράς σου, να της αφιερώνεις χρόνο ώστε σιγά σιγά να συνηθίσει την παρουσία του μωρού. θυμάμαι και εγώ ήμουν αρκετά αγχωμένη περιμένοντας το 2ο .... 


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...