Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, theodora gel είπε:

Κοριτσια ξέρετε αν το κοτόπουλο έχει κ αυτό τοξόπλασμα??

Όχι δεν έχει τοξόπλασμα ... 

Τοξόπλασμα έχει ότι έρχεται σε επαφή με μολυσμένο χώμα  και αν δεν πλυθεί καλά και μείνει λίγο χώμα και το φάμε ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2019 at 7:23 ΜΜ, Anna17 είπε:

Χρόνια πολλά κοριτσάκια. Εγώ το βράδυ ξυπνάω πολλές φορές γιατί δυσκολεύομαι να αναπνεύσω. Πάντα είχα θέμα αυτή την εποχή αλλά φέτος είναι αρκετά έντονο. Ξυπνάω για να αλλάξω πλευρές και ξυπνάω και 3 φορές για τουαλέτα. Ξανακοιμαμαι όμως αμέσως. Τις βραδιές που περνώ μαγνήσιο κοιμάμαι πολύ καλύτερα με χαλαρώνει πολύ. Ο γιατρός μου είπε ότι μαγνήσιο χρειάζομαι όταν έχω συσπάσεις αλλά αν νιώθω ότι δεν ξεκούραζομαι σωστά μπορώ να περνώ πριν κοιμηθώ. Και έτσι αν πάνε πολλές βραδιές με ανήσυχο ύπνο περνώ ένα. 

Για τις ραγάδες τι βάζετε; 

Για τις ραγαδες εγω βαζω δικη μου εγγυημενη συνταγη;-) απο αιθερια ελαια ....

19 ώρες πρίν, theodora gel είπε:

Κοριτσια ξέρετε αν το κοτόπουλο έχει κ αυτό τοξόπλασμα??

Τοξοπλασμα ειναι παρασιτο που ζει στα κοπρανα των ζωων..οπως της γατας συνηθως αυτη ειναι ξενιστης.

μπορει να μεταδοθει απο τα λαχανικα ,χορτα  εαν δεν εχουν πλυθει σωστα !!!(λογω αφοδευσης των ζωων στο χωμα)

μπορει επισης να μεταδοθει και απο μολυσμενο ζωο οπως κοτοπουλο αρνι κτλ εαν καταναλωθει ωμο ή μισοψημενο το κρεας τους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


Γεια σας και από μένα εγώ τη μεγάλη Παρασκευή έκλεισα τον έκτο και μπήκα στον έβδομο και τώρα λέμε σιγά σιγά να βάψουμε το δωμάτιο του μικρού και να κάνουμε τα ψώνια μας!!!να σας ρωτήσω ξέρει καμία αν επιτρέπεται το κατικι Δομοκού?λέει ότι είναι από παστεριωμένο γάλα!:-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Γεια σας και από μένα εγώ τη μεγάλη Παρασκευή έκλεισα τον έκτο και μπήκα στον έβδομο και τώρα λέμε σιγά σιγά να βάψουμε το δωμάτιο του μικρού και να κάνουμε τα ψώνια μας!!!να σας ρωτήσω ξέρει καμία αν επιτρέπεται το κατικι Δομοκού?λέει ότι είναι από παστεριωμένο γάλα!:-P

Γιατί να μην επιτρέπετε ? Εφόσον είναι αγορασμενο και ελεγμένο δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Γιατί να μην επιτρέπετε ? Εφόσον είναι αγορασμενο και ελεγμένο δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα ... 

επειδή είναι κρεμώδες τυρί το σκέφτηκα....εσύ τα έχεις πάρει όλα για το μωράκι??

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

επειδή είναι κρεμώδες τυρί το σκέφτηκα....εσύ τα έχεις πάρει όλα για το μωράκι??

Αυτό νομίζω δεν έχει κ πολύ αλάτι... οπότε ακόμη καλύτερα. 

Μπήκα σφήνα σόρρυ χαχαχα


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...