Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Παλλινδρομη κύηση και αποβολη


Recommended Posts

Just now, Myrainbow είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να σου πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες να χαρείς το μωράκι σου!! Ο γιατρός μου, μου υποσχέθηκε πως σε 3 μήνες που θα ξανάπροσπαθησουμε θα κάνει τα πάντα να κρατήσω το μωρό.. Θα μου δώσει και εμένα όλα αυτά που προανεφερες.. Μόνο την μυοινοσιτολη με φολικο οξύ δεν μου είπε. Μήπως εννοείς το ινοφερτ? Λέω να το ξεκινήσω και εγώ μόλις τελειώσω με την αποβολη.. Εύχομαι ο σύζυγος μου να καταφέρει να κόψει το τσιγαρο.. Οπω ςκαι να έχει θα πάμε στα Γιάννενα να κάνει νέο σπερμοδιαγραμμα και σε 3 μήνες θα ξανακάνει και μετά θα ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες.. Δεν ξέρω τι να πω.. Πραγματικά θα είναι η τελευταία μου προσπάθεια.. Μετά θα πάω για εξωσωματική.. Δεν αντέχω άλλο.. 

Καλησπερα σου γραφω κι εγω για να παρεις κουραγιο μετα απο 4 αποβολες ολες πρωτου τριμηνου κραταω στα χερια μου το μολις 10 ημερων μπεμπακο μου και ακομα δεν το πιστευω.Εμενα ο συζυγος μου ειχε 99%ανωμαλες μορφες και τις 4 φορες εμεινα φυσιολογικα εγκυος .Μετα την 4η καναμε εξωσωματικη με προεμφυτευτικο ελεγχο.Πηραμε 3 καλες βλαστοκυστες.Η πρωτη απετυχε 0 χοριακη.Η δευτερη μου χαρισε την ζωη ολη.Ψαξτε το ξερω ποσο πονας τωρα.Αφου μπορεσαεγω μπορεις κ εσυ.Τα φιλια μου και μια μεγαλη αγκαλια απο μενα μην τα παρατας.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dwro είπε:

Καλησπερα σου γραφω κι εγω για να παρεις κουραγιο μετα απο 4 αποβολες ολες πρωτου τριμηνου κραταω στα χερια μου το μολις 10 ημερων μπεμπακο μου και ακομα δεν το πιστευω.Εμενα ο συζυγος μου ειχε 99%ανωμαλες μορφες και τις 4 φορες εμεινα φυσιολογικα εγκυος .Μετα την 4η καναμε εξωσωματικη με προεμφυτευτικο ελεγχο.Πηραμε 3 καλες βλαστοκυστες.Η πρωτη απετυχε 0 χοριακη.Η δευτερη μου χαρισε την ζωη ολη.Ψαξτε το ξερω ποσο πονας τωρα.Αφου μπορεσαεγω μπορεις κ εσυ.Τα φιλια μου και μια μεγαλη αγκαλια απο μενα μην τα παρατας.

@Dwro να σου ζησει!!!ποση ελπιδα δινεισ!!!

Κ εσεισ κοριτσια μην χανετε την δυναμη σασ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Καλησπερα σου γραφω κι εγω για να παρεις κουραγιο μετα απο 4 αποβολες ολες πρωτου τριμηνου κραταω στα χερια μου το μολις 10 ημερων μπεμπακο μου και ακομα δεν το πιστευω.Εμενα ο συζυγος μου ειχε 99%ανωμαλες μορφες και τις 4 φορες εμεινα φυσιολογικα εγκυος .Μετα την 4η καναμε εξωσωματικη με προεμφυτευτικο ελεγχο.Πηραμε 3 καλες βλαστοκυστες.Η πρωτη απετυχε 0 χοριακη.Η δευτερη μου χαρισε την ζωη ολη.Ψαξτε το ξερω ποσο πονας τωρα.Αφου μπορεσαεγω μπορεις κ εσυ.Τα φιλια μου και μια μεγαλη αγκαλια απο μενα μην τα παρατας.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Χαίρομαι πολύ που τα καταφέρατε και τώρα χαίρεστε το μωράκι σας!! Ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα για το κόστος της εξωσωματικής που έκανες και που.. Μένω σε νησί και εδώ ειναι πολύ δύσκολα τα πράγματα για σωστή ενημέρωση. Απ'την άλλη ο γιατρός μου είπε πως αν κάνω εξωσωματική με προεμφυτευτικο έλεγχο κοστίζει γύρω τα 5000 και εμείς δεν έχουμε να τα δώσουμε.. Τρόμαξα τόσο πολύ.. Το άλλο που ήθελα να σε ρωτήσω είναι αν είχες στείλει που κάποιο από τα προηγούμενα έμβρυα για καρυοτυπο. Εμένα η προηγούμενη κύηση προχωρούσε κανονικά αλλά σταμάτησε η καρδιά του στην 10η Εβδομάδα γιατί όπως  φάνηκε μετά είχε σύνδρομο Turner.. Ένα σπάνιο τυχαίο γεγονός από ότι μας είπαν.. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν τελικά μπορούν να γονιμοποιησουν τα σπερματοζωρια με ανώμαλες μορφές η γονιμοποιουν μόνο αυτά με φυσιολογικές.. Στο απάντησε ποτέ κανείς αυτό?? Συγνώμη που σου κάνω τόσες ερωτήσεις αλλά έχω πελαγώσει, ο άντρας μου έχει σοβαρό πρόβλημα με τον πατέρα του και δεν μπορεί να καταλάβει τον πόνο μου και το περνάω όλο αυτό μονη μου.. Κοντεύω να σκάσω μέσα μου.. Χώρια ο πόνος που νιώθω τώρα που αποβάλλω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrainbow είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Χαίρομαι πολύ που τα καταφέρατε και τώρα χαίρεστε το μωράκι σας!! Ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα για το κόστος της εξωσωματικής που έκανες και που.. Μένω σε νησί και εδώ ειναι πολύ δύσκολα τα πράγματα για σωστή ενημέρωση. Απ'την άλλη ο γιατρός μου είπε πως αν κάνω εξωσωματική με προεμφυτευτικο έλεγχο κοστίζει γύρω τα 5000 και εμείς δεν έχουμε να τα δώσουμε.. Τρόμαξα τόσο πολύ.. Το άλλο που ήθελα να σε ρωτήσω είναι αν είχες στείλει που κάποιο από τα προηγούμενα έμβρυα για καρυοτυπο. Εμένα η προηγούμενη κύηση προχωρούσε κανονικά αλλά σταμάτησε η καρδιά του στην 10η Εβδομάδα γιατί όπως  φάνηκε μετά είχε σύνδρομο Turner.. Ένα σπάνιο τυχαίο γεγονός από ότι μας είπαν.. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν τελικά μπορούν να γονιμοποιησουν τα σπερματοζωρια με ανώμαλες μορφές η γονιμοποιουν μόνο αυτά με φυσιολογικές.. Στο απάντησε ποτέ κανείς αυτό?? Συγνώμη που σου κάνω τόσες ερωτήσεις αλλά έχω πελαγώσει, ο άντρας μου έχει σοβαρό πρόβλημα με τον πατέρα του και δεν μπορεί να καταλάβει τον πόνο μου και το περνάω όλο αυτό μονη μου.. Κοντεύω να σκάσω μέσα μου.. Χώρια ο πόνος που νιώθω τώρα που αποβάλλω.. 

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι δωσαμε πολλα λεφτα στην εξωσωματικη και στον ελεγχο μας βγηκε 5500 περιπου.Αν θες λεπτομερειες που το εκανα στειλε μου π.μ.Επισης φαγαμε πολλα σε εξετασεις απειρες.Εστειλα το 2ο μωρακι που εχασα ειχε και εμας τερνερ συνδρομο.Καταλαβαινω πως υποφερεις τα περασα και ξερω ομως πριν προσπαθησεις ξανα ψαξε τα ολα να ελαχιστοποιησεις μια ενδεχομενη επομενη αποβολη.Εγω ειμαι απο θεσσαλονικη εδω την καναμε.Μια τελευταια γιατρος που ειδα μου ειχε πει να μην προσπαθησω αλλο μονη μου να μεινω εγκυος και μαλλον ειχε δικαιο.Ψυχραιμια θελει μην τα παρατας μπορεις κι εσυ.Οτι χρειαζεσαι ειμαι εδω.

Just now, Dwro είπε:

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι δωσαμε πολλα λεφτα στην εξωσωματικη και στον ελεγχο μας βγηκε 5500 περιπου.Αν θες λεπτομερειες που το εκανα στειλε μου π.μ.Επισης φαγαμε πολλα σε εξετασεις απειρες.Εστειλα το 2ο μωρακι που εχασα ειχε και εμας τερνερ συνδρομο.Καταλαβαινω πως υποφερεις τα περασα και ξερω ομως πριν προσπαθησεις ξανα ψαξε τα ολα να ελαχιστοποιησεις μια ενδεχομενη επομενη αποβολη.Εγω ειμαι απο θεσσαλονικη εδω την καναμε.Μια τελευταια γιατρος που ειδα μου ειχε πει να μην προσπαθησω αλλο μονη μου να μεινω εγκυος και μαλλον ειχε δικαιο.Ψυχραιμια θελει μην τα παρατας μπορεις κι εσυ.Οτι χρειαζεσαι ειμαι εδω.

Οσο αφορα τις μορφες στο σπερμα εδω οι αποψεις διαφερουν.Εμεις καναμε κατακερματισμο στο σπερμα και βγηκε 28%πανω απο το φυσιολογικο δηλαδη.Αυτη η εξεταση δειχνει ποσα σπασιματα εχει το σπερματοζωαριο.Ακομα δεν ξερω τι εφταιξε.Το οτι τον κραταω μετα απο 6 χρονια ειναι θαυμα.Στην εγκυμοσυνη με παρακολουθουσαν αιματολογος ενδοκρινολογος ο γιατρος της εξωσωματικης στο πρωτο τριμηνο.Και τελος ο γυναικολογος μου που εχω τοσα χρονια.Δεν ειναι ευκολα το ξερω πρεπει να σηκωθεις στα ποδια σου και να παρεις κουραγιο να συνεχισεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Myrainbow είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Χαίρομαι πολύ που τα καταφέρατε και τώρα χαίρεστε το μωράκι σας!! Ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα για το κόστος της εξωσωματικής που έκανες και που.. Μένω σε νησί και εδώ ειναι πολύ δύσκολα τα πράγματα για σωστή ενημέρωση. Απ'την άλλη ο γιατρός μου είπε πως αν κάνω εξωσωματική με προεμφυτευτικο έλεγχο κοστίζει γύρω τα 5000 και εμείς δεν έχουμε να τα δώσουμε.. Τρόμαξα τόσο πολύ.. Το άλλο που ήθελα να σε ρωτήσω είναι αν είχες στείλει που κάποιο από τα προηγούμενα έμβρυα για καρυοτυπο. Εμένα η προηγούμενη κύηση προχωρούσε κανονικά αλλά σταμάτησε η καρδιά του στην 10η Εβδομάδα γιατί όπως  φάνηκε μετά είχε σύνδρομο Turner.. Ένα σπάνιο τυχαίο γεγονός από ότι μας είπαν.. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν τελικά μπορούν να γονιμοποιησουν τα σπερματοζωρια με ανώμαλες μορφές η γονιμοποιουν μόνο αυτά με φυσιολογικές.. Στο απάντησε ποτέ κανείς αυτό?? Συγνώμη που σου κάνω τόσες ερωτήσεις αλλά έχω πελαγώσει, ο άντρας μου έχει σοβαρό πρόβλημα με τον πατέρα του και δεν μπορεί να καταλάβει τον πόνο μου και το περνάω όλο αυτό μονη μου.. Κοντεύω να σκάσω μέσα μου.. Χώρια ο πόνος που νιώθω τώρα που αποβάλλω.. 

Καλημέρα!Εμεινα έγκυος με εξωσωματική!Ειμαι 4μιση εβδομάδων κ προσεύχομαι να πάνε όλα καλά!Πρωτη φορά μένω έγκυος δεν είχα ποτε ατυχία με παλινδρομη κύηση κ ευχομαι να μην έχω.Η αλήθεια είναι ότι δεν περνούν οι μέρες για να πάω για τον πρώτο υπέρηχο κ έχω τόσο πολύ άγχος θέλω τόσο πολύ να είναι όλα καλά!Καναμε εξωσωματική λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας δηλαδή δεν βρήκαν πρόβλημα ούτε σε μένα ούτε στο σύζυγο μου.Βασικα πριν ξεκινήσεις να ψάχνεις για εξωσωματική θα σου πω να κάνετε κ οι δυο καρυοτυπο κ ο σύζυγος σου να κάνει σπερμοδιαγραμμα,κατακερματισμός σπέρματος κ οξείδωση.Πολλες από αυτές τις εξετάσεις γράφονται κ πληρώνεις συμμετοχή.Αν δείξουν κάτι αυτές που δεν διορθωνεται κ μπεις στη διαδικασία εξωσωματικής θα σου πω ότι η διαδικασία στοιχίζει περίπου 3.500 χιλιάδες συν 200 με 300 ευρώ ο προεμφυτευτικος για το κάθε έμβρυο.Υπαρχει διαδικασία για την γονιμοποίηση των ωαρίων που λέγεται μικρογονιμοποιηση κ επιλέγουν κάτω από μικροσκόπιο τα πιο καλά στη μορφολογία σπερματοζωάρια με τα οποία γονιμοποιουν τα ωάρια.Εγω δεν έκανα προεμφυτευτικο γιατί δεν μας έχουν βρει κάτι στις εξετάσεις μας κ τώρα προσπαθώ να είμαι ήρεμη κ αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!Εχω το άγχος μήπως κάτι δεν πάει καλά κ θα το έχω νομίζω μέχρι να κλείσω το πρώτο 3μηνο πρώτα ο θεός!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Myrainbow said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να σου πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες να χαρείς το μωράκι σου!! Ο γιατρός μου, μου υποσχέθηκε πως σε 3 μήνες που θα ξανάπροσπαθησουμε θα κάνει τα πάντα να κρατήσω το μωρό.. Θα μου δώσει και εμένα όλα αυτά που προανεφερες.. Μόνο την μυοινοσιτολη με φολικο οξύ δεν μου είπε. Μήπως εννοείς το ινοφερτ? Λέω να το ξεκινήσω και εγώ μόλις τελειώσω με την αποβολη.. Εύχομαι ο σύζυγος μου να καταφέρει να κόψει το τσιγαρο.. Οπω ςκαι να έχει θα πάμε στα Γιάννενα να κάνει νέο σπερμοδιαγραμμα και σε 3 μήνες θα ξανακάνει και μετά θα ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες.. Δεν ξέρω τι να πω.. Πραγματικά θα είναι η τελευταία μου προσπάθεια.. Μετά θα πάω για εξωσωματική.. Δεν αντέχω άλλο.. 

@Myrainbow σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Να' σαι καλά και σου εύχομαι και εσένα όλα να πάνε καλά και σε λίγους μήνες να ξεκινά ένα πολύ όμορφο ταξίδι :) 

Με συγχωρείς αλλά επειδή ζω στο εξωτερικό δεν ξέρω πώς μπορεί να λέγεται στην Ελλάδα. Εδώ το βρίσκω ως Inofolic. Αλλά ναι αυτό ακριβώς εννοώ. Όταν το έψαξα είδα ότι το δίνουν πολύ σε γυναίκες με πολυκυστικές. Η ινοσιτόλη είναι πολύ σημαντική για το μεταβολισμό της γλυκόζης και μου είχε πει τότε ο γιατρός ότι θα βοηθήσει πολύ στο να έχω καλής ποιότητας ωάρια (όχι ότι είχα θέμα). Όπως και τα φάρμακα που παίρνω, δεν ξέρω αν όντως αυτό έκανε τη διαφορά. Και δεν με νοιάζει να μάθω. Αλλά σίγουρα εκείνη την περίοδο με βοήθησε πολύ ψυχολογικά. Ένιωθα ότι έπαιρνα κάτι που θα βοηθήσει το σώμα μου να πάρει πάλι μπρος. Μου έδινε κατά κάποιο τρόπο κουράγιο. Και όλα τα φάρμακα τα παίρνω πολύ σχολαστικά πιο πολύ γι' αυτό το λόγο. Για την προγεστερόνη και τις αντιπηκτικές έχω διαβάσει ένα σορό παρενέργειες και έχω δει σε διάφορα μπλογκ να γράφουν γυναίκες πολλά παράπονα. Δεν έχω τίποτα και κανένα σύμπτωμα. Κάπου ένα κομμάτι του εαυτού μου έχει αποφασίσει ότι αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά. Πραγματικά σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά να μαζέψεις τις δυνάμεις σου και να πιστέψεις στον εαυτό σου. Όλα θα πάνε καλά. Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο και νιώθω τυχερή γιατί εγώ είχα ήδη ένα παιδί και η παρουσία του με βοήθησε πολύ να προχωρήσω μπροστά. Καλό κουράγιο! Και να προσέχεις τον εαυτό σου :)

ΥΓ: Πάντως στο γιο μου, ενώ κάναμε προσπάθειες, κατάφερα να μείνω έγκυος 3 μήνες αφότου ο άντρας μου έκοψε το κάπνισμα. Το έκοψε μαχαίρι και από τότε δεν έχει καπνίσει ξανά. Ίσως τυχαίο γεγονός ίσως και όχι.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2019 at 12:28 ΜΜ, Zina21 είπε:

Καλημέρα!Εμεινα έγκυος με εξωσωματική!Ειμαι 4μιση εβδομάδων κ προσεύχομαι να πάνε όλα καλά!Πρωτη φορά μένω έγκυος δεν είχα ποτε ατυχία με παλινδρομη κύηση κ ευχομαι να μην έχω.Η αλήθεια είναι ότι δεν περνούν οι μέρες για να πάω για τον πρώτο υπέρηχο κ έχω τόσο πολύ άγχος θέλω τόσο πολύ να είναι όλα καλά!Καναμε εξωσωματική λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας δηλαδή δεν βρήκαν πρόβλημα ούτε σε μένα ούτε στο σύζυγο μου.Βασικα πριν ξεκινήσεις να ψάχνεις για εξωσωματική θα σου πω να κάνετε κ οι δυο καρυοτυπο κ ο σύζυγος σου να κάνει σπερμοδιαγραμμα,κατακερματισμός σπέρματος κ οξείδωση.Πολλες από αυτές τις εξετάσεις γράφονται κ πληρώνεις συμμετοχή.Αν δείξουν κάτι αυτές που δεν διορθωνεται κ μπεις στη διαδικασία εξωσωματικής θα σου πω ότι η διαδικασία στοιχίζει περίπου 3.500 χιλιάδες συν 200 με 300 ευρώ ο προεμφυτευτικος για το κάθε έμβρυο.Υπαρχει διαδικασία για την γονιμοποίηση των ωαρίων που λέγεται μικρογονιμοποιηση κ επιλέγουν κάτω από μικροσκόπιο τα πιο καλά στη μορφολογία σπερματοζωάρια με τα οποία γονιμοποιουν τα ωάρια.Εγω δεν έκανα προεμφυτευτικο γιατί δεν μας έχουν βρει κάτι στις εξετάσεις μας κ τώρα προσπαθώ να είμαι ήρεμη κ αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!Εχω το άγχος μήπως κάτι δεν πάει καλά κ θα το έχω νομίζω μέχρι να κλείσω το πρώτο 3μηνο πρώτα ο θεός!

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου..ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρξ τελουσ!!!

Mε το καλο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Just now, dimitra19 είπε:

Καλησπέρα σας  , 

Θα ήθελα να ρωτήσω όσες έχετε κάνει αποξεση τι ποσό πληρώσατε?

Ηταν και οι εξετάσεις του εμβρυου μεσα στην τιμή ? 

Καλήσπερα  Δήμητρα....Εγώ στην 9 βδομάδα τον Γενάρη πέρσυ πλήρωσα 400 εύρο συν το έμβρυο...Τώρα δεν ξέρω αν  αυτή η τιμή ήταν η αληθινή....πάντως το σα μ ζήτησε ο ντοκ μ τόσα έδωσα.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dimitra19 είπε:

Καλησπέρα σας  , 

Θα ήθελα να ρωτήσω όσες έχετε κάνει αποξεση τι ποσό πληρώσατε?

Ηταν και οι εξετάσεις του εμβρυου μεσα στην τιμή ? 

Εγώ πλήρωσα 70 € για την κλινική και 100€ για τις εξετάσεις του εμβρύου. Τα πρώτα τα πλήρωσα μετά την αποξεση στο ταμείο ενώ τα αλλα μου τα ζήτησαν οι νοσηλεύτριες και δεν κόπηκε απόδειξη για αυτά ποτέ. Δεν κατάλαβα γιατί τα πλήρωσα ξεχωριστα. Ο γιατρος δεν μου πηρε κατι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Καλησπέρα σας  , 

Θα ήθελα να ρωτήσω όσες έχετε κάνει αποξεση τι ποσό πληρώσατε?

Ηταν και οι εξετάσεις του εμβρυου μεσα στην τιμή ? 

300 κ τις δύο φορές που έστειλα για καρυτυπο 150 όταν δε εστειλα

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες που απαντήσατε  !  

Εγω που πληρωσα 800 € με τον καρυότυπο πρέπει να ήμουν μεγάλο κορόιδο   !!!! 

@asda σε ποια κλινικη πηγες αν επιτρέπεται ? πληρωσες πολύ λίγα .. 

@Rafaelatarzan, @island1, @asda πείτε μου σας παρακαλω κλινική . 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες που απαντήσατε  !  

Εγω που πληρωσα 800 € με τον καρυότυπο πρέπει να ήμουν μεγάλο κορόιδο   !!!! 

@asda σε ποια κλινικη πηγες αν επιτρέπεται ? πληρωσες πολύ λίγα .. 

@Rafaelatarzan, @island1, @asda πείτε μου σας παρακαλω κλινική . 

 

Ρέα .Όμως παίζει ρόλο ο καρυωτυπους.Λογικα έκανες μοριακό που είναι πιο ακριβώς κ ψάχνει τα πάντα.Εγω έκανα τον απλό.

Just now, island1 είπε:

Ρέα .Όμως παίζει ρόλο ο καρυωτυπους.Λογικα έκανες μοριακό που είναι πιο ακριβώς κ ψάχνει τα πάντα.Εγω έκανα τον απλό.

Επίσης ο γιατρός κ η αμοιβή του.Εμενα εάν θα δεις στην πραγματικότητα δεν είχε αμοιβή για προσωπικούς λόγους...είχε το Ρέα πάγια τιμή κ ο καρυωτυπους.Επισης στην τιμή παίζει που τον στέλνουν για ανάλυση.Με ποιον συνεργάζονται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

μητερα εγω

Just now, dimitra19 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες που απαντήσατε  !  

Εγω που πληρωσα 800 € με τον καρυότυπο πρέπει να ήμουν μεγάλο κορόιδο   !!!! 

@asda σε ποια κλινικη πηγες αν επιτρέπεται ? πληρωσες πολύ λίγα .. 

@Rafaelatarzan, @island1, @asda πείτε μου σας παρακαλω κλινική . 

 

Στο μητερα εγω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...