Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Πάλι ο καιρός μας τα χάλασε. Μια μέρα ήλιο και μετά 5 μέρες βροχή. Τι σόι Απρίλης είναι αυτός;

Χθες βγήκαμε με τον άντρα μου και πήγαμε σε ένα ιταλικό εστιατόριο και όλο το βράδυ ο μικρός είχε πάρτυ στην κοιλιά. Χαχαχαχα.

Ήθελα να ρωτήσω. Όσες γεννησετε σε κλινική, τι δωμάτιο σκέφτεστε; Μονοκλινο ή δίκλινο και γιατί;

Καλησπέρα κορίτσι μου!!Χαχα καλά κάνατε κ βγήκατε!!Κ ο δικός μου εμφανίζεται περισσότερο τώρα, αν κ όταν έχει μουντό καιρό παρατήρησα ότι είναι πιο ήσυχος!!Εγώ επειδή έχω χαλάσει άπειρα λεφτά σε  γιατρούς κ εξετάσεις κ πριν μείνω έγκυος κ λόγω του συμβάντος μου στη προηγούμενη εγκυμοσύνη, θα πάω σε τρίκλινο σε κλινική.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Katerina 88 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!Χαχα καλά κάνατε κ βγήκατε!!Κ ο δικός μου εμφανίζεται περισσότερο τώρα, αν κ όταν έχει μουντό καιρό παρατήρησα ότι είναι πιο ήσυχος!!Εγώ επειδή έχω χαλάσει άπειρα λεφτά σε  γιατρούς κ εξετάσεις κ πριν μείνω έγκυος κ λόγω του συμβάντος μου στη προηγούμενη εγκυμοσύνη, θα πάω σε τρίκλινο σε κλινική.

Καλά θα κάνεις Κατερινάκι μου. Εννοείται ότι το οικονομικό είναι καθοριστικό. Εγώ σκεφτόμουν για μονοκλινο γιατί θέλω να είμαι πιο άνετη μιας και θα έχω άτομο μαζί μου συνέχεια. Αν ήμουν μόνη μου για ώρες μάλλον θα σκεφτόμουν δίκλινο να έχω κι έναν άνθρωπο να μιλάω. Αλλά στο ΙΑΣΩ στην Λάρισα δεν έχει μεγάλες διαφορές οικονομικα το δίκλινο με το μονοκλινο. Όσο για το τρίκλινο ρώτησα και μου είπανε ότι είναι λίγα και υπάρχει μεγάλη ζήτηση όποτε δεν ξέρουν αν θα υπάρχει διαθεσιμότητα. Αλλά έτσι κι αλλιώς σε τρίκλινο δεν θα πήγαινα όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά φοβάμαι μην γίνεται χαβρα. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλά θα κάνεις Κατερινάκι μου. Εννοείται ότι το οικονομικό είναι καθοριστικό. Εγώ σκεφτόμουν για μονοκλινο γιατί θέλω να είμαι πιο άνετη μιας και θα έχω άτομο μαζί μου συνέχεια. Αν ήμουν μόνη μου για ώρες μάλλον θα σκεφτόμουν δίκλινο να έχω κι έναν άνθρωπο να μιλάω. Αλλά στο ΙΑΣΩ στην Λάρισα δεν έχει μεγάλες διαφορές οικονομικα το δίκλινο με το μονοκλινο. Όσο για το τρίκλινο ρώτησα και μου είπανε ότι είναι λίγα και υπάρχει μεγάλη ζήτηση όποτε δεν ξέρουν αν θα υπάρχει διαθεσιμότητα. Αλλά έτσι κι αλλιώς σε τρίκλινο δεν θα πήγαινα όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά φοβάμαι μην γίνεται χαβρα. 

Όπως νιώθεις καλύτερα εσύ κοριτσάκι μου, αν δεν έχει διαφορά τότε πήγαινε σε μονοκλινο, εδώ στην Αθήνα έχουν όλα τα δωμάτια διαφορά στην τιμή. Εμενα δεν με πειράζει να είμαι σε τρίκλινο, το μόνο που παραδέχτηκα είναι ότι την προηγούμενη φορά μόλις τελείωσα την καισαρική με έβαλαν κατευθείαν σε μονοκλινο ενώ πλήρωσα για τρίκλινο γιατί δεν ζούσε το μωρό κ θα ήταν πολύ άσχημο να με έβαζαν σε δωμάτιο όπου άλλες κοπέλες θα είχαν τα μωρά τους κ εγώ όχι.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 said:

Όπως νιώθεις καλύτερα εσύ κοριτσάκι μου, αν δεν έχει διαφορά τότε πήγαινε σε μονοκλινο, εδώ στην Αθήνα έχουν όλα τα δωμάτια διαφορά στην τιμή. Εμενα δεν με πειράζει να είμαι σε τρίκλινο, το μόνο που παραδέχτηκα είναι ότι την προηγούμενη φορά μόλις τελείωσα την καισαρική με έβαλαν κατευθείαν σε μονοκλινο ενώ πλήρωσα για τρίκλινο γιατί δεν ζούσε το μωρό κ θα ήταν πολύ άσχημο να με έβαζαν σε δωμάτιο όπου άλλες κοπέλες θα είχαν τα μωρά τους κ εγώ όχι.

Ναι λογικό. Ήταν για ψυχολογικούς λόγους. Άντε όλα να πάνε καλά κι όπως νοιώθει άνετα η καθεμία και όσο αντέχει η τσέπη της. Είναι ανάλογα βέβαια και αν θα πάω για φυσιολογικό ή καισαρική. Αν πάω καισαρική μάλλον θα πάω σε δίκλινο.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Ναι λογικό. Ήταν για ψυχολογικούς λόγους. Άντε όλα να πάνε καλά κι όπως νοιώθει άνετα η καθεμία και όσο αντέχει η τσέπη της. Είναι ανάλογα βέβαια και αν θα πάω για φυσιολογικό ή καισαρική. Αν πάω καισαρική μάλλον θα πάω σε δίκλινο.

Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου!!Ναι ότι σε εξυπηρετεί καλύτερα!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Πάλι ο καιρός μας τα χάλασε. Μια μέρα ήλιο και μετά 5 μέρες βροχή. Τι σόι Απρίλης είναι αυτός;

Χθες βγήκαμε με τον άντρα μου και πήγαμε σε ένα ιταλικό εστιατόριο και όλο το βράδυ ο μικρός είχε πάρτυ στην κοιλιά. Χαχαχαχα.

Ήθελα να ρωτήσω. Όσες γεννησετε σε κλινική, τι δωμάτιο σκέφτεστε; Μονοκλινο ή δίκλινο και γιατί;

@Rinaki88 σε τρικλικλινο για οικονομικους λογους.3 νυχτες ειναι θα περασουν,εγω ειμαι πολυ βολικος ανθρωπος οποτε γενικοτερα σε κατι τετοια συμβιβαζομαι.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Πάλι ο καιρός μας τα χάλασε. Μια μέρα ήλιο και μετά 5 μέρες βροχή. Τι σόι Απρίλης είναι αυτός;

Χθες βγήκαμε με τον άντρα μου και πήγαμε σε ένα ιταλικό εστιατόριο και όλο το βράδυ ο μικρός είχε πάρτυ στην κοιλιά. Χαχαχαχα.

Ήθελα να ρωτήσω. Όσες γεννησετε σε κλινική, τι δωμάτιο σκέφτεστε; Μονοκλινο ή δίκλινο και γιατί;

Τι καλά!!! Εγώ ακόμη δεν το νιώθω.....πάντως είναι αγοράκι!! Έτσι είδαμε! Εγώ σκέφτομαι κυρίως σε δίκλινο! Κάποιοι μου λένε κ σε 3κλινο....αλλά δεν ξέρω! Προτιμώ το δίκλινο για να είναι πιο οικονομικό από το μονόκλινο.....κ ίσως για να λέω καμία κουβέντα....

On 12/4/2019 at 12:56 ΠΜ, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου κάτι άλλο. Ο αιματοκρίτης σας πως πάει; 20 εβδομάδων σήμερα και έχει πάει 32.5. Επίσης ο μωρουλης έχει αρχίσει και κλωτσάει δυνατά αλλά ορισμένες φορές με κλωτσάει χαμηλα και τον νιώθω σαν να μου πιέζει την κύστη και κατουριεμαι. Χαχαχαχαχα. Σας συμβαίνει κι εσάς;

Εμένα  ο αιματοκρίτης 32.9 στις 16 εβδομάδες....τώρα είμαι στις 17! Έτσι κ αλλιώς έχω συχνοουρία! Ακόμη δεν έχω νιωσει καμία κλωτσιά! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα!!σημερα καναμε τη β επιπεδου.ο μπεμπης μας ειναι μια χαρα με βαρος 510 γρ!ο εμβρυολογος τον βρηκε πολυ καλα και τα αμνιακα υγρα επισης.το μονο θεμα ειναι ο τραχηλος επειδη απο 40 στην αυχενικη πηγε στο 31 και πρεπει να αρχισω προγεστερονη και να προσεξω τα βαρη και την ορθοστασια.ελπιζω να μη κατεβει αλλο.αυτα απο μενα.σας φιλω ολες!!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλά θα κάνεις Κατερινάκι μου. Εννοείται ότι το οικονομικό είναι καθοριστικό. Εγώ σκεφτόμουν για μονοκλινο γιατί θέλω να είμαι πιο άνετη μιας και θα έχω άτομο μαζί μου συνέχεια. Αν ήμουν μόνη μου για ώρες μάλλον θα σκεφτόμουν δίκλινο να έχω κι έναν άνθρωπο να μιλάω. Αλλά στο ΙΑΣΩ στην Λάρισα δεν έχει μεγάλες διαφορές οικονομικα το δίκλινο με το μονοκλινο. Όσο για το τρίκλινο ρώτησα και μου είπανε ότι είναι λίγα και υπάρχει μεγάλη ζήτηση όποτε δεν ξέρουν αν θα υπάρχει διαθεσιμότητα. Αλλά έτσι κι αλλιώς σε τρίκλινο δεν θα πήγαινα όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά φοβάμαι μην γίνεται χαβρα. 

Και γω οταν ζητησα τρικλινο μου ειπαν δεν υπαρχει οποτε πηγα σε δικλινο! Μια χαρα ηταν! Την επομενη μερα εφυγε η αλλη κοπελα οποτε εμεινα μονη! Εγω παντως εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το Ιασω της Λαρισας! Και πολυ καλο φαγητο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Με το καλό ο μπεμπουλης σου!!!Να ακούσεις επακριβώς τις οδηγίες του γιατρού κ θα πάνε όλα καλά!!!Με το καλό κ στις επόμενες!!!

Ευχαριστω κατερινακι μου!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa said:

Και γω οταν ζητησα τρικλινο μου ειπαν δεν υπαρχει οποτε πηγα σε δικλινο! Μια χαρα ηταν! Την επομενη μερα εφυγε η αλλη κοπελα οποτε εμεινα μονη! Εγω παντως εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το Ιασω της Λαρισας! Και πολυ καλο φαγητο :)

Καλησπέρα κορίτσι μου. Ναι έχω ακούσει τα καλύτερα. Στο δίκλινο πως ήταν η εμπειρία; Εννοώ με τους συγγενείς της άλλης κοπέλας; Έκανες φυσιολογικό ή καισαρική;

Just now, Mar.da said:

Κοριτσια μου καλησπερα!!σημερα καναμε τη β επιπεδου.ο μπεμπης μας ειναι μια χαρα με βαρος 510 γρ!ο εμβρυολογος τον βρηκε πολυ καλα και τα αμνιακα υγρα επισης.το μονο θεμα ειναι ο τραχηλος επειδη απο 40 στην αυχενικη πηγε στο 31 και πρεπει να αρχισω προγεστερονη και να προσεξω τα βαρη και την ορθοστασια.ελπιζω να μη κατεβει αλλο.αυτα απο μενα.σας φιλω ολες!!

Με το καλό ρε κορίτσι. Όλα να σου πάνε καλά. Εγώ σήμερα είχα υπέρηχο. 400 γραμμάρια ο δικός μας μπεμπακος δεν μας έκανε την χάρη να τον δούμε είχε τα χεράκια του μπροστά στο προσωπάκι. Την ερχόμενη Δευτέρα έχουμε κι εμείς β' επιπεδου.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Ναι έχω ακούσει τα καλύτερα. Στο δίκλινο πως ήταν η εμπειρία; Εννοώ με τους συγγενείς της άλλης κοπέλας; Έκανες φυσιολογικό ή καισαρική;

Με το καλό ρε κορίτσι. Όλα να σου πάνε καλά. Εγώ σήμερα είχα υπέρηχο. 400 γραμμάρια ο δικός μας μπεμπακος δεν μας έκανε την χάρη να τον δούμε είχε τα χεράκια του μπροστά στο προσωπάκι. Την ερχόμενη Δευτέρα έχουμε κι εμείς β' επιπεδου.

Ευχαριστω @Rinaki88 μου! Κι εμας τα χερακια του τα χε στη μουριτσα του και δεν ειδαμε φατσουλα.σε καποια φαση ειχε το ενα χερακι στο στομα.μια χαρα και ο δικος σας!!καλα αποτελεσματα!!που μια χαρα θα ειναι δηλαδη!:)

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Ναι έχω ακούσει τα καλύτερα. Στο δίκλινο πως ήταν η εμπειρία; Εννοώ με τους συγγενείς της άλλης κοπέλας; Έκανες φυσιολογικό ή καισαρική;

Με το καλό ρε κορίτσι. Όλα να σου πάνε καλά. Εγώ σήμερα είχα υπέρηχο. 400 γραμμάρια ο δικός μας μπεμπακος δεν μας έκανε την χάρη να τον δούμε είχε τα χεράκια του μπροστά στο προσωπάκι. Την ερχόμενη Δευτέρα έχουμε κι εμείς β' επιπεδου.

Εγω γεννησα φυσιολογικα στις 2 το μεσημερι...μεχρι να με πανε στο δωματιο πηγε 5! Κ ηταν κ η αλλη κοπελα απο Βολο οποτε δεν ειχε επισκεψεις εκεινο το απογευμα! Πιο πολυ εμεις την αναστατωσαμε :) το αλλο πρωι βγηκε και εμεινα μονη! Κ εμεινε κ το κρεβατι κ κοιμηθηκε ο αντρας μου που το πρωτο βραδυ την εβγαλε στην καρεκλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa said:

Εγω γεννησα φυσιολογικα στις 2 το μεσημερι...μεχρι να με πανε στο δωματιο πηγε 5! Κ ηταν κ η αλλη κοπελα απο Βολο οποτε δεν ειχε επισκεψεις εκεινο το απογευμα! Πιο πολυ εμεις την αναστατωσαμε :) το αλλο πρωι βγηκε και εμεινα μονη! Κ εμεινε κ το κρεβατι κ κοιμηθηκε ο αντρας μου που το πρωτο βραδυ την εβγαλε στην καρεκλα!

Ξέρεις φοβάμαι λίγο μήπως γίνει χαβρα με τους συγγενείς. Είναι μικρά τα δίκλινα ή έχουν περιθώριο;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...