Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ναι αγάπη μου , του φάνηκε περίεργο που δεν έχω δει καθόλου αίμα. Μου είπε να παίρνω τα κωλο-ουτρο για να το απορροφήσει ο οργανισμός.

@Rafaelatarzan Εσύ που είχες αποκόλληση; 15/3 ξανά υπέρηχο; απαπααπαπ Παναγία μου πως θα περάσουν οι μέρες. Εμένα μου είπε σε 15 με 20 μέρες και πάλι μου φαίνονται πολλές... 

Εντάξει κορίτσια ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ με τα την Αυχενική να ηρεμήσω επιτέλους.... Αλλά αυτή η αποκόλληση με αγχωσε.

Νομίζω η Ραφαέλα μας δεν είχε αποκόλληση αλλά λιμνάζον αιμα παλιό; Αυτή θα σου πει σίγουρα.

Λογικό να αγχώνεσαι, ξεκούρασε όμως τη σκέψη σου και όλα θα πάνε καλά. Τα ουτρο κολπικά μόνο δε τα αντέχεις; Κάνουν λιγότερα συμπτώματα και είναι περισσότερο αποτελεσματικα σύμφωνα με τον γιατρό μου.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 26 λεπτά , Jennak83 είπε:

Αν σου εδωσε τον υπερυχο το γραφει πανω, καπου λεει w και d δηλ εβδομαδες και μερες. 

Όχι δεν πήρα... έκανε μέτρηση και απλά μου είπε πως είμαι γύρω στις 7 βδ και την επόμενη φορά θα μετρήσουμε αναλυτικότερα.. πφφφ

πρίν από 1 λεπτό , Mamacita Alina είπε:

Νομίζω η Ραφαέλα μας δεν είχε αποκόλληση αλλά λιμνάζον αιμα παλιό; Αυτή θα σου πει σίγουρα.

Λογικό να αγχώνεσαι, ξεκούρασε όμως τη σκέψη σου και όλα θα πάνε καλά. Τα ουτρο κολπικά μόνο δε τα αντέχεις; Κάνουν λιγότερα συμπτώματα και είναι περισσότερο αποτελεσματικα σύμφωνα με τον γιατρό μου.

Θα παίρνω το βράδυ από το στόμα και θα δοκιμάσω το πρωί κολπικα. Αν δω όμως ότι μου φέρνει ζάλη και τέτοια θα το σταματήσω το πρωινό. Τα σιχαίνομαι αυτά τα χάπια. Στον γιο μου είχα που είχα χάλια εγκυμοσύνη μαρτύρησα και με αυτά ακόμα πιο πολύ.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ναι αγάπη μου , του φάνηκε περίεργο που δεν έχω δει καθόλου αίμα. Μου είπε να παίρνω τα κωλο-ουτρο για να το απορροφήσει ο οργανισμός.

@Rafaelatarzan Εσύ που είχες αποκόλληση; 15/3 ξανά υπέρηχο; απαπααπαπ Παναγία μου πως θα περάσουν οι μέρες. Εμένα μου είπε σε 15 με 20 μέρες και πάλι μου φαίνονται πολλές... 

Εντάξει κορίτσια ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ με τα την Αυχενική να ηρεμήσω επιτέλους.... Αλλά αυτή η αποκόλληση με αγχωσε.

@Farmakotriftena μ...Δεν είχα πουθενα αποκόλληση αγαπη μ....παλιό αίμα μαζεμένο είχα κ έτυχε  εκείνη την ημέρα να μ βγει....αλλιως θα είχε βγει αλλη μερα μ είπε ντοκ....Ούτε κ γω δεν είχα σημάδια...απλώς ήταν μέσα μ....εσένα μπορεί κ να φύγει με τα ουτρο η να φύγει από κάτω μονο τ....κ αυτο να γίνει τωρα ξέρεις τι είναι κ όντως πρέπει να φύγει....Δεν πρέπει να σε φοβίζει κάτι από την στιγμή που δεν ανησύχησε κ ο γιατρός σ .  το βρίσκω μια χαρα ολα όσα σ είπε....να μην φοβάσαι....το πολυ αιμα κ το συνεχόμενο μας νοιάζει κ αυτό δεν σημαίνει πάντα το κακο....Όλα θα πάνε καλά....θα δεις....υπομονή με τα ουτρο....θα κάνουν την δουλειά τους πολυ καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Όχι δεν πήρα... έκανε μέτρηση και απλά μου είπε πως είμαι γύρω στις 7 βδ και την επόμενη φορά θα μετρήσουμε αναλυτικότερα.. πφφφ

Θα παίρνω το βράδυ από το στόμα και θα δοκιμάσω το πρωί κολπικα. Αν δω όμως ότι μου φέρνει ζάλη και τέτοια θα το σταματήσω το πρωινό. Τα σιχαίνομαι αυτά τα χάπια. Στον γιο μου είχα που είχα χάλια εγκυμοσύνη μαρτύρησα και με αυτά ακόμα πιο πολύ.

Εγω παιρνω 3 την ημερα απο αυτα, ευτυχως δε με πειραζουν μονο το στομαχι μου αλλα μπορει να ειναι κ απο το μωρο..Οσο μπορεις μη σκυβεις και το μωρο προσεκτικα κ οχι με αποτομες κινησεις, οσο μπορεις ξαναλεω γιατι καταλαβαινω ποσο δυσκοκο ειναι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

τικα  τικα τα ...τικα τικα τα ...Πώς χτυπάει  η καρδούλα μ για σένα....τικα τικα τα....κ όλα είναι μια χαρα απ οτι καταλάβατε κ σεις...ο πιο μαγικός ήσυχος ever. 9  χρόνια τον περιμενα...κ νια ηρθε για να τον ακούσω....χαρα κλάμα γελια ολα μαζι ....Είμαστε 6 ολόκληρα χιλιοστά...αμε αμε...γιγαντοθηκαμε ....μεγαλώσαμε χτυπάμε κ μεις ...Είμαι δω μανουλα μ λέει..εδώ...με ακούς....κ δω θα μείνω μ είπε....κ εγώ το χάιδεψα κ το πίστεψα.ακου πως κανω μ είπε....Για σένα ολα μ λέει...τακα τικα τακα τακα....Δεν μπορώ να σας περιγράψω αλλιως αθτα που νιώθω....νομίζω με καταλαβαίνεται..η ειδη μανουλες εδω μεσα....ραντεβου για Αυχενική μας έδωσε 15 Μάρτη κ ΠΗΤ  τελη Σεπτέμβρη...Είμαι....

Τι συγκινητική περιγραφη.. Κάθε φορά που πηγαινεις στο γιατρό βρε παιδί μ κ βλέπεις ότι αυτό το σπορι μεγαλώνει παίρνεις τόση χαρά... Που δεν υπάρχουν λόγια... Αντε υπομονή τώρα μέχρι την αυχενικη όλα καλά θα πάνε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τι συγκινητική περιγραφη.. Κάθε φορά που πηγαινεις στο γιατρό βρε παιδί μ κ βλέπεις ότι αυτό το σπορι μεγαλώνει παίρνεις τόση χαρά... Που δεν υπάρχουν λόγια... Αντε υπομονή τώρα μέχρι την αυχενικη όλα καλά θα πάνε.. 

Δήμητρα μ σε ευχαριστώ πολύ....Ναι το πιστεύω οτι ολα θα είναι καλά...Από 10 έως 20 Μάρτη μ είπε να πάω....καλέ πως πέρασε ο καιρός ουτε που το κατάλαβα....μαγικές στιγμές κ θαύματα....

2 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Είμαι μικρούλι εγώ 20 χρονων ακόμη χιχιχι σας ευχαριστώ κορίτσια μου. Διάβασα και τα δικά σας. Αχ ραφελα μου κάθε φορά που γράφεις τόσο όμορφα με κάνεις να πετάω απ την χαρά μου.. Όλα τέλεια θα πανε

❤❤❤...γλυκιά μ κ μικρη μ μανούλα εσυ...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Όσο χιουμοριστικά μας τα λες κάποιες φορές και κλαίμε από τα γέλια τόσο εύκολα μας κάνεις να κλαίμε από συγκίνηση. Κάνε όνειρα γιατί ναι, το σποράκι σου ήρθε για να μείνει και σε λίγους μήνες θα κάνετε αγκαλιές και θα ακούσεις κι άλλο υπέροχο ήχο. Το καλαμαράκια αυτό το υπέροχο.

 

Μαριουλα μου υπάρχουν φορές που έρχεται και 2 και 3 τη μέρα. Αν ήταν όμως άνθρωπος δε θα με ένοιαζε. Μένουμε απέναντι στην ίδια πολυκατοικία. Ισόγειο. Ουσιαστικά είμαστε μια πόρτα.

Αμάν για πες!!!!

αχαχαχα καλαμαράκια...κ λεω τι λέει τωρα...χαχαχαχα ούτε που το κατάλαβα....

4 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου,ποσο με συγκινησες! Ευχομαι να εισαι παντα ετσι τοσο ευτυχισμενη..

σε ευχαριστω Τζένη μ...κ συ να είσαι ευτυχισμένη αγαπη μ...Γιατί κ με σένα ολα είναι καλά...Μην στεναχωρείς το μωράκι σ κ εσένα....θα το δεις αγαπη μ....Όλα θα ειναι ΤΕΛΕΙΑ ΜΕΘΑΥΡΙΟ...

2 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Είμαι μικρούλι εγώ 20 χρονων ακόμη χιχιχι σας ευχαριστώ κορίτσια μου. Διάβασα και τα δικά σας. Αχ ραφελα μου κάθε φορά που γράφεις τόσο όμορφα με κάνεις να πετάω απ την χαρά μου.. Όλα τέλεια θα πανε

❤❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ξέρετε....ειμαι μαμα πρωτα ο θεος Σεπτεμβρίου....Αλλά εδώ θα μείνω σας το λέω....θα με φάτε στην μάπα...να το ξέρετε...Σας προειδοποιώ για να μην λέτε...χαχαχαχα μπαστακας θα μείνω.δεν φευγω δεν φεύγω....κ μην αλλάξατε το θέμα....ειναι γουρλιδικο....κ μην φύγει καμία θα έρθω με σχοινί μ σπίτι της κ θα την δαγκώσω.

πλάκα κάνω λίγη σημασία έχει αν κάποια ειναι μια βδομάδα πιο νωρίς η κ 2 πιο αργά...Όλες μαζι κοριτσια μου αγαπημένα...Όλες μαζι.......

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

κορίτσια να ξέρετε....ειμαι μαμα πρωτα ο θεος Σεπτεμβρίου....Αλλά εδώ θα μείνω σας το λέω....θα με φάτε στην μάπα...να το ξέρετε...Σας προειδοποιώ για να μην λέτε...χαχαχαχα μπαστακας θα μείνω.δεν φευγω δεν φεύγω....κ μην αλλάξατε το θέμα....ειναι γουρλιδικο....κ μην φύγει καμία θα έρθω με σχοινί μ σπίτι της κ θα την δαγκώσω.

πλάκα κάνω λίγη σημασία έχει αν κάποια ειναι μια βδομάδα πιο νωρίς η κ 2 πιο αργά...Όλες μαζι κοριτσια μου αγαπημένα...Όλες μαζι.......

Ρωτας αν θελουμε να φυγεις κ αν σ αφηνουμε;;; Χαχαχα, εννοείται πως πρωτα ο θεος εδω θα ειμαστε να τα λεμε... Καλημεραααα..... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορτσουδια. Έχω να ρωτήσω κάτι όταν λένε αποκόλληση τι σημαίνει ακριβώς; έχω πολλές απορίες και συνέχεια ξεχνάω να ρωτήσω την γυναικολόγο μου γιατί κάθε φορ απου πάω και μου λέει όλα καλά τα ξεχνάω όλα... Επίσης τώρα έκοψα το τσιγαρο μια και καλή γιατί πιο πριν έκανα 1 με 2 αλλά αυτές τις μέρες είναι που δεν καπνίζω... Έκανα κακό στο μωράκι; εννοείται πως έκανα θα μου πείτε αλλά είμαι 6 εμδ και 5ημ και τώρα το έκοψα όντως εντελώς... Και γενικά.. Μπορώ να συνεχίσω να παίρνω το αμάξι μου; και γιατί από τώρα πονάει η μέση μου και ΔΝΕ μπορώ να κοιμηθώ;;;;;;;;;; γιατί δεν μ αρέσουν καθόλου οι μυρωδιές που λάτρευα από τώρα;;;;;;;;; γιατί έχω αλλάξει 2 νούμερα σουτιέν από τώρα;;;;;;; όλα αυτά είναι καλά;;;;;; αχ κορτσουδια βοηθήστε με... Με βασανίζει και αυτή η κολπίτιδα.. Νευρίασαν και με το power of love που έδιωξαν νερτζη και Παύλο... Γιατί???? 

  • Χαχα 2

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , elpida20 είπε:

Καλημέρα κορτσουδια. Έχω να ρωτήσω κάτι όταν λένε αποκόλληση τι σημαίνει ακριβώς; έχω πολλές απορίες και συνέχεια ξεχνάω να ρωτήσω την γυναικολόγο μου γιατί κάθε φορ απου πάω και μου λέει όλα καλά τα ξεχνάω όλα... Επίσης τώρα έκοψα το τσιγαρο μια και καλή γιατί πιο πριν έκανα 1 με 2 αλλά αυτές τις μέρες είναι που δεν καπνίζω... Έκανα κακό στο μωράκι; εννοείται πως έκανα θα μου πείτε αλλά είμαι 6 εμδ και 5ημ και τώρα το έκοψα όντως εντελώς... Και γενικά.. Μπορώ να συνεχίσω να παίρνω το αμάξι μου; και γιατί από τώρα πονάει η μέση μου και ΔΝΕ μπορώ να κοιμηθώ;;;;;;;;;; γιατί δεν μ αρέσουν καθόλου οι μυρωδιές που λάτρευα από τώρα;;;;;;;;; γιατί έχω αλλάξει 2 νούμερα σουτιέν από τώρα;;;;;;; όλα αυτά είναι καλά;;;;;; αχ κορτσουδια βοηθήστε με... Με βασανίζει και αυτή η κολπίτιδα.. Νευρίασαν και με το power of love που έδιωξαν νερτζη και Παύλο... Γιατί???? 

Καλημερα κοριτσακι μου... Κατσε να τα παρουμε ενα ενα γιατι εχρις κ πολλες απορίες... Χαχαχα... Η αποκόλληση πλακουντα ειναι οταν ενα μερος του πλακουντα ξεκολλαει να στο πω ετσι απο τη μητρα. Με ξεκουραση κ φαρμακα συνήθως ολα πανε καλα... Το τσιγάρο καλα εκανες κ το εκοψες, δεν εκανες κακο στο μωράκι σου με ενα δυο, μην το σκέφτεσαι καν, αλλα δε θα ηταν καλο να συνεχισεις... Το αμαξι μπορείς να το παιρνεις αρκει να μην πέφτεις σε λακουβες κ να μην φρεναρεις αποτομα. Μπορει να γινει επικίνδυνο ενα αποτομο φρεναρισμα... Οσο για ολα τ αλλα, οοοοοολα ειναι φυσιολογικα... Εχεις μπεμπε στην κοιλιτσα..... Λογικο.... Εγω εχθες εβαλα να βρασω μακαρονια στη 1 το μεσημερι κ οταν εγιναν δεν ηθελα να φαω καθολου... Εφαγα 3 πιρουνιες κ τπτ ολη την υπολοιπη μερα εκτος απο 2 ακτινιδια αναγκαστικά... Μην το ψαχνεις... Το ενα θα μας ξυνιζει κ το αλλο θα μας βρωμαει.... Χαχαχα... Καλα να ειμαστε..... Την καλημέρα μου... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου... Κατσε να τα παρουμε ενα ενα γιατι εχρις κ πολλες απορίες... Χαχαχα... Η αποκόλληση πλακουντα ειναι οταν ενα μερος του πλακουντα ξεκολλαει να στο πω ετσι απο τη μητρα. Με ξεκουραση κ φαρμακα συνήθως ολα πανε καλα... Το τσιγάρο καλα εκανες κ το εκοψες, δεν εκανες κακο στο μωράκι σου με ενα δυο, μην το σκέφτεσαι καν, αλλα δε θα ηταν καλο να συνεχισεις... Το αμαξι μπορείς να το παιρνεις αρκει να μην πέφτεις σε λακουβες κ να μην φρεναρεις αποτομα. Μπορει να γινει επικίνδυνο ενα αποτομο φρεναρισμα... Οσο για ολα τ αλλα, οοοοοολα ειναι φυσιολογικα... Εχεις μπεμπε στην κοιλιτσα..... Λογικο.... Εγω εχθες εβαλα να βρασω μακαρονια στη 1 το μεσημερι κ οταν εγιναν δεν ηθελα να φαω καθολου... Εφαγα 3 πιρουνιες κ τπτ ολη την υπολοιπη μερα εκτος απο 2 ακτινιδια αναγκαστικά... Μην το ψαχνεις... Το ενα θα μας ξυνιζει κ το αλλο θα μας βρωμαει.... Χαχαχα... Καλα να ειμαστε..... Την καλημέρα μου... 

Καλημεραααα... Αυτό που λες για τα φαγητά ισχύει το είχα κ εγώ.. Ποιος εγώ που λάτρευα να πηγαίνω βόλτα για καφέ κ στις αρχές δεν ηθελα ούτε να τον μυρισω.. Το ίδιο κ με το κρέας που πριν κ κάθε μέρα να μου το έδινες το έτρωγα και τώρα τπτ... Οταν θα κλείσεις την 12η βδομάδα όλα θα είναι καλύτερα.. Βέβαια αυτό με την μέση και τον ύπνο υμτα βραδιά δεν μπορώ να στο υποσχεθω ότι θα περάσει.. Αυτά από μένα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα κορίτσια, λογικά θα είμαι και εγώ στις μανουλες Οκτωβρίου! Μετά από  μερικές μέρες καθυστέρηση την Τρίτη είχα θετικό τεστ, χθες έκανα β χοριακη 1980 και η γιατρός μου είπε να κάνω επανάληψη την Παρασκευή. 
Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωράκια! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , travelM είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια, λογικά θα είμαι και εγώ στις μανουλες Οκτωβρίου! Μετά από  μερικές μέρες καθυστέρηση την Τρίτη είχα θετικό τεστ, χθες έκανα β χοριακη 1980 και η γιατρός μου είπε να κάνω επανάληψη την Παρασκευή. 
Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωράκια! :)

Καλώς ήρθες στην πάρεουλα μας, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά είναι γουρλιδικη εδώ η σελίδα μας χαχα

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...