Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Κοιτα σημασία εχει να ειναι καλα τα παιδακια μας. Καταλαβαινω την στεναχωρια σου, αλλα φαντάζομαι οτι αν ειναι αποφασισμένη η καισαρική και δεν υπήρχε απολύτως καμια ένδειξη για ποιο λόγο να μην σε έβαζε για  καισαρική στις 38 που ούτως ή άλλως όλοι τότε  βάζουν;

 Οποτε δες το απο την άποψη οτι προσπαθεί να προλάβει καταστάσεις.

πωπω φοβερό έφτασε ο καιρός που θα αρχίσουμε να γράφουμε για γεννητούρια.

 

Ναι δεν το συζητω, θελω απλα να ειναι καλα το μωρακι μου. Απλα επειδη δεν νομιζω να κανουμε δευτερο, ηθελα να ζησω την φυσιολογικη γεννα.. αλλα ειμαι τυχερη που ειμαι εδω που ειμαι !! Πως περασε ετσι ο χρονος και αργα και συγχρονως γρηγορα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Zoyla είπε:

 

Ναι δεν το συζητω, θελω απλα να ειναι καλα το μωρακι μου. Απλα επειδη δεν νομιζω να κανουμε δευτερο, ηθελα να ζησω την φυσιολογικη γεννα.. αλλα ειμαι τυχερη που ειμαι εδω που ειμαι !! Πως περασε ετσι ο χρονος και αργα και συγχρονως γρηγορα!

Πραγματικά αυτο με τον χρόνο στην εγκυμοσυνη ειναι φοβερό, ποτε περνάει γρήγορα και αδυσώπητα και ποτε τον σπρώχναμε για το επόμενο ραντεβού.

 Καλα για το δεύτερο μην το λες , δεν ξέρεις καμια φορα τι γινεται.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zoyla είπε:

Καλα ναι, απλα ο αντρας μου ειναι σιγουρος οτι δεν θελει δευτερο απο τωρα αλλα οντως, ποτε δεν ξερεις..

Α οκ, το θεμα ειναι να μπορείς να κανεις δεύτερο , τωρα αν θες τρωγοντας σου έρχεται η όρεξη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zoyla είπε:

Αν μπορεις να το κανεις, γιατι οχι. Και αν θελετε πανω απο ολα. 

Εφτά χρόνια περιμέναμε να έρθει αυτο το μωρο, οποτε η λαχτάρα ειναι μεγαλη και για δεύτερο.

  • Μου αρέσει 4

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zoyla είπε:

 

Ναι δεν το συζητω, θελω απλα να ειναι καλα το μωρακι μου. Απλα επειδη δεν νομιζω να κανουμε δευτερο, ηθελα να ζησω την φυσιολογικη γεννα.. αλλα ειμαι τυχερη που ειμαι εδω που ειμαι !! Πως περασε ετσι ο χρονος και αργα και συγχρονως γρηγορα!

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά.... εντύπωση μου κάνει η αλήθεια είναι.... τώρα ανεβάζεις πίεση???Πόσο έφτασε δλδ και σε βάζει σε καισαρική ??? είμαι από μανούλες Ιανουαρίου και Ρίχνω που και που μια ματιά σε εσάς  ποτέ δεν ξέρεις.... !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά.... εντύπωση μου κάνει η αλήθεια είναι.... τώρα ανεβάζεις πίεση???Πόσο έφτασε δλδ και σε βάζει σε καισαρική ??? είμαι από μανούλες Ιανουαρίου και Ρίχνω που και που μια ματιά σε εσάς  ποτέ δεν ξέρεις.... !

Ναι, την κοιταω πολυ καιρο απο τοτε που βρεθηκε λευκωμα στα ουρα. Και εμενα μου κανει εντυπωση. Θα μπορουσε να με βαλει στις 38 εβδ χωρις προβλημα, με δικαιολογια το ζαχαρο. Απλα με φοβισε οτι ηταν καπως ανησυχος. Εχω 14 + 10 και 10,5 . 

Εντωμεταξυ, εκανε και η μανα μου προεκλαμψια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zoyla είπε:

Ναι, την κοιταω πολυ καιρο απο τοτε που βρεθηκε λευκωμα στα ουρα. Και εμενα μου κανει εντυπωση. Θα μπορουσε να με βαλει στις 38 εβδ χωρις προβλημα, με δικαιολογια το ζαχαρο. Απλα με φοβισε οτι ηταν καπως ανησυχος. Εχω 14 + 10 και 10,5 . 

Εντωμεταξυ, εκανε και η μανα μου προεκλαμψια. 

Σε ρωτάω καταρχήν γιατί μου βρήκαν και εμένα λευκωμα  η πίεση μου έχει φτάσει 13.7 με 8.5... και στην Β και τώρα στο ντοπλερ η ροή του αίματος στις μητριαιες είναι φυσιολογική...δεν σου είπε για να μειώσεις το αλάτι ? είναι νομίζω λίγο νωρίς για 37η πλέον έχουν αλλάξει τα πράγματα οι γιατροί είναι πιο ενήμεροι... τι να πω...εννοείται ο γιατρός σ γνωρίζει καλύτερα !

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Σε ρωτάω καταρχήν γιατί μου βρήκαν και εμένα λευκωμα  η πίεση μου έχει φτάσει 13.7 με 8.5... και στην Β και τώρα στο ντοπλερ η ροή του αίματος στις μητριαιες είναι φυσιολογική...δεν σου είπε για να μειώσεις το αλάτι ? είναι νομίζω λίγο νωρίς για 37η πλέον έχουν αλλάξει τα πράγματα οι γιατροί είναι πιο ενήμεροι... τι να πω...εννοείται ο γιατρός σ γνωρίζει καλύτερα !

Σιγουρα ξερει καλυτερα, δεν μπορω να ξερω τι τον ανησυχει απολυτα. Ειναι ομως ξεκαθαρος γενικα, τον ειδα πως δεν ενθουσιαστηκε και απο τις μετρησεις. εχω πολυ αμνιακο λογω ζαχαρου επισης. Εκει που θεωρησα οτι μαλλον δεν με δουλευει, ειναι οτι ανετα θα μπορουσε να το παει μεχρι τις 38 εβδομαδες και να μου εκανε καισαρικη τοτε, αλλα φανηκε καπως επειγον. Αυριο θα κανω παλι εξετασεις και nst και θα δουμε. Δεν ειναι 100% σιγουρο αλλα πολυ πιθανον. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...