Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, marmaki είπε:

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

      Σε ευχαριστώ πολύ θες να μου πεις το όνομα σε μήνυμα;; 

      Εμείς τόσες μέρες καλά εχτές το βράδυ πόνοι περιόδου σήμερα το πρωί ροζ δεν ξέρουμε τ να κάνουμε να πάμε ξανά για υπέρηχο η μήπως δεν κάνει και συχνά να το ενοχλούμε και να πάμε 30 του μήνα. Μασ κάνει καψονια η μικρή μας 😅😅😅

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Πω πω αρκετές μαζευτήκαμε!! :) Τι ωραία!

Εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα μόνο πονάκια στην κοιλιά και στην μέση και συνέχεια λέω τώρα θα μου έρθει τώρα θα μου έρθει... Ας μην έρθει λοιπόν τόσα χρόνια ερχόταν ας κάνει μια παύση!!! χαχαχαα

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

12 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Ηρθα κι εγω στο παρεακι σας το ωραιο καθως περιμενω κι εγω το μωρακι μου τον Οκτωβρη! Τη Δευτερα που μας περασε ειχα κανει ενα απλο τεστ φαρμακειου και σημερα πηγα και το επιβεβαιωσα στον γυναικολογο! Όλα καλα, ειδαμε σακο μονο (και ενα μεγαλο ινωμυωμα που το εμφανισα στην προηγουμενη εγκυμωσυνη μου) Έχω κι εγω ενα αγορακι 9 μηνων @Farmakotriftena σε θυμαμαι στις μανουλες Μαΐου 2018...ειμαστε στην ιδια φαση...Θηλαζω ακομα και ειχα στοχο να το παω ως τον χρονο, ομως ο γυναικολογος μου ειπε να σταματησω σιγα σιγα...Δεν εχω καποιο θεμα...απλα μου ειπε οτι χαλαει η ποιοτητα του γαλατος..ισχυει κατι τετοιο?

 

Ευχομαι σε ολες σας καλη, τελεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Ωωωω καλώς όρισες!! Άρα έχει κι εσύ μωράκι 9 μηνών ε;; τέλεια! Κοίτα εγώ συνεχίζω αλλά η αλήθεια είναι ότι ο μικρός δεν πολυθελει. Έχει και πάρα πολλές μύξες και ίσως γι αυτό. Αλλά γενικά το στήθος μου το νιώθω άδειο. Δεν έχει πρηστεί καθόλου και νιώθω σα να μην έχω και πολύ γάλα. Χθες κατάφερα με τα πολλά να τον θηλάσω μόνο 2φορες. 

Ο γιατρός είπε τα δικά του. Να το σταματήσω γιατί προκαλεί συσπάσεις κι επειδή έχω και μια "αποκόλληση" μη γίνει χειρότερα και τέτοια..

Ρε κορίτσια σήμερα πονάω αρκετά κάτω και δεν έχω τόσο έντονη ανακατωσούρα. Να ανησυχώ; 

@Jennak83 όλα καλά θα πάνε! Ειμαι σίγουρη!!καλέ η καρδούλα του χτύπησε από πολύ νωρίς είναι δυνατό μωράκι!! Εμένα μου είπε την Τετάρτη που ημουν 7βδ πως αν με εξέταζε στο μέσα μηχάνημα(και 2εξεταστηρια) που ειναι πιο παλιο ίσως να μην την ακούγαμε.. Όλα καλά...

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο σημερα ξεκινησαν κ οι δικες μου αναγουλες... Οταν ειμαι ξαπλα ειναι καπως καλύτερα. Οταν σηκωνομαι αστα να πανε... Κ απο ορεξη μηδεν... Εγω που μπορουσα πρωι πρωι να φαω τα πάντα. Ως κ χορτα ειχα φαει κ κοτοσουπα... Κ τωρα δεν μου κανει τπτ ορεξη... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert Υπομονή κορίτσι μου!!! Οπότε υπάρχουν περιθώρια να μου έρθουν και εμένα πιο μετά; Πω πω !! Βέβαια τα συμπτώματα αυτά εγώ θα τα προτιμούσα καθώς δείχνουν ότι κάτι γίνεται στο σώμα από το να μην έχεις τίποτα και να ανησυχείς συνέχεια αν πηγαίνουν όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Eleni Tz είπε:

@winspert Υπομονή κορίτσι μου!!! Οπότε υπάρχουν περιθώρια να μου έρθουν και εμένα πιο μετά; Πω πω !! Βέβαια τα συμπτώματα αυτά εγώ θα τα προτιμούσα καθώς δείχνουν ότι κάτι γίνεται στο σώμα από το να μην έχεις τίποτα και να ανησυχείς συνέχεια αν πηγαίνουν όλα καλά!!

Σ αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο... Κ εγω επειδη ταλαιπωρηθηκα πολυ μέχρι να ειμαι σ αυτη την ευχαριστη θεση, ελεγα ας μεινω εγκυος παναγια μου κ ας εχω απ ολα... Δεν παραπονιεμαι... Ολα καλοδεχουμενα...:wub:

Εσυ ποσο εισαι; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Rosali είπε:

Γεια σας, κορίτσια! Πώς είστε; Γερές και δυνατές, βλέπω. Καλωσορίζω κι εγώ τα νέα κορίτσια της παρέας! Με το καλό να αποκτήσουμε όλες τα μπεμπάκια μας!

Αυτές οι ναυτίες που λέτε, σας πιάνουν πρωί ή απόγευμα; Εγώ το πρωί δεν έχω απολύτως τίποτα, αλλά το απόγευμα έχω σχεδόν κάθε μέρα ναυτία. Μόλις φάω, μετά από λίγο αρχίζω να ανακατεύομαι και να έχω αναγούλες. Βασικά δεν θέλω να τρώω κανονικά φαγητά, μόνο σαβούρες.

Είσαι δικιά μου.. Εσύ.. Χαχα

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΤΣΟΥΔΑΚΙΑΑΑ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣΣΣ.. Ένα έχω να πω Σκάτα. Σκάτα στις ορμονες που δεν με αφήνουν να γευτω τα λουκάνικακια που λάτρευα... Δεν πειράζει ομωςςς η εκδίκηση θα έρθει. Έχω τόσα συμπτώματα μαζί που νομίζω είμαι 100 μηνών αλλά δεν το βάζω κατωωωω γιατί ο κόσμος να χαλάσει την καρμπονάρα μου θα την φάω σήμερα. Αυτά. Σας φιλώ γλυκά γλυκά 

  • Χαχα 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elpida20 είπε:

ΚΟΡΤΣΟΥΔΑΚΙΑΑΑ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣΣΣ.. Ένα έχω να πω Σκάτα. Σκάτα στις ορμονες που δεν με αφήνουν να γευτω τα λουκάνικακια που λάτρευα... Δεν πειράζει ομωςςς η εκδίκηση θα έρθει. Έχω τόσα συμπτώματα μαζί που νομίζω είμαι 100 μηνών αλλά δεν το βάζω κατωωωω γιατί ο κόσμος να χαλάσει την καρμπονάρα μου θα την φάω σήμερα. Αυτά. Σας φιλώ γλυκά γλυκά 

Χαχαχα, για να ειμαι ειλικρινής χαιρομαι αφανταστα που δεν μπορείς να φας λουκανικα γιατι ο αντρας μου δουλευε σε γνωστο εργοστασιο αλλαντικων κ επειδη ξερω τι εχουν μεσα ουτε που τα πλησιαζω... Μακρια κ εσυ... Κανα χωριατικο καπου καπου οκ... Οσο για την καρμποναρα που λες κ εγω κοτοπουλο αλα κρεμ θα φτιαξω σήμερα... Θα δουμε βέβαια αν θα φαω... Αλλο αυτο... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αααχ σωπαστε καλέ με τα φαγητά και έχουμε την αναγουλα στο τσεπακι χαχα.

Τι κάνετε; Εγώ σήμερα ξύπνησα με συμπτώματα κρυολογήματος. Επίσης από αναγουλες άλλο τίποτα!! 

Τζενακ κορίτσι μου θα πάνε όλα καλά και θα το δεις. Περιμένουμε νέα σου. Κοριτσια κι εγώ ξάπλα τη βγάζω γιατί αλλιως οι ναυτίες με εξαντλούν. Αρχίζω βέβαια να αγχώνομαι μήπως προληπτικά πρέπει να κάνω ενέσεις για τη θρόμβωση λογο ξαπλας (δεν έχω θέμα απλά είχα μεταγγιστει ).

 

Τι κάνετε εσείς σήμερα;;;

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια λάτρης του βρώμικου φαγητού να ξωπεσω σε σαλάτες και φριγανιες... Που ναι η γιαγιά μου να με καμαρωσει.... Είπα στην γυναικολόγο μου ότι έφαγα 12 κομμάτια πίτσα και μόνο έμφραγμα δεν έπαθε......... Αλίμονο μας.. Που οδεύει τούτος ο κόσμος χωρίς πίτσα... 

  • Χαχα 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Eleni Tz είπε:

@winspert Υπομονή κορίτσι μου!!! Οπότε υπάρχουν περιθώρια να μου έρθουν και εμένα πιο μετά; Πω πω !! Βέβαια τα συμπτώματα αυτά εγώ θα τα προτιμούσα καθώς δείχνουν ότι κάτι γίνεται στο σώμα από το να μην έχεις τίποτα και να ανησυχείς συνέχεια αν πηγαίνουν όλα καλά!!

@winspert και @Eleni Tz γιατί ρε κορίτσια υπαρχουν και εγκυμοσύνες που λένε οτι δεν έχουν νιώσει απολύτως τιποτα και όλα πηγαίνουν τέλεια δηλαδή πρέπει να εχεις συμπτώματα για να πεις οτι όλα είναι οκ εγώ π.χ απο αφόρητη υπνηλία και συχνουρια και φαγητό δεν Εχω κάτι άλλο μην με αγχωνετε 

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Αααχ σωπαστε καλέ με τα φαγητά και έχουμε την αναγουλα στο τσεπακι χαχα.

Τι κάνετε; Εγώ σήμερα ξύπνησα με συμπτώματα κρυολογήματος. Επίσης από αναγουλες άλλο τίποτα!! 

Τζενακ κορίτσι μου θα πάνε όλα καλά και θα το δεις. Περιμένουμε νέα σου. Κοριτσια κι εγώ ξάπλα τη βγάζω γιατί αλλιως οι ναυτίες με εξαντλούν. Αρχίζω βέβαια να αγχώνομαι μήπως προληπτικά πρέπει να κάνω ενέσεις για τη θρόμβωση λογο ξαπλας (δεν έχω θέμα απλά είχα μεταγγιστει ).

 

Τι κάνετε εσείς σήμερα;;;

Και γω ορεξη καμια για φαγητο...με τι ζορι ηπια μια πορτοκακαδα κ εφαγα ενα αυγο..χθες εφαγα 2 σουβλακια και με χαλασαν, ειχε πολλη μουσταρδα! Ακομα να τα χωνεψω νιωθω! Κατα τα αλλα κρεβατι ολημερις και αγωνια φουλ..

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 8 λεπτά , Giotitsa είπε:

@winspert και @Eleni Tz γιατί ρε κορίτσια υπαρχουν και εγκυμοσύνες που λένε οτι δεν έχουν νιώσει απολύτως τιποτα και όλα πηγαίνουν τέλεια δηλαδή πρέπει να εχεις συμπτώματα για να πεις οτι όλα είναι οκ εγώ π.χ απο αφόρητη υπνηλία και συχνουρια και φαγητό δεν Εχω κάτι άλλο μην με αγχωνετε 

Έτσι σκέφτομαι και εγώ μιας και οι κακές σκέψεις δεν βοηθάνε ποτέ και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!! :-D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...