Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Εγώ θυμάμαι στο κοριτσακι μου γινόταν χαμός , πηγαιναν και ερχόντουσαν κόσμος. Είχα και τη μανούλα μου, το μπαμπακα μου, τον αδερφό μου... και τώρα ουτε στη χαρά δε μπορούν να ειναι μαζί μας...:-(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fotini82 είπε:

Εγώ θυμάμαι στο κοριτσακι μου γινόταν χαμός , πηγαιναν και ερχόντουσαν κόσμος. Είχα και τη μανούλα μου, το μπαμπακα μου, τον αδερφό μου... και τώρα ουτε στη χαρά δε μπορούν να ειναι μαζί μας...:-(

Ελπιζω μηπως μεχρι τοτε αλλαξει κατι που δ το νομιζω γτ μεσα στον χειμωνα που γενναμε εμεις  αυτο το πραγμα θα ειναι στο πικ του.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις αλλά αν ήταν αποκόλληση δεν θα είχα κ αλλά συμπτωματα η κ άλλη στιγμή αίμα???? Από εκείνη την ώρα τίποτα δεν έχω μόνο ασπροκιτρινα υγρα.... μάλλον κάνα αγγείο θα είναι εκεί πάει κ το δικό μου μυαλό.. 

Όσο για την γέννα δύσκολα να μην αφήνουν κόσμο μαζί σου παρά μόνο ένα συνοδό κ ποιον να πάρεις ποιον να αφήσεις......Εγώ είμαι για καισαρική οπότε σίγουρα θα θέλω άτομο αν κ εδώ στο νοσοκομείο μας τα κορίτσια της μαιευτικής είναι πολύ εξυπηρετικά κ υπομονετικά... Στην πρώτη γέννα αυτές άλλαξαν κ με ελουσαν πρώτη φορά δεν άφησαν την μαμά μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xen.... είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις αλλά αν ήταν αποκόλληση δεν θα είχα κ αλλά συμπτωματα η κ άλλη στιγμή αίμα???? Από εκείνη την ώρα τίποτα δεν έχω μόνο ασπροκιτρινα υγρα.... μάλλον κάνα αγγείο θα είναι εκεί πάει κ το δικό μου μυαλό.. 

Όσο για την γέννα δύσκολα να μην αφήνουν κόσμο μαζί σου παρά μόνο ένα συνοδό κ ποιον να πάρεις ποιον να αφήσεις......Εγώ είμαι για καισαρική οπότε σίγουρα θα θέλω άτομο αν κ εδώ στο νοσοκομείο μας τα κορίτσια της μαιευτικής είναι πολύ εξυπηρετικά κ υπομονετικά... Στην πρώτη γέννα αυτές άλλαξαν κ με ελουσαν πρώτη φορά δεν άφησαν την μαμά μου

Μπορει απο το εντερο σ τοτε.δ θα ναι κατι.αφου δ πονας στην κοιλια σε συνδυασμο με.το αιμα ολα καλα.πιο πολυ τους θελουμε για την χαρα μας για ψυχολογ λογους οχι για να μας βοηθησουν σε κατι παντως πιστευω οτι ο αντρας μας θα μπορει να ειναι. ειναι πολυ βασικο προσωπο για να μην τον αφησουν να ειναι παρων.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, myrina said:

Μπράβο Φωτεινη που είναι ολα καλα!! Κι εγω παίρνω σαλοσπιρ γιατί μου έβγαλαν μεγαλη πιθανότητα για προεκλαμψια. Εγω εγραψα για το πορτ μπεμπε, αλλα εμενα η μικρή γεννηθηκε ακριβως 40 εβδομαδες τελευταια μέρα της ΠΗΤ, και ητανε 3870, και μετά εβαζε γρήγορα, 2 μηνών ητανε 6 κιλα αν θυμάμαι καλα.

Εμεις σήμερα υποτίθεται θα ειχαμε τα αποτελέσματα της nip και ακομα τίποτα.. Εχουν περασει ηδη 2 εβδομάδες την Παρασκευή.. Εχω πολυ αγωνια.. 

Τι εξέταση εκανες και εδειξε μεγαλη πιθανοτητα για προεκλαμψια?


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι βρε κορίτσια γιατι εγώ φοβάμαι οτι δε θα αφήσουν ουτε τους αντρες μας. Μου χουν μεινει οι σκηνες στην Ιταλια που εμπαιναν κ γεννουσαν μονες τους οι γυναικες... φφφφ φρίκη...

@Roula2021 στην αυχενική σε συνδοιασμό με το papp-a και το ιστορικό σου σου βγάζουν πιθανότητες προεκλαμψίας και στο δίνουν γραπτά. Εμένα στην αυχενική φανηκαν υψηλες αντιστασεις στις μητριαίες αρτηρίες. Οι αρτηρίες δηλαδή που αιματωνουν το παιδί δεν αφήνουν το αιμα να ρεει ελευθερα, παρόλο που επαιρνα απο πριν σαλοσπιρ κ αντιπηκτικές... οπότε μου ειπε κ περιορισμο στο αλατι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Roula2021 είπε:

Τι εξέταση εκανες και εδειξε μεγαλη πιθανοτητα για προεκλαμψια?

Ακριβως οπως τα ειπε η Φωτεινή απο πανω! Απο το pap-A μου ειπε ότι προέκυψε το ποσοστό αυτό.. 

Όσο για το θεμα συνοδός, θεωρώ ότι δεν μπορει να μην επιτρέψουν κανέναν, έστω απεξω, γιατί χτυπά ξύλο αν κάτι συμβεί πρέπει καποιος να είναι εκει.. 


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

 

Όσο για το θεμα συνοδός, θεωρώ ότι δεν μπορει να μην επιτρέψουν κανέναν, έστω απεξω, γιατί χτυπά ξύλο αν κάτι συμβεί πρέπει καποιος να είναι εκει.. 

Καλημέρα κορίτσια!!!

Έχεις δίκιο δεν το σκέφτηκα έτσι και είμαι και μεσα στα νοσοκομεία! Οπότε λογικά ο αντρας μας θα είναι μεσα.

Να ρωτήσω πού θα γεννήσετε; Υπάρχει καμια εγκυούλα απο Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Φωτεινή μ καλημέρα κοριτσαρες!!!! Μακάρι να είναι εγώ έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που δεν ήταν πρόσφατα κιόλας στην Θεσσαλονίκη ή κοπέλα με καισαρική και δεν άφησαν τον άντρα της.. Τι να πεις!!!! Και εγω με καισαρική θα γεννήσω και θέλω να έχω και το μωρό στο δωμάτιο για αποκλειστικό θηλασμό οπότε σίγουρα θα πρέπει να είναι ένα άτομο μαζί μου γιατί δεν θα μπορώ να κάνω και πολλά.. Εγώ ή Θεσσαλονίκη ή Έδεσσα.. Απλά όταν πήγα στον γιατρό με προβλημάτισε λίγο γιατί ενώ είναι στην κλινική με είπε αναλόγως πως θα είναι τα πράγματα μπορεί να μην μας αφήσουν απο τον εοδυ να γεννήσουμε στην κλινική και να πάμε αλλού το που με λέει θα το κανονίσω εγώ μη σε στεναχωρεί.. Αλλά για πιο λόγο να μη γίνεται εφόσον σε όλες τις κλινικές γίνονται κανονικά γέννες περιμένω τώρα 21 Αυγούστου να πάω να με τα πει καλύτερα γιατί έχω σκάσει όλο αυτό σκέφτομαι.. Γιατί τον ρώτησα θα μπορεί ο άντρας μ να είναι μαζί και με λέει αν γεννήσουμε εδώ ναι αν πάμε αλλού όχι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Έχεις δίκιο δεν το σκέφτηκα έτσι και είμαι και μεσα στα νοσοκομεία! Οπότε λογικά ο αντρας μας θα είναι μεσα.

Να ρωτήσω πού θα γεννήσετε; Υπάρχει καμια εγκυούλα απο Αθήνα;

Φωτεινή δεν ξέρω για μεσα στο χειρουργείο, απεξω ομως στην αίθουσα αναμονής θα πρέπει να είναι καποιος οπωσδηποτε..


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fotini82 said:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Έχεις δίκιο δεν το σκέφτηκα έτσι και είμαι και μεσα στα νοσοκομεία! Οπότε λογικά ο αντρας μας θα είναι μεσα.

Να ρωτήσω πού θα γεννήσετε; Υπάρχει καμια εγκυούλα απο Αθήνα;

εχθες πηγα γιατρο και τον ρωτησα για τον αντρα μου την ωρα της γεννας.. και μου ειπε οτι στο ΙΑΣΩ που γενναμε εμεις επιτρεποταν κατα τη περιοδο του lockdown αλλα και αυτη τη στιγμη αυστηρα και μονο ο συνοδος - δε μπορω να φανταστω οτι θα ειμαι μονη μου εκεινη τη στιγμη :shock:

επισης κοιταξα στο σαιτ του ΕΟΔΥ και στο δελτιο τυπου που βρηκε 1/8 για τους επισκεπτες στα νοσοκομεια αναφερει:

Για νοσηλευόμενους ασθενείς

  1. Αναστέλλεται το επισκεπτήριο και όπου κρίνεται αναγκαίο, δύναται να υπάρχει ένας συνοδός στον οποίο θα δίνεται ειδική άδεια από την Διοίκηση του Νοσοκομείου.
  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να μην αφήσουν έστω κ έναν συνοδό.... αν χτύπα ξύλο γίνει κάτι ποιος θα φέρει την ευθύνη??? Πώς θα ξέρουν οι δικοί σου ότι όλα είναι καλά???? Ευτυχώς εμείς εδώ επαρχία είμαστε λίγο πιο χαλαρά δεν έχουμε και κρούσματα αλλά πρόσφατα γνωστή μου που γέννησε σε κλινική στη Βέροια αυτός που μπήκε μαζί της για γέννα αυτός έμεινε κ μέχρι το τέλος.... Δεν δεχόντουσαν επισκεπτήρια... Στο νοσοκομείο μας είναι η αλήθεια δεν έχω ρωτήσει ακόμα πως λειτουργούν αλλά μέχρι τότε πολλά θα αλλάξουν πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα η κουμπαρα μου γέννησε σε ιδιωτικό στην ΑΘΗΝΑ ο άντρας τς μόνο ώρες επισκεπτηρίου επιτρεπόταν και τς άλλες ώρες είχαν   αποκλειστική νοσοκόμα   βασικά και η άλλη η κοπέλα που ήταν στο δωμάτιο το ιδιο.Αλλα όσο να γεννήσει ήταν στην αίθουσα αναμονής και  περιμενε ήταν καισαρική  

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε μεχρι τοτε εγω μεχρι την σειρα μου εχω 3 γνωστες μου καθε μια κ απο εναν μηνα οποτε θα βλεπω τι γινεται...πηγα για μπανιο το πρωτο μου αλλα με επιασε μια αδιαθεσια κοριτσια ενας πονοκεφαλος αφηστε τα....για πουθενα δεν ειμαι μου φαινεται.κ αυριο μας καλεσαν τα πεθερικα για μπακαλιαρο σκορδαλια η σκορδαλια δ ριχνει την πιεση;;;;;;εχω που εχω υποταση αμα φαω κ σκορδαλια με βλεπω κατω.ασε που εχω να φαω ψαρι απο τον ιουνιο γτ μ μυριζε απιστευτα κ δ μ αφησε περιθωρια τυπου να ρωτησει το ειπε καταφατικα θα ερθετε!!θα γελασει καθε πικραμενος αυριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...