Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ δεν είμαι ψυχολογικά καλά. Και κλαίω αυτή τη στιγμή... Σήμερα είμαι σα να μην είναι έγκυος. Ούτε αναγουλες ούτε τίποτα. Στον γιο μου και στην κόρη μου τις είχα κάθε μέρα. Σήμερα μια χαρά όρθια στέκομαι χωρίς να ζαλίζομαι χωρίς να θέλω να κάνω εμετό. Ούτε αηδίες νιώθω. Μίλησα με τον γιατρό και θα πάω το απόγευμα από το ιατρείο του.. φοβάμαι..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 23 λεπτά , Giotitsa είπε:

@winspert και @Eleni Tz γιατί ρε κορίτσια υπαρχουν και εγκυμοσύνες που λένε οτι δεν έχουν νιώσει απολύτως τιποτα και όλα πηγαίνουν τέλεια δηλαδή πρέπει να εχεις συμπτώματα για να πεις οτι όλα είναι οκ εγώ π.χ απο αφόρητη υπνηλία και συχνουρια και φαγητό δεν Εχω κάτι άλλο μην με αγχωνετε 

Αγαπη μου γλυκια απο την αρχη λεμε πως σεν υπαρχουν απαραίτητα συμπτωματα. Η καλύτερη ένδειξη ειναι η χοριακη κ οι υπερηχοι που μας δειχνουν πως ολα πανε καλα... Οταν ομως εχεις πετύχει αυτο το θαυματακι μετα απο πολλη προσπάθεια κ πολλες εξωσωματικες τοτε χαίρεσαι το καθε τι... Κ τις αναγουλες κ τους εμετους κ την ανορεξία κ τους πονους στην πλατη... Ολα σου φαινονται απλα υπεροχα... 

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια εγώ δεν είμαι ψυχολογικά καλά. Και κλαίω αυτή τη στιγμή... Σήμερα είμαι σα να μην είναι έγκυος. Ούτε αναγουλες ούτε τίποτα. Στον γιο μου και στην κόρη μου τις είχα κάθε μέρα. Σήμερα μια χαρά όρθια στέκομαι χωρίς να ζαλίζομαι χωρίς να θέλω να κάνω εμετό. Ούτε αηδίες νιώθω. Μίλησα με τον γιατρό και θα πάω το απόγευμα από το ιατρείο του.. φοβάμαι..

Κοριτσάκι μου καλο σε παρακαλώ πολυ μην προδικαζεις τπτ... Ολα καλα θα ειναι... Κ η καθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετικη, το ξέρεις... Μπορει απλα ο οργανισμός σου να ψιλοσυνηθιζει κ να μην αντιδρα εντονα... Σε παρακαλώ πολυ, σκεψου το μωρακι που έχεις μεσα σου κ μην κλαις... Ο γιατρος τι σου ειπε; 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω, που διαβαζω οτι αγχωνεστε οσες δεν εχετε συμπτωματα, απορω! Εγω δεν εχω τιποτα, ουτε αναγουλες, ουτε ζαλαδες, ουτε πονακια...ουτε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα, και δεν ανησυχω καθολου...ισα ισα που χαιρομαι! Δεν ειναι αυτα στοιχεια που δειχνουν οτι παει καλα η εγκυμοσυνη! Υπαρχουν κι εγκυμοσυνες που ειναι πολυ ομαλες...μην αγχωνεσαι @Farmakotriftena θα δεις οτι το μπεμπακι σου ειναι καλα! Παντως αν σε ξεαγχωνει...σου ευχομαι αυριο να εισαι χαλια, να ζαλιζεσαι, να μην μπορεις να σηκωθεις απ το κρεβατι ουτε να φας...χαχα...εννοειται κανω πλακα, αλλα αν αυτο θελεις παω πασο...χαχαχα

@Rafaelatarzan πολυ σε χαιρομαι για την αισιοδοξια σου, παρ ολα αυτα που εχεις περασει εδω και 9 χρονια! Ναι! Τα μπεμπακια μας ηρθαν και θα μεινουν!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια εγώ δεν είμαι ψυχολογικά καλά. Και κλαίω αυτή τη στιγμή... Σήμερα είμαι σα να μην είναι έγκυος. Ούτε αναγουλες ούτε τίποτα. Στον γιο μου και στην κόρη μου τις είχα κάθε μέρα. Σήμερα μια χαρά όρθια στέκομαι χωρίς να ζαλίζομαι χωρίς να θέλω να κάνω εμετό. Ούτε αηδίες νιώθω. Μίλησα με τον γιατρό και θα πάω το απόγευμα από το ιατρείο του.. φοβάμαι..

Όμορφη μου κουκλίτσα.. Ελπίζω να είναι όλα καλά.. Δεν ξέρω αν θα σε καθησυχασω αλλά... Μια φίλη μου είναι 22 χρόνων έχει 2 παιδάκια και στα 2 ήταν χάλια. Εμετούς πονους και κακό.. Τώρα είναι ξανά έγκυος 8 εβδ και 3 ημ. Μέχρι την 7 ήταν πάλι χάλια και αναγούλες και πόνους και τώρα ξαφνικά όχι μόνο δεν έχει τίποτα απολύτως αλλά και το μπεμπάκι είναι μια χαρουλααα... Εγώ ένα ξέρω μέχρι να είσαι σίγουρη για κάτι δεν θα σκέφτεσαι αρνητικά. Θα λες όλα είναι ΜΙΑ ΧΑΡΆ!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια εγώ δεν είμαι ψυχολογικά καλά. Και κλαίω αυτή τη στιγμή... Σήμερα είμαι σα να μην είναι έγκυος. Ούτε αναγουλες ούτε τίποτα. Στον γιο μου και στην κόρη μου τις είχα κάθε μέρα. Σήμερα μια χαρά όρθια στέκομαι χωρίς να ζαλίζομαι χωρίς να θέλω να κάνω εμετό. Ούτε αηδίες νιώθω. Μίλησα με τον γιατρό και θα πάω το απόγευμα από το ιατρείο του.. φοβάμαι..

Καθε εγκυμοσυνη μπορει να ειναι τελειως διαφορετικη! Εγω τι να πω που το στηθος δεν ειναι πρησμενο ιδιαιτερα, ειπα δε θα τρελαθω και με αυτο..καποια στιγμη τα συμπτωματα αλλαζουν, μπορει σε 1-2 μερες να σου ξαναερθουν! Τι ωρα θα πας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Farmakotriftena μου εγώ θα σου πω ένα πράμα. Κλάψε. Ναι ναι καλά άκουσες. Οι ορμόνες μιλάνε και είναι και αυτές σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Οι αναγουλες όπως και όλα τα συμπτώματα κάνουν σκαμπανεβάσματα ή ίσως να είσαι από τις τυχερές και να σταματάνε σιγά σιγά τα συμπτώματα. Δεν είναι κακό που δεν έχεις ναυτίες. Σε λίγο μπορεί να φας κάτι και να έρθουν ως δια μαγείας. Κι εγώ ξύπνησα χθες και ήμουν μια χαρά λέω μωρέ μπράβο σε ένα μισάωρο που έφαγα ελάχιστο πρωινό έκανα πάλι παρέα στη λεκάνη. Χαλάρωσε , κλάψε να χαλαρώσεις και μετά ηρέμησε. Όλα είναι καλά!! Θα δεις.

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια εγώ δεν είμαι ψυχολογικά καλά. Και κλαίω αυτή τη στιγμή... Σήμερα είμαι σα να μην είναι έγκυος. Ούτε αναγουλες ούτε τίποτα. Στον γιο μου και στην κόρη μου τις είχα κάθε μέρα. Σήμερα μια χαρά όρθια στέκομαι χωρίς να ζαλίζομαι χωρίς να θέλω να κάνω εμετό. Ούτε αηδίες νιώθω. Μίλησα με τον γιατρό και θα πάω το απόγευμα από το ιατρείο του.. φοβάμαι..

Κορίτσι γλυκό μην τρελαίνεσαι!! Όπως σου λένε και οι @winspert @Evangeliaa @elpida20 @Jennak83 κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Μην προδικάζεις καθώς οι ορμόνες κάνουν πάρτυ και μπορεί τη μια να είσαι έτσι και την άλλη αλλιώς! Υπομονή να πας στο γιατρό... 

Συγνώμη για την γραμματοσειρά δεν ξέρω τι έπαθε!! :/ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6.30 θα πάω.. με πήρε πολύ από κάτω. Σε καμία από τις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου δεν Πάθαινε τέτοιες φρικτές. Αφού την Τετάρτη αυτό μου σχολίασε ότι με χαίρεται που ήμουν πάντα χαλαρή. Και τώρα έχω τρελαθεί. 

Χθες για να καταλάβετε έκανα μπάνιο και επειδή στάθηκα 15' όρθια μετά την έβγαλα με σπασμούς στο στομάχι και εμετό δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. Σήμερα έφτιαξα μαφινς για το μωρό έλα να δουλειές.. Δεν έχω καμία ενόχληση.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

6.30 θα πάω.. με πήρε πολύ από κάτω. Σε καμία από τις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου δεν Πάθαινε τέτοιες φρικτές. Αφού την Τετάρτη αυτό μου σχολίασε ότι με χαίρεται που ήμουν πάντα χαλαρή. Και τώρα έχω τρελαθεί. 

Χθες για να καταλάβετε έκανα μπάνιο και επειδή στάθηκα 15' όρθια μετά την έβγαλα με σπασμούς στο στομάχι και εμετό δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. Σήμερα έφτιαξα μαφινς για το μωρό έλα να δουλειές.. Δεν έχω καμία ενόχληση.

Κοριτσι μουυυ μέρα με μέρα θα είναι διαφορετικές. Σήμερα μπορεί να φας και να το απολαύσεις και αύριο μόνο στη σκέψη που έφαγες χθες να κάνεις εμετό. Μη ξεχνάμε ότι τα συμπτώματα κυρίως τα προκαλεί η χοριακή ορμόνη που όπου να ναι κορυφώνεται και σε λίγο καιρό θα αρχίσει να πέφτει, άρα και τα συμπτώματα της θα αρχίσουν να υποχωρούν σιγά σιγά. Σε άλλες νωρίτερα, άλλες προς τη 12η εβδ. και σε άλλες καθόλου. Σκέψου θετικά. Δεν είναι κακό σημάδι το ότι δεν έχεις ναυτίες. Αλλά είναι τα κακά σημάδια και μακριά από εμάς!!! Σε φιλώ γλυκά. Ηρεμησε όσο γίνεται.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου είμαι 10 εβδομαδων και 2 ημερων σήμερα. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα απολύτως. Τρώω ότι θέλω δεν ζαλίζομαι εννοείται δεν έχω εμετούς κάπου κάπου είχα πονάκια περιόδου κι επειδή είμαι πολύ αδύνατη καταλαβαίνω ότι έχει λίγο στρογγυλέψει η κοιλίτσα μου. Γίνεται να είσαι έγκυος και να μην έχεις συμπτώματα. Λέγεται τύχη χαχαχα. Μη μου στενοχωριέστε θέλει και λίγη αισιοδοξία, προσοχή αλλά και αισιοδοξία!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κοριτσι μουυυ μέρα με μέρα θα είναι διαφορετικές. Σήμερα μπορεί να φας και να το απολαύσεις και αύριο μόνο στη σκέψη που έφαγες χθες να κάνεις εμετό. Μη ξεχνάμε ότι τα συμπτώματα κυρίως τα προκαλεί η χοριακή ορμόνη που όπου να ναι κορυφώνεται και σε λίγο καιρό θα αρχίσει να πέφτει, άρα και τα συμπτώματα της θα αρχίσουν να υποχωρούν σιγά σιγά. Σε άλλες νωρίτερα, άλλες προς τη 12η εβδ. και σε άλλες καθόλου. Σκέψου θετικά. Δεν είναι κακό σημάδι το ότι δεν έχεις ναυτίες. Αλλά είναι τα κακά σημάδια και μακριά από εμάς!!! Σε φιλώ γλυκά. Ηρεμησε όσο γίνεται.

Στις 2 προηγούμενες τα είχα καθημερινά. Αυτό με τρέλανε τώρα.. και τα ειχα μεχρι 14βδ. Τωρα ειμαι μολις 7βδ...

Δεν ξέρω ενώ το πρωί ήμουν σχετικά χαλαρή. Όταν είδα να περνάει η ώρα Κι εγώ να αισθάνομαι όλο και πιο περδίκι με πήρε από κάτω πολύ. Μακάρι να έχετε όλες δίκιο. Και σας ευχαριστώ όλες πολύ για τα μηνύματα σας!! Μακάρι το απόγευμα να έχω καλά νέα κορίτσια μου.. Και πάλι σας ευχαριστώ!

πρίν από 5 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Κορίτσια μου είμαι 10 εβδομαδων και 2 ημερων σήμερα. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα απολύτως. Τρώω ότι θέλω δεν ζαλίζομαι εννοείται δεν έχω εμετούς κάπου κάπου είχα πονάκια περιόδου κι επειδή είμαι πολύ αδύνατη καταλαβαίνω ότι έχει λίγο στρογγυλέψει η κοιλίτσα μου. Γίνεται να είσαι έγκυος και να μην έχεις συμπτώματα. Λέγεται τύχη χαχαχα. Μη μου στενοχωριέστε θέλει και λίγη αισιοδοξία, προσοχή αλλά και αισιοδοξία!!!

Το να μην είχα κανένα σύμπτωμα και να είχα πάει στον γιατρό και να ήταν όλα καλά θα έλεγα οκ απλά είμαι τυχερή και θα έχω μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Το να είμαι όμως χάλια μαύρα και να σηκώνομαι ένα πρωί και να έχω ενέργεια και να μην με αηδιάζει τίποτα... Αυτό με φρικαρε τώρα.. 

πρίν από 23 λεπτά , elpida20 είπε:

Όμορφη μου κουκλίτσα.. Ελπίζω να είναι όλα καλά.. Δεν ξέρω αν θα σε καθησυχασω αλλά... Μια φίλη μου είναι 22 χρόνων έχει 2 παιδάκια και στα 2 ήταν χάλια. Εμετούς πονους και κακό.. Τώρα είναι ξανά έγκυος 8 εβδ και 3 ημ. Μέχρι την 7 ήταν πάλι χάλια και αναγούλες και πόνους και τώρα ξαφνικά όχι μόνο δεν έχει τίποτα απολύτως αλλά και το μπεμπάκι είναι μια χαρουλααα... Εγώ ένα ξέρω μέχρι να είσαι σίγουρη για κάτι δεν θα σκέφτεσαι αρνητικά. Θα λες όλα είναι ΜΙΑ ΧΑΡΆ!!!!! 

Μακάρι  να είμαι κι εγώ σαν την φίλη σου...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

 

 

Το να μην είχα κανένα σύμπτωμα και να είχα πάει στον γιατρό και να ήταν όλα καλά θα έλεγα οκ απλά είμαι τυχερή και θα έχω μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Το να είμαι όμως χάλια μαύρα και να σηκώνομαι ένα πρωί και να έχω ενέργεια και να μην με αηδιάζει τίποτα... Αυτό με φρικαρε τώρα.. 

Κοίτα εσύ έχεις και την προηγούμενη εμπειρία να συγκρίνεις κι είναι λογικό νανησυχείς. Μέχρι το απόγευμα που θα πας να δεις το φασολάκι σου. Οταν θα δεις ότι όλα είναι καλά θα ηρεμήσεις και θα το ευχαριστηθείς. Δεν στο παίζω άνετη κι εγώ ξεκίνησα με λίγες ενοχλήσεις που σταματήσανε ακόμα κι αυτές και μέχρι να παω να κάνω υπέρηχο ένιωθα ανασφάλεια. Απλά τώρα έχω βγάλει τις κακές σκέψεις απτο μυαλό μου γιατί δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο :-D  Με το καλό η αγωνία σου να τελειώσει πολύ σύντομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Εγω, που διαβαζω οτι αγχωνεστε οσες δεν εχετε συμπτωματα, απορω! Εγω δεν εχω τιποτα, ουτε αναγουλες, ουτε ζαλαδες, ουτε πονακια...ουτε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα, και δεν ανησυχω καθολου...ισα ισα που χαιρομαι! Δεν ειναι αυτα στοιχεια που δειχνουν οτι παει καλα η εγκυμοσυνη! Υπαρχουν κι εγκυμοσυνες που ειναι πολυ ομαλες...μην αγχωνεσαι @Farmakotriftena θα δεις οτι το μπεμπακι σου ειναι καλα! Παντως αν σε ξεαγχωνει...σου ευχομαι αυριο να εισαι χαλια, να ζαλιζεσαι, να μην μπορεις να σηκωθεις απ το κρεβατι ουτε να φας...χαχα...εννοειται κανω πλακα, αλλα αν αυτο θελεις παω πασο...χαχαχα

@Rafaelatarzan πολυ σε χαιρομαι για την αισιοδοξια σου, παρ ολα αυτα που εχεις περασει εδω και 9 χρονια! Ναι! Τα μπεμπακια μας ηρθαν και θα μεινουν!!!

@evangellia πες τα ρε κορίτσι μου ν έρθω να σε φιλησω αν είναι δυνατόν ρε κοριτσια τι είναι αυτά δηλαδή απο τους εμετούς δείχνει μια εγκυμοσύνη εγώ π.χ στην πρώτη ειχα αφανταστους εμετούς σε σημείο να μην μπορω να πάρω τα φάρμακα και όμως δεν εξελίχθηκε καλά η εγκυμοσύνη στην δεύτερη δεν ειχα τιποτα αλλά έχασα το μωρό απο ενδομήτριο θάνατο τελείως άσχετο ρε κορίτσια μου σας παρακαλώ @Farmakotriftena κοριτσάκι μου ισως είναι οι ορμόνες σου εσενα που σε τρελενουν σε παρακαλώ δεν συμβαίνει απολύτως τιποτα ηρέμησε πάρε βαθιά ανάσα είναι όλα καλα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Myrtw80 είπε:

Κοίτα εσύ έχεις και την προηγούμενη εμπειρία να συγκρίνεις κι είναι λογικό νανησυχείς. Μέχρι το απόγευμα που θα πας να δεις το φασολάκι σου. Οταν θα δεις ότι όλα είναι καλά θα ηρεμήσεις και θα το ευχαριστηθείς. Δεν στο παίζω άνετη κι εγώ ξεκίνησα με λίγες ενοχλήσεις που σταματήσανε ακόμα κι αυτές και μέχρι να παω να κάνω υπέρηχο ένιωθα ανασφάλεια. Απλά τώρα έχω βγάλει τις κακές σκέψεις απτο μυαλό μου γιατί δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο :-D  Με το καλό η αγωνία σου να τελειώσει πολύ σύντομα!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μακάρι να είναι απλά μια φρίκη. Αλλά όταν με έπιασαν τα κλάματα δεν ξέρω.. ένιωσα πολύ έντονα ότι κάτι δεν πάει καλά. Αχ να βγω ψεύτρα Θεέ μου.. Και να είμαι Απλά φόβος.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σήμερα είχαμε γιατρό, είδαμε εμβρυο, είναι 0.45cm το σπορακι. Ο υπέρηχος με έδειξε 6+1 ενώ είμαι 6+6. Ακούσαμε καρδούλα, 125 παλμούς. Ηρέμησα πολύ! Πολύ πρωτόγονο συναίσθημα! Κατακλυσμός δακρύων, χαχα @Jennak83 άντε με τοτο καλό να ηρεμησεις κι εσύ σήμερα κορίτσι μου, όλα θα σου πάνε καλά. Θα περιμένουμε νέα σου. @Farmakotriftena μην αγχώνεσαι βρε αγάπη, όλα θα πάνε καλά, αλλά εάν νιώθεις ανήσυχη καλά κάνεις και πας στο γιατρό μόνο και μόνο για να ηρεμήσεις! Περιμένουμε νέα και από σένα. Με το καλό!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...