Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μωράκια από 3 μηνών


Recommended Posts

Just now, athina_rain είπε:

ναι κι εγώ θα το πω στη γιατρό να δούμε ποια θα είναι η γνώμη της. Εγώ επειδή θήλαζα αποκλειστικά με έπεσε πιο ''βαρύ'' όλο αυτό ψυχολογικά γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν ήμουν έτοιμη για κάτι τέτοιο. Ήθελα να το σταματήσω επάνω στο χρόνο αλλά βλέπω η μπουμπού έχει άλλα σχέδια.. Κρίμα γιατί θέλω να συνεχίσω να θηλάζω..τι να πω.. εδώ να σκεφτείς ούτε από μπουκάλι δε ξέρει να πίνει! πατάω λίγο τη θηλή να πέσει νερό στο στομα της!!

Αχ κ εγώ τα ίδια! Μέσα στην ημερα δε θέλει στήθος ίσα τραβάει μια κ τέλος κ στεναχώριεμαι κ εγώ μωρέ..είχα συνηθησει που ήταν όλο πανω μ κ λέω τώρα γτ;;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 578
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evangeliaaa είπε:

Αχ κ εγώ τα ίδια! Μέσα στην ημερα δε θέλει στήθος ίσα τραβάει μια κ τέλος κ στεναχώριεμαι κ εγώ μωρέ..είχα συνηθησει που ήταν όλο πανω μ κ λέω τώρα γτ;;

Α τελεια ειμαστε ολες!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Α τελεια ειμαστε ολες!!!!

χαχα τι εγινε ηρθε η περιοδος του απογαλακτισμου? απο τη μια και με αυτη τη ζεστη που θα ερθει λες τωρα ταλαπιωρια ειναι ο θηλασμος αλλα απο την αλλη εχεις συνηθισει και δυσκολα κοβεται!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

χαχα τι εγινε ηρθε η περιοδος του απογαλακτισμου? απο τη μια και με αυτη τη ζεστη που θα ερθει λες τωρα ταλαπιωρια ειναι ο θηλασμος αλλα απο την αλλη εχεις συνηθισει και δυσκολα κοβεται!!!!!!

Χχαχαχαχχα δεν μπορω να σας νιωσω κοριτσια! Αλλα οντως αν εχεις συνηθισει μετα δυσκολα σταματας!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

χαχα τι εγινε ηρθε η περιοδος του απογαλακτισμου? απο τη μια και με αυτη τη ζεστη που θα ερθει λες τωρα ταλαπιωρια ειναι ο θηλασμος αλλα απο την αλλη εχεις συνηθισει και δυσκολα κοβεται!!!!!!

Τι δύσκολο, τώρα;; καλε τώρα τα δύσκολα πέρασαν είναι συνήθεια μωρέ καλυτερα τελικά να το κοβεις πιο νωρίς απο θέμα συναισθήματος..εγώ έλεγα μέχρι 6 μηνών το πολύ κ κάθε μηνας που περνάει λέω άντε όχι ακόμα, τον επόμενο, αλλά δεν....


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Τι δύσκολο, τώρα;; καλε τώρα τα δύσκολα πέρασαν είναι συνήθεια μωρέ καλυτερα τελικά να το κοβεις πιο νωρίς απο θέμα συναισθήματος..εγώ έλεγα μέχρι 6 μηνών το πολύ κ κάθε μηνας που περνάει λέω άντε όχι ακόμα, τον επόμενο, αλλά δεν....

ασε εμενα λιγο αρνηθηκε να πιει κ εφερα το κοσμο αναποδα!!! τρομοκρατηθηκα!!! 

7 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χχαχαχαχχα δεν μπορω να σας νιωσω κοριτσια! Αλλα οντως αν εχεις συνηθισει μετα δυσκολα σταματας!

ειναι καθαρα συναισθηματικο το θεμα νιωθεις οτι σε απορριπτει κ απογοητευεσαι!!! ευτυχως σημερα τα πηγαμε καλυτερα απο χθες ηπιε κανονικα κανε του μπανακι καθε μερα χαλαρωνουν πολυ ετσι!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

ασε εμενα λιγο αρνηθηκε να πιει κ εφερα το κοσμο αναποδα!!! τρομοκρατηθηκα!!! 

ειναι καθαρα συναισθηματικο το θεμα νιωθεις οτι σε απορριπτει κ απογοητευεσαι!!! ευτυχως σημερα τα πηγαμε καλυτερα απο χθες ηπιε κανονικα κανε του μπανακι καθε μερα χαλαρωνουν πολυ ετσι!!

Χαχαασε ενω όσο θυμάμαι στις αρχές που ήταν νεογέννητο έλεγα δεν αντεχω άλλο! Ουτε μπάνιο δε προλαβαινεις να κανεις, αλλά τώρα αλλη χαρά, αλλη ευχαρίστηση


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaaa είπε:

Χαχαασε ενω όσο θυμάμαι στις αρχές που ήταν νεογέννητο έλεγα δεν αντεχω άλλο! Ουτε μπάνιο δε προλαβαινεις να κανεις, αλλά τώρα αλλη χαρά, αλλη ευχαρίστηση

Μα πραγματικα βρε κοριτσια τωρα ειναι ονειρο! Καταρχην ξερεις για ποιο λογο κλαιει οταν κλαιει κ του το κανεις κατευθειαν! Στις αρχες απορεις τι να θελει τωρα? Ασε π νεογεννητο ειναι καλυμενο απο ολα κ παλι κλαιει! Τωρα αρχιζουν τα ωραια εγω ευχαριστιεμαι την καθε στιγμη μαζι της! Εχει μπει σε μια εειρα υπνο φαγητο παιχνιδι κ τρελενομαι να παιζουμε!!! 

Καλημερα σε ολες!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μα πραγματικα βρε κοριτσια τωρα ειναι ονειρο! Καταρχην ξερεις για ποιο λογο κλαιει οταν κλαιει κ του το κανεις κατευθειαν! Στις αρχες απορεις τι να θελει τωρα? Ασε π νεογεννητο ειναι καλυμενο απο ολα κ παλι κλαιει! Τωρα αρχιζουν τα ωραια εγω ευχαριστιεμαι την καθε στιγμη μαζι της! Εχει μπει σε μια εειρα υπνο φαγητο παιχνιδι κ τρελενομαι να παιζουμε!!! 

Καλημερα σε ολες!

Καλημέρα, αυτό ακριβως!! Πλεον γίνονται παιδάκια σιγά σιγα


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/6/2019 at 12:20 ΜΜ, Evangeliaaa είπε:

Χαχαασε ενω όσο θυμάμαι στις αρχές που ήταν νεογέννητο έλεγα δεν αντεχω άλλο! Ουτε μπάνιο δε προλαβαινεις να κανεις, αλλά τώρα αλλη χαρά, αλλη ευχαρίστηση

Nαι πραγματικά!!! αλλάζει το πρόγραμμα γενικά!

κορίτσια τι κάνετε? πως είστε? το τελευταίο μήνα πόσο βάρος πήραν τα μπεμπάκια σας?

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Nαι πραγματικά!!! αλλάζει το πρόγραμμα γενικά!

κορίτσια τι κάνετε? πως είστε? το τελευταίο μήνα πόσο βάρος πήραν τα μπεμπάκια σας?

Καλα ειμαστε κοριτσι μου! Γιαυτον τον μηνα δηλ απο 5ο σε 6ο δεν εχουμε μετρηθει γτ τον 6ο κλεινουμε στις 19...αλλα απο τον 4ο στον 5ο πηραμε 850γρ ενω τον προηγουμενο 650αν θυμαμαι καλα!!! Εσεις τι κανετε;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Nαι πραγματικά!!! αλλάζει το πρόγραμμα γενικά!

κορίτσια τι κάνετε? πως είστε? το τελευταίο μήνα πόσο βάρος πήραν τα μπεμπάκια σας?

Καλημεραα!! Εμείς δεν έχουμε παει απο τον 7ο θα πάμε σε ενα μήνα παλι, στον 9ο, γτ δεν έχουμε εμβόλιο τώρα..εσείς πως είστε;;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2019 at 11:01 ΠΜ, Evangeliaaa είπε:

Καλημεραα!! Εμείς δεν έχουμε παει απο τον 7ο θα πάμε σε ενα μήνα παλι, στον 9ο, γτ δεν έχουμε εμβόλιο τώρα..εσείς πως είστε;;

Εμεις είμαστε 7 μηνών τώρα είναι 7800 και στους 6 μήνες ήταν 7200 είχε πάρει 350γρ όμως τώρα βλέπω ότι πήρε περισσότερο!

κορίτσια τελικά πίνει γαλατάκι η μικρή μου θηλάζει!!! ήταν μια απεργία θηλασμού που διήρκησε δύο μέρες δεν ξέρω τι την είχε πιάσει!!! πραγματικά μια χαρά πίνει τώρα!!!!!!! τα πάμε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Εμεις είμαστε 7 μηνών τώρα είναι 7800 και στους 6 μήνες ήταν 7200 είχε πάρει 350γρ όμως τώρα βλέπω ότι πήρε περισσότερο!

κορίτσια τελικά πίνει γαλατάκι η μικρή μου θηλάζει!!! ήταν μια απεργία θηλασμού που διήρκησε δύο μέρες δεν ξέρω τι την είχε πιάσει!!! πραγματικά μια χαρά πίνει τώρα!!!!!!! τα πάμε τέλεια!

Τελεια ειναι κ εμας 7200 ηταν στους 5μηνες τωρα θα δουμε σε 8μερες!!!! Κ εμας τωρα πινει γαλατακι οχι τεραστειες ποσοτητες απλα ασχετες ωρες κ οχι πρωι βραδυ π ειναι κανονικα! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...