Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ υγρα και αναμονη χοριακης


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Μιλησα με τη γιατρο και ειπε να παω την Παρασκευη οπως ειχαμε πει για τη χοριακη. Το αιμα ηταν μονο εκεινη τη στιγμη χτες, εχει σταματησει απο τοτε. Ειπε η γιατρος ειναι φυσιολογικο και να μην ανησυχω. Εφοσον ειναι θετικο το τεστ, ειπε πως εγινε εμφυτευση. Τωρα υπομονη να δουμε αν αυξανεται και πώς η χοριακη!

 

Μπράβο!!! Πολυ χαίρομαι που σταμάτησε το αίμα..Μέχρι την παρασκευη προσεχτικά αφου είπες ότι δουλεύεις κιόλας.. Σαν την κοτουλα να πηγαινεις κ στο σπίτι λίγη παραπάνω ανάπαυση είναι καλό.. Ευχομαι τι πιο όμορφο νουμερο χοριακης να δεις την παρασκευη.. Φιλια πολλα κορίτσι μου.. 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 said:

Μπράβο!!! Πολυ χαίρομαι που σταμάτησε το αίμα..Μέχρι την παρασκευη προσεχτικά αφου είπες ότι δουλεύεις κιόλας.. Σαν την κοτουλα να πηγαινεις κ στο σπίτι λίγη παραπάνω ανάπαυση είναι καλό.. Ευχομαι τι πιο όμορφο νουμερο χοριακης να δεις την παρασκευη.. Φιλια πολλα κορίτσι μου.. 

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου και εσενα και ολες για τη βοηθεια! Σημερα ξαπλα θα τη βγαλω, αλλα αυριο πρεπει να παω στη δουλεια. Ευτυχως εχουμε εξεταστικη και δεν εχω μαθηματα να ειμαι ορθια! Θα κατσω στο γραφειακι μου οσο πιο χαλαρα γινεται και ελπιζω να πανε ολα καλα! Πολλα φιλια και σε σενα και καλες προετοιμασιες για να δεχτειτε το μωρακι σας!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

καλησπέρα,

παλιό το θέμα αλλά μήπως είναι εδώ καμία κοπέλα που το αντιμετωπίζει και σήμερα. ή είμαι μόνη; αύριο έχω χοριακή (τρέμω φυσικά) και από εχθές το βράδυ βλέπω και εγώ αυτά τα καφέ υγρά.. έχω φυσικά και πόνους χαμηλά στην κοιλιάπου και πού

2η εμβρυομεταφορά 3 εμβρυάκια φρέσκα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Και εγώ είχα τις πρώτες μέρες καθυστέρησης καφέ υγρά και η γιατρός Μ έδωσε προγεσταν 3 φορές τη μέρα και καθάρισα τώρα είμαι στην 5 βδομάδα και εύχομαι όλα να πάνε καλά μετά από δύο αποβολές. 💪

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Cruzaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Και εγώ είχα τις πρώτες μέρες καθυστέρησης καφέ υγρά και η γιατρός Μ έδωσε προγεσταν 3 φορές τη μέρα και καθάρισα τώρα είμαι στην 5 βδομάδα και εύχομαι όλα να πάνε καλά μετά από δύο αποβολές. 💪

Συγχαρητήρια και με μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη εύχομαι. Το λόγο που οι προηγούμενες παλινδρομησαν τον έμαθες? Υποθέτω ότι έχεις τσεκάρει θυροειδη και θρομβοφιλια και εύχομαι να πάνε όλα τελεια αυτη τη φορά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Nels είπε:

Συγχαρητήρια και με μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη εύχομαι. Το λόγο που οι προηγούμενες παλινδρομησαν τον έμαθες? Υποθέτω ότι έχεις τσεκάρει θυροειδη και θρομβοφιλια και εύχομαι να πάνε όλα τελεια αυτη τη φορά!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Η μία ήταν χρωμόσωμικη ανωμαλία εμβρύου στην 7 εβδομάδα και η δεύτερη στην 8 δεν έμαθα ποτέ 😬 δεν είχα το κουράγιο να το συνεχίσω.ειπα να πάρω το χρόνο Μ .θυροειδή τσεκαρα είχα κάποια ορμονικά υψηλή προλακτίνη και έπαιρνα θεραπεία με dostinex θρομβοφιλια είναι το επόμενο. Πιστεύω ότι φταίει και το άγχος στο οποίο παίρνω βραβείο 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Cruzaki είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Η μία ήταν χρωμόσωμικη ανωμαλία εμβρύου στην 7 εβδομάδα και η δεύτερη στην 8 δεν έμαθα ποτέ 😬 δεν είχα το κουράγιο να το συνεχίσω.ειπα να πάρω το χρόνο Μ .θυροειδή τσεκαρα είχα κάποια ορμονικά υψηλή προλακτίνη και έπαιρνα θεραπεία με dostinex θρομβοφιλια είναι το επόμενο. Πιστεύω ότι φταίει και το άγχος στο οποίο παίρνω βραβείο 🤣🤣

Δυστυχώς περίπου το 25% των κλήσεων καταλήγουν σε βιοχημικες/παλινδρομες, ευτυχως όταν είναι λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιων είναι συνήθως τυχαία γεγονότα, που όμως αυξάνουν με την ηλικία της γυναίκας. Το θετικό είναι ότι ξαναεισαι έγκυος και αυτή τη φορά να είσαι αισιοδοξη οτι ε λίγους μήνες θα εχετε το μωράκι σας! Κάποια πράγματα δεν είναι στο χέρι μας αλλά ότι μπορεί να προβλεφθει μην το αφήσεις στην τύχη. Οπωσδηποτε να σε παρακολουθήσει ενδοκρινολογος αλλά και αιματολογος για πιθανότητα θρομβοφιλιας, είναι πολύ πιο συχνή απ ότι νομίζουμε και ευθύνεται για μεγάλο ποσοστό αποβολων. Πολλοί γυναικολογοι ειδικά σε μεγαλύτερες ηλικίες και σε ιστορικο παλινδρομων δίνουν προληπτικά αντιπηκτικες αλλά το σωστότερο είναι να εξετασεις αν και πόσο χρειάζεσαι. Μην καθυστερείς τις εξετάσεις αυτές γιατί είναι καθοριστικές για το α τρίμηνο αλλά και για μετά. Επίσης κάποιες όπως πχ ο γονιδιακος έλεγχος θρομβοφιλιας κάνουν και 2+ βδομάδες να βγούνε.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου και μην αγχώνεσαι, να είσαι χαρούμενη που τα ξανακαταφερατε και αισιοδοξη οτι όλα θα πάνε καλα! Είναι και καλοκαιράκι οπότε ευκαιρία να χαλαρώσεις και από δουλειά και ρουτίνα!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...