Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Πολυ ανησυχο...Εγω εχω καταλάβει πως πολυ απλα εχουμε περασει απο τους κολικούς στα δόντια...Οταν τον πιανουν ξαφνικα κλαματα κ του δωσω το δαχτυλο μου κλειστό το δαγκώνει κ ηρεμεί... Έχει κ πολλα σαλια...Οταν νυσταζει δε βολευεται ευκολα ,κλαιει πολυ μεχρι να αποκοιμηθει κ κοκκινιζουν τα ματια του...Τη νυχτα κοιμάται καποιες ωρες αλλα τον ακουω συνεχεια να βγαζει φωνουλες,βογκητα,να στριφογυρναει...Κ καποιες φορές οταν ξεκιναει να φαει,αρχιζει το κλαμα κ πιανει κ αφηνει το στηθος...Κ δεν αποκοιμιεται τοσο ευκολα πλεον στο στηθος...Αλλαζει συνήθειες,αυτο βλεπω...Κ σιγουρα χαμογελάει κ γελαει περισσότερο κ ανταποκρίνεται στα παιχνιδια...

Εμεις γινομαστε 3 στις 10 του μηνα...Εχει δωσει καποια κοπελα μασητικο στο μωρο της; Σκέφτομαι να του δωσω...Εχετε να προτείνετε κάποιο καλο; Ή ειναι κ αυτο σαν τις πιπιλες; Το καθε μωρο εχει κ αλλη προτίμηση;;;...

Εχουμε ακριβως 1 μηνα διαφορα! Νομιζω για δοντια ειναι πολυ νωρις ειδικα για εσας, απλα σκληραινουν τα ουλα τους και μενα εχει αρκετα σαλια. Ειδες να εχουν φουσκωσει; Ξερω οτι τα μασητικα της μαμ ειναι τα καλυτερα, προς το παρον εμενα μασαει το χερι του! Ρωτα το γιατρο πριν καλυτερα παντως, πριν το δωσεις..

Σιγουρα μεγαλωνουν κ αλλαζουν συνηθειες, εγω τον εχω στο στηθος τωρα ποση ωρα κ αφου εκανε ολα οσα λεγαμε εχει γλαρωσει πλεον κ πιπιλαει,αφου το εδωσα κ το αλλο στηθος! Παντως δε ξερω αν ηταν τυχαιο, αλλα μετα το ντεπον που το εδωσα χθες κοιμηθηκε ηρεμα μεχρι το 1ο ξυπνημα..αλλα δεν ειναι λυση αυτη! Να δουμε κ αποψε τι μας περιμενει!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Georgia 88 είπε:

Χρόνια πολλά!!! Η δική μου γίνεται 16 εβδομάδων τη Δευτέρα. Δεν μπόρεσα να τη θηλάσω σχεδόν καθόλου. Από 40 ημερών πίνει hipp, και είμαι πολύ ευχαριστημένη γενικά.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τις τελευταίες μέρες πίνει 5 των 210, σήμερα πάει για 6 γεύματα των 210, φαίνεται να ζητάει 240, και ο οδηγός λέει 6 των 180...

Στις 14 εβδομάδες ήταν 6.800, 64,5 εκατοστά. Σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να την ξεκινήσω πριν τον 6ο στέρεες τροφές...

αν το παιδί δεν έχει πρόβλημα πρόσληψης βάρους δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να ξεκινήσει νωρίτερα στέρεες

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona said:

αν το παιδί δεν έχει πρόβλημα πρόσληψης βάρους δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να ξεκινήσει νωρίτερα στέρεες

Πριν λίγο μίλησα με τον παιδίατρο, μου είπε να της δίνω όσο ζητάει και εφόσον δεν υπάρχει δυσανεξία, μόνο γάλα μέχρι αρχές Μαρτίου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jennak83 είπε:

Εχουμε ακριβως 1 μηνα διαφορα! Νομιζω για δοντια ειναι πολυ νωρις ειδικα για εσας, απλα σκληραινουν τα ουλα τους και μενα εχει αρκετα σαλια. Ειδες να εχουν φουσκωσει; Ξερω οτι τα μασητικα της μαμ ειναι τα καλυτερα, προς το παρον εμενα μασαει το χερι του! Ρωτα το γιατρο πριν καλυτερα παντως, πριν το δωσεις..

Σιγουρα μεγαλωνουν κ αλλαζουν συνηθειες, εγω τον εχω στο στηθος τωρα ποση ωρα κ αφου εκανε ολα οσα λεγαμε εχει γλαρωσει πλεον κ πιπιλαει,αφου το εδωσα κ το αλλο στηθος! Παντως δε ξερω αν ηταν τυχαιο, αλλα μετα το ντεπον που το εδωσα χθες κοιμηθηκε ηρεμα μεχρι το 1ο ξυπνημα..αλλα δεν ειναι λυση αυτη! Να δουμε κ αποψε τι μας περιμενει!

 

Μου ειπαν οτι μαλλον αρχιζουν κ φουσκωνουν τα ουλα του. Απ ότι ξέρω τα δόντια βγαινουν προς τον 6ο αλλα η διαδικασια αρχιζει νωριτερα...Γι αυτο λεω για μασητικα.Κ αφου υπαρχουν απο 0 μηνων προφανώς καποια παιδακια μπορεί να ταλαιπωρούνται απο νωρις... Κ εμενα βαζει συνέχεια τη μπουνιτσα του στο στομα.Θα ρωτησω αύριο την παιδιατρο να δω τι θα μου πει...Αχ αυτο λεω κ εγω... Να δω τι μας περιμένει απόψε...Προς το παρόν κοιμάται επάνω στον μπαμπα του....Του αρεσει εκει πολυ .. Εύχομαι να κοιμηθείτε καλα απόψε...

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καναμε δευτερο εμβολιο με ποσο πυρετο δινετε ντεπον εχει 37.6 του εδωσα χαζομαρα?Γενικα εχει κ γκρινια.

Just now, winspert είπε:

Μου ειπαν οτι μαλλον αρχιζουν κ φουσκωνουν τα ουλα του. Απ ότι ξέρω τα δόντια βγαινουν προς τον 6ο αλλα η διαδικασια αρχιζει νωριτερα...Γι αυτο λεω για μασητικα.Κ αφου υπαρχουν απο 0 μηνων προφανώς καποια παιδακια μπορεί να ταλαιπωρούνται απο νωρις... Κ εμενα βαζει συνέχεια τη μπουνιτσα του στο στομα.Θα ρωτησω αύριο την παιδιατρο να δω τι θα μου πει...Αχ αυτο λεω κ εγω... Να δω τι μας περιμένει απόψε...Προς το παρόν κοιμάται επάνω στον μπαμπα του....Του αρεσ

Και εμας εχει πολλα σαλια ο παιδιατρος ειπε ειναι νωρις για δοντια δεν φαινεται να βγαζει ακομα.Παρολα αυτα ειπε να τον δωσουμε μασητικα.Και εμας βαζει τα χερια στο στομα σαν μπουνιτσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Dwro είπε:

Καλησπερα καναμε δευτερο εμβολιο με ποσο πυρετο δινετε ντεπον εχει 37.6 του εδωσα χαζομαρα?Γενικα εχει κ γκρινια.

Και εμας εχει πολλα σαλια ο παιδιατρος ειπε ειναι νωρις για δοντια δεν φαινεται να βγαζει ακομα.Παρολα αυτα ειπε να τον δωσουμε μασητικα.Και εμας βαζει τα χερια στο στομα σαν μπουνιτσα.

καλη χρονιααα !με υγεια παντα! ντεπον συνηθως δινεις οταν φτασει 38 κ κατι αλλα επειδη το εμβολιο ειναι ειδικη περιπτωση κ για να ηρεμησει το μωρο μπορεις να δωσεις κ με δεκατακια που επιμενουν. οποτε καλα εκανες αφου ηταν ανησυχο βεβαια καλο ειναι να περιμενεις οσο γινετε να του περασει μονο του. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2020 at 3:08 AM, marioula1234 said:

 

Κορίτσια σαβουροεφαγα πάρα πολύ αυτές τις μέρες η μικρή βγάζει αμέτρητες γουλιες κ ποσότητα πηχτό γάλα κ πνίγεται να φταίει η άσχημη διατροφή μου; 

Δε νομίζω να φταίει η διατροφή για τις γουλιές. Η μόνη σχέση που μπορώ να βρω είναι επειδή παίρνει γεύση το γάλα από αυτά που τρώμε, να τρελαίνεται και η μπουμπού σου για τις σαβούρες και να τρώει πιο λαίμαργα! Χεχε

Εγώ σαβουροτρώω μόνιμα! Θα κάνω μια προσπάθεια να τρώω πιο καλά τώρα και θα δούμε. Γιατί είπαμε...η ζυγαριά δεν αντέχει!

Και σε εμάς έπεσε το φλουρί στη μικρή μας και στη μαμά μου που κόψανε!

Ανήμερα την Πρωτοχρονιά πήγαμε επίσκεψη και ήταν πάρα πολύ ήρεμη ενώ γινόταν πανικός από φωνές! Απόλαυσε τη φασαρία κι έκανε χαρούλες με τις αγκαλιές και τα νέα ερεθίσματα! Χθες κοιμόταν όλη μέρα...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Καλησπερα καναμε δευτερο εμβολιο με ποσο πυρετο δινετε ντεπον εχει 37.6 του εδωσα χαζομαρα?Γενικα εχει κ γκρινια.

Και εμας εχει πολλα σαλια ο παιδιατρος ειπε ειναι νωρις για δοντια δεν φαινεται να βγαζει ακομα.Παρολα αυτα ειπε να τον δωσουμε μασητικα.Και εμας βαζει τα χερια στο στομα σαν μπουνιτσα.

@Dwro μου αν θυμαμαι καλα..( γιατι η μεγαλη μου μεχρι τωρα που ειναι 26 μηνων δεν μου αρρωστησε σχεδον ποτε) απο 38.5 κ πανω δινουμε αντιπυρετικο..

Ο παιδιατροσ τι σου ειπε?

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Καλησπερα καναμε δευτερο εμβολιο με ποσο πυρετο δινετε ντεπον εχει 37.6 του εδωσα χαζομαρα?Γενικα εχει κ γκρινια.

Και εμας εχει πολλα σαλια ο παιδιατρος ειπε ειναι νωρις για δοντια δεν φαινεται να βγαζει ακομα.Παρολα αυτα ειπε να τον δωσουμε μασητικα.Και εμας βαζει τα χερια στο στομα σαν μπουνιτσα.

Οχι καλα εκανες, τοσο ειχε κ μενα 37.8 κ του ειχα δωσει! Την αλλη μερα ηταν μια χαρα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

@Dwro μου αν θυμαμαι καλα..( γιατι η μεγαλη μου μεχρι τωρα που ειναι 26 μηνων δεν μου αρρωστησε σχεδον ποτε) απο 38.5 κ πανω δινουμε αντιπυρετικο..

Ο παιδιατροσ τι σου ειπε?

Ο παιδιατρος ειπε γενικα αν ανεβασει να του δωσω.Σημερα παλι ειναι ανησυχος μου εκανε πολλες φορες κακα κ ειχαν κουκκιδα μικρη με λιγο αιμα .Ηδη δεν τρωω και προσεχω τρελα το μονο διαφορετικο που εκανα ηταν να βαλω κρεμμυδι στο φαγητο μεχρι τωρα εβαζα μονο φρεσκο κρεμμυδακι και μετα σκεφτομαι μηπως τον πειραζει ο πελτες ντοματας.Κανω ολοσωστη αποχη.Κουραστηκα ο παιδιατρος λεει να μην σταματησω τον θηλασμο κ οτι δεν πιστευει οτι ειναι αλλεργια.Το μωρο εχει πονους παντως.μου ειπε οτι θα στρωσει 5  6 μηνων που θα ωριμασει το εντερο.Για το αιμα ειπε ενοχλει μονο αν το βλεπουμε καθε μερα.Κανω αποχη γαλακτοκομικα και ιχνη σογια εσπεριδοειδη ψαρι σουσαμι και εκοψα και ξηρους καρπους.Εχει και την γοπ και υποφερει ο καημενος.Εχω δει αιμα 3 φορες με την σημερινη απελπιστηκα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dwro είπε:

Ο παιδιατρος ειπε γενικα αν ανεβασει να του δωσω.Σημερα παλι ειναι ανησυχος μου εκανε πολλες φορες κακα κ ειχαν κουκκιδα μικρη με λιγο αιμα .Ηδη δεν τρωω και προσεχω τρελα το μονο διαφορετικο που εκανα ηταν να βαλω κρεμμυδι στο φαγητο μεχρι τωρα εβαζα μονο φρεσκο κρεμμυδακι και μετα σκεφτομαι μηπως τον πειραζει ο πελτες ντοματας.Κανω ολοσωστη αποχη.Κουραστηκα ο παιδιατρος λεει να μην σταματησω τον θηλασμο κ οτι δεν πιστευει οτι ειναι αλλεργια.Το μωρο εχει πονους παντως.μου ειπε οτι θα στρωσει 5  6 μηνων που θα ωριμασει το εντερο.Για το αιμα ειπε ενοχλει μονο αν το βλεπουμε καθε μερα.Κανω αποχη γαλακτοκομικα και ιχνη σογια εσπεριδοειδη ψαρι σουσαμι και εκοψα και ξηρους καρπους.Εχει και την γοπ και υποφερει ο καημενος.Εχω δει αιμα 3 φορες με την σημερινη απελπιστηκα

Οταν εκανα αποχη πελτε δεν ετρωγα..γιατι αμα διαβασεισ συστατικα θα δεισ οωσ εχει πολλα συντηριτικα..να κοιτασ παντα ετικετεσ..

Στουσ 6 μηνεσ θα ξεκινησει κ τροφεσ κ θα ναι ολα καλυτερα..

Αιμα σε τι ποσοτητα νλεπεισ?? 3 πανεσ ολο τον καιρο? Πσντβσ εγω που ειδα κουκιδεσ αιμα στην 2ξ μου κορη ο παιδιατροσ μου πε πωσ τοσο μικρη ποσοτητα δεν την αξιολογουμε..εγω παντωσ καλου κακου τα κοψα τα φανερα γαλακτοκομικα κ η αληθεια ειναι πωσ κοπηκαν κατι κολικοι που ειχε τα απογευματα...

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina @Farmakotriftena @Penny... @Giwtouli1990 @gogouli_ που είστε μωρέ;;; 

Εμείς έχουμε βρει έναν κάποιο Ρυθμό κορίτσια.καπως τα πάμε καλά.σε καμία 15αρια μέρες θα μπούμε κ σε αεροπλάνο να πάμε Αγγλια.τωρα πως θα ταξιδέψω με 2 μωρά κ τόσα πραγματα + καροτσι δεν έχω ιδέα.... 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Οταν εκανα αποχη πελτε δεν ετρωγα..γιατι αμα διαβασεισ συστατικα θα δεισ οωσ εχει πολλα συντηριτικα..να κοιτασ παντα ετικετεσ..

Στουσ 6 μηνεσ θα ξεκινησει κ τροφεσ κ θα ναι ολα καλυτερα..

Αιμα σε τι ποσοτητα νλεπεισ?? 3 πανεσ ολο τον καιρο? Πσντβσ εγω που ειδα κουκιδεσ αιμα στην 2ξ μου κορη ο παιδιατροσ μου πε πωσ τοσο μικρη ποσοτητα δεν την αξιολογουμε..εγω παντωσ καλου κακου τα κοψα τα φανερα γαλακτοκομικα κ η αληθεια ειναι πωσ κοπηκαν κατι κολικοι που ειχε τα απογευματα...

Ρωτησα για τον πελτε διπλης συμπυκνωσης μου ειπαν ειναι οκ.Δεν εχει πολλα συντηρητικα ειναι αυτη η παστα ντοματας που ειναι σε κοκκινο αλουμινιενο τεσεδακι.Την πρωτη φορα ειχε μια τριχιτσα αιμα και μια κουκιδα την δευτερη ειχε σαν βλεννη λιγο περισσοτερο απο την πρωτη !σημερα ειχε 2 πολυ πολυ μικρες σαν βουλιτσες δηλ μπορουσες και να μην τις δεις αν δεν ησουν υποψιασμενος δεν ξερω αν φταιει που εκανε το εμβολιο του πνευμονιοκοκκου χθες.Κανω αποχη κομπλε με κρεατα ολα ελευθερας δεν μπορω να καταλαβω οι πονοι παντως επιμενουν κ περασε μια εβδομαδα σωστης αποχης απο 25 του μηνος.

Just now, Dwro είπε:

Ρωτησα για τον πελτε διπλης συμπυκνωσης μου ειπαν ειναι οκ.Δεν εχει πολλα συντηρητικα ειναι αυτη η παστα ντοματας που ειναι σε κοκκινο αλουμινιενο τεσεδακι.Την πρωτη φορα ειχε μια τριχιτσα αιμα και μια κουκιδα την δευτερη ειχε σαν βλεννη λιγο περισσοτερο απο την πρωτη !σημερα ειχε 2 πολυ πολυ μικρες σαν βουλιτσες δηλ μπορουσες και να μην τις δεις αν δεν ησουν υποψιασμενος δεν ξερω αν φταιει που εκανε το εμβολιο του πνευμονιοκοκκου χθες.Κανω αποχη κομπλε με κρεατα ολα ελευθερας δεν μπορω να καταλαβω οι πονοι παντως επιμενουν κ περασε μια εβδομαδα σωστης αποχης απο 25 του μηνος.

Συνολικα ειναι 3η φορα που ειδα αιμα σε πανα.Εχει ομως πολλες βλεννες σαν διαρροια πολυ ζουμερα που πολλες φορες βγαινουν απο την πανα ο παιδιατρος ειπε ειναι οκ να μην συεναχωριεμαι κ μας πειραζει το αιμα που ειναι καθε μερα.Επισηςειπε οτι δεν βλεπει συμπτωματα αλλα αλλεργιας πιστευει καθαρα ανωριμο εντερο

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, tsilona είπε:

@Mamacita Alina @Farmakotriftena @Penny... @Giwtouli1990 @gogouli_ που είστε μωρέ;;; 

Εμείς έχουμε βρει έναν κάποιο Ρυθμό κορίτσια.καπως τα πάμε καλά.σε καμία 15αρια μέρες θα μπούμε κ σε αεροπλάνο να πάμε Αγγλια.τωρα πως θα ταξιδέψω με 2 μωρά κ τόσα πραγματα + καροτσι δεν έχω ιδέα.... 

Σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να απανταω αγάπη μου ετοιμαζομαι για τον γαμο μου θα κανω και βαφτιση μαζι γίνεται ο χαμος του χαμού

  • Μου αρέσει 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να απανταω αγάπη μου ετοιμαζομαι για τον γαμο μου θα κανω και βαφτιση μαζι γίνεται ο χαμος του χαμού

Με το καλο!!!

Ποτε πανρευεσαι?? Μακαρι να μπορουσαμε να βοηθησουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...