Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

εξωσωματική με ωαρία δότριας


Recommended Posts

καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά

πρίν από το Πάσχα κάναμε εμβρυομεταφορά βλαστοκύστες, με δανεικά ωάρια ως 2η προσπάθεια εξωσωματικής (η πρώτη με δικά μου αλλά προφανώς λόγω ηλικίας.....δεν μας πήγε....εξελίχθηκε σε βιοχημική.......)

τώρα περιμένουμε να φτάσει η Πέμπτη για να κάνουμε τη χοριακή

εγώ όμως αισθάνομαι......το απόλυτο τίποτε.......ούτε συμπτώματα.......ούτε πρηξίματα......ούτε τίποτε.....

λίγα τσιμπιματάκια τις πρώτες μερες ένιωσα και τώρα πλέον τίποτε, μόνο νυστάζω κάθε πρωί γύρω στις 11.......υποθέτω από τα φάρμακα......πολλά πολλά φάρμακα......

να το ξεχάσουμε πάλι??? δεν θα έχει πιάσει το φασολάκι???

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, alexandra72 είπε:

καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά

πρίν από το Πάσχα κάναμε εμβρυομεταφορά βλαστοκύστες, με δανεικά ωάρια ως 2η προσπάθεια εξωσωματικής (η πρώτη με δικά μου αλλά προφανώς λόγω ηλικίας.....δεν μας πήγε....εξελίχθηκε σε βιοχημική.......)

τώρα περιμένουμε να φτάσει η Πέμπτη για να κάνουμε τη χοριακή

εγώ όμως αισθάνομαι......το απόλυτο τίποτε.......ούτε συμπτώματα.......ούτε πρηξίματα......ούτε τίποτε.....

λίγα τσιμπιματάκια τις πρώτες μερες ένιωσα και τώρα πλέον τίποτε, μόνο νυστάζω κάθε πρωί γύρω στις 11.......υποθέτω από τα φάρμακα......πολλά πολλά φάρμακα......

να το ξεχάσουμε πάλι??? δεν θα έχει πιάσει το φασολάκι???

 

 

καλησπερα κοριτσι μου και χριστος ανεστη!! εγω θα σου πω την δικη μου εμπειρια με την εξωσωματικη...ουτε κι εγω ενιωθα κανενα απολυτως συμπτωμα..μονο ελαφρυ πρηξιμο στο στηθος, το οποιο προυπηρχε της εμβρυομεταφορας λογω της ληψης προγεστερονης...τελικα η πρωτη μου χοριακη στις 10 μερες μετα την εμβρυομεταφορα εδειξε 1300 μοναδες..και στη συνεχεια τα συμπτωματα παρεμειναν ανυπαρκτα..το εμβρυο ωστοσο παλινδρομησε στη δικη μου περιπτωση, την 8η εβδομαδα λογω χρωμοσωμιακης ανωμαλιας, αλλα αυτο προφανως και ουδεμια σχεση εχει με την υπαρξη η μη συμπτωματων..καποιες γυναικες εμφανιζουν συμπτωματα, καποιες οχι...επισης πολλα συμπτωματα μπορει να προερχονται απο τα φαρμακα που παιρνουμε..οποτε μην στηριζεσαι σε αυτο.μονο η χοριακη θα δειξει.

χαλαρωσε οσο μπορεις και σου ευχομαι να εχεις πολυ καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ Artemis20. θα περιμένω σε 2 μερες που θα κάνω τη χοριακή......

το να χαλαρώσω.....ξερεις.....σχετικό..... προσπαθώ όσο γίνεται!! θα μάθουμε την Πέμπτη!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι έγκυος στη 13η εβδομάδα με ωάρια δότριας και είχα κάνει άλλη μία προσπάθεια πάλι με ωάρια δότριας το Νοέμβρη με μηδενική χοριακή. Και τις δύο φορές είχα ναυτία, πρήξιμο στο στήθος, υπνηλία και διάφορα πονάκια και τραβήγματα στην κοιλιά. Μάλιστα τη 2η φορά είχα συμπτώματα πριν την εμβρυομεταφορά! Νομίζω πως σε αυτό το αρχικό στάδιο τα συμπτώματα ή η απουσία τους είναι απόλυτα συνδεδεμένα με τα φάρμακα. Αν δεν πέρναμε καθόλου φάρμακα ίσως θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για συμπτώματα αλλά και πάλι μοιάζουν τόσο πολύ με της περιόδου που πάλι σε σύγχυση θα καταλήγαμε! 

Το έχω περάσει και ξέρω πόσο δύσκολο είναι να περιμένεις να δεις το αποτέλεσμα της χοριακής, οπότε αναγκαστικά προσπαθείς να πιαστείς από τα πάντα! Προσπάθησε να ασχολείσαι με άλλα πράγματα για να ξεχνιέσαι. Μόνο έτσι θα περάσουν οι μέρες και οι ώρες!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...