Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κοίτα το στυλ του είναι πάρα πολύ αυστηρό. Ούτε υπεραναλυτικος είναι ούτε και πολύ γελαστός. Βέβαια έχω καταλάβει ότι το κάνει για να μη του πάρουν τον αέρα γιατί από μερικά πλάγια εχω καταλάβει ότι είναι ευαίσθητος άνθρωπος.

Οπότε δε το περιμενα. Όσο για τα καφέ εμένα φεύγουν και επανέρχονται και όσο να ναι δεν είναι ευχάριστο!!

αχ αχ μας παιδευουν τα μικρά μας....νια δεν ειναι ευχαριστώ αλλά είπαμε....Όλα θα πάνε καλά κ μονο καλα....τίποτα δεν θα συμβεί φιλη μ...μα τίποτα.....για ολες μας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Γεια σου @Giwtouli1990 καλώς όρισες και καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!

Κορίτσια από συμπτώματα, στομαχικα κυρίως πως πατε; εγώ τα ίδια.. Σήμερα τσιμπάω συνέχεια bake rolls αλλά ούτε αυτά βοηθάνε. Επίσης έχω πάρει και δύο φορές σιρόπι και πάλι χάλια. Και αύριο θα πρέπει να κάνω κάτι δουλειές έξω και θα μου πάρει ωρα. Ειλικρινά δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω... λίγο στέκομαι όρθια και θέλω να βγάλω τα εντερακια μου... πφφφφ

Εγω εχω ανακατωσουρες ολη μερα σχεδον αλλα εμετο δεν εχω κανει ακομα, επισης το στηθος αρκετα ξεπρησμενο εννοω δε ποναει τοσο ομως στην οψη ειναι φουσκωμενο..δε ξερω ανησυχω..1 μερα εμεινε!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, travelM είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια, λογικά θα είμαι και εγώ στις μανουλες Οκτωβρίου! Μετά από  μερικές μέρες καθυστέρηση την Τρίτη είχα θετικό τεστ, χθες έκανα β χοριακη 1980 και η γιατρός μου είπε να κάνω επανάληψη την Παρασκευή. 
Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά μωράκια! :)

ααααααααα τι τελειαααααα νεα ειναι αυτααααα;;;;;; αγαπη μου με θυμασαι; εγω ναι! αχ Χριστε μου τι χαρα! σου εύχομαι να έχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη μπες καλε καο στην ομαδα μας να το πεις και στα υπολοιπα κοριτσια να χαρούν :)

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαααααααααα...Που εισται σημερα ολες???? τρώτε τρώτε κ κοιμάστε 

....χαχαχχαχα καλά κάνετε...

@Jennak83 καλη σ επυτιχια αυριο....Αύριο θα ειναι ολα πολυ καλά κ θα το δεις κ συ ....το μωράκι σ θα ειμαι  τέλειο....τι ώρα έχεις γιατρο????

@Farmakotriftena πωε εισαι???? κάπως καλύτερα???? 

@Mamacita Alina πως πας με τα καφε αγαπη μ??? 

 

@winspert συνοδοιπωρε μου..μαχητρια μ.. ...Πώς είσαι???? μ έλειψες σήμερα...τι κάνει το μπιζελακι σ??? 

βασικά ολες μ λείψατε σήμερα...

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου.. καλησπέρα απ' την πιο φρέσκια μανούλα!!! Μόλις σήμερα έμαθα πως είμαι έγκυος, έχουμε επέτειο με τον άντρα μου και ήταν το πιο υπέροχο δώρο.. Έκανα χοριακή το πρωί και είναι 63, τελ.περίοδο είχα 17/01 δεν είχαν καν καθυστέρηση! Έχω έντονους πόνους περιόδου εδώ και πολλές μέρες αφού όλη την ώρα πήγαινα στην τουαλέτα και έλεγα θα μου ήρθε ρε γαμώτο.. Είναι φυσιολογικοί οι πόνοι έτσι?! Δώστε τα φώτα σας στο νεούδι εσείς οι πιο παλιές... :)

αγαπη καλως ηρθες και σε αυτή την ομαδα μιλαγαμε κ στο αλλο φόρουμ θυμάσαι; πίθηκο τελεια νεα σου ευχομαι να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! αχ σας τα λεγα οτι ειμαι γουρλου! φυσιολογικοι ειναι οι πονοι περιοδου μην αγχωνεσαι... εγω ακομα κ τωρα εγω συμπτώματα περιόδου πολυ εντονο μουδιασμα χαμηλα! 

πρίν από 20 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

κοριτσιαααααααααα...Που εισται σημερα ολες???? τρώτε τρώτε κ κοιμάστε 

....χαχαχχαχα καλά κάνετε...

@Jennak83 καλη σ επυτιχια αυριο....Αύριο θα ειναι ολα πολυ καλά κ θα το δεις κ συ ....το μωράκι σ θα ειμαι  τέλειο....τι ώρα έχεις γιατρο????

@Farmakotriftena πωε εισαι???? κάπως καλύτερα???? 

@Mamacita Alina πως πας με τα καφε αγαπη μ??? 

 

@winspert συνοδοιπωρε μου..μαχητρια μ.. ...Πώς είσαι???? μ έλειψες σήμερα...τι κάνει το μπιζελακι σ??? 

βασικά ολες μ λείψατε σήμερα...

 

σου λειψα και εγωωωωω; :) καλα  ειμαστε εδω νυσταζουμε χαχα

ειμαστε σε εστιατόριο τωρα περιμενουμε να φαμε κ τα ματια μου κλεινουν τρομερη υπνηλια... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , marioula1234 είπε:

αγαπη καλως ηρθες και σε αυτή την ομαδα μιλαγαμε κ στο αλλο φόρουμ θυμάσαι; πίθηκο τελεια νεα σου ευχομαι να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! αχ σας τα λεγα οτι ειμαι γουρλου! φυσιολογικοι ειναι οι πονοι περιοδου μην αγχωνεσαι... εγω ακομα κ τωρα εγω συμπτώματα περιόδου πολυ εντονο μουδιασμα χαμηλα! 

σου λειψα και εγωωωωω; :) καλα  ειμαστε εδω νυσταζουμε χαχα

ειμαστε σε εστιατόριο τωρα περιμενουμε να φαμε κ τα ματια μου κλεινουν τρομερη υπνηλια... 

ενοειτε κ συ μ έλειψες....Δεν ξεχωρίζω καμία μας...χι χι....αχ να περάσεις όμορφα γλυκια μας μανουλα....γλέντια κ για μας που ειμαστε καναπε με μάστερ σεφ...χαχαχχαχα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

κοριτσιαααααααααα...Που εισται σημερα ολες???? τρώτε τρώτε κ κοιμάστε 

....χαχαχχαχα καλά κάνετε...

@Jennak83 καλη σ επυτιχια αυριο....Αύριο θα ειναι ολα πολυ καλά κ θα το δεις κ συ ....το μωράκι σ θα ειμαι  τέλειο....τι ώρα έχεις γιατρο????

@Farmakotriftena πωε εισαι???? κάπως καλύτερα???? 

@Mamacita Alina πως πας με τα καφε αγαπη μ??? 

 

@winspert συνοδοιπωρε μου..μαχητρια μ.. ...Πώς είσαι???? μ έλειψες σήμερα...τι κάνει το μπιζελακι σ??? 

βασικά ολες μ λείψατε σήμερα...

 

Αυριο θα ηθελα να παω 4.30 νωρις δε μπορω να περιμενω..αλλα ο αντρας μου θα ειναι δουλεια..μακαρι να ειναι ολα καλα, εν τω μεταξυ πριν λιγο σκουπιστηκα κ ειδα λιγο καφε ενω τοσες μερες ημουν καθαρη! Τι να πω..στενοχωρηθηκα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Αυριο θα ηθελα να παω 4.30 νωρις δε μπορω να περιμενω..αλλα ο αντρας μου θα ειναι δουλεια..μακαρι να ειναι ολα καλα, εν τω μεταξυ πριν λιγο σκουπιστηκα κ ειδα λιγο καφε ενω τοσες μερες ημουν καθαρη! Τι να πω..στενοχωρηθηκα..

Όλα θα είναι καλά....να μην στεναχωριεσε φιλη ....Εκεί είναι το μωράκι σ...θα το δεις αύριο....άσε τα καφε δεν ειναι κάτι.....ξέρω σε ανχωνουν αλλα προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι..πιες ένα χαμομήλι κ ξάπλωσε....Αύριο σε περιμένει το μωρο σ να το δεις εκεί δυνατό....Γιατί εκεί θα είναι δυνατό κ θα χτυπάει πολυ πολυ καλα....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaelatarzan είπε:

@winspert συνοδοιπωρε μου..μαχητρια μ.. ...Πώς είσαι???? μ έλειψες σήμερα...τι κάνει το μπιζελακι σ??? 

Κουκλιτσα μου γλυκια καλησπέρα. Καλησπέρα σε ολα τα κοριτσια... Σημερα το εκαψα... Καναπε, τουαλετα, καναπε, τουαλετα κ στο τσακιρ κεφι βαρεσαμε κ ενα σουπερ μαρκετ τωρα το βραδυ... Αυτη ηταν η εξοδος μου... Χαχαχα, λογω ημερας βρε... 

Εγω καθομαι ολη μερα σχεδόν ξαπλα κ καθε φορα που με ποναει λιγο η κοιλια πανικοβαλομαι... Ωχ ωχ ωχ λεω καθε φορα... Κ δωσ του παλι απ την αρχη. Κατα τα αλλα καλα... Χαλαρα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Ηρθα κι εγω στο παρεακι σας το ωραιο καθως περιμενω κι εγω το μωρακι μου τον Οκτωβρη! Τη Δευτερα που μας περασε ειχα κανει ενα απλο τεστ φαρμακειου και σημερα πηγα και το επιβεβαιωσα στον γυναικολογο! Όλα καλα, ειδαμε σακο μονο (και ενα μεγαλο ινωμυωμα που το εμφανισα στην προηγουμενη εγκυμωσυνη μου) Έχω κι εγω ενα αγορακι 9 μηνων @Farmakotriftena σε θυμαμαι στις μανουλες Μαΐου 2018...ειμαστε στην ιδια φαση...Θηλαζω ακομα και ειχα στοχο να το παω ως τον χρονο, ομως ο γυναικολογος μου ειπε να σταματησω σιγα σιγα...Δεν εχω καποιο θεμα...απλα μου ειπε οτι χαλαει η ποιοτητα του γαλατος..ισχυει κατι τετοιο?

 

Ευχομαι σε ολες σας καλη, τελεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου έχετε αρχίσει κι εσείς να ταλαιπωρειστε από ναυτίες? Εγώ κάθε μέρα όλη μέρα.. δεν μπορώ να μυρίσω κανένα φαγητό.. αφήστε αυτές οι βραδινές αϋπνίες..:?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

αγαπη καλως ηρθες και σε αυτή την ομαδα μιλαγαμε κ στο αλλο φόρουμ θυμάσαι; πίθηκο τελεια νεα σου ευχομαι να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! αχ σας τα λεγα οτι ειμαι γουρλου! φυσιολογικοι ειναι οι πονοι περιοδου μην αγχωνεσαι... εγω ακομα κ τωρα εγω συμπτώματα περιόδου πολυ εντονο μουδιασμα χαμηλα! 

σου λειψα και εγωωωωω; :) καλα  ειμαστε εδω νυσταζουμε χαχα

ειμαστε σε εστιατόριο τωρα περιμενουμε να φαμε κ τα ματια μου κλεινουν τρομερη υπνηλια... 

Σε θυμάμαι κορίτσι μου εννοείται! Αχχχχ γουρλίδικο το forum, πρώτη φορά έγραψα αυτό το μήνα και τσουυυυυυπ ήρθε το μπεμπέ! Μακάρι να έχουν αυτή την τύχη όλες οι μέλλουσες μανούλες!!!


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Ηρθα κι εγω στο παρεακι σας το ωραιο καθως περιμενω κι εγω το μωρακι μου τον Οκτωβρη! Τη Δευτερα που μας περασε ειχα κανει ενα απλο τεστ φαρμακειου και σημερα πηγα και το επιβεβαιωσα στον γυναικολογο! Όλα καλα, ειδαμε σακο μονο (και ενα μεγαλο ινωμυωμα που το εμφανισα στην προηγουμενη εγκυμωσυνη μου) Έχω κι εγω ενα αγορακι 9 μηνων @Farmakotriftena σε θυμαμαι στις μανουλες Μαΐου 2018...ειμαστε στην ιδια φαση...Θηλαζω ακομα και ειχα στοχο να το παω ως τον χρονο, ομως ο γυναικολογος μου ειπε να σταματησω σιγα σιγα...Δεν εχω καποιο θεμα...απλα μου ειπε οτι χαλαει η ποιοτητα του γαλατος..ισχυει κατι τετοιο?

 

Ευχομαι σε ολες σας καλη, τελεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

καλως ηρθες στην παρεουλα μας καλη μου να σου ζησει το μωρακι σου και με το καλο να δεχθείς το νεο μπεμπακι! 

3 ώρες πρίν, ΒΕΡΑ13 είπε:

Κορίτσια μου έχετε αρχίσει κι εσείς να ταλαιπωρειστε από ναυτίες? Εγώ κάθε μέρα όλη μέρα.. δεν μπορώ να μυρίσω κανένα φαγητό.. αφήστε αυτές οι βραδινές αϋπνίες..:?

δεν εχω ναυτιες καθολου και αϋπνίες επίσης... αντιθετως νυσταζω ολη μερα 

2 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Σε θυμάμαι κορίτσι μου εννοείται! Αχχχχ γουρλίδικο το forum, πρώτη φορά έγραψα αυτό το μήνα και τσουυυυυυπ ήρθε το μπεμπέ! Μακάρι να έχουν αυτή την τύχη όλες οι μέλλουσες μανούλες!!!

ολες θα μεινουν κοπελα μου ειναι γουρλιδικο το φορουμ :)


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΒΕΡΑ13 είπε:

Κορίτσια μου έχετε αρχίσει κι εσείς να ταλαιπωρειστε από ναυτίες? Εγώ κάθε μέρα όλη μέρα.. δεν μπορώ να μυρίσω κανένα φαγητό.. αφήστε αυτές οι βραδινές αϋπνίες..:?

Ότι φαγητό λάτρευα τώρα ούτε να το βλέπω... Και ενώ πεινάω δεν μπορώ να φάω τίποτα... 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κορίτσια! Πώς είστε; Γερές και δυνατές, βλέπω. Καλωσορίζω κι εγώ τα νέα κορίτσια της παρέας! Με το καλό να αποκτήσουμε όλες τα μπεμπάκια μας!

Αυτές οι ναυτίες που λέτε, σας πιάνουν πρωί ή απόγευμα; Εγώ το πρωί δεν έχω απολύτως τίποτα, αλλά το απόγευμα έχω σχεδόν κάθε μέρα ναυτία. Μόλις φάω, μετά από λίγο αρχίζω να ανακατεύομαι και να έχω αναγούλες. Βασικά δεν θέλω να τρώω κανονικά φαγητά, μόνο σαβούρες.

  • Χαχα 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...