Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλά έκανες ίσως σε βοηθήσει καλύτερα και ο γιατρός και σου πει μερικά πράγματα.. Και το πως να κινηθείς  @Mikri Ollandeza καλώς το κορίτσι καλά να περάσεις κοπέλα μου αφού όλα είναι καλά κάνε βουτιές και για μας που δεν έχουμε κάνει ακομααααα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Suzukaki μου το καλό είναι οτι αναγνωρίζεις στον εαυτό σου πως νιωθεις μια άλλη , το δύσκολο θα ήταν να μην το εβλεπες...οπότε με ένα ψυχολόγο θα νιωσεις πολύ καλύτερα! Υπάρχει και πιο απλός τρόπος, ψαχνεις ψυχολόγους με γραφείο στην περιοχή σου, κλείνεις κανονικά ραντεβού και πας.. αυτοί θα σε παραπεμψουν αν χρειαστεί σε γιατρό για ένα ελαφρύ σκευασμα συμβατό με κύηση... μην προιδεάζεις τον εαυτό σου με επιλοχειο καταθλιψη, όλο αυτό μου κάνει για φοβία... εαν νιωσεις καλύτερα τώρα, δε θα σκεφτεσαι το μετά! 2 ερωτησούλες... παίρνεις φαρμακα τωρα στην εγκυμοσύνη; Και είναι το πρωτο σου παιδακι(δε θυμάμαι συγνώμη...)

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο ναι.φαρνακα τι εννοεις αντικαταθλιπτικα;δ παιρνω τετοια οχι.σιδηρο βιταμινες ασβεστιο κ προγεστερονη αυτα παιρνω.ολο φοβιες εχω γεμισει το ξερω.οι ψυχολ λεφτα θελουν σιγα μην με παραπεμψουν αλλου.ουτε θα παω σκεψου μεσω skype  θα κανω γτ φοβαμαι να παω ακομα και εκει λεω δ μπορω  να κλεισω ραντεβου κ αν δ ειμαι καλα εκεινη την ωρα;!εδω κομμωτ ηθελα να παω να βαψω μαλλι κ δ θα παω απο την ανασφαλεια θα οαρω βαφες να τα κανω μονη μ

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου τι περνάς...Αν θυμαςαι και εγώ ειχα γραψει πως στο πρωτο τριμηνο περασα πολύ ασχημα! Εκανα μαυρες σκεψεις, αλλά σιγά σιγά και μετά την αυχενική χαλαρωσα..Αν κάνουν καλά τη δουλειά τους και είναι ευσυνειδητοι, θα σε παραπεμψουν...θα μπορούσες να κλεισεις και με ένα ψυχίατρο σε δημοσιο νοσοκομείο (μη σε τρομάζει η λεξη, μια χαρά άνθρωποι είναι και βοηθούν). Ναι για φαρμακα γενικά ρωτησα.. την προγεστερόνη γιατί στη δίνει ακόμη; Την πίνεις; Η κολπικα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Suzukaki στην γραμμή βοήθειας του Φαιναρετη (210 9319054) εχουν ειδικους που μπορείς να μιλήσεις δωρεάν τηλεφωνικά και να σε βοηθήσουν να δεις τι χρειάζεσαι. Ειναι για εγκύους και νέες μητέρες, λειτουργεί καθημερινα 9 με 9. Δεν χανεις κάτι να πάρεις ενα τηλέφωνο. :)

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

@Suzukaki στην γραμμή βοήθειας του Φαιναρετη (210 9319054) εχουν ειδικους που μπορείς να μιλήσεις δωρεάν τηλεφωνικά και να σε βοηθήσουν να δεις τι χρειάζεσαι. Ειναι για εγκύους και νέες μητέρες, λειτουργεί καθημερινα 9 με 9. Δεν χανεις κάτι να πάρεις ενα τηλέφωνο. :)

Ειχα παρει αλλα μ ειπαν οι ψυχολογοι εχουν πολυ αναμονη δ ειναι αμεσα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Ειχα παρει αλλα μ ειπαν οι ψυχολογοι εχουν πολυ αναμονη δ ειναι αμεσα

Για συνεδρίες έχει αναμονή? Γιατί είδα έχει και μια υπηρεσία για ψυχιατρική εκτίμηση, να τους πεις δλδ αυτα που σε προβληματίζουν, και να σε κατευθύνουν αν χρειάζεσαι ψυχολόγο, ψυχίατρο,  ή ότι άλλο κρίνουν. Και σε αυτή την υπηρεσία έχει αναμονή? Ακομα κι ετσι να είναι,  γράψου εσυ, και μακάρι ως τοτε να έχει βρεθεί αλλη λύση. 


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Κοριτσάκι μου τι περνάς...Αν θυμαςαι και εγώ ειχα γραψει πως στο πρωτο τριμηνο περασα πολύ ασχημα! Εκανα μαυρες σκεψεις, αλλά σιγά σιγά και μετά την αυχενική χαλαρωσα..Αν κάνουν καλά τη δουλειά τους και είναι ευσυνειδητοι, θα σε παραπεμψουν...θα μπορούσες να κλεισεις και με ένα ψυχίατρο σε δημοσιο νοσοκομείο (μη σε τρομάζει η λεξη, μια χαρά άνθρωποι είναι και βοηθούν). Ναι για φαρμακα γενικά ρωτησα.. την προγεστερόνη γιατί στη δίνει ακόμη; Την πίνεις; Η κολπικα;

Κολπικα δ ξερω λογικα για κραμπες στην κοιλια....μια το βραδυ βαζω.το θεμα ειναι εμσνα με επιασε 11η εβδ μια χαρα ημουν πιο πριν κ δ βλεπω να περναει αφου περασε το 3μηνο.εχω παει τοτε σε νευρολογο αυτος μ εδωσε θεραπεια κ συνηλθα.μ χει πεσει  η σεροτονινη ειναι βεβαιο αυτο κ απο κει ξεκινανε ολα ειναι η ορμονη της χαρας αμα πεσει σκεψου ποσο μπορει να σε ριξει

Just now, myrina είπε:

Για συνεδρίες έχει αναμονή? Γιατί είδα έχει και μια υπηρεσία για ψυχιατρική εκτίμηση, να τους πεις δλδ αυτα που σε προβληματίζουν, και να σε κατευθύνουν αν χρειάζεσαι ψυχολόγο, ψυχίατρο,  ή ότι άλλο κρίνουν. Και σε αυτή την υπηρεσία έχει αναμονή? Ακομα κι ετσι να είναι,  γράψου εσυ, και μακάρι ως τοτε να έχει βρεθεί αλλη λύση. 

Θα ξαναπαρω αλλα κ να μου πουν μιλα με ψυχολογο δ θα με βοηθησει σε κατι το ξερω οτι πρεπει να μιλησω με ειδικο η αλλη τοτε ετσι μ χε πει στο τηλ οτι για ψυχολογο εχει αναμονη παντως θα ξαναπαρω.σε ευχαριστω πολυ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι νόημα εχει ρε γμτ η γραμμή στηριξης αν εχει τόση αναμονή... μα εγώ τωρα σε χρειαζομαι.....:(

ίσως αν ξαναπηγαινες στον ίδιο νευρολόγο;;; Πάντως πρεπει να βρεις καποιον αμεσα να ανακουφιστείς.. θα ψαχνουμε κ εμείς. Σκεψου το και για καποιο νοσοκομείο. Η ψαξε μηπως εχει το μαιευτηριο που θα γεννήσεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fotini82 είπε:

Τι νόημα εχει ρε γμτ η γραμμή στηριξης αν εχει τόση αναμονή... μα εγώ τωρα σε χρειαζομαι.....:(

Δυστυχώς ο κοσμος που έχει ανάγκη είναι πολυς, ενω οι δωρεάν δομές λιγες, και συνήθως υποστελεχωμενες.. :sad:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξαναπηρα στην φαιναρετη τους τα ειπα λιγο δραματικα και μιλησα με εναν ψυχολογο πολυ καλο παιδι μιλησαμε κανα μισαωρο και μ ειπε να ξανακαλεσω την δευτερα στις 11 να τα ξαναπουμε.ευχαριστω πολυ ολες σας.δ ξερω αν θα με βοηθησει αλλα κανω μια προσπαθεια κ δ το αφηνω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Χαίρομαι παρα πολύ! Σου έδωσε καμιά συμβουλή; Τι θα μπορουσες να κανεις για μα νιωσεις λιγο καλύτερα;

Σε ευχαριστω πολυ!!κοιτα προς το παρον με  ακουσε σημειωνε απο οτι κτλβ μ ειπε ειμαι πολυ ψαγμενη σε ολα χαχαχαχααχα κ ξερω ακριβως τι εχω κ απο τι το παθαινω δεν ειναι συχνο αυτο λεει.μου ειπε την δευτερα θα μ δωσει καποιες ασκησεις ηρεμιας κ ως τοτε θελει να κανω καποια πραγματα ηπια που με φοβιζουν οπως να παω νια βολτα να απομακρυνθω ελαχιστα απο το σπιτι κτλ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι!!! Αυτό το εχουν σαν πρακτική οι ψυχολόγοι.. και θαρρώ πως πιάνει.. προσπαθείς να αντιμετωπίσεις τους φοβους σου σιγά σιγά αντιμετωπίζοντάς τους! Μπράβο ρε φιλενάδα, δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αλλά αν μη τι αλλω του εδωσες τροφή για σκεψη... χαχαχα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...