Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, demmikot είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια

@ariel2023 Δεν νομίζω οτι είναι σημαντική εγκαιρη διάγνωση του φύλλου ετσι ώστε να κρίνεις τον γιατρό. Εμένα το βρήκε ο εμβρυολόγος στην Α επιπεδου γιατι ηταν αγόρι και είχε και τελεια θεση. Σκέψου ακόμα και η μαια το καταλαβε. Γενικα στην εγκυμοσύνη υπάρχουν 1000 αλλα πραγματα που μπορεις να κρίνεις τον γιατρό σου. Ευχομαι να μην εχεις κανενα πρόβλημα μεχρι τελους και να μην χρειαστεις να κρίνεις τον γιατρό σου. Εγώ που εχω θεματακια παω σε δυο γιατρούς και συμβουλευομαι και ενα τριτο τηλεφωνικά που είναι συγγενής. Εχω τρελαθεί, μπήκα στον 7ο και δεν ξέρω με ποιον θα γεννησω. Βεβαια ο πρώτος μ γιατρός μου έδωσε όλο το πατημα για να χάσω την εμπιστοσύνη μου. Πιστεύω οτι ειναι καλός γιατρός αλλα από διαχείριση ψυχολογίας εγκυου ειναι σκράπας...

 

@theodora gel Έχει δίκιο η Άννα ενα βήμα σιγά σιγά.. Και εγω παίρνω σαλοσπιρ απο την Α επιπεδου και εμενα μου εχουν βρει υψηλα ποσοστά προεκλαμψιας και προωρου τοκετου. Επίσης εγώ στην 20η εβδομαδα παραλιγο να κανω περιδεση τραχηλου λόγω κοντου τραχηλου και από την 22η εχω προωρες συσπασεις. 4 την ώρα καθε ωρα καθε μερα non stop. Εμενα μ ελεγε ο γιατρός να προσπαθησω με νυχια κ με δοντια να φτασω την 28η. Μια μερα πηγα μαιετηριο με 8 συσπασεις την ωρα (είναι η συχνοτητα συσπασεων που γεννας). Πάω καθε εβδομάδα να μου μετρήσει τον τράχηλο και τρέμω στο τι θα ακούσω. Άλλα εχω θετικη σκεψη λέω θα φτάσω μεχρι τελους την εγκυμοσύνη.. Μόνο αυτό να σκέφτεσαι οτι θα πάς μέχρι τέλους και μετα θα κοιτάς το κοντινό μέλλον. Ο ενας γιατρός μου ειχε πει καθε μερα που περνάει είναι μια νίκη..

Η φίλη μ γέννησε 27 εβδομάδων λόγω υψηλής πίεσης. Είχε κάνει λεει μεγάλο πλακούντα και πιεζόταν πολύ ο οργανισμός της και ανεβασε πιεση.. Άκου τώρα! Γενικά η εγκυμοσύνη είναι μια δυσκολη κατασταση για τον οργανισμό.. Εγω απορώ πώς παλια γεννούσαν παιδία χωρις αυτην την τεχνολογια και τα φαρμακα.

 

@Anna17 Πόσο δίκο έχει ο άντρας σου που λεει ασε τους γιατρούς να ανησυχουν για αυτό τους πληρώνουμε!!

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου μου δώσεις λίγη δύναμη!!!την Πέμπτη έκλεισα να πάω να με δει ο εμβρυολογος!Μ αρέσει που μου λέγε η μάνα μου μικρή να κάνεις παιδιά να μην έχεις θέματα και είμαι 27...και τώρα μου λέει πωπω χίλια δυο έχεις βγάλει τώρα στην εγκυμοσύνη:-P

Just now, theodora gel είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου μου δώσεις λίγη δύναμη!!!την Πέμπτη έκλεισα να πάω να με δει ο εμβρυολογος!Μ αρέσει που μου λέγε η μάνα μου μικρή να κάνεις παιδιά να μην έχεις θέματα και είμαι 27...και τώρα μου λέει πωπω χίλια δυο έχεις βγάλει τώρα στην εγκυμοσύνη:-Pτο μωράκι της φίλης σου πως τα πάει??

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, theodora gel said:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου μου δώσεις λίγη δύναμη!!!την Πέμπτη έκλεισα να πάω να με δει ο εμβρυολογος!Μ αρέσει που μου λέγε η μάνα μου μικρή να κάνεις παιδιά να μην έχεις θέματα και είμαι 27...και τώρα μου λέει πωπω χίλια δυο έχεις βγάλει τώρα στην εγκυμοσύνη:-Pτο μωράκι της φίλης σου πως τα πάει??

Ειναι τελεια η μικρη, δεν εχει κανενα θεμα.. Καλη επιτυχια με τον εμβρυολογο ολα καλα θα πανε θα δεις!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Πρεπει να σκληρύνει ολη η κοιλια..Εμενα σκληραινει ολη η κοιλια αλλα καποιες φορες το εξωγκομα ειναι απο την μια πλευρα (ομως ειναι ολη πετρα).. Αυτο που μ περιγραφεις ηταν μαλλον το μωρακι.. Αλλα ακου και 10 συσπασεις και βαλε την μερα να εχεις ειναι φυσιολογικο.. Μην σου μπαινουν ιδεες.. Εγω πρωτη συσπαση την ενιωσα 12η εβδομαδα το ειπα στο γιατρο μ και δεν με πιστευε.. Βασικα μεχρι να μπω σε καρδιοτοκογραφο και να τις καταγραψει δεν με πιστευε. Και μαλιστα πηγα στο μαιευτηριο και μ μετρησαν τις συσπασεις κ μετα μου λεει καλα καλα ελα και στο δικο μηχανιμα.. και οταν πηγα και σε μιση ωρα ειχα κανει 3 κοιταζε την μαια και της ελεγε : ¨Καλα το εχεις ξανασυναντήσει αυτο;" Ενταξει εξαλλη ειχα γινει.. Εκει πηρα την αποφαση κ πηγα κ σε 2ο γιατρο :P

Μην ανησυχεις την συσπαση θα την καταλαβεις, μπορει οχι την πρωτη φορα αλλα μετα σιγουρα.. Γενικα εμπειστευσου την διαισθησή σου.. Πραγματικά μας εχει προικίσει η φύση!

Πω πω τέλειος αγαρμπος ο γιατρός. Ευτυχώς αντέχεις. Όντως η διαίσθηση μας είναι μεγάλος σύμμαχος. 

 

Just now, theodora gel είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου μου δώσεις λίγη δύναμη!!!την Πέμπτη έκλεισα να πάω να με δει ο εμβρυολογος!Μ αρέσει που μου λέγε η μάνα μου μικρή να κάνεις παιδιά να μην έχεις θέματα και είμαι 27...και τώρα μου λέει πωπω χίλια δυο έχεις βγάλει τώρα στην εγκυμοσύνη:-P

 

Οι μανούλες μας επειδή δεν πήγαιναν σε γιατρό θεωρουσαν ότι όλα είναι καλά και είχαν τις σούπερ εγκυμοσύνες. Και εμένα μου λέει κάποιες φορές ότι παλιά ειμασταν πιο δυνατά σώματα κτλ. Και της εξηγώ ότι δεν πήγε ποτέ σε γιατρό μέχρι να γεννήσει. Ήταν απλά θέμα τύχης η εξέλιξη μιας εγκυμοσύνης. Όπως διαβάζεις είναι αρκετές γυναίκες με διαφορά θέματακια. Άλλες μικρά άλλες πιο μεγάλα. Θυμήσε μου μπέμπα η μπέμπη περιμενεις και πότε με το καλό; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα ...διάβασα όλα όσα γράψατε ... 

@theodora gel όλα καλά θα πάνε...κάθε πρόβλημα θα το αντιμετωπισεις στην ώρα του ...πήγαινε πρώτα στον εμβρυολογο να δεις τι θα σου πει και από εκεί και πέρα θα κάνεις ότι σου πει ...μην αγχώνεσαι γιατί το άγχος καλό δεν σου κάνει ...όπως είπαν και τα κορίτσια άσε τους γιατρούς να αγχώνονται και όλα βήμα βήμα ...Κάνε τα ψώνια σου να τα έχεις όλα έτοιμα για το μωράκι και κάτσε να το ευχαριστηθεις με τα ψώνια να το χαρείς...πάρε βαθιά ανάσα χάιδεψε την κοιλίτσα και πες μέσα σου όλα καλά θα πάνε ... 

@ariel2023 όσο αφορά το φύλο του μωρού εμένα μέχρι την β επιπέδου δεν το έβλεπε κανείς ...δεν καθόταν η κυρία με τίποτα να την δούμε ...δεν ήθελε ...πάω στην β επιπέδου και αναγκάστηκα να σηκωθώ τρεις φορά για να γυρίσει για να δούμε τι είναι να φανταστείς είχαμε κάνει όλες της μετρήσεις και μόνο αυτό δεν είχαμε δει ... 

 

Εγώ κορίτσια δεν έχω νιώσει συσπάσεις τίποτα ...ο γιατρός μου μου είπε πως δεν είναι αναγκαίο να νιώσω μπορεί και να μην νιώσω μέχρι την γέννα ... 

 

Όσο αφορά τα βλαστοκύτταρα έχετε σκεφτεί τι θα κάνετε ? 

Εγώ λέω να τα δωρίσω ...πιστεύω ότι θα ζητάνε πολλά λεφτά για να στα φυλάξουν ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Πω πω τέλειος αγαρμπος ο γιατρός. Ευτυχώς αντέχεις. Όντως η διαίσθηση μας είναι μεγάλος σύμμαχος. 

 

Οι μανούλες μας επειδή δεν πήγαιναν σε γιατρό θεωρουσαν ότι όλα είναι καλά και είχαν τις σούπερ εγκυμοσύνες. Και εμένα μου λέει κάποιες φορές ότι παλιά ειμασταν πιο δυνατά σώματα κτλ. Και της εξηγώ ότι δεν πήγε ποτέ σε γιατρό μέχρι να γεννήσει. Ήταν απλά θέμα τύχης η εξέλιξη μιας εγκυμοσύνης. Όπως διαβάζεις είναι αρκετές γυναίκες με διαφορά θέματακια. Άλλες μικρά άλλες πιο μεγάλα. Θυμήσε μου μπέμπα η μπέμπη περιμενεις και πότε με το καλό; 

Μπέμπη κ τελική Πητ έχω 26/07.

Just now, demmikot είπε:

Ειναι τελεια η μικρη, δεν εχει κανενα θεμα.. Καλη επιτυχια με τον εμβρυολογο ολα καλα θα πανε θα δεις!

Να σε ρωτήσω σου έχουν πει καθόλου για ενέσεις κορτιζόνης για τα πνεύμονια του μωρού???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια μου θελω την συμβουλη σας.μηπως 6 μακρομανικα φορμακια ειναι πολλα να τα αλλαξω ?συσπασειςκ γω τπτ!

Αν δεν περιμένεις από συγγενείς και φίλους να σου φέρουν τότε για αρχή είναι καλά πιστεύω...αν όμως ξέρεις και είσαι σίγουρη πως θα σου φέρουν τότε κρατά 4 ...


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel said:

Να σε ρωτήσω σου έχουν πει καθόλου για ενέσεις κορτιζόνης για τα πνεύμονια του μωρού???

Εγώ έχω ΠΗΤ 27/7! Μαζί είμαστε.. Ναι εεννοείται μου έχει δώσει ο γιατρός μου. Κανονικά έπρεπε να κάνω μια ένεση σήμερα και μια ένεση την άλλη εβδομάδα. Μίλησα χθες με τον 2ο γιατρό που είδε πολύ καλό το τράχηλο μου κ μ είπε ότι για δύο εβδομάδες θα είμαι εντάξει και ότι δεν χρειάζεται ακόμα κορτιζόνη. Αα επίσης μου είπε ότι το σχήμα κορτιζόνης είναι 2 ενέσεις με διαφορά 1 μέρα και ότι θέλει επανάληψη αυτό κάθε 15 μέρες. Βασικά για να έχει ουσία να κάνεις κορτιζόνη μόνο αν θα γεννήσεις στις επόμενες 15 μέρες. Κάτι που έχω διαβάσει και εγώ και είχα αμφιβολία για το σχήμα που μ είχε δώσει ο δικός μου. Εντάξει βλέπεις καμία εμπιστοσύνη στον δικό μου, πρέπει να δω αν θα τον αλλάξω πριν τρελαθώ. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Εγώ έχω ΠΗΤ 27/7! Μαζί είμαστε.. Ναι εεννοείται μου έχει δώσει ο γιατρός μου. Κανονικά έπρεπε να κάνω μια ένεση σήμερα και μια ένεση την άλλη εβδομάδα. Μίλησα χθες με τον 2ο γιατρό που είδε πολύ καλό το τράχηλο μου κ μ είπε ότι για δύο εβδομάδες θα είμαι εντάξει και ότι δεν χρειάζεται ακόμα κορτιζόνη. Αα επίσης μου είπε ότι το σχήμα κορτιζόνης είναι 2 ενέσεις με διαφορά 1 μέρα και ότι θέλει επανάληψη αυτό κάθε 15 μέρες. Βασικά για να έχει ουσία να κάνεις κορτιζόνη μόνο αν θα γεννήσεις στις επόμενες 15 μέρες. Κάτι που έχω διαβάσει και εγώ και είχα αμφιβολία για το σχήμα που μ είχε δώσει ο δικός μου. Εντάξει βλέπεις καμία εμπιστοσύνη στον δικό μου, πρέπει να δω αν θα τον αλλάξω πριν τρελαθώ. 

Εμένα πάντως δεν μου είπε ότι πρέπει να κάνω και με αγχώσε  η κουνιάδα μου σήμερα και μου λέει πρέπει να κάνεις δεν στο είπε??

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile said:

Κοριτσια μου θελω την συμβουλη σας.μηπως 6 μακρομανικα φορμακια ειναι πολλα να τα αλλαξω ?συσπασειςκ γω τπτ!

6 μακρομανικα για 0-3;; εγώ έχω 2 από άλλο μωράκι και δεν θα πάρω άλλο γιατί μετά το Σεπτέμβριο θα το φορέσει φαντάζομαι, οπότε θέλω να δω τι θα του κάνει τότε για να πάρω. Εμένα μ έχουν πει ότι θέλει μόνο φανελάκι τότε που θα γεννηθει γιατί θα σκάει. Μένω Αθήνα βέβαια και βράζει ο τόπος τότε. 

Just now, theodora gel said:

Εμένα πάντως δεν μου είπε ότι πρέπει να κάνω και με αγχώσε  η κουνιάδα μου σήμερα και μου λέει πρέπει να κάνεις δεν στο είπε??

Απο την στιγμή που κάνεις κορτιζονη δρα στο παιδί σε 48 ώρες. Δεν θέλει εβδομάδες. Αφού το παιδάκι σου μεγαλώνει μην σκας. Αν θα πας σε πρόωρο καταλαβαίνω ότι θα πας προγραμμστισμενα και όχι έκτακτα.. Δεν εινσαι καλό να κάνεις κορτιζόνη άσκοπα. Ότι σου είπε ο γιατρός. Ρώτησε τον κιόλας να σου φύγει η σκέψη. Πάρτον τηλ. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, demmikot είπε:

6 μακρομανικα για 0-3;; εγώ έχω 2 από άλλο μωράκι και δεν θα πάρω άλλο γιατί μετά το Σεπτέμβριο θα το φορέσει φαντάζομαι, οπότε θέλω να δω τι θα του κάνει τότε για να πάρω. Εμένα μ έχουν πει ότι θέλει μόνο φανελάκι τότε που θα γεννηθει γιατί θα σκάει. Μένω Αθήνα βέβαια και βράζει ο τόπος τότε. 

Απο την στιγμή που κάνεις κορτιζονη δρα στο παιδί σε 48 ώρες. Δεν θέλει εβδομάδες. Αφού το παιδάκι σου μεγαλώνει μην σκας. Αν θα πας σε πρόωρο καταλαβαίνω ότι θα πας προγραμμστισμενα και όχι έκτακτα.. Δεν εινσαι καλό να κάνεις κορτιζόνη άσκοπα. Ότι σου είπε ο γιατρός. Ρώτησε τον κιόλας να σου φύγει η σκέψη. Πάρτον τηλ. 

Εσένα σου είπαν ότι θα μπεις έκτακτα??

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel said:

Εσένα σου είπαν ότι θα μπεις έκτακτα??

Από την στιγμή που έχω συσπασεις μπορεί να γεννήσω οποιαδήποτε στιγμή. Απλά αυτή την στιγμή μου είπε ο γιατρός ο τράχηλος αντέχει για 2 εβδομάδες και να καθυστερήσω την κορτιζόνη. (σημειώνω ότι οι συσπάσεις μειώνουν τον τράχηλο και γέννας) 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Εσένα σου είπαν ότι θα μπεις έκτακτα??

Αλλη περίπτωση της Θεοδώρας άλλες οι δικές μας. Η Θεοδώρα κάνει 4 συσπάσεις την ώρα δεν ξέρεις πότε τι μπορεί να γίνει γι αυτό προφανώς τα έχει αρχίσει ήδη ο γιατρός. Εμάς θα το δουν αν σταματήσει η ανάπτυξη δεν θα πάμε ξαφνικά σε γέννα. Θα έχει χρόνο ο γιατρός να μας προετοιμάσει. Μην τρελενεσαι με τις υποδείξεις της κάθε μαμάς. Κάθε μία μας είναι διαφορετική περίπτωση. Να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου για να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Αν τον αμφισβητείς συνέχεια θα τρελαθείς. 

@happysmile λόγω του ότι είσαι Αθήνα σκέψου τι θα κάνεις με το κλιματιστικό. Και εμένα με απασχολεί αυτό. Γιατί καλά την μέρα θα κάνει ζέστη αλλά δεν θα ανάψεις κάποια στιγμή; δεν κάνει να είναι στη ζέστη. Οπότε εγώ πήρα 3 ζακετακια και 2 παντελόνακια και θα τα βάζω και τα βγάζω αν χρειαστεί με κάτι μακρυμανικα ζιπουνακια. Ολόσωμα φορμακια δεν πήρα κανένα. 

@demmikot αποφάσισε όμως!! Ποιον θα πάρεις αν γεννήσεις; Και τους 2 και όποιος φτάσει πρώτος; χαχαχα


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Αλλη περίπτωση της Θεοδώρας άλλες οι δικές μας. Η Θεοδώρα κάνει 4 συσπάσεις την ώρα δεν ξέρεις πότε τι μπορεί να γίνει γι αυτό προφανώς τα έχει αρχίσει ήδη ο γιατρός. Εμάς θα το δουν αν σταματήσει η ανάπτυξη δεν θα πάμε ξαφνικά σε γέννα. Θα έχει χρόνο ο γιατρός να μας προετοιμάσει. Μην τρελενεσαι με τις υποδείξεις της κάθε μαμάς. Κάθε μία μας είναι διαφορετική περίπτωση. Να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου για να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Αν τον αμφισβητείς συνέχεια θα τρελαθείς. 

@happysmile λόγω του ότι είσαι Αθήνα σκέψου τι θα κάνεις με το κλιματιστικό. Και εμένα με απασχολεί αυτό. Γιατί καλά την μέρα θα κάνει ζέστη αλλά δεν θα ανάψεις κάποια στιγμή; δεν κάνει να είναι στη ζέστη. Οπότε εγώ πήρα 3 ζακετακια και 2 παντελόνακια και θα τα βάζω και τα βγάζω αν χρειαστεί με κάτι μακρυμανικα ζιπουνακια. Ολόσωμα φορμακια δεν πήρα κανένα. 

@demmikot αποφάσισε όμως!! Ποιον θα πάρεις αν γεννήσεις; Και τους 2 και όποιος φτάσει πρώτος; χαχαχα

Εντωμεταξυ σας πονάει καθόλου η μέση ...εγω αν κάνω Ετσι λίγο δουλειτσες με πιάνει απίστευτα όπως σήμερα έκανα κάτι ψιλοδουλειες και ξαφνικά πάω να σηκωθώ και λέω αμάν λουμπαγκο έπαθα...τώρα ξάπλωσα και ισιωσα κάπως!!

Just now, theodora gel είπε:

Εντωμεταξυ σας πονάει καθόλου η μέση ...εγω αν κάνω Ετσι λίγο δουλειτσες με πιάνει απίστευτα όπως σήμερα έκανα κάτι ψιλοδουλειες και ξαφνικά πάω να σηκωθώ και λέω αμάν λουμπαγκο έπαθα...τώρα ξάπλωσα και ισιωσα κάπως!!επίσης ποσο ειστε και πόσο ζυγίζουν τα μωράκια σας?

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πονάει και η πλάτη μου όταν πλένω πχ τα πιάτα. Εγώ έχω και κηλες και με πονάει και αν κάτσω σε χαμηλό κάθισμα. Επίσης πονάει καμία φορά η λεκάνη στα ίσχια, όταν ξεκούραζομαι όμως το νιώθω αυτό. Μπορεί να με πιάσει στον ύπνο μου και να ξυπμησω επειδή πονάω και αφού σηκωθώ και κινηθώ λίγο να περάσει. Ρώτησα τον ρευματολογο μου και μου είπε λέγετε ιερολαγονιτιδα της εγκυμοσύνης. Συμβαίνει λέει συχνά αλλά μετά την γέννα φεύγει. Αυτό που λέγανε οι γιαγιάδες μας μπακαλιστικα "ανοίγει" η λεκάνη. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...