Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα σας! Πήγα στον γιατρό και όλα καλά! Άκουσα και καρδούλα!!! Δεν μου είπε παλμούς , δεν έχει νόημα από τόσο νωρίς μου είπε. Αλλά έχω αποκόλληση... Εγώ βέβαια αίμα δεν έχω δει. Και μου είπε ουτρο... εμένα μου προκαλούν πολλά τα ουτρο. Θα παίρνω από το στόμα 1 το βράδυ Και το πρωί θα δοκιμάσω κολπικα. Κανονικά μου λέει θα σου έλεγα και ξάπλα αλλά με ένα μωρό 8,5μηνων ξέρω πως δεν γίνεται. Και ο μικρός είναι 10κιλα.. Τέλος παντων.. Επίσης μου είπε ότι πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό. Λόγω της αποκόλλησης. Εγώ δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη να τον σταματήσω. Και του λέω ότι στο 1ο τρίμηνο δεν γίνονται συσπάσεις και μετά λίγο μου το άλλαξε ότι μέχρι το 2ο τρίμηνο πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα σας! Πήγα στον γιατρό και όλα καλά! Άκουσα και καρδούλα!!! Δεν μου είπε παλμούς , δεν έχει νόημα από τόσο νωρίς μου είπε. Αλλά έχω αποκόλληση... Εγώ βέβαια αίμα δεν έχω δει. Και μου είπε ουτρο... εμένα μου προκαλούν πολλά τα ουτρο. Θα παίρνω από το στόμα 1 το βράδυ Και το πρωί θα δοκιμάσω κολπικα. Κανονικά μου λέει θα σου έλεγα και ξάπλα αλλά με ένα μωρό 8,5μηνων ξέρω πως δεν γίνεται. Και ο μικρός είναι 10κιλα.. Τέλος παντων.. Επίσης μου είπε ότι πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό. Λόγω της αποκόλλησης. Εγώ δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη να τον σταματήσω. Και του λέω ότι στο 1ο τρίμηνο δεν γίνονται συσπάσεις και μετά λίγο μου το άλλαξε ότι μέχρι το 2ο τρίμηνο πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό.

Ποσων εβδομαδων εισαι κοριτσακι μου; σημασια ειναι οτι ολα καλα, αν μπορεις να εχεις λιγη βοηθεια ακομα καλυτερα,το καλο ειναι οτι δεν εχει καφε ή αιμα οποτε θα ειναι μαλλον μικρη αποκολλησουλα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα σας! Πήγα στον γιατρό και όλα καλά! Άκουσα και καρδούλα!!! Δεν μου είπε παλμούς , δεν έχει νόημα από τόσο νωρίς μου είπε. Αλλά έχω αποκόλληση... Εγώ βέβαια αίμα δεν έχω δει. Και μου είπε ουτρο... εμένα μου προκαλούν πολλά τα ουτρο. Θα παίρνω από το στόμα 1 το βράδυ Και το πρωί θα δοκιμάσω κολπικα. Κανονικά μου λέει θα σου έλεγα και ξάπλα αλλά με ένα μωρό 8,5μηνων ξέρω πως δεν γίνεται. Και ο μικρός είναι 10κιλα.. Τέλος παντων.. Επίσης μου είπε ότι πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό. Λόγω της αποκόλλησης. Εγώ δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη να τον σταματήσω. Και του λέω ότι στο 1ο τρίμηνο δεν γίνονται συσπάσεις και μετά λίγο μου το άλλαξε ότι μέχρι το 2ο τρίμηνο πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό.

Ας κρατησουμε τα θετικα κοπελα μου... Ακουσες καρδουλα... Υπεροχα νεα... Παρε την προγεστερονη σου κ οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι... Ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα οσο κοιμαται ο μικρος να ξεκουραζεσαι κ εσυ... Μπορεις να εχεις απο καπου βοήθεια; Απο τη δικη σου οικογένεια εννοω... Τι κριμα να μην ειναι καλυτερος άνθρωπος η πεθερα σου να βοηθησει... Παρε βοήθεια. Αν σας το επιτρέπουν τα οικονομικά σας καποθα γυναικα για δουλειές κ μαγειρεμα... Λεω εγω τωρα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert είπε:

Κοριτσι μου γλυκο.... Εχω χασει επεισοδια φαίνεται.... Δε γνωριζα οτι δεν εισαι παντρεμενο.... Η ωρα η καλη κουκλα μου κ με το καλο το μωρακι  σας... Τελεια... :wub:

Είμαι μικρούλι εγώ 20 χρονων ακόμη χιχιχι σας ευχαριστώ κορίτσια μου. Διάβασα και τα δικά σας. Αχ ραφελα μου κάθε φορά που γράφεις τόσο όμορφα με κάνεις να πετάω απ την χαρά μου.. Όλα τέλεια θα πανε


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα σας! Πήγα στον γιατρό και όλα καλά! Άκουσα και καρδούλα!!! Δεν μου είπε παλμούς , δεν έχει νόημα από τόσο νωρίς μου είπε. Αλλά έχω αποκόλληση... Εγώ βέβαια αίμα δεν έχω δει. Και μου είπε ουτρο... εμένα μου προκαλούν πολλά τα ουτρο. Θα παίρνω από το στόμα 1 το βράδυ Και το πρωί θα δοκιμάσω κολπικα. Κανονικά μου λέει θα σου έλεγα και ξάπλα αλλά με ένα μωρό 8,5μηνων ξέρω πως δεν γίνεται. Και ο μικρός είναι 10κιλα.. Τέλος παντων.. Επίσης μου είπε ότι πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό. Λόγω της αποκόλλησης. Εγώ δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη να τον σταματήσω. Και του λέω ότι στο 1ο τρίμηνο δεν γίνονται συσπάσεις και μετά λίγο μου το άλλαξε ότι μέχρι το 2ο τρίμηνο πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό.

Κοριτσι είναι υπέροχα τα νέα. Άκουσες τη καρδούλα. Όσο για την αποκόλληση μην ανησυχείς. Προγεστερόνη όσο γίνεται και όσο μπορείς έχε δίπλα σου το πιτσιρίκι ή σήκωνε το καθιστή (πάλι όσο γίνεται). Μη τρομάζεις πάντως είναι όλα καλά. Θα φύγει η αποκόλληση σε λίγο καιρό σίγουρα. Μου φαίνεται όμως παράξενο ούτε καφέ ούτε πόνο; Μήπως είναι πολύ μικρούλα και ήδη την επόμενη φορά θα έχει εξαφανιστεί; Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!! :)


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Jennak83 είπε:

Ποσων εβδομαδων εισαι κοριτσακι μου; σημασια ειναι οτι ολα καλα, αν μπορεις να εχεις λιγη βοηθεια ακομα καλυτερα,το καλο ειναι οτι δεν εχει καφε ή αιμα οποτε θα ειναι μαλλον μικρη αποκολλησουλα. 

7βδ σήμερα. Υπερηχογραφικα δεν μου είπε ακριβώς πόσο με βγάζει. Μου είπε περίπου 7βδ και πως την επόμενη φορά θα δούμε περισσότερα.. τι να πω...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , winspert είπε:

Ας κρατησουμε τα θετικα κοπελα μου... Ακουσες καρδουλα... Υπεροχα νεα... Παρε την προγεστερονη σου κ οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι... Ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα οσο κοιμαται ο μικρος να ξεκουραζεσαι κ εσυ... Μπορεις να εχεις απο καπου βοήθεια; Απο τη δικη σου οικογένεια εννοω... Τι κριμα να μην ειναι καλυτερος άνθρωπος η πεθερα σου να βοηθησει... Παρε βοήθεια. Αν σας το επιτρέπουν τα οικονομικά σας καποθα γυναικα για δουλειές κ μαγειρεμα... Λεω εγω τωρα... 

Νομίζω μας μπερδέψες στο θέμα πεθερά κοριτσι εκτός κι αν έχασα κάποιο κείμενο της @Farmakotriftena.

 

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα σας! Πήγα στον γιατρό και όλα καλά! Άκουσα και καρδούλα!!! Δεν μου είπε παλμούς , δεν έχει νόημα από τόσο νωρίς μου είπε. Αλλά έχω αποκόλληση... Εγώ βέβαια αίμα δεν έχω δει. Και μου είπε ουτρο... εμένα μου προκαλούν πολλά τα ουτρο. Θα παίρνω από το στόμα 1 το βράδυ Και το πρωί θα δοκιμάσω κολπικα. Κανονικά μου λέει θα σου έλεγα και ξάπλα αλλά με ένα μωρό 8,5μηνων ξέρω πως δεν γίνεται. Και ο μικρός είναι 10κιλα.. Τέλος παντων.. Επίσης μου είπε ότι πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό. Λόγω της αποκόλλησης. Εγώ δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη να τον σταματήσω. Και του λέω ότι στο 1ο τρίμηνο δεν γίνονται συσπάσεις και μετά λίγο μου το άλλαξε ότι μέχρι το 2ο τρίμηνο πρέπει να σταματήσω τον θηλασμό.

καλη μου τι καλα που ακουσατε καρδουλα :) οσο για το θηλασμο εχεις δικιο δεν γινεται απο τη μια στιγμη στην άλλη αν η αποκόλληση ειναι οκ ως το δεύτερο τρίμηνο δεν μπορεις να το συνεχισεις; ολα καλα θα πανε κουκλα μου και οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι!!! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , winspert είπε:

Ας κρατησουμε τα θετικα κοπελα μου... Ακουσες καρδουλα... Υπεροχα νεα... Παρε την προγεστερονη σου κ οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι... Ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα οσο κοιμαται ο μικρος να ξεκουραζεσαι κ εσυ... Μπορεις να εχεις απο καπου βοήθεια; Απο τη δικη σου οικογένεια εννοω... Τι κριμα να μην ειναι καλυτερος άνθρωπος η πεθερα σου να βοηθησει... Παρε βοήθεια. Αν σας το επιτρέπουν τα οικονομικά σας καποθα γυναικα για δουλειές κ μαγειρεμα... Λεω εγω τωρα... 

Βοήθεια όχι από πουθενά δεν έχω. Και είμαι όλη μέρα μόνη μου. Το θέμα είναι πως πρέπει να βρω έναν τρόπο να σηκώνω όσο πιο ήπια γίνεται το μωρό... Για μαγείρεμα και τέτοια ο άντρας μου να ναι καλά. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που ήμουν χάλια μέχρι 14ηβδ έκανε εκείνος τα παντα το βράδυ που επέστρεφε. Όσο για την πεθερά , ζει εις τόπον χλοερον εδώ και πολλά χρόνια. Ούτε που τη γνώρισα...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Νομίζω μας μπερδέψες στο θέμα πεθερά κοριτσι εκτός κι αν έχασα κάποιο κείμενο της @Farmakotriftena.

 

Χαχαχα, προφανως..... Αντε το χασα σημερα... Συγγνώμη γλυκια μου... 

πρίν από 6 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Βοήθεια όχι από πουθενά δεν έχω. Και είμαι όλη μέρα μόνη μου. Το θέμα είναι πως πρέπει να βρω έναν τρόπο να σηκώνω όσο πιο ήπια γίνεται το μωρό... Για μαγείρεμα και τέτοια ο άντρας μου να ναι καλά. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που ήμουν χάλια μέχρι 14ηβδ έκανε εκείνος τα παντα το βράδυ που επέστρεφε. Όσο για την πεθερά , ζει εις τόπον χλοερον εδώ και πολλά χρόνια. Ούτε που τη γνώρισα...

Σας μπερδεψα κουκλιτσα μου.... Γραψτε λαθος.... Αντε κουλουβαχατα τα ςκανα... Χαχαχα 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Βοήθεια όχι από πουθενά δεν έχω. Και είμαι όλη μέρα μόνη μου. Το θέμα είναι πως πρέπει να βρω έναν τρόπο να σηκώνω όσο πιο ήπια γίνεται το μωρό... Για μαγείρεμα και τέτοια ο άντρας μου να ναι καλά. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που ήμουν χάλια μέχρι 14ηβδ έκανε εκείνος τα παντα το βράδυ που επέστρεφε. Όσο για την πεθερά , ζει εις τόπον χλοερον εδώ και πολλά χρόνια. Ούτε που τη γνώρισα...

Μπράβο στον αντρουλη που βοηθά καλη μου


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

7βδ σήμερα. Υπερηχογραφικα δεν μου είπε ακριβώς πόσο με βγάζει. Μου είπε περίπου 7βδ και πως την επόμενη φορά θα δούμε περισσότερα.. τι να πω...

Αν σου εδωσε τον υπερυχο το γραφει πανω, καπου λεει w και d δηλ εβδομαδες και μερες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κοριτσι είναι υπέροχα τα νέα. Άκουσες τη καρδούλα. Όσο για την αποκόλληση μην ανησυχείς. Προγεστερόνη όσο γίνεται και όσο μπορείς έχε δίπλα σου το πιτσιρίκι ή σήκωνε το καθιστή (πάλι όσο γίνεται). Μη τρομάζεις πάντως είναι όλα καλά. Θα φύγει η αποκόλληση σε λίγο καιρό σίγουρα. Μου φαίνεται όμως παράξενο ούτε καφέ ούτε πόνο; Μήπως είναι πολύ μικρούλα και ήδη την επόμενη φορά θα έχει εξαφανιστεί; Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!! :)

Λιμναζον αίμα είδε και μάλιστα μακριά από το σάκο .. αχ τι να πω...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Λιμναζον αίμα είδε και μάλιστα μακριά από το σάκο .. αχ τι να πω...

Τότε να είσαι προετοιμασμένη ψυχολογικά να το δεις και στο εσώρουχο ίσως κάποια στιγμή σαν τη Ραφαέλα μας. Μη μας φοβηθείς. Αυτό θα είναι και αν δεν απορροφηθεί μόνο του θα βγει. Λογικά στο είπε και ο γιατρός... Απλά είπα να στο πω κι εγώ να μη μας φοβηθείς!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Τότε να είσαι προετοιμασμένη ψυχολογικά να το δεις και στο εσώρουχο ίσως κάποια στιγμή σαν τη Ραφαέλα μας. Μη μας φοβηθείς. Αυτό θα είναι και αν δεν απορροφηθεί μόνο του θα βγει. Λογικά στο είπε και ο γιατρός... Απλά είπα να στο πω κι εγώ να μη μας φοβηθείς!!

Ναι αγάπη μου , του φάνηκε περίεργο που δεν έχω δει καθόλου αίμα. Μου είπε να παίρνω τα κωλο-ουτρο για να το απορροφήσει ο οργανισμός.

@Rafaelatarzan Εσύ που είχες αποκόλληση; 15/3 ξανά υπέρηχο; απαπααπαπ Παναγία μου πως θα περάσουν οι μέρες. Εμένα μου είπε σε 15 με 20 μέρες και πάλι μου φαίνονται πολλές... 

Εντάξει κορίτσια ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ με τα την Αυχενική να ηρεμήσω επιτέλους.... Αλλά αυτή η αποκόλληση με αγχωσε.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...