Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, marianna1986 είπε:

@P.L.L. κρατά μόνο το καλό ότι έχεις ένα υγιές και όμορφο μωράκι. Δυστυχώς στις ιδιωτικές κλινικές και ειδικά οι τόσο μεγάλες που είναι κ κάπως απρόσωπες, κοιτάνε να σου χρεώσουν κ τον αέρα που αναπνέεις! Να το ξέρεις τότε για την επόμενη φορά του ντοπλερ αν ξαναγίνει κάτι τέτοιο να κάνεις αυτό που είπε κ η Αναστασία:να σκίσεις το χαρτί!

@Christinαεγω είχα δώσει και για τις τρεις μεγάλες εξετάσεις 120€ με απόδειξη!

@Anastasia05 για την άδεια των ευπαθών πήρα χαρτί από το γιατρό που έλεγε ποσες εβδομάδες είμαι και πότε έχω ΠΗΤ. Μετά ο διευθυντής μου έδωσε να συμπληρώσω μια αίτηση και μαζί με το χαρτί του γιατρού μου έβγαλε την άδεια.

Το ντοπλερ δν θυμάμαι να το είχα κάνει! Το κάνει ο εμβρυολογος που πάμε για Αυχενική και Β επιπέδου ή ο γιατρός μας που θα γεννησουμε?

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Έπρεπε να το πάρεις κ να το σκίσεις το παραπεμπτικό! Εμένα δεν μου την γράφει αν όμως μου την έγραφε κ δεν είχε κάποια μείωση στην τιμή,δε θα το έδινα καν!

Δηλαδή πουθενά δεν μπορείς να τη κανεις με το παραπεμπτικό? Ούτε στα δημοσια?

Δεν το σκέφτηκα καν αυτό αλλα έχεις δίκιο! Στα δημόσια φυσικά και μπορείς. Εγώ έκανα την τροφοβλαστη στο δημόσιο και δεν πλήρωσα τίποτα. Έξω θα ήταν πάνω κάτω 700€. Εκεί είναι ο γιατρος μου κανονικά. Βέβαια με τον κορονοιο τώρα δεν το ρισκάρω. Γι αυτό πήγα στο ΡΕΑ. Μάλλον εκεί θα γεννήσω τελικά. Γιατί από Οκτώβρη μπορεί να γίνεται πάλι χαμός στο Αλεξάνδρα με τον κορονοιο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Το ντοπλερ δν θυμάμαι να το είχα κάνει! Το κάνει ο εμβρυολογος που πάμε για Αυχενική και Β επιπέδου ή ο γιατρός μας που θα γεννησουμε?

Το κανουν και οι δυο. Τουλαχιστν ο δικος μ γιατρος μου ειπε να μην παω σε καποιο κεντρο. Μου το εκανε καθε μηνα. Και τωρα τα ιδια. Οταν εχουν καλα μηχανηματα οπως ακουστηκε, δν σε στελνουν σε αλλο κεντρο. 

Γενικα εγω παντα 120, τις μεγ εξετασεις , σε κεντρο στο κολωνακι.

@P.L.L. παρα πλ ωραια νεα! Με το καλο ο παιδαρος!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Κι επίσης θα έπρεπε να σε είχαν ενημερώσει όταν μπήκες! Κι αν δν είχες λεφτά πάνω σου ή γενικά δν άντεχε η τσέπη σ αυτό το ποσό? Δλδ όποιος δν έχει ρε παιδιά κ φοβάται να πάει σε δημόσιο ή δν βρίσκει ραντεβού όταν πρέπει, τι κάνει? Δν κάνει? Αχ παιδάκια μου!

Γκουγκλαρα  Β επιεπιπέδου κόστος και στο παιδο#$μα είχε 1 πίνακα που λέει τιμές κ ποιες εξέτασεις καλύπτονται, Ρίξτε μια ματιά. 

Ξέρουν ότι για τα παιδιά σου ακόμα και χρεωμένος να είσαι θα τα δώσεις. Εκεί πατάνε και έχουν φτάσει οι γέννες στον Θεό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Το κανουν και οι δυο. Τουλαχιστν ο δικος μ γιατρος μου ειπε να μην παω σε καποιο κεντρο. Μου το εκανε καθε μηνα. Και τωρα τα ιδια. Οταν εχουν καλα μηχανηματα οπως ακουστηκε, δν σε στελνουν σε αλλο κεντρο. 

Γενικα εγω παντα 120, τις μεγ εξετασεις , σε κεντρο στο κολωνακι.

@P.L.L. παρα πλ ωραια νεα! Με το καλο ο παιδαρος!

Ακριβώς...με τα μηχανήματα που έχουν το βλέπουν κάθε φορά. 

Τις τρεις εξετάσεις τις κάνω πακέτο σε εμβρυολογο κ έχω καλύτερη τιμή


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Το ντοπλερ δν θυμάμαι να το είχα κάνει! Το κάνει ο εμβρυολογος που πάμε για Αυχενική και Β επιπέδου ή ο γιατρός μας που θα γεννησουμε?

Κανονικά την α και β επιπέδου και το ντοπλερ λένε να τα κανεις σε πιστοποιημένο εμβρυολογο. Όχι απλώς σε γυναικολόγο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Δεν το σκέφτηκα καν αυτό αλλα έχεις δίκιο! Στα δημόσια φυσικά και μπορείς. Εγώ έκανα την τροφοβλαστη στο δημόσιο και δεν πλήρωσα τίποτα. Έξω θα ήταν πάνω κάτω 700€. Εκεί είναι ο γιατρος μου κανονικά. Βέβαια με τον κορονοιο τώρα δεν το ρισκάρω. Γι αυτό πήγα στο ΡΕΑ. Μάλλον εκεί θα γεννήσω τελικά. Γιατί από Οκτώβρη μπορεί να γίνεται πάλι χαμός στο Αλεξάνδρα με τον κορονοιο. 

Γίνεται χαμός ε? Όπως νιώθεις εσύ πιο άνετα κορίτσι μου.. είναι πρωτόγνωρη κατάσταση κ είμαστε όλοι κάπως μουδιασμενοι ακομη

Just now, marianna1986 είπε:

@P.L.L. κρατά μόνο το καλό ότι έχεις ένα υγιές και όμορφο μωράκι. Δυστυχώς στις ιδιωτικές κλινικές και ειδικά οι τόσο μεγάλες που είναι κ κάπως απρόσωπες, κοιτάνε να σου χρεώσουν κ τον αέρα που αναπνέεις! Να το ξέρεις τότε για την επόμενη φορά του ντοπλερ αν ξαναγίνει κάτι τέτοιο να κάνεις αυτό που είπε κ η Αναστασία:να σκίσεις το χαρτί!

@Christinαεγω είχα δώσει και για τις τρεις μεγάλες εξετάσεις 120€ με απόδειξη!

@Anastasia05 για την άδεια των ευπαθών πήρα χαρτί από το γιατρό που έλεγε ποσες εβδομάδες είμαι και πότε έχω ΠΗΤ. Μετά ο διευθυντής μου έδωσε να συμπληρώσω μια αίτηση και μαζί με το χαρτί του γιατρού μου έβγαλε την άδεια.

Ευχαριστώ!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Γίνεται χαμός ε? Όπως νιώθεις εσύ πιο άνετα κορίτσι μου.. είναι πρωτόγνωρη κατάσταση κ είμαστε όλοι κάπως μουδιασμενοι ακομη

Αν βρεθεί εγκυμοσύνη με κορονοιο την στέλνουν στο Αλεξάνδρα η στο Έλενα (αν δεν κάνω λάθος) γι αυτό είναι πιο επικίνδυνα εκεί. 

Εκανα λάθος. Δεν είμαι 22+3. Είμαι 21+3!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Κανονικά την α και β επιπέδου και το ντοπλερ λένε να τα κανεις σε πιστοποιημένο εμβρυολογο. Όχι απλώς σε γυναικολόγο. 

Πολυ σωστα τα λες μα και οι εμβρυολογοι ειναι και γυναικολογοι. Τουλαχιστν ο εμβρυολογος μ ειναι και γυναικολογος, και μαλιστα πλ γνωστων προσωπων .εχει ξεγεννησει πολλες της τβ. Αρα φανταζομαι οτι εξαρταται που παμε καθε φορα. Σε τι γιατρο απευθυνομαστε.

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

Κανονικά την α και β επιπέδου και το ντοπλερ λένε να τα κανεις σε πιστοποιημένο εμβρυολογο. Όχι απλώς σε γυναικολόγο. 

Αυτό που λες διάβασα τώρα γτ δν τα θυμάμαι κι όλα βρε κορίτσια κ πάλι ψάχνω! Αλλά αυτά που διάβασα όντως μου τα έκανε κάθε φορά και τότε κ τώρα! Και τις μετρήσει και τα σχετικά με αιμάτωση κ όργανα,τράχηλο, πλακούντα όπως είπαν τα κορίτσια @Anastasia05 κ @Ninamc

 Πριν τη γέννα κάνουμε υποχρεωτικά τεστ κοβιντ κ το πληρώνουμε στα ιδιωτικά ??? Έτσι κατάλαβα αλλά δν έχω πάρει τηλ να ρωτήσω κ ξέχασα να ρωτήσω κ τν γιατρό από τη χαρά τη τελευταία φορά!:tongue:

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αυτό που λες διάβασα τώρα γτ δν τα θυμάμαι κι όλα βρε κορίτσια κ πάλι ψάχνω! Αλλά αυτά που διάβασα όντως μου τα έκανε κάθε φορά και τότε κ τώρα! Και τις μετρήσει και τα σχετικά με αιμάτωση κ όργανα,τράχηλο, πλακούντα όπως είπαν τα κορίτσια @Anastasia05 κ @Ninamc

Οι περισσοτεροι γυναικολογοι τα κανουν ολα, καθε φορα. Τωρα αποφασιζει κ η καθε γυναικα αν θα παρει κ αλλη γνωμη κτλ. Εγω ντοπλερ παλι θα κανω στν γιατρο μ. Οπως και στην 1η. Εκτος αν εχει αλλαξει κατι ως τοτε.

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Αν βρεθεί εγκυμοσύνη με κορονοιο την στέλνουν στο Αλεξάνδρα η στο Έλενα (αν δεν κάνω λάθος) γι αυτό είναι πιο επικίνδυνα εκεί. 

Εκανα λάθος. Δεν είμαι 22+3. Είμαι 21+3!

Ξέρεις πως γίνεται ο έλεγχος? Για ιδιωτικά ξέρω ότι εξετάζουν την έγκυο με την εισαγωγή ή μία δύο μέρες πριν. Με τα δημόσια πως γίνεται? Εδώ είχαν βρει μια κοπέλα έγκυο θετική(σε δημόσιο νοσοκομείο) την στείλανε στο Αλεξάνδρα κ μετά μπήκανε σε καραντίνα πόσες μαιες(στο εδώ νοσοκομείο)..

Λογικά κάτι παρόμοιο πρέπει να γίνεται, μου φαίνεται όμως πιο δύσκολο αν σκεφτείς πόσα επείγοντα έχει το Έλενα κ πόσα το Ρέα για παράδειγμα..

Just now, Ninamc είπε:

Πολυ σωστα τα λες μα και οι εμβρυολογοι ειναι και γυναικολογοι. Τουλαχιστν ο εμβρυολογος μ ειναι και γυναικολογος, και μαλιστα πλ γνωστων προσωπων .εχει ξεγεννησει πολλες της τβ. Αρα φανταζομαι οτι εξαρταται που παμε καθε φορα. Σε τι γιατρο απευθυνομαστε.

Καλά μου είπανε κ το κουφό σε ένα κέντρο εδώ ότι την κάνει ο ακτινολόγος! Κ ρωτάω την (προφανώς) άσχετη κ αγενή κοπέλα στο τηλέφωνο: πως η β επιπέδου (συγκεκριμένα για εκείνη την εξέταση είχα καλέσει) την κάνουν μόνο πιστοποιημένοι εμβρυολογοι κι αν ο ακτινολόγος έχει αντίστοιχη εκπαίδευση?? Κ μου απαντάει : τι να σας πω?? Αν θέλετε εξειδικευμένο γιατρό?? Βρείτε κάπου αλλού

Γουατδεφακ

  • Χαχα 4
  • Μπερδεμένη/-ος 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Πολυ σωστα τα λες μα και οι εμβρυολογοι ειναι και γυναικολογοι. Τουλαχιστν ο εμβρυολογος μ ειναι και γυναικολογος, και μαλιστα πλ γνωστων προσωπων .εχει ξεγεννησει πολλες της τβ. Αρα φανταζομαι οτι εξαρταται που παμε καθε φορα. Σε τι γιατρο απευθυνομαστε.

Καλε εννοείται! Αν ο γιατρος σου είναι πιστοποιημένος εμβρυολογος γιατι να τρέχεις σε άλλον εμβρυολογο;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ξέρεις πως γίνεται ο έλεγχος? Για ιδιωτικά ξέρω ότι εξετάζουν την έγκυο με την εισαγωγή ή μία δύο μέρες πριν. Με τα δημόσια πως γίνεται? Εδώ είχαν βρει μια κοπέλα έγκυο θετική(σε δημόσιο νοσοκομείο) την στείλανε στο Αλεξάνδρα κ μετά μπήκανε σε καραντίνα πόσες μαιες(στο εδώ νοσοκομείο)..

Λογικά κάτι παρόμοιο πρέπει να γίνεται, μου φαίνεται όμως πιο δύσκολο αν σκεφτείς πόσα επείγοντα έχει το Έλενα κ πόσα το Ρέα για παράδειγμα..

Καλά μου είπανε κ το κουφό σε ένα κέντρο εδώ ότι την κάνει ο ακτινολόγος! Κ ρωτάω την (προφανώς) άσχετη κ αγενή κοπέλα στο τηλέφωνο: πως η β επιπέδου (συγκεκριμένα για εκείνη την εξέταση είχα καλέσει) την κάνουν μόνο πιστοποιημένοι εμβρυολογοι κι αν ο ακτινολόγος έχει αντίστοιχη εκπαίδευση?? Κ μου απαντάει : τι να σας πω?? Αν θέλετε εξειδικευμένο γιατρό?? Βρείτε κάπου αλλού

Γουατδεφακ

Κι ομως το εχω ξανακουσει για ακτινολογο. Και εκανε και προβλεψη φυλου χαχαχα νμζω το ειχα διαβασει εδω στο φορουμ.

Αστα φιλη μ, κομπογιανητες γιου νοου?

Χαχαχαχαχαχα επρεπε να της πεις οτι ειναι για Φουντο το τσαρδακι τους χαχαχαχαχαχαχαχα 

Ε Λ Ε Ο Σ

  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...