Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Εξωσωματική με κατεψυγμένα εμβρυα


Recommended Posts

Καλησπέρα! Έχω ένα μικρό ζιζάνιο 16 μηνων και σκέφτομαι να προχωρήσω από το φθινόπωρο σε εξωσωματική πάλι με τα κατεψυγμένα έμβρυακια που έχω. Ήθελα να σας ρωτήσω όσες έχετε περάσει αυτή τη διαδικασία ποια είναι ακριβώς τα βήματα; Είναι πιο εύκολη διαδικασία από την κλασική που είχαμε κάνει;Παίρνεις πάλι φάρμακα; Έχουμε 4 βλατοκυστες σε πολύ καλή κατάσταση φυλαγμένες. Πρέπει πάλι να βάλουμε δυο; Η ένα αρκεί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα το έχω κάνει κ πριν την κόρη μου κ 2 μετά την κόρη μου( δυστυχώς παλλινδρομες όλες αλλά δε σχετίζεται με τη διαδικασία) 

Υπάρχουν δύο τρόποιστον πρώτο μετράει από τη 2 μέρα περιόδου μέρες ως την ωορθξια με υπερήχους κ σου δίνει χάπια είτε για να μην κάνεις ωορυρυξια είτε δεν σου δίνει τίποτα κ τελείως φυσικά τα βάζεις 19 μέρες περίπου μετά την περίοδο...μετά την υποτιθέμενη ωορτξια( αν σου δώσει σικλακουρ) η την κανονική αν σε πάει με φυσικό τρόπο σου δίνει τα κλασικά που έδιναν μετά την ωοληψια...

Ο δεύτερος τρόπος είναι 21 μέρα περιόδου σε βάζει σε ήπια καταστολή.Κανεις ενεσουλες κ σιγά σιγά σου φτάνει το ενδομήτριο στο επιθυμητό κ κάνει την μεταφορά..εδώ δεν κάνεις ωορθξια κ δεν ξέρεις ακριβώς πότε θα τα βάλει αλλά είναι εξαιρετικά βολικό( εγώ πχ από επιλογή τα έβαλα το Σάββατο πριν την καθαρά Δευτέρα) το πρωτόκολλο αυτό το ακολουθούν κι όταν παίρνει κάποια δανεικά..συντονίζουν ενδομήτριο εμβριο...το ποιο θα κάνεις εξαρτάται από το γιατρό..εμένα ο πρώτος έκανε το πρώτο κ ο δεύτερος το δεύτερο..έπιαναν σε όλα...

Η διαδικασία είναι γελοία με λίγους υπερήχους κ λιγότερα φάρμακα...από την καρδιά μου καλή επιτυχία! Εγώ 12 μηνών ήταν ο κόρη μου όταν πρωτοπήγα...:) Να σου ζήσει το μπεμπακι

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...