Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου όλα καλά!! Ήταν και ο γιος του σήμερα εκεί ο οποίος είναι πολύ καλύτερος από τον πατέρα και ευτυχώς με εξετασε κανονικά και κάναμε και τις μετρήσεις. Βγαίνει 8 μέρες μικρότερη η κύηση αλλά μου τόνισε πολλές φορές να μην ανησυχώ και όλα πάνε καλά και η καρδούλα καλά. Λόγω του θηλασμού μου είχε έρθει μια φορά μονο περίοδο οπότε δε γνωρίζουμε τι κύκλο θα έκανα. Επίσης μου είπε ότι δεν έχω αποκολληση και ότι αυτό το αιματακι είναι από αγγεία που δημιουργήθηκαν κατά την εμφύτευση. Αχ αυτός ο πατέρας του ρε κορίτσια.. Και στην κόρη μου ήταν μόνο αυτός τότε (ο γιος του δούλευε Αγγλία) όταν ήρθε ο γιος στο ιατρείο τα φόρτωσε ο πατέρας. Τα ίδια μου έκανε και πέρσι στον γιο μου! Τέλος πάντων! Όλα καλααα. Οπότε ειμαι μαμα Οκτώβρη 10/10 μάλλον πητ αλλά το οριστικό θα το δείξει η αυχενικη..

αχ αγαπη μου ειδες που αδικα αγχώνεσαι; η καθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική απο συμπτώματα κλπ ολα μια χαρα ειναι και σταματα πια να αγχωνεσαι για συμπτώματα κλπ ολα ειναι μια χαρα ολα ειναι τελεια! πολυ χαιρομαι που δεν εχεις αποκολληση!!! και εγω 10/10 εχω πητ! 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κοριτσακια μου δε σας ξεχασα! Ολα καλα δοξα τω Θεω!! Η αληθεια ειναι οτι ειχα παει περιμενοντας τα χειροτερα κ μολις μου ειπε μεγαλωσε αρκετα παμε καλα...τι ευτυχια ηταν αυτη! Μου εγραψε εξετασεις πολλες κ μου ειπε να παω σε 1 μηνα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Γτ καλέ;;; 

Ετσι γιατί δεν ξέρω να υπολόγιζω ποσο θα είμαι και γενικά είμαι χαρούμενος άνθρωπος καλέ

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσακια μου δε σας ξεχασα! Ολα καλα δοξα τω Θεω!! Η αληθεια ειναι οτι ειχα παει περιμενοντας τα χειροτερα κ μολις μου ειπε μεγαλωσε αρκετα παμε καλα...τι ευτυχια ηταν αυτη! Μου εγραψε εξετασεις πολλες κ μου ειπε να παω σε 1 μηνα!

Μπράβο κορίτσι ειδες όλα καλά μπράβο μπράβο μπράβο

πρίν από 24 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου όλα καλά!! Ήταν και ο γιος του σήμερα εκεί ο οποίος είναι πολύ καλύτερος από τον πατέρα και ευτυχώς με εξετασε κανονικά και κάναμε και τις μετρήσεις. Βγαίνει 8 μέρες μικρότερη η κύηση αλλά μου τόνισε πολλές φορές να μην ανησυχώ και όλα πάνε καλά και η καρδούλα καλά. Λόγω του θηλασμού μου είχε έρθει μια φορά μονο περίοδο οπότε δε γνωρίζουμε τι κύκλο θα έκανα. Επίσης μου είπε ότι δεν έχω αποκολληση και ότι αυτό το αιματακι είναι από αγγεία που δημιουργήθηκαν κατά την εμφύτευση. Αχ αυτός ο πατέρας του ρε κορίτσια.. Και στην κόρη μου ήταν μόνο αυτός τότε (ο γιος του δούλευε Αγγλία) όταν ήρθε ο γιος στο ιατρείο τα φόρτωσε ο πατέρας. Τα ίδια μου έκανε και πέρσι στον γιο μου! Τέλος πάντων! Όλα καλααα. Οπότε ειμαι μαμα Οκτώβρη 10/10 μάλλον πητ αλλά το οριστικό θα το δείξει η αυχενικη..

Κοριτσάκι μου όλα τέλεια μπράβο φύγαμε για την αυχενική λοιπον μπράβο και σε σένα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Giotitsa είπε:

Ετσι γιατί δεν ξέρω να υπολόγιζω ποσο θα είμαι και γενικά είμαι χαρούμενος άνθρωπος καλέ

Μπράβο κορίτσι ειδες όλα καλά μπράβο μπράβο μπράβο

Και πολύ καλά κάνεις κ είσαι χαρούμενος άνθρωπος και γτ να μην είσαι; όλα καλά είναι.. Εγώ είμαι 25 κ 6.. Αυτη η βδομάδα έχει κολλησει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι μπραβο! Ολες παμε καλα λοιπον! Αισιοδοξια χρειαζεται και κυριως να απολαμβανουμε αυτη την μοναδικη περιοδο...ειδικα η πρωτη εγκυμοσυνη ειναι μια μαγικη περιοδος! Ειστε το επικεντρο της προσοχης...μετα η προσοχη θα μετατεθει στο μωρο! Αληθεια, αυτο ηθελα να ρωτησω...αιματολογικες εξετασεις σας εγραψαν? Εγω σημερα εκανα και καρδιογραφημα και υπερηχο καρδια γιατι ο γυναικολογος χθες ακουσε μια μικρη αρυθμια...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Ετσι μπραβο! Ολες παμε καλα λοιπον! Αισιοδοξια χρειαζεται και κυριως να απολαμβανουμε αυτη την μοναδικη περιοδο...ειδικα η πρωτη εγκυμοσυνη ειναι μια μαγικη περιοδος! Ειστε το επικεντρο της προσοχης...μετα η προσοχη θα μετατεθει στο μωρο! Αληθεια, αυτο ηθελα να ρωτησω...αιματολογικες εξετασεις σας εγραψαν? Εγω σημερα εκανα και καρδιογραφημα και υπερηχο καρδια γιατι ο γυναικολογος χθες ακουσε μια μικρη αρυθμια...

Εμένα όχι ακόμα. Στο επόμενο ραντεβού λογικά. Αρρυθμίες (έκτακτες συστολές) είχα κι εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μέχρι και το 1ο τρίμηνο όπως πιστεύω έχω και τώρα, τις νιώθω ίσως σε κάποιες γυναίκες να είναι από την εγκυμοσύνη οι έκτακτες.. Στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη αυτό φάνηκε. Ένα μωρό εχεις; Πότε γεννήσες; πρέπει να είναι κοντά τα μωρά μας.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marioula1234 είπε:

κοριτσια ερωτηση.... οσες βαζεται προγεστερονη κολπικα σε μορφη αλοιφής την επομενη μερα κανετε κατι για να αφαιρέσετε τα υπολείμματα απο τον κολπο; 

πλενομαι πολυ καλα τοπικα αλλα δεν μου αρκει... 

νιωθω λες κ εχει πράγμα μεσα που πρεπει να βγει... 

Εγώ βάζω κ δεν μ βγαίνει πάντως...χαχαχαχα....κ ρώτησα κ ντοκ τι να κανω γιαυτο γιατι κ γω κάπως νιώθω έτσι με σένα κ μ ειπε...Ε και να μην βγει δεν σε πειράζει σε κάτι μ λέει....αποροφατε μ λέει κ ει Ναι κ καλύτερα ετσι μ λέει....

πρίν από 33 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Ετσι μπραβο! Ολες παμε καλα λοιπον! Αισιοδοξια χρειαζεται και κυριως να απολαμβανουμε αυτη την μοναδικη περιοδο...ειδικα η πρωτη εγκυμοσυνη ειναι μια μαγικη περιοδος! Ειστε το επικεντρο της προσοχης...μετα η προσοχη θα μετατεθει στο μωρο! Αληθεια, αυτο ηθελα να ρωτησω...αιματολογικες εξετασεις σας εγραψαν? Εγω σημερα εκανα και καρδιογραφημα και υπερηχο καρδια γιατι ο γυναικολογος χθες ακουσε μια μικρη αρυθμια...

Εγώ τις εκανα ειδη αγαπη....κ όλα καλά.

@Farmakotriftena να ρθω τωρα με το σχοινί μ να σ δώσω μια στο κωλη  σ κ να φύγω????Ε???? ολα καλα κοριτσαρα μ στο χα πει. ..ήμουν σίγουρη..  

κ για ολες μας είναι σίγουρη εδω μεσα....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, μόλις χθες έμαθα πως είμαι έγκυος.. Σας έγραψα και χθες, είμαι 4 εβδομάδων και 1 ημ. Στεναχωριέμαι γιατί εδώ και 2 μέρες είμαι χάλια με καταρροή, έντονο βήχα και πονοκεφάλους με δέκατα. Πόσο επηρεάζει αρνητικά σε αυτή τη φάση βρε κορίτσια?! (Φυσικά δεν παίρνω τίποτα από φάρμακα, μόνο ντεπόν και φυσ.ορό στη μύτη!) Τώρα βρήκα να αρρωστήσω γαμώτοοοο :sad:


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, μόλις χθες έμαθα πως είμαι έγκυος.. Σας έγραψα και χθες, είμαι 4 εβδομάδων και 1 ημ. Στεναχωριέμαι γιατί εδώ και 2 μέρες είμαι χάλια με καταρροή, έντονο βήχα και πονοκεφάλους με δέκατα. Πόσο επηρεάζει αρνητικά σε αυτή τη φάση βρε κορίτσια?! (Φυσικά δεν παίρνω τίποτα από φάρμακα, μόνο ντεπόν και φυσ.ορό στη μύτη!) Τώρα βρήκα να αρρωστήσω γαμώτοοοο :sad:

Καλώς την κ πάλι.....με το καλό το μωριλινι σ....Μην ανχωνεσαι γιαυτα που έχεις....Είναι δυνατά τα μωράκια μας...τίποτα δεν θα πάθει....πιες ζεστά πολλούς χυμούς φρέσκους κ ξεκουραση....κ θα γίνεις περδίκι....κ πάρε κ τον ντοκ σ ένα τηλ να σ πει τι να κάνεις...αν κ σ ξαναλέω τίποτα δεν θα πάθει το μωρο σ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Καλώς την κ πάλι.....με το καλό το μωριλινι σ....Μην ανχωνεσαι γιαυτα που έχεις....Είναι δυνατά τα μωράκια μας...τίποτα δεν θα πάθει....πιες ζεστά πολλούς χυμούς φρέσκους κ ξεκουραση....κ θα γίνεις περδίκι....κ πάρε κ τον ντοκ σ ένα τηλ να σ πει τι να κάνεις...αν κ σ ξαναλέω τίποτα δεν θα πάθει το μωρο σ....

Μακάρι!! Όπως τα είπες, ακριβώς αυτά κάνω.. Χυμούς και ξάπλα, πήρα και αναρρωτική για σήμερα και αύριο! Ούτε ξέρω πόσες ταινίες είδα σήμερα.. χαχα θα ισιώσω που θα πάει! Ανυπομονώ να πάω και για τη δεύτερη χοριακή τη Δευτέρα το πρωί, τι άγχος κι αυτό... Εσύ σε ποια βδομάδα είσαι?? 


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Μακάρι!! Όπως τα είπες, ακριβώς αυτά κάνω.. Χυμούς και ξάπλα, πήρα και αναρρωτική για σήμερα και αύριο! Ούτε ξέρω πόσες ταινίες είδα σήμερα.. χαχα θα ισιώσω που θα πάει! Ανυπομονώ να πάω και για τη δεύτερη χοριακή τη Δευτέρα το πρωί, τι άγχος κι αυτό... Εσύ σε ποια βδομάδα είσαι?? 

κ πολύ καλά κάνεις αγαπη μ..Όλα θα φύγουν κ την Δευτέρα θα έχεις ακόμα μια τέλεια χοριακη...Εγώ είμαι 7 +3   Έχω ακούσει ειδη καρδούλα κ είμαστε κ 6 ολόκληρα χιλιοστά...αμε αμε...γίγαντες σ λέω...χαχαχαχ ραντεβού ξανα τις 27 έχω κ μετά ξανά τις 15 Μάρτη για την Αυχενική μ... με ποσό χοριακη ξεκινησες ??? την.εκανες πριν η μετα την καθυστέρηση???? προσπαθούσες καιρο???  ετων???? είναι.απο φυσική σύλληψη η από εξωσωματικη??? Όχι ότι παίζει ρόλο αλλα για να γνωριζόμαστε τα ρωταω ολα αυτα.

χαχαχαχα είμαι πολυλογου ...κουτσομπόλα...κ ολίγον τη τρελη εδω μεσα....χαχαχαχα ταρζαν βλέπεις.χαχαχα

εγω ειμαι απο εξωσωματικη ετων 37....

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, μόλις χθες έμαθα πως είμαι έγκυος.. Σας έγραψα και χθες, είμαι 4 εβδομάδων και 1 ημ. Στεναχωριέμαι γιατί εδώ και 2 μέρες είμαι χάλια με καταρροή, έντονο βήχα και πονοκεφάλους με δέκατα. Πόσο επηρεάζει αρνητικά σε αυτή τη φάση βρε κορίτσια?! (Φυσικά δεν παίρνω τίποτα από φάρμακα, μόνο ντεπόν και φυσ.ορό στη μύτη!) Τώρα βρήκα να αρρωστήσω γαμώτοοοο :sad:

Πόσο σε νιώθω κορίτσι μου, Τρίτη βράδυ είχα μάθει ότι είμαι έγκυος Τετάρτη ξύπνησα με πυρετό. Μπούκωμα, βήχας και πυρετός- δέκατα. Κάνε ότι σου είπαν τα κορίτσια, οπλισου με υπομονή και θα περάσει. Εγώ μόνο ντεπον έπαιρνα για τον πυρετό. Καλά αποτελέσματα τη Δευτέρα!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

κ πολύ καλά κάνεις αγαπη μ..Όλα θα φύγουν κ την Δευτέρα θα έχεις ακόμα μια τέλεια χοριακη...Εγώ είμαι 7 +3   Έχω ακούσει ειδη καρδούλα κ είμαστε κ 6 ολόκληρα χιλιοστά...αμε αμε...γίγαντες σ λέω...χαχαχαχ ραντεβού ξανα τις 27 έχω κ μετά ξανά τις 15 Μάρτη για την Αυχενική μ... με ποσό χοριακη ξεκινησες ??? την.εκανες πριν η μετα την καθυστέρηση???? προσπαθούσες καιρο???  ετων???? είναι.απο φυσική σύλληψη η από εξωσωματικη??? Όχι ότι παίζει ρόλο αλλα για να γνωριζόμαστε τα ρωταω ολα αυτα.

χαχαχαχα είμαι πολυλογου ...κουτσομπόλα...κ ολίγον τη τρελη εδω μεσα....χαχαχαχα ταρζαν βλέπεις.χαχαχα

εγω ειμαι απο εξωσωματικη ετων 37....

Χαχα θεά απλά!!!!! Μπράβο πολύ χαίρομαι, ε βέβαια γίγαντες φτου φτου!! Η χοριακή χθες ήταν 63 και φαντάσου δεν είχα καν καθυστέρηση είχα αδιαθετήσει 17/01, χθες είχαμε επέτειο με το μωρό μου κλείσαμε 5 χρόνια και του έλεγα θα κάνω τεστ γιατί αν είμαι εγκυούλα θέλω να το μάθω εκείνη τη μέρα... Έτσι κι έγινε, ήρθε το πιο υπέροχο δώρο στην επέτειό μας!!!! Με το που είδα το θετικό έτρεξα και για χοριακή! Είμαι 29, ο καλός μου 31 και προσπαθούσαμε 6 μήνες.. Είχα αρχίσει να πελαγώνω και είχα πει ότι αν αδιαθετήσω κι αυτό το μήνα θα κάνουμε εξετάσεις και οι 2 να δούμε αν υπάρχει κάποιο θέμα... Ευτυχώς δεν χρειάστηκε!!!!

πρίν από 19 λεπτά , gogouli_ είπε:

Πόσο σε νιώθω κορίτσι μου, Τρίτη βράδυ είχα μάθει ότι είμαι έγκυος Τετάρτη ξύπνησα με πυρετό. Μπούκωμα, βήχας και πυρετός- δέκατα. Κάνε ότι σου είπαν τα κορίτσια, οπλισου με υπομονή και θα περάσει. Εγώ μόνο ντεπον έπαιρνα για τον πυρετό. Καλά αποτελέσματα τη Δευτέρα!

Ναι μωρέ είδες ατυχία? Αλλά θα περάσει τι να κάνουμε.. Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ, ανυπομονώ για τη Δευτέρα!!! Εσύ πόσο είσαι κορίτσι μου?? 


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Χαχα θεά απλά!!!!! Μπράβο πολύ χαίρομαι, ε βέβαια γίγαντες φτου φτου!! Η χοριακή χθες ήταν 63 και φαντάσου δεν είχα καν καθυστέρηση είχα αδιαθετήσει 17/01, χθες είχαμε επέτειο με το μωρό μου κλείσαμε 5 χρόνια και του έλεγα θα κάνω τεστ γιατί αν είμαι εγκυούλα θέλω να το μάθω εκείνη τη μέρα... Έτσι κι έγινε, ήρθε το πιο υπέροχο δώρο στην επέτειό μας!!!! Με το που είδα το θετικό έτρεξα και για χοριακή! Είμαι 29, ο καλός μου 31 και προσπαθούσαμε 6 μήνες.. Είχα αρχίσει να πελαγώνω και είχα πει ότι αν αδιαθετήσω κι αυτό το μήνα θα κάνουμε εξετάσεις και οι 2 να δούμε αν υπάρχει κάποιο θέμα... Ευτυχώς δεν χρειάστηκε!!!!

Ναι μωρέ είδες ατυχία? Αλλά θα περάσει τι να κάνουμε.. Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ, ανυπομονώ για τη Δευτέρα!!! Εσύ πόσο είσαι κορίτσι μου?? 

οοοοοοο ξεκινησες πολυ καλα κ θα πας ακόμα καλητερα ψυχή μ....θα δεις....τι ωραίο δώρο σας έκανε ο θεος κ η αγα πη σας...το αξίζετε κ οι 2 σας...μπράβο σας...χαρείτε τον έρωτας σας κ το μπιζελι σας...Επιασες πολυ πολυ γρηγορα το μωράκι σ....σημαντικό κ αυτό....άσε τις εξετάσεις τωρα... Τώρα θα κάνεις άλλες για το μωρο σ....χι χι...να προσέχεις να μην  κουράζεσε να μην σηκώνεις βάρος να μην τρέχεις να τρωωςςςς ότι θες ...αχαχαχαχα( εγω αυτο κανω)..βόδι θα γίνω σας το λέω να ξέρετε η γρια.....αχαχαχαχα να χαϊδεύεις κοιλιτσα κ να κάνεις όμορφα όνειρα....με όλα αυτά κ φυσικά κ με τις οδηγίες τ γιατρου σ θα είσαι τέλεια κ συ κ το μωράκι σ...

γίγαντες τι να σ πω...Ακόμα απόρω πως ένα το δα θκατουλη χτυπάει τόσο μικρό που είναι...χι χι...ο Θεός το θαύμα κ η φύση κάνουν δουλειά πολυ....σε φιλώ γλυκά μικρη μ ομορφη ....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...