Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, theodora gel είπε:

επειδή είναι κρεμώδες τυρί το σκέφτηκα....εσύ τα έχεις πάρει όλα για το μωράκι??

Όχι δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα ... Ξέρω ότι δεν κάνει να τρώμε τα χωριάτικα τυριά και τα μπλε τυριά ...οπότε το κατικι δομοκου είναι μια χαρά ... 

Θέλω να πιστεύω πως τα έχω αγοράσει όλα ...αν και σίγουρα κάτι θα μου λείψει αποκλείεται να τα έχω σκεφτεί όλα χαχαχαχ ... 

Εσύ τι χρώμα.σκεφτεσαι να βάψεις το δωμάτιο ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giosotpk είπε:

Όχι δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα ... Ξέρω ότι δεν κάνει να τρώμε τα χωριάτικα τυριά και τα μπλε τυριά ...οπότε το κατικι δομοκου είναι μια χαρά ... 

Θέλω να πιστεύω πως τα έχω αγοράσει όλα ...αν και σίγουρα κάτι θα μου λείψει αποκλείεται να τα έχω σκεφτεί όλα χαχαχαχ ... 

Εσύ τι χρώμα.σκεφτεσαι να βάψεις το δωμάτιο ? 

Ένα τοίχο ανοιχτό γκρι-γαλαζιο και έναν λίγο πιο σκούρο μπλε για αντίθεση.εμεις δεν έχουμε πάρει τίποτα ακόμη μόνο έχω παραγγείλει το καρότσι και έχω τη κούνια από τη κουνιάδα μου.και από βδομάδα λέω να πάω για ρούχα σεντόνια κ λοιπά!αποστειρωτη πήρες?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, theodora gel said:

Ένα τοίχο ανοιχτό γκρι-γαλαζιο και έναν λίγο πιο σκούρο μπλε για αντίθεση.εμεις δεν έχουμε πάρει τίποτα ακόμη μόνο έχω παραγγείλει το καρότσι και έχω τη κούνια από τη κουνιάδα μου.και από βδομάδα λέω να πάω για ρούχα σεντόνια κ λοιπά!αποστειρωτη πήρες?

Κάπως έτσι το έχουμε βαμμένο κ μεις. Κ γω έχω παραγγείλει καρότσι, κούνια, αλλαξιέρα κ λίκνο κ θα τα έχω τον ιούνιο. Έχω πάρει κατι κουβερτούλες, σεντονάκια, μπουρνουζάκια κ κάτι λιγοστά φορμάκια. Μένει σίγουρα κάποια μπιμπερό κ πιπίλες, ένα μπανάκι, αφρόλουτρο κ κρέμες βρεφικές κ κάποια άλλα φυσικά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Κάπως έτσι το έχουμε βαμμένο κ μεις. Κ γω έχω παραγγείλει καρότσι, κούνια, αλλαξιέρα κ λίκνο κ θα τα έχω τον ιούνιο. Έχω πάρει κατι κουβερτούλες, σεντονάκια, μπουρνουζάκια κ κάτι λιγοστά φορμάκια. Μένει σίγουρα κάποια μπιμπερό κ πιπίλες, ένα μπανάκι, αφρόλουτρο κ κρέμες βρεφικές κ κάποια άλλα φυσικά. 

Το είχατε από πριν βαμμένο η το κάνατε τώρα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Και εγώ σχεδόν έτοιμη από αγορές. Αλλά μένει η τακτοποίηση τώρα. Καλτσακια χρειάζομαστε μου είπε η μαία. Γιατί από εκεί κρυώνουν στην αρχή. Κορίτσια με τα αιρ Κοντισιον τι θα κάνετε; Θα ανάψετε; Εμένα μου φαίνεται αδύνατο να περάσει το καλοκαίρι χωρίς αυτό. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Από πριν... α ναι, είναι κ αυτά π θα χρειαστούμε εμείς, νυχτικάκι κ σουτιέν θηλασμού.

Εμεος τώρα λέμε την άλλη εβδομάδα!!!αααα ναι καλά που τα είπες να τα βάλω στη λίστα μου.

Just now, Anna17 είπε:

Καλημέρα! Και εγώ σχεδόν έτοιμη από αγορές. Αλλά μένει η τακτοποίηση τώρα. Καλτσακια χρειάζομαστε μου είπε η μαία. Γιατί από εκεί κρυώνουν στην αρχή. Κορίτσια με τα αιρ Κοντισιον τι θα κάνετε; Θα ανάψετε; Εμένα μου φαίνεται αδύνατο να περάσει το καλοκαίρι χωρίς αυτό. 

Εγώ νομίζω θα ανάβω στο σαλόνι κάποιες ώρες γιατί το σπίτι μας βράζει τα καλοκαίρια!και μου είπαν ότι τα μωρά ζεσταίνονται μόνο τα άκρα τους είναι κρύα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Εμεος τώρα λέμε την άλλη εβδομάδα!!!αααα ναι καλά που τα είπες να τα βάλω στη λίστα μου.

Εγώ νομίζω θα ανάβω στο σαλόνι κάποιες ώρες γιατί το σπίτι μας βράζει τα καλοκαίρια!και μου είπαν ότι τα μωρά ζεσταίνονται μόνο τα άκρα τους είναι κρύα.

Διάβασα ότι θέλει ένα καλό καθάρισμα πριν. Με φάρμακο όχι απλά πλύσιμο τα φίλτρα. Και μετά τα φίλτρα κάθε μήνα. Θα μου πει ο παιδίατρος αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Στο μαιευτήριο από την ώρα που θα γεννηθούν θα είναι μέσα στα κλιματιστικά. 

Μην ξεχάσεις σερβιετες για ειδικές χρήσεις και κρεμουλα για το στήθος. Αν πας λίγο πίσω στο θέμα θα δεις που έχουμε γράψει αναλυτικά τι θα χρειαστούμε για να μην ξεχάσουμε κάτι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας κ απο μένα, κι εγώ είμαι έγκυος κ μου λένε ότι θα γεννήσω τον Ιούλιο. Μπορώ να σας ρωτήσω κάτι? Εσείς πότε περίπου μάθατε το φυλλο του εμβρύου?

Μου έχουν μπει υποψίες γιατί εγώ το έμαθα στον υπέρηχο β επιπέδου , δλδ σχεδόν 5 μήνων κ μάλιστα όχι απο τον γιατρό που με παρακολουθεί. Και σε επόμενη επίσκεψη όταν του είπαμε ότι μάθαμε το φύλλο δε σχολίασε τπτ....κάθε φορά μας έλεγε ότι δεν φαίνεται αλλά εγώ έχω αρχίσει να ανησυχώ γιατί αν δε μπορεί 5 μηνών να μας πει το φύλλο τότε τι σόι γιατρός είναι...... 

Θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω στο θέμα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ariel2023 είπε:

Κορίτσια γεια σας κ απο μένα, κι εγώ είμαι έγκυος κ μου λένε ότι θα γεννήσω τον Ιούλιο. Μπορώ να σας ρωτήσω κάτι? Εσείς πότε περίπου μάθατε το φυλλο του εμβρύου?

Μου έχουν μπει υποψίες γιατί εγώ το έμαθα στον υπέρηχο β επιπέδου , δλδ σχεδόν 5 μήνων κ μάλιστα όχι απο τον γιατρό που με παρακολουθεί. Και σε επόμενη επίσκεψη όταν του είπαμε ότι μάθαμε το φύλλο δε σχολίασε τπτ....κάθε φορά μας έλεγε ότι δεν φαίνεται αλλά εγώ έχω αρχίσει να ανησυχώ γιατί αν δε μπορεί 5 μηνών να μας πει το φύλλο τότε τι σόι γιατρός είναι...... 

Θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω στο θέμα.

Ευχαριστώ

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Εμείς το μάθαμε στην 16η εβδομάδα αλλά ήταν πολύ ξεκάθαρο αν τυχόν έχεις λίγο ιδέα από υπέρηχους. Πόσο μάλλον από τον γυναικολόγο. Είναι και αγόρι βέβαια. Θυμάμαι όμως που μου είχε πει επειδή είναι πολύ νωρίς και καμιά φορά η κλειτοριδα είναι μεγαλύτερη σε μέγεθος και διορθώνετε στη διάρκεια της κυησης υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να είναι κορίτσι και ότι στην Β επιπέδου θα είμαστε 100% σίγουροι, αλλά την επόμενη φορά φάνηκε ακόμη πιο ξεκάθαρα γιατί ήταν με ανοιχτά τα πόδια προς εμας. Από τότε σας το ανέφερε ξανά το φύλλο του; Κοριτσάκι είναι; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ariel2023 είπε:

Κορίτσια γεια σας κ απο μένα, κι εγώ είμαι έγκυος κ μου λένε ότι θα γεννήσω τον Ιούλιο. Μπορώ να σας ρωτήσω κάτι? Εσείς πότε περίπου μάθατε το φυλλο του εμβρύου?

Μου έχουν μπει υποψίες γιατί εγώ το έμαθα στον υπέρηχο β επιπέδου , δλδ σχεδόν 5 μήνων κ μάλιστα όχι απο τον γιατρό που με παρακολουθεί. Και σε επόμενη επίσκεψη όταν του είπαμε ότι μάθαμε το φύλλο δε σχολίασε τπτ....κάθε φορά μας έλεγε ότι δεν φαίνεται αλλά εγώ έχω αρχίσει να ανησυχώ γιατί αν δε μπορεί 5 μηνών να μας πει το φύλλο τότε τι σόι γιατρός είναι...... 

Θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω στο θέμα.

Ευχαριστώ

Καλως ηρθες!σε ποια εβδομαδα εισαι?μπερδευτηκα λιγο γτ εγω ειμαι 28 βδομαδα στον εβδομο δλδ κ γενναω 24/7 πως σ παν Ιουλιο?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα σήμερα στον γυναικολόγο αλλά τα νέα δεν είναι πολύ καλά....θυμάστε που σας έλεγα ότι είναι μικρούλης?σήμερα 27και 6ημεεων είναι 970γραμμαρια και μας είπε ο γιατρός ότι παρουσιάζει πτωτική τάση η ανάπτυξη του .μου είπε να πάω από βδομάδα στον εμβρυολογο να με δει πάλι όχι dopler αλλά να κάνει κάποιες μετρήσεις και ότι μάλλον θα χρειαστεί να το πάρουν νωρίτερα.και όταν τον ρώτησα πόσο νωρίτερα μου πε μέχρι και 1.5μηνα .φοβάμαι πάρα πολύ κορίτσια μου.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, theodora gel said:

Κορίτσια πήγα σήμερα στον γυναικολόγο αλλά τα νέα δεν είναι πολύ καλά....θυμάστε που σας έλεγα ότι είναι μικρούλης?σήμερα 27και 6ημεεων είναι 970γραμμαρια και μας είπε ο γιατρός ότι παρουσιάζει πτωτική τάση η ανάπτυξη του .μου είπε να πάω από βδομάδα στον εμβρυολογο να με δει πάλι όχι dopler αλλά να κάνει κάποιες μετρήσεις και ότι μάλλον θα χρειαστεί να το πάρουν νωρίτερα.και όταν τον ρώτησα πόσο νωρίτερα μου πε μέχρι και 1.5μηνα .φοβάμαι πάρα πολύ κορίτσια μου.

Αρχικά περίμενε να δεις τι θα σ πει ο εμβρυολόγος. Κ το χειρότερο σενάριο να συμβεί, δλδ να στο πάρουν 7,5 μηνών, το μωράκι θα ναι βιώσιμο κ δεν θα χετε θέμα. Αλήθεια όμως πιστεύω οτι θα πάνε όλα καλά. Δεν είναι παθολογικά μικρό το μωράκι σου, θετική σκέψη. :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, theodora gel said:

Κορίτσια πήγα σήμερα στον γυναικολόγο αλλά τα νέα δεν είναι πολύ καλά....θυμάστε που σας έλεγα ότι είναι μικρούλης?σήμερα 27και 6ημεεων είναι 970γραμμαρια και μας είπε ο γιατρός ότι παρουσιάζει πτωτική τάση η ανάπτυξη του .μου είπε να πάω από βδομάδα στον εμβρυολογο να με δει πάλι όχι dopler αλλά να κάνει κάποιες μετρήσεις και ότι μάλλον θα χρειαστεί να το πάρουν νωρίτερα.και όταν τον ρώτησα πόσο νωρίτερα μου πε μέχρι και 1.5μηνα .φοβάμαι πάρα πολύ κορίτσια μου.

Περίμενε να δεις τι θα σου πει ο έμβρυολογος που ειναι και πιο αρμόδιος. Μπήκες στην 28η εβδομάδα και οι πιθανότητες για ένα υγιές μωράκι ειναι παρά πολυ υψηλές. Ειναι το πρώτο μαξιλαράκι που λέει κ ο γιατρός μου. Επίσης μήπως ο γιατρός σου ειναι κάπως απότομος; Βρε παιδί μου αυτά δεν τς λες έτσι θέλουν μια καλύτερη διαχείρηση για την ψυχολογία της εγκύου.. Δες αν θες κ καμία καμπύλη ανάπτυξης εμβρύου, δεν νομίζω ότι ειναι και τόσο μικρό (αυτό βέβαια θα το δει ο έμβρυολογος). Εμένα μια φίλη γέννησε 27η εβδομάδα 900  γραμμάρια ήταν το κοριτσάκι της και δόξα το θεό ειναι μια χαρά η μικρή.. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...