Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Μωράκια από 3 μηνών


Recommended Posts

Just now, athina_rain είπε:

ναι ναι!! αν και με ένα πρόχειρο ζύγισμα εδώ που την έκανα έδειχνε 7700! για να δούμε πόσο μέσα θα έπεσε η ζυγαριά μας!

Μπραβοοοο!!!! Σουπερ τα κιλακια για να δουμε εμεις δεν εχουμε καν ζυγαρια πιστευω αν ειχαμε ολο εκει θα την εβαζα! Χαχαχαχ μολις εφαγε φαγητακι γυρω στα 380μλ γτ ειχα φτιαξει 420κ αφησε 5κουταλακια!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 578
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπραβοοοο!!!! Σουπερ τα κιλακια για να δουμε εμεις δεν εχουμε καν ζυγαρια πιστευω αν ειχαμε ολο εκει θα την εβαζα! Χαχαχαχ μολις εφαγε φαγητακι γυρω στα 380μλ γτ ειχα φτιαξει 420κ αφησε 5κουταλακια!!!!

ναι πράγματι κι εγώ μπαίνω συνέχεια στο πειρασμό και τη βάζω στη ζυγαριά από περιέργεια! Καλά πως τρώει τόσο πολύ μου φαίνονται πολλά τα 400μλ το διπλάσιο από εμάς! και από τη στιγμή που με είχε πει η γιατρός ότι 120-150 θεωρείται ένα ολοκληρωμένο γεύμα φαντάσου πως ακούγονται τα 400μλ σε μενα! άπιαστο όνειρο! χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

ναι πράγματι κι εγώ μπαίνω συνέχεια στο πειρασμό και τη βάζω στη ζυγαριά από περιέργεια! Καλά πως τρώει τόσο πολύ μου φαίνονται πολλά τα 400μλ το διπλάσιο από εμάς! και από τη στιγμή που με είχε πει η γιατρός ότι 120-150 θεωρείται ένα ολοκληρωμένο γεύμα φαντάσου πως ακούγονται τα 400μλ σε μενα! άπιαστο όνειρο! χαχα!

Κ εγω οσο τρωει σε φαγητο δεν τρωω με τπτ εχω χορτασει στο μισο! Αυτην δεν ξερω που το βαζει! Τουλ να περνει βαρος οχι μονο να τρωει! Κ εμενα η παιδιατρος μ ειπε 200θεωρειται γευμα ολοκληρο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω οσο τρωει σε φαγητο δεν τρωω με τπτ εχω χορτασει στο μισο! Αυτην δεν ξερω που το βαζει! Τουλ να περνει βαρος οχι μονο να τρωει! Κ εμενα η παιδιατρος μ ειπε 200θεωρειται γευμα ολοκληρο!

ε με τόσο που τρώει αλοιμονο αν δε βαλει και βαρος! μια χαρά θα είναι και με το παραπάνω!!! :D 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Αααα! περιμένουμε να μας πεις! Κι εμείς τη Τρίτη εχουμε γιατρό θα ζυγιστούμε να δούμε αν βάλαμε βάρος! 

Το βράδυ τη δίνεις όταν κοιμάται ή κατευθείαν το πρωί γάλα?

Κι εγώ λέω τώρα σε κάθε κρέμα που θα τη κάνω να βάζω και κανα φρούτο για αλλαγή γεύσης πχ όταν τη δινω το απόγευμα φαριν λακτε να τη βαζω κ ένα ροδακινο ή βερίκοκο.. ξεκινήσαμε και τα γιαουρτάκια χθες έφαγε μισό της advance γιατί ήταν και χορτασμένη δεν επέμενα πολύ! Θα τη ξαναδώσω σήμερα πάλι!

Ναι ναι το βραδυ πριν κοιμηθει της δινω γαλα!!! Και μετα παλι το πρωι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Ναι ναι το βραδυ πριν κοιμηθει της δινω γαλα!!! Και μετα παλι το πρωι!!

οχι και στα ενδιαμεσα λεω. Εγω παντως λογω κ ζεστης επειδη σηκωνομαι μεσα στη νυχτα θα τη δωσω κ μια στις 3 κ μια στις 6.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, athina_rain είπε:

οχι και στα ενδιαμεσα λεω. Εγω παντως λογω κ ζεστης επειδη σηκωνομαι μεσα στη νυχτα θα τη δωσω κ μια στις 3 κ μια στις 6.

Δλδ τη ξυπνάς κ τη ταιζεις; δε ξαγρυπναει μετα;


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

οχι και στα ενδιαμεσα λεω. Εγω παντως λογω κ ζεστης επειδη σηκωνομαι μεσα στη νυχτα θα τη δωσω κ μια στις 3 κ μια στις 6.

Τη νυχτα δεν ξυπναει για γαλα τωρα τελευταια!!! Αμα ξυπνησει της δινω καποιες φορες!!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Δλδ τη ξυπνάς κ τη ταιζεις; δε ξαγρυπναει μετα;

οχι καλε δε τη ξυπναω κοιμισμενη τη δινω κ μετα σταματαει μονη της ή βλεπω οτι τη πηρε για τα καλα ο υπνος κ απλα σταματαω εγω μετα. Αφου το δεχεται κ μενα δε με χαλαει ισα ισα καλο της κανω.

18 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Τη νυχτα δεν ξυπναει για γαλα τωρα τελευταια!!! Αμα ξυπνησει της δινω καποιες φορες!!

ναι τωρα δε ξυπνανε για να ζητησουν γι αυτο κ εγω της δινω οποτε ξυπνησω δηλ σχεδον καθε βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

οχι καλε δε τη ξυπναω κοιμισμενη τη δινω κ μετα σταματαει μονη της ή βλεπω οτι τη πηρε για τα καλα ο υπνος κ απλα σταματαω εγω μετα. Αφου το δεχεται κ μενα δε με χαλαει ισα ισα καλο της κανω.

ναι τωρα δε ξυπνανε για να ζητησουν γι αυτο κ εγω της δινω οποτε ξυπνησω δηλ σχεδον καθε βραδυ.

Εννοείται οτι της κανεις το καλυτερο! Μια χαρά τοτε, τυχερή που κοιμάται στο στήθος σου ο,τι καλυτερο


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Χθες είχαμε γιατρό για εμβόλιο. Μια χαρά την είδε! Το επόμενο θα είναι στο χρόνο! Ζυγιστήκαμε κιόλας είμαστε 7 μηνών και 7700! Τελικά η ζυγαριά μας καλή είναι έπεσε μέσα!!!! Προσθέσαμε και τα γαλακτοκομικά και με είπε ότι μπορώ και όσπρια να δίνω... σήμερα την έκανα φακόρυζο με καροτάκι λίγο κρεμμυδάκι, τοματούλα, λαδάκι.. πρώτη φορά να δούμε αν θα της αρέσει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χθες είχαμε γιατρό για εμβόλιο. Μια χαρά την είδε! Το επόμενο θα είναι στο χρόνο! Ζυγιστήκαμε κιόλας είμαστε 7 μηνών και 7700! Τελικά η ζυγαριά μας καλή είναι έπεσε μέσα!!!! Προσθέσαμε και τα γαλακτοκομικά και με είπε ότι μπορώ και όσπρια να δίνω... σήμερα την έκανα φακόρυζο με καροτάκι λίγο κρεμμυδάκι, τοματούλα, λαδάκι.. πρώτη φορά να δούμε αν θα της αρέσει!

Κ εμεις αυριο εχουμε ραντεβου των 6 μηνων αλλο ενα τον ιουλιο και μετα στο χρονο αντε να δουμε! Μια χαραα η μπεμπα σας! Να σε ρωτησω αυτο π της μαγειρεψες σημερα ολα θα τα φαει για πρωτη φορα δηλ φακιες ρυζι κρεμμυδακι ντοματουλα? Ή απλα καινουργιο ειναι μονο η φακη; γτ ετσι αν την πηραξει κατι πως θα καταλαβεις τι ηταν;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε τα μωρακια σας καλα;;; μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο δεν εκλαψε καθολου στο εμβολιο! Μετρηθηκαμε κιολας 8.350 και 71ποντους μια χαρα σκασανε κ τα 2 κατω δοντια!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε τα μωρακια σας καλα;;; μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο δεν εκλαψε καθολου στο εμβολιο! Μετρηθηκαμε κιολας 8.350 και 71ποντους μια χαρα σκασανε κ τα 2 κατω δοντια!!!!

Τι λες τώρα κοπελαρες!!! Μπράβο κορίτσια μου μια χαρά ειστε!!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...