Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Φίλη μου συμπάσχω απόλυτα. Μόνο που εγώ είμαι έτσι όλη μέρα. Άπαξ και σηκωθώ εμετός, άπαξ και φάω εμετός, νηστική να μείνω από την πείνα εμετός, μυρίζω κάτι εμετός. Δεν αντέχω ούτε εγώ άλλο καθόλου. Κι έχω και τη μικρή και με κοιτάει παραπονιάρικα γιατί δε μπορώ να παίξω μαζί της όπως πριν, και με πιάνουν τα κλάματα. Πότε θα περάσει αυτό το μαρτύριο βρε παιδιά; Είπαμε αναγουλες και εμετούς οκ αλλά όχι να μη μπορούμε να σταθούμε στα πόδια μας.... Καταντάει απίστευτα εξαντλητικό. :(

τι κάνετε οι υπόλοιπες; Δεν έχω παρακολουθήσει τίποτα ακόμη. Το πρώτο μήνυμα που είδα ήταν του κοριτσιού μας από δω και ταυτίστηκα όσο δε πάει. 

Μπράβο κοριτσάκι μας!! Κι εγώ σήμερα για καρδούλα πάω. Αν φτάσω με τέτοιο στομάχι ποτέ.

Όλα να μας πάνε πάντα καλά βρε κορίτσια!!! :)

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπη μου... Ευχομαι καλα τικ τακ κ για σενα σημερα. Εγω το ηχογραφησα κ στο κινητό μου να το ακουσει κ ο αντρας μου που δεν μπορεσε να ερθει... Κ ευχομαι γρηγορα να εισαι καλυτερα. Κ εγωωτρωω ανακατευομαι, δεν τρωω τα ιδια, ειμαι κατω ειμαι οκ, σηκωνομαι χαλια... Αστα.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 7 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπη μου... Ευχομαι καλα τικ τακ κ για σενα σημερα. Εγω το ηχογραφησα κ στο κινητό μου να το ακουσει κ ο αντρας μου που δεν μπορεσε να ερθει... Κ ευχομαι γρηγορα να εισαι καλυτερα. Κ εγωωτρωω ανακατευομαι, δεν τρωω τα ιδια, ειμαι κατω ειμαι οκ, σηκωνομαι χαλια... Αστα.... 

Αχουυυ το ηχογραφησες; Τι ωραιααα.

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα κοριτσι;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mamacita Alina είπε:

Αχουυυ το ηχογραφησες; Τι ωραιααα.

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα κοριτσι;

Ναι, τραβαγα με την καμερα την οθονη κ τωρα το ακουω ξανα κ ξανα. Σημερα ειμαι 6 εβδ κ 4 ημερών. Κ το ίδιο  εβγαλαν κ οι μετρησεις... 128 παλμοι κ 7,3 χιλ. Ο γιατρος μου ειπε ολα καλα... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

   @winspert δεν το εχω ψαξει πολυ αλλα στο ιντερνετ εχω δει για μη επεμβατικο προγεννητικο ελεγχο....ναι με αιμα, που ειναι κατα 99% εγκυρες...και γινονται και στην Ελλαδα. Εγω αν χρειαζοταν κατι τετοιο θα εκανα.

Ακουσατε και τον υπεροχο αυτο ηχο...ολα καλα θα πανε!

 

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Φίλη μου συμπάσχω απόλυτα. Μόνο που εγώ είμαι έτσι όλη μέρα. Άπαξ και σηκωθώ εμετός, άπαξ και φάω εμετός, νηστική να μείνω από την πείνα εμετός, μυρίζω κάτι εμετός. Δεν αντέχω ούτε εγώ άλλο καθόλου. Κι έχω και τη μικρή και με κοιτάει παραπονιάρικα γιατί δε μπορώ να παίξω μαζί της όπως πριν, και με πιάνουν τα κλάματα. Πότε θα περάσει αυτό το μαρτύριο βρε παιδιά; Είπαμε αναγουλες και εμετούς οκ αλλά όχι να μη μπορούμε να σταθούμε στα πόδια μας.... Καταντάει απίστευτα εξαντλητικό. :(

τι κάνετε οι υπόλοιπες; Δεν έχω παρακολουθήσει τίποτα ακόμη. Το πρώτο μήνυμα που είδα ήταν του κοριτσιού μας από δω και ταυτίστηκα όσο δε πάει. 

Μπράβο κοριτσάκι μας!! Κι εγώ σήμερα για καρδούλα πάω. Αν φτάσω με τέτοιο στομάχι ποτέ.

Όλα να μας πάνε πάντα καλά βρε κορίτσια!!! :)

Εσύ κάνεις όλο εμετούς ε; Αχ Θεε μου.. Εγώ όχι αλλά παρά πολλές φορές μέσα στην ημέρα νιώθω το μούδιασμα στο σαγόνι που ένα γκουχου αν κάνω ξέρω πως θα αρχίσω να ξερναω σαν το γατί. Μακάρι να περάσει γρήγορα όλο αυτό και για τις δύο μας. Όντως δεν παλεύεται. Ο άντρας φεύγει 7πμ γυρίζει 9 το βραδυ. Μισό Σάββατο (γιατί και τα Σάββατο δουλεύει μέχρι τις 2.30μμ) κ μια Κυριακή τον έχω για βοήθεια .


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Από το απόγευμα και μετά ζω έναν εφιάλτη καθημερινό. Πώς να περιγράψω αυτό που νιωθω;; ειμαι λες και έχω κάθε μέρα βαριά γαστρεντερίτιδα. Χωρίς να πηγαίνω τουαλέτα. Τσιρλιπιπι δεν έχω ευτυχώς αχαχ Εννοώ στομάχι ! Χαλια στομάχι ο εμετός κάνει βόλτες από το στομάχι στο λαιμό και πάλι πίσω και ξανά και ξανά. Δεν ανέχομαι ούτε τα σάλια μου. Δεν έχω δυνάμεις. Να μιλήσω να περπατήσω. Μόνο ξαπλωμένη βρίσκω γιατρειά αλλά δεν μπορώ να είμαι συνέχεια. Ειμαι ολομόναχη όλη μέρα με 2 παιδιά και δεν έχω δύναμη να περπατήσω. Έχω χάσει ήδη 3 κιλά και είμαι 7βδ. Ξέρω... υπομονή. Δεν μπορώ να κάνω και τίποτε άλλο εξάλλου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη, (γιατί αν δεν περάσει το 1ο τρίμηνο, δεν ηρεμώ) και χαλάλι όλα. Επίσης ελπίζω να μη με πάει έτσι μέχρι την 14η ή 16η βδομάδα που ήμουν στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου. Βρήκα λίγη βοήθεια με τη σόδα!! Σήμερα θα δοκιμάσω να πιω το απόγευμα που γίνομαι πολύ πιο χάλια γιατί όλες αυτές τις μέρες πίνω το πρωί που κάπως παλεύεται η κατάσταση αλλά με βοηθάει πάρα πολύ η σόδα. Πήρα και λεμοναδες με ανθρακικό αλλά δεν κάνουν και πολλά.

απαπα κουραγιοοοο παντως για τις σοδες το εχω ακουσει κ απο αλλες κοπελες οτι βοηθαει πολυ! 

7 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσια μου..... Ακουσαμε καρδουλα..... Μια καρδούλα που χτυπαγε υπεροχα... Αχ θεουλη μου... Βημα βημα, παμε καλα... 

αχ αχ τι τελειαααααα! μωρε εμενα πριν μ βαλει να ακουσω ηχο μου πε οτι εχω αποκόλληση και σοκαριστηκα τοσο πολυ που δεν συγκρατησα τον ηχο γμτ! εχω ολο το υπερηχο σε μειλ αλλα χωρις ηχο πφφφ

5 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Φίλη μου συμπάσχω απόλυτα. Μόνο που εγώ είμαι έτσι όλη μέρα. Άπαξ και σηκωθώ εμετός, άπαξ και φάω εμετός, νηστική να μείνω από την πείνα εμετός, μυρίζω κάτι εμετός. Δεν αντέχω ούτε εγώ άλλο καθόλου. Κι έχω και τη μικρή και με κοιτάει παραπονιάρικα γιατί δε μπορώ να παίξω μαζί της όπως πριν, και με πιάνουν τα κλάματα. Πότε θα περάσει αυτό το μαρτύριο βρε παιδιά; Είπαμε αναγουλες και εμετούς οκ αλλά όχι να μη μπορούμε να σταθούμε στα πόδια μας.... Καταντάει απίστευτα εξαντλητικό. :(

τι κάνετε οι υπόλοιπες; Δεν έχω παρακολουθήσει τίποτα ακόμη. Το πρώτο μήνυμα που είδα ήταν του κοριτσιού μας από δω και ταυτίστηκα όσο δε πάει. 

Μπράβο κοριτσάκι μας!! Κι εγώ σήμερα για καρδούλα πάω. Αν φτάσω με τέτοιο στομάχι ποτέ.

Όλα να μας πάνε πάντα καλά βρε κορίτσια!!! :)

αχ παναγια μουυυυυ ευτυχως δεν κανω εμετους αλλα κοριτσια 2 μερες τωρα νιωθω μια αηδια ολα μου βρωμανε! 

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ναι, τραβαγα με την καμερα την οθονη κ τωρα το ακουω ξανα κ ξανα. Σημερα ειμαι 6 εβδ κ 4 ημερών. Κ το ίδιο  εβγαλαν κ οι μετρησεις... 128 παλμοι κ 7,3 χιλ. Ο γιατρος μου ειπε ολα καλα... 

εμενα ακριβως σαν εσενα 6κ4 οι παλμοι ηταν 134 πανω κατω ιδιοι παλμοι με το δικο σας μωρακι :)

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , marioula1234 είπε:

εμενα ακριβως σαν εσενα 6κ4 οι παλμοι ηταν 134 πανω κατω ιδιοι παλμοι με το δικο σας μωρακι :)

Κοντα κοντά παμε... :)

@Mamacita Alina, τι έγινε με τον υπερηχο; Υπεροχο το συναίσθημα; 

Κορίτσια απο κοντα παω κ εγω. Σημερα ειμαι σχεδόν νηστικη. Μου έρχεται εμετος ολη μερα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κοριτσια πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο οπου ακουσαμε καρδουλα! Τικ τακ τικ τακ! Αναπτύσσεται μια χαρα το φασολακι μου! Σε τρεις εβδομάδες ο επόμενος υπέρηχος...

Μου εδωσε ΠΗΤ 10/10

Εσεις που εχετε αναγουλες και ναυτιες...δειτε τη θετικη πλευρα του πραγματος...δεν θα παρετε κιλα το πρωτο 3μηνο...πραγμα που προσπαθω εγω να αποφυγω μιας και παντρευομαι τον Μάιο και δεν θελω να φαινεται κοιλια! Απο τη μερα που καταλαβα οτι ειμαι εγκυος, μου εχουν σφηνωθει στο μυαλο πακοτινια και δρακουλινια. Μεχρι τωρα εχω αντισταθει αλλα ποσο???

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marioula1234 είπε:

λες να ναι το ιδιο φυλο τα νινακια μας; χαχαχ 

Χαχαχα, λες; Διαβαζα καπου σε ξενο σαιτ οτι αναλογα τους χτυπους καταλαβαίνεις κ το φυλο κ πως με πιο χαμηλους χτυπους ειναι αγορι... Κ στο καπακι καποια ειπε οτι με πολλους χτυπους το δικο της ηταν αγόρι... Οποτε άκυρο... Χαχαχα, θα δειξει... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ναι, τραβαγα με την καμερα την οθονη κ τωρα το ακουω ξανα κ ξανα. Σημερα ειμαι 6 εβδ κ 4 ημερών. Κ το ίδιο  εβγαλαν κ οι μετρησεις... 128 παλμοι κ 7,3 χιλ. Ο γιατρος μου ειπε ολα καλα... 

Εμένα δε μου τα λέει αυτά. Ούτε πόσοι παλμοί ούτε τίποτα. Μόνο ότι όλα καλά.

Είμαι λέει περίπου 8 εβδομάδων.

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εσύ κάνεις όλο εμετούς ε; Αχ Θεε μου.. Εγώ όχι αλλά παρά πολλές φορές μέσα στην ημέρα νιώθω το μούδιασμα στο σαγόνι που ένα γκουχου αν κάνω ξέρω πως θα αρχίσω να ξερναω σαν το γατί. Μακάρι να περάσει γρήγορα όλο αυτό και για τις δύο μας. Όντως δεν παλεύεται. Ο άντρας φεύγει 7πμ γυρίζει 9 το βραδυ. Μισό Σάββατο (γιατί και τα Σάββατο δουλεύει μέχρι τις 2.30μμ) κ μια Κυριακή τον έχω για βοήθεια .

Αχ βρε κορίτσι υπομονή. Όλα για τα πλασματάκια μας. Κι εγώ προσπαθώ να μη κάνω εμετό, αλλά άπαξ και σηκωθώ απ' το κρεβάτι κατευθείαν. 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Εμένα δε μου τα λέει αυτά. Ούτε πόσοι παλμοί ούτε τίποτα. Μόνο ότι όλα καλά.

Είμαι λέει περίπου 8 εβδομάδων.

Καλημερα.... Μη νομίζεις οτι μου τα ειπε κ εμενα. Απλα μου εδωσε ενα χαρτι του υπερηχου κ τα βρηκα εγω... Κ εμενα ολα καλα μου ειπε... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Κι εγω κοριτσια πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο οπου ακουσαμε καρδουλα! Τικ τακ τικ τακ! Αναπτύσσεται μια χαρα το φασολακι μου! Σε τρεις εβδομάδες ο επόμενος υπέρηχος...

Μου εδωσε ΠΗΤ 10/10

Εσεις που εχετε αναγουλες και ναυτιες...δειτε τη θετικη πλευρα του πραγματος...δεν θα παρετε κιλα το πρωτο 3μηνο...πραγμα που προσπαθω εγω να αποφυγω μιας και παντρευομαι τον Μάιο και δεν θελω να φαινεται κοιλια! Απο τη μερα που καταλαβα οτι ειμαι εγκυος, μου εχουν σφηνωθει στο μυαλο πακοτινια και δρακουλινια. Μεχρι τωρα εχω αντισταθει αλλα ποσο???

Μπραβο κοριτσακι μου, ολα καλα... Δεν ειναι υπεροχος ο ηχος;;; Καλη συνεχεια σου ευχομαι με το μπεμπεδακι σου!!! :wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,συγγνώμη που πετάγομαι.Διάβασα αρκετά κορίτσια εδώ έχετε θέμα με εμετούς.

Εγώ έχω θέμα με καούρες.Τελικά μετά από ενάμιση-δυο μήνες πήρα σιμεκο.Καλύτερα είμαι αλλά δε με κρατάει για παραπάνω από 5 ώρες.Ξέχασα να ρωτήσω γιατρό.Ξέρετε πόσα μπορώ να πάρω στην διάρκεια της ημέρας;Αν πονάω ας πούμε πολύ αργά το βράδυ,τα ξημερώματα,μπορώ να το πάρω;

Επειδή είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη,δε μπορώ να εκτιμήσω την αίσθηση αυτού που νιώθω,δεν ξέρω καν αν το περιγράφω σωστά.Στην διάρκεια της ημέρας νιώθω πίεση στον οισοφάγο/διάφραγμα,τις βραδυνές ώρες η πίεση γίνεται πόνος.Επειδή μια φορά είχα περάσει γαστρεντερίτιδα ,αυτή την αίσθηση έχω,με απουσία εμετου.Μόνο ναυτία έχω.Καουρες,γουργουρητα,λοξυγκα και συχνοουρια,ζαλάδα,λαχάνιασμα και ταχυπαλμία.Είναι φυσιολογικά βρε κορίτσια;

Αφού κάποια στιγμή είπα στον άντρα μου"παμε νοσοκομείο μήπως έχω καμμία ίωση;"Δε μου πάει κόντρα και απλά με κοίταζε με γουρλωμένα μάτια!Απλά κάποιες στιγμές βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να κάνω να μην νιώθω έτσι.....ξέρω υπομονή και δεν παραπονιέμαι,απλά να καταλάβω θέλω αν είναι φυσιολογικά όσα νιώθω.....

Ευχαριστώ πολύ,με το καλό τα μωράκια μας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλημέρα,συγγνώμη που πετάγομαι.Διάβασα αρκετά κορίτσια εδώ έχετε θέμα με εμετούς.

Εγώ έχω θέμα με καούρες.Τελικά μετά από ενάμιση-δυο μήνες πήρα σιμεκο.Καλύτερα είμαι αλλά δε με κρατάει για παραπάνω από 5 ώρες.Ξέχασα να ρωτήσω γιατρό.Ξέρετε πόσα μπορώ να πάρω στην διάρκεια της ημέρας;Αν πονάω ας πούμε πολύ αργά το βράδυ,τα ξημερώματα,μπορώ να το πάρω;

Επειδή είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη,δε μπορώ να εκτιμήσω την αίσθηση αυτού που νιώθω,δεν ξέρω καν αν το περιγράφω σωστά.Στην διάρκεια της ημέρας νιώθω πίεση στον οισοφάγο/διάφραγμα,τις βραδυνές ώρες η πίεση γίνεται πόνος.Επειδή μια φορά είχα περάσει γαστρεντερίτιδα ,αυτή την αίσθηση έχω,με απουσία εμετου.Μόνο ναυτία έχω.Καουρες,γουργουρητα,λοξυγκα και συχνοουρια,ζαλάδα,λαχάνιασμα και ταχυπαλμία.Είναι φυσιολογικά βρε κορίτσια;

Αφού κάποια στιγμή είπα στον άντρα μου"παμε νοσοκομείο μήπως έχω καμμία ίωση;"Δε μου πάει κόντρα και απλά με κοίταζε με γουρλωμένα μάτια!Απλά κάποιες στιγμές βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να κάνω να μην νιώθω έτσι.....ξέρω υπομονή και δεν παραπονιέμαι,απλά να καταλάβω θέλω αν είναι φυσιολογικά όσα νιώθω.....

Ευχαριστώ πολύ,με το καλό τα μωράκια μας!

Κοπελα μου καλημέρα κ με το καλο το μωρακι σου. Κ εγω πρωτη φορα εγκυος οποτε δεν εχω εμπειρια αλλα τα συμπτώματα που περιγραφεις ειναι απολυτως φυσιολογικα στην εγκυμοσύνη. Πολλες απο εμας τα εχουμε. Παρ ολα αυτα επειδη η καθε περίπτωση ειναι ξεχωριστή κ δεν ξερω σε τι ενταση τα αισθανεσαι, καλο θα ηταν να παρεις το γιατρο σου να του τα πεις κ να σου πει αυτος αν χρειάζεται να κανεις κατι... Δεν στο λεω να σε τρομαξω, ισα ισα. Απλα επειδη δεν ειναι σωστο να αξιολογουμε καταστασεις που δεν ειμαστε ειδικοι. Γι αυτο ειναι οι γιατροί, για να μας προσεχουν κ να μας λυνουν τις αποριες μας... 

Ποσο μηνων εισαι κ ποσο χρονων. Εγω ειμαι 35 χρονων κ ειμαι  6 εβδομάδων κ 5 ημερων... Τα φιλια μου... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...