Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

      Εμένα 13 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα και σε όλα τα κορίτσια που ήμασταν ταυτόχρονα τόσο μας είπαν … 

      1 minute ago, Fay_ said:

      Κορίτσια σήμερα άλλαζα βδομάδα και μπαίνω στην 8η. Είχα μέρες να δω καφέ. Και τώρα πριν λίγο είδα στο σκούπισμα και στο εσώρουχο, περισσότερη ποσότητα από ότι συνήθως. Επίσης δεν ήταν σκούρο καφε όπως συνήθως, αλλά σαν να ροζιζε. Πόνους δεν έχω. Χθες ένιωθα λιγα τραβήγματακια. Έχω αγχωθεί πολύ. Να πάω στο νοσοκομείο; Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω τρελαθεί.. 

      να είσαι ψύχραιμη δεν είναι κάτι … Εμένα όταν μ συνέβη είχα πάει στο νοσοκομείο καθώς ήταν απόγευμα και δεν έβρισκα την γυναικολόγο μου … 

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

του εστειλα τις εξετασεις με fax (σουπερ τεχνολογια:tongue:) και με πηρε καπακι η γραμματεας του και μου πε οτι της μετεφερε να μην ανησυχω και οτι καμια φορα στις εγκυμοσυνες ειναι αυξημενη χωρις να σημαινει κατι.. εχει να κανει με τη ποσοτικη μετρηση ερυθρων αιμοπεταλιων..αν ειναι αρκετα ψηλα συνηθως σημαινει καποια φλεγμονη στον οργανισμο, καπου διαβασα και για προωροτητες..εκεινος λεει ειναι ολα καλα.. μου αρκει..μεθαυριο θα παμε και με το καλο να δουμε τον μπεμπη μετα απο εναν ολοκληρο μακρυ και κουραστικο μηνα...

ουφ..επιτελους τελειωσα με την αναδιοργανωση των ρουχων της κορης μου και των μωρουδιακων τωρα πια μενει να πλυθουν τα χειμωνιατικα της μικρης και να σιδερωθουν - τακτοποιηθουν ρουχα και κλινοσκεπασματα του μπεμπη.. η αληθεια ειναι οτι κουραστηκα αρκετα και οτι καλως η κακως μεχρι τον ερχομο του η ανακαταταξη μαλλον θα γινει και αλλες φορες στα πλαισια της προσαρμογης με τα πραγματα της κορης μου..

αυτα για την ωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια, καλησπέρα!

Επιτέλους μετά από 10 και πλέον μέρες χωρίς ίντερνετ έχω σύνδεση!!!!

Όλες αυτές τις μέρες προσπαθούσα να μπω από όπου έβρισκα αλλά δεν τα κατάφερνα για πολύ ίσα ίσα που μετά από μερικές μέρες σταμάτησα τις προσπάθειες γιατί μου έσπαγε τα νεύρα-μόλις έμπαινα με πέταγε έξω.

Διαβάζω τα νέα σας και επιστρέφω!!!

:-)


KOKmp2.png

PnX4p2.png

mxYqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια και μπεμπακια! Τι κανετε???? Ζεστη παλι σημερα ε?

Οπως διαβαζω αρχιζουμε σιγα σιγα να τελειοποιουμε δωματια και ψωνια! Φτανει ο καιρος κοριτσια και ουτε που το καταλαβα....με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια μας κοριτσια!

Σημερα το πρωι ηρθε ο κουνιαδος μου με την συνυφαδα μου και τον μικρο τους και πηγαμε τζαμπο! Ψωνισα του μπεμπακου μου ενα πιτζαμακι με ποδαρακι αλλο πραγμα...!!!!! Πηρα και 3 ζευγαρια καλτσακια ακομα να εχουμε...δεν ειχα ομως πολλα λεφτα μαζι μου αλλιως θα επαιρνα κι αλλα! Μας πηρε ο θειος και η θεια ενα σετακι για νεογεννητο που περιεχει:σκουφακι,μπλουζακι,σορτσακι και πασουμακια σε κιτρινοπρασινο χρωματακι μουρλια!!!!!!! Αχ δεν βλεπω την ωρα να του τα φορεσω...!!!!! Βεβαια το σορτσακι δεν προκειται να το φορεσουμε γιατι θα ειναι χειμωνας αλλα δεν ηξερα οτι ειχε σορτς το σετ αλλιως θα της ελεγα να μην το παρει και παει τζαμπα...βεβαια αν κανω 2ο μπορει να γεννησω καλοκαιρι και να το φορεσει...χιχιχι!!!!! Το χρωμα ειναι ουδετερο οποτε και κοριτσι να ειναι δεν θα παει χαμενο...στην περιπτωση μονο που θα γεννηθει παλι χειμωνα!

Οσον αφορα το θεμα δημοσιου νοσοκομειου, μπηκα σημερα στο φεις στην σελιδα "ελληνιδες μαμαδες" και ρωτησα αν μπορει καποια να μου προτεινει γιατρο δημοσιου...ανταποκριθηκαν 3 κοπελες εκ των οποιων οι 2 μου ειπαν για τον ιδιο γιατρο στο αλεξανδρας! Η μια ειναι η Πενυ η δικια μας Πενυ που ηταν να γεννησει κι αυτη μαζι μας αλλα δυστυχως απεβαλλε! Θα μπορεσει να μου κανει το κονε οταν της πω το ok γιατι περιμενω πρωτα να μιλησω με τον γιατρο μου! Η αλλη κοπελα μου ειπε για γιατρο στο ελενας αλλα αυτο που με καθησυχασε ηταν οτι η Πενυ του ειχε στειλει κι αλλη κοπελα τελευταια στιγμη πριν την γεννα και την δεχτηκε!!!! Αν δω οτι ο γιατρος μου απαντησει αρνητικα για δημοσιο και η ξαδερφη του αντρα μου δεν ξερει καποιον να μου συστησει θα παω στο αλεξανδρας κοριτσια!Μακαρι δηλαδη γιατι απ'οτι ειπαν και οι 2 κοπελες ειναι πολυ καλος και εχει και πολυ καλη μαια!!!!

Παω να σας διαβασω και επιστρεφω....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ματινα μου οι κλωτσιες καλα κρατουν ε;;; χαχαχα!!

Και μεις σημερα βγαλαμε το καροτσι απο το κουτι του και το φτιαξαμε, ανυπομωνω να βαλω μεσα τη μπεμπα!!!!

Με το καλο τα ψωνια, με το καλο και το βαψιμο φυσικα!! Α! και να ξερεις οτι στα χρωματολογια τα χρωματα δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα! Εμεις την πατησαμε και ξαναπηγαμε για να παρουμε λευκο χρωμα για να ανοιξουμε αυτα που ειχαμε ηδη παρει γιατι ηταν πολυ σκουρα...:shock:

Παρ'ολα αυτα το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο!!!!!!!!!!!

Καληνυχτα και φιλια στην κοιλιτσα!!!!!!!!

Αριστεα μου με το καλο και εσεις να παρετε αγκαλιτσα την μπουμπου σας και καλες βολτες με το καροτσακι σας!!!!!

Ευχαριστω για τις ευχες..ανυπομονω να ξεκινησουμε βαψιμο να τελειωσουμε και μετα να το διακοσμησουμε!!!! Βεβαια μεσα οκτωβρη θα το διακοσμησουμε για να εχει στεγνωσει καλα το χρωμα!

Ποσο γρηγορα ομως περναει ο καιρος....το λεω και το ξαναλεω γιατι δεν το πιστευω με τιποτα!

Οσο για τα χρωματολογια ξερω γιατι βαψαμε περσυ το καλοκαιρι ολο το σπιτι μεσα εξω και σ'αυτον που παμε και τα παιρνουμε παντα μας λεει ποιο να παρουμε για να πετυχουμε το αποτελεσμα που θελουμε! Γι αυτο και χθες φυγαμε και δεν τα πηραμε γιατι ελειπε! Μαλλον θα χρειαστει να κατεβω πρωι να παω να τον συμβουλευτω γιατι απογευματα δεν βλεπω να τον βρισκουμε!

Ας ελπισουμε οτι θα το πετυχουμε και αυτη την φορα....

Φιλακια και πολλα χαδακια στην κοιλιτσα που εχει την μπεμπιτσα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία με τα καροτσάκια, Αριστέα και Ματίνα!!!! Εμείς το έχουμε στο κουτί του και περιμένουμε να φτιάξουμε πρώτα το δωμάτιο και μετά να ασχοληθούμε με το καροτσάκι! Λογικά μέχρι τις 20 του μήνα θα είναι έτοιμο το δωμάτιο από τις βαφές και τις ζωγραφιές και μετά θα μπορούμε να ζητήσουμε να μας φέρουν τα έπιπλα!

Τελικά, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα πάω την Πέμπτη να κοιτάξω για τα ρουχαλάκια!!! :P

Σας καληνυχτίζω μανούλες και μωράκια και σας στέλνω πολλά φιλάκια στα στρογγυλά κοιλουμπάκια σας!!! Όνειρα γλυκα!

Κυριακη μου με το καλο να γινουν ολα, δωματιο και ψωνια!

Περιπου ποσο καιρο πριν την ΠΗΤ θα πειτε να ερθουν τα επιπλα του μωρου?

Εγω με τον αντρα μου λεμε μεχρι 10 οκτωβρη το πολυ να μας τα εχουν φερει...καλα ειναι?

Για πειτε γνωμες...

Φιλακια και χαδακια και στην δικη σου κοιλουμπιτσα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου Ματινακι.. αυριο ηταν να πας γιατρο ε? αλλα ειπες οτι εχει γεννες μαζεμενες και σε πηγε για την επομενη εβδομαδα?? ε..το καλο αργει να γινει που λενε!! Εγω μεθαυριο εχω ραντεβου..αντε να δουμε.. ανυπομονω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

σημερα πηγα για τις γενικες στο ΙΚΑ, Δευτερα εχω το ραντεβου για την αδεια κυοφοριας αφου στις 21 ξεκιναει επισημα..και μολις εβγαλα απο τις σακουλες το πορτ μπεμπε και το καθισμα αυτοκιητου για να τα πλυνω (σιγαα-σιγααα)

ειμαι λιγο κομματια και εχω και τη μικρη μαζι μου (γυρισαμε Αθηνα πλεον απο χθες) και ενα σπιτι μπαχαλο απο ρουχα και πραγματα..αντε καλα κουραγια να βρω να το τακτοποιησω..

Γεια σου προσπ με τις τρελες αντοχες!!!! Δεν ξεκουραζεσαι ποτε?

Σαν πιο παλια για πες μας ποτε πρεπει να ξεκινησουμε να πλενουμε ρουχαλακια και οτι εχει σχεση με τα μωρα?Εκτος κι αν το εχεις ξαναπαντησει και εχασα επεισοδια....

Καλο κουραγιο με την τακτοποιηση του σπιτιου....

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Ματινακι.. αυριο ηταν να πας γιατρο ε? αλλα ειπες οτι εχει γεννες μαζεμενες και σε πηγε για την επομενη εβδομαδα?? ε..το καλο αργει να γινει που λενε!! Εγω μεθαυριο εχω ραντεβου..αντε να δουμε.. ανυπομονω.

Γεια σου πρσπ μου μολις σου εγραφα... κανονικα αυριο ηταν να παω...βεβαια μου ειπε να τον παρω παλι σημερα μηπως και μια απ'αυτες τις 2 μερες μπορεσει να κανει ιατρειο αλλα το συζητησα με τον αντρα μου και μας βολευει καλυτερα απο δευτερα! Καλυτερα να σου πω την αληθεια για να εχω και λιγο χρονο να δω τι θα κανουμε με το θεμα δημοσιου πριν του πουμε οτιδηποτε του γιατρου!

Εσυ παρασκευη πας ε? Αντε με το καλο να δεις τον παιδαρο σου! Κι εγω τον εχω επιθυμησει παρα πολυ, ανυπομονω να ερθει η αλλη εβδομαδα να παμε!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλιτσεσ!!!!αποψε δε κοιμηθηκα καθολου ο μπεμπησ με χτυπουσε πολυ δυνατα κ απτισ δυο πλευρες!!!!απτι δεξια πλευρα ειδικα το ποδι του απο οτι μου ειπε ο γιατροσ πιεζει το σηκωτι κ γιαυτο με ποναει!!!

οσο για πιθανη ημερομηνια με βαση την περιοδο μου εβγαινε στις 9 νοεμβριου!!δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εχω κανει πριν 3χρονια κ ενα χειρουργιο για ινωμιομα οποτε θα παω με καισαρικη!

Μαριαλενα μου τι κανεις? Δινει γερες κλωτσιες ο μπεμπης ε? Εγω καποιες φορες οταν με κλωτσαει και γυρναω ταυτοχρονα νιωθω κατι σαν να με ηλεκτριζει...τι να πω? Ειδικα στα πλευρα και μενα μου τις χωνει τις περισσοτερες!

Οποτε πας κατευθειαν για καισαρικη λογω ινομυωματος? Ενταξει μια χαρα ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι!

Να του δωσεις πολλα χαδακια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που διαβασα τι εχετε γραψει ελπιζω να τα θυμηθω αν οχι ολα τα περισσοτερα τουλαχιστον και να απαντησω τουλαχιστον στα μισα...χιχιιχ!!!!Αυτη η απωλεια μνημης απιστευτη....

Οσον αφορα τα ρουχαλακια του τζαμπο σιγουρα δεν εχουν και την καλυτερη ποιοτητα αλλα μην κοροιδευομαστε, δεν ειναι και τα πιο φθηνα για την ποιοτητα που εχουν....ας πουμε τα κοντομανικα φορμακια για εσωρουχα τα εχει 2,50 και 2,99 και τα ΗΡΑ τα εχουν 2,90 και η ποιοτητα καταπληκτικη, τουλαχιστον καμια σχεση με τα τζαμπο! Γιατι να τα παρω τα κοντομανικα λοιπον στα τζαμπο? Μονο μακρυμανικα εχω παρει και θα παρω κι αλλα και αν πατε παλι τζαμπο να παρετε μακρυμανικο φορμακι χωρις ποδι της disney με τον γουινι...ειναι το μονο που μου αρεσε πολυ ποιοτικα! Η ετικετα γραφει disney και οχι σκετο τζαμπο! Αφου σκεφτομαι να του παρω απο ενα για καθε ηλικια, ειναι πολυ ωραιο φορμακι!

Τωρα οσον αφορα την διακοσμηση του δωματιου εμεις πηραμε απο το Λητω! Δυο αυτοκολλητες ταινιες και 40 αυτοκολλητα μεγαλα μικρα 30 ευρω μας στοιχισε! Βεβαια θα δω αν φτασουν γιατι μπορει να θελει κι αλλα!

Απο βδομαδα παω να φτιαξω και τα σεντονακια...θα κοιταξω και για κουρτινες σε ρεταλια...σιγα μην παω να τους δωσω 30-40 ευρω το μετρο!!!! Μια χαρα κατι σε ριγα θα βρω και σκεφτηκαμε να βαλουμε και κανα σχεδιακι ραφτο πανω με το θεμα του δωματιου! Μια χαρα θα γινει! Α! Πριν παω να δω για υφασματα, το σαββατο θα παω στην λαικη μας να δω τι παιζει κι εκει....μπορει να μην χρειαστει να ψαξω αλλου!!!!

Ειπατε κατι αλλο και το ξεχασα???? Δεν θυμαμαι! Παω να δω παλι και επανερχομαι.....χιχιχ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ματινα κουραζομαι και πολυ μαλιστα αλλα αν δεν υπαρχει αλλος τροπος να γινουν αναγκαστικα κανω οτι περναει απο το χερι μου..

παρ αυτα εγω το πλυσιμο το εχω ηδη κανει και εχω αναβαλλει το σιδερωμα, το οποιο θα κανω στις προσεχεις ημερες και θα βαλω τα ρουχα στα συρταρια..ΑΛΛΑ.. μεσα σε υφασματινες βαλιτσες αποθηκευσης, με φερμουαρ καθαρες, πλυμενες..και ετσι θα ειναι ετοιμα για τις πρωτες μερες και περισσοτερο.. αναλογα την ποσοτητα θα κανεις και τον προγραμματισμο σου..

εγω παντως τα πλενω στους 50 βαθμους η στους 60 αν ειναι λευκα για την πρωτη φορα με σκονη μωρουδιακη (οχι υγρο διοτι στα ανοιχτοχρωμα γραδιαζουν) και μετα καλο σχολαστικο σιδερωμα..

μη τα βλεπετε ετσι μικρα και χαριτωμενα τα μωρουδιακα.. με το περασμα του χρονου ειναι...μικροι μπελαδες..χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Aristea ειδα το τοπικ για το rooming in.. απο οτι ειδα οι προσφατες μαρτυριες εχουν ως επι το πλειστον μονο θετικα σχολια..συνεπως go ahead αφοβα!!!

και εγω ρωτησα σε αντιστοιχο τοπικ για του Ιασω καθως ακομη ειμαι σε διχασμο.. και μαλλον θα ειμαι μεχρι να δω αν μπορω να σηκωνομαι και να εξυπηρετουμαι ασχετα αν θα χω βοηθεια η οχι απο συγγενεις και μαιες...

Link to comment
Share on other sites

πηρα και τις απαντησεις των γενικων εξετασεων.. ολα καλα εκτος απο την crp η οποια ειναι πανω απο το οριο.. δηλαδη αντι για high 0.80 εχω 0.87..

τωρα συμπτωματικο η μη δεν ξερω.. παντως το μονο που με ενδιαφερει αν δεν συντρεχει αλλος σοβαρος λογος ειναι να μην ειναι απο τον HPV (κονδυλωμα) που ειχα κανει εκτομη τραχηλου προπερσι..κατα τ'αλλα καλα

Προσπ μου οντως το crp ειναι για τυχον φλεγμονες που υπαρχουν στον οργανισμο αλλα εσυ δεν εχεις παραπανω μεγαλο ποσοστο! Μπορει να ειναι απο κατι πολυ απλο οπως π.χ. απο καποιο δοντι χωρις να σου εχει δωσει εσενα στοιχεια οτι κατι δεν παει καλα! Αν ηταν ας πουμε η τιμη 3 εκει θα ανησυχουσαμε....παντως απο HPV αν ηταν οι τιμες θα βαραγαν κοκκινο!

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη μου δεν ξερω αν ειχες δει τις δημοσιευσεις μου οταν ψωνισαμε εμεις απο το ΙΚΕΑ. Εμεις απο κει θα παρουμε φωτιστικο και μαλιστα το εχω ετοιμο να το δεις....εχει και σε σιελ αλλα εμεις θα παρουμε κιτρινο γιατι ταιριαζει περισσοτερο με το θεμα του δωματιου! Για ριξε μια ματια....εκτος κι αν θες να εχει παραστασεις πανω...

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=26236

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το Ματινάκι!!

Κορίτσια εμένα με έπιασε ένας πόνος χαμηλά στη μέση αριστερά, όπου δεν μπορούσα να κουνηθώ και όταν σηκώθηκα δεν μπορούσα ούτε να περπατήσω.... Τρόμαξα είναι η αλήθεια, πήγα να ξαπλώσω στον καναπέ και ευτυχώς πέρασε.. Δεν πήρα τηλεφ. το γιατρό, σκέφτηκα αν με έπιανε ξανά τότε να του τηλεφωνούσα.

Prosperous, εγώ crp δεν έχω κάνει... Μήπως πρέπει να τη ζητάω; Ξέρω κι εγώ ότι αφορά μικροβιακή λοίμωξη, ααααν το αποτέλεσμα είναι αρκετά υψηλό, στη δική σου όμως περίπτωση δεν ισχύει κάτι τέτοιο, οπότε αφού κι ο γιατρός σε καθησύχασε, όλα καλά είναι!

Να προσέχεις μονάχα με την κούραση, όσο δύσκολο κι αν είναι, ειδικά έχοντας και ένα μικρό παιδί και τόσες ετοιμασίες.. Πρέπει όλες να προσέχουμε!

Ματίνα, το έχω δει κι από κοντά το συγκεκριμένο φωτιστικό! Μ' αρέσει και σκέφτομαι ότι ίσως το αγοράσω, απλά δεν έχω δει κάπου αλλού και δεν έχω κανένα μέτρο σύγκρισης. Αν το πάρουμε από το ΙΚΕΑ, κι εμείς σε κίτρινο θα το επιλέξουμε να ταιριάζει με τα υπόλοιπα χρώματα στο δωμάτιο! Με ρώτησες και για τα έπιπλα, ε; Εμείς θέλουμε το αργότερο 25 του μήνα να τα παραλάβουμε.. δεδομένου ότι έχω πιθανή ημερομηνία στις αρχές-αρχές Νοέμβρη.. Πιστεύω μια χαρά θα είσαι κι εσύ να τα έχεις παραλάβει μέχρι τις 10 Οκτ.! Είναι καλά ένα μήνα πριν. Εγώ βασικά προσπαθώ να έχω τελειώσει με όλες τις αγορές και τις δουλειές πριν μπω στο μήνα μου. Αν και μια φίλη μου λέει να αφήσω τίποτα και για τις αρχές του 9ου γιατί θα βαρεθώ να κάθομαι!! χαχα.. Εγώ πάντως ήδη βλέπω ότι δεν είμαι για πολλές μετακινήσεις, πόσο μάλλον σε 3 βδομάδες.... Οπότε καλύτερα τώρα όλα, λέω!

Prosperous, αν μάθεις κάτι χρήσιμο για το Ιασώ και το rooming in, ενημέρωσε σε παρακαλώ και μένα, με ενδιαφέρει πολύ! :-)

Πάω να κάνω μπάνιο κοριτσάκια μου! Φιλάκια στα κοιλουμπάκια σας!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...