Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, myrina είπε:

Ειχα κι εγω πονακια, κι έχω και τωρα χαμηλα, ενω δεν έχω αιμα. Πριν επλενα πιάτα και ένοιωσα ξαφνικά έναν οξύ πόνο, στιγμιαίο ευτυχως, και τωρα ξαπλώνω. Μπορεί κοριτσια να είναι φυσιολογικό λόγω του σταδιου της εγκυμοσυνης, να μεγαλώνει η μήτρα, να ανοίγει η λεκάνη, ποιος ξέρει.. Εγω εχω ραντεβού στις 20, δεν εχω και τηλέφωνο του, πάω σε δημόσιο νοσοκομείο. Τον βρίσκω μέσω της κλινικής αν χρειαστεί. Ωστόσο λεω καλύτερα να ξαπλώσω να ξεκουραστώ να περάσουν οι μερες να πάω μια και καλή. Γενικά αποφεύγω να κυκλοφορώ πολυ λογω covid...

Απο το εντερο θα ναι μην αγχωνεστε.εμενα με πηρε ο γιατρος μ.τηλ οτι θα πρεπει να δω ειδικο ψυχιατρο δηλ να μ γραψει αγωγη συμβατη με εγκυμοσυνη απο την μια νιωθω λιγο καλυτερα μηπως βρεθει λυση με το χαπι κ συνελθω απο την αλλη  νιωθω απιστευτες τυψεις που θα πρεπει να παρω χαπι κ μηπως επηρεασω το μωρο σε κατι αλλα φοβαμαι τοσο μην παθω επιλοχειο κ για να μας βοηθησω κ τις 2 ειναι η μοναδικη λυση νομιζω στην παρουσα φαση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Suzukaki να πας! Και εγώ αυτής της άποψης είμαι, στο ειχα πει και καποια στιγμή νομίζω. Ουτως ή αλλως θα σου δώσει κατι ασφαλες!

κοριτσια να ρωτήσω κατι... η κοιλίτσα σας χαμηλά οταν την πιάνετε είναι σκληρή ή τελείως μαλακιά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

@Suzukaki να πας! Και εγώ αυτής της άποψης είμαι, στο ειχα πει και καποια στιγμή νομίζω. Ουτως ή αλλως θα σου δώσει κατι ασφαλες!

κοριτσια να ρωτήσω κατι... η κοιλίτσα σας χαμηλά οταν την πιάνετε είναι σκληρή ή τελείως μαλακιά;

Μολις τωρα να ξερεις κ μενα  μ ενοχλει κ σε ενα σημειο ειναι σκληρη.δεν εχω κ επιλογη αν δεν παω νομιζω θα χειροτερεψω σε τραγικο βαθμο θελω να ξανα ειμαι καλα κ χαρουμενη οπως πριν λιγες εβδ 

Link to comment
Share on other sites

Πω πω σας κόλλησα πονάκια;;;; Άρα θα είναι φυσιολογικά. Κορίτσι μου μην το συζητάς! Πανω απ όλα θελουμε μια υγιή μαμα και μετά όλα τα άλλα!!! Θα δεις θα νιωσεις πολύ καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Πω πω σας κόλλησα πονάκια;;;; Άρα θα είναι φυσιολογικά. Κορίτσι μου μην το συζητάς! Πανω απ όλα θελουμε μια υγιή μαμα και μετά όλα τα άλλα!!! Θα δεις θα νιωσεις πολύ καλύτερα!

Αχ μακαρι θα νιωσω οτι συνηλθα οταν σκεφτομαι την γεννα κ δ φρικαρω οπως τωρα.και οταν θα εχω ξανα ορεξη να δω καροτσια κτλ που τωρα κ να με παρακαλας ορεξη δ εχω.τα πονακια θα ναι φυσιολ για αυτο τα νιωθουμε ολες  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Αχ μακαρι θα νιωσω οτι συνηλθα οταν σκεφτομαι την γεννα κ δ φρικαρω οπως τωρα.και οταν θα εχω ξανα ορεξη να δω καροτσια κτλ που τωρα κ να με παρακαλας ορεξη δ εχω.τα πονακια θα ναι φυσιολ για αυτο τα νιωθουμε ολες  

Εσύ τι ακριβώς σκεφτεσαι και φρικάρεις;;; Τη γέννα ή το μετά;;; Αν είναι η γέννα ειλικρινά θα σου πώ πως στην πρωτη μου εγκυμοσύνη ήμουν τοσο φρικαρισμένη με τη γεννα που καθομουν και διαβαζα ιστορίες τοκετου μεχρι τις 5 τα ξημερώματα ! Ειχα γίνει ζομπι!!!! Μολις εφτασε η ώρα διαπίστωσα πως καμία σχεση με αυτα που γραφουν δεν εχει. Η καθε μια εγκυμονούσα το βιωνει αλλιώς. Εγώ ας πούμε ενιωσα σαν να πηγα για καφε και ήρθα...σκεψου γυρισα απ το μαιευτήριο και συνεχισα την ταινία που εβλεπα απο εκεί που την ειχα σταματήσει! Είχε μεινει στο pause.. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Εσύ τι ακριβώς σκεφτεσαι και φρικάρεις;;; Τη γέννα ή το μετά;;; Αν είναι η γέννα ειλικρινά θα σου πώ πως στην πρωτη μου εγκυμοσύνη ήμουν τοσο φρικαρισμένη με τη γεννα που καθομουν και διαβαζα ιστορίες τοκετου μεχρι τις 5 τα ξημερώματα ! Ειχα γίνει ζομπι!!!! Μολις εφτασε η ώρα διαπίστωσα πως καμία σχεση με αυτα που γραφουν δεν εχει. Η καθε μια εγκυμονούσα το βιωνει αλλιώς. Εγώ ας πούμε ενιωσα σαν να πηγα για καφε και ήρθα...σκεψου γυρισα απ το μαιευτήριο και συνεχισα την ταινία που εβλεπα απο εκεί που την ειχα σταματήσει! Είχε μεινει στο pause.. :grin:

Ολο νιωθω οτι δ θα εχω δυναμεις να γεννησω κ ουτε να κρατησω το μωρο ουτε να το θηλασω βασικα αυτο οτι θα μαι ανημπορη να το φροντισω ισως επειδη νιωθω τωρα ετσι νομιζω οτι θα συνεχισω ετσι ως την γεννα κ θα νιωθω τοσο πτωμα οτι θα εχω γαστρεντερικα κ ολα αυτα.ειμαι πλεον σιγουρη οτι κ η ατονια κ οι δυαροιες κ ολα ειναι σωματοποιημενο αγχος κ δ εχουν σχεση με την κυηση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα θα πάνε καλά κοπέλα μου και δυνάμεις θα χεις και μια χαρά θα τα καταφέρεις με το μωράκι σου και θα γίνεις σούπερ μαμά όταν θα το πάρεις αγκαλίτσα θα βρεις την δύναμη για όλα!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Όλα θα πάνε καλά κοπέλα μου και δυνάμεις θα χεις και μια χαρά θα τα καταφέρεις με το μωράκι σου και θα γίνεις σούπερ μαμά όταν θα το πάρεις αγκαλίτσα θα βρεις την δύναμη για όλα!!!!! 

Ευχαριστω πολυ μακαρι να μ εχουν περασει ολα πριν το παρω αγκαλια.γτ ειναι πολυ ασχημο να νιωθεις ετσι στα καλα καθουμενα

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κοπέλα μου και σου το εύχομαι να βρεις γρήγορα τον εαυτό σου αφού το ψάχνεις και δεν το αφήνεις είσαι σε καλό δρόμο.. Και εμένα τα ψυχολογικά μου δεν είναι και πολύ στα καλά τους από ανέκαθεν πήγα σε ψυχολόγο το πάλεψα και μόνη και μπορώ να πω ότι είμαι καλύτερα από πριν. Τωρα το μόνο που με αγχώνει είναι το που θα γεννήσω γιατί ακόμα δεν ξέρω τι θα γίνει και με το ιό.. Στο νοσοκομειο εδώ δεν πάω είναι άθλιο οπότε είναι ένα πακέτο και αυτό γιατί είμαι Κάι κανα 5ωρο μακριά.. Και το άλλο είναι η δουλειά του άντρα μου με έχει αγχώσει πάρα πολύ πάλι τους έχουν σε ετοιμότητα οπότε βλέπω ουτε στον γιατρό μου δεν θα μπορέσω να πάω.. Τι κακό και αυτό βρε κορίτσια από τον Φεβρουάριο δεν μπορούμε να ησυχάσουμε εδώ πέρα μετά σκάει και ο ιός τι να λεμεεε το 2020 μας πάει @@@@@@ μη το πω καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dhmh4 είπε:

Σίγουρα κοπέλα μου και σου το εύχομαι να βρεις γρήγορα τον εαυτό σου αφού το ψάχνεις και δεν το αφήνεις είσαι σε καλό δρόμο.. Και εμένα τα ψυχολογικά μου δεν είναι και πολύ στα καλά τους από ανέκαθεν πήγα σε ψυχολόγο το πάλεψα και μόνη και μπορώ να πω ότι είμαι καλύτερα από πριν. Τωρα το μόνο που με αγχώνει είναι το που θα γεννήσω γιατί ακόμα δεν ξέρω τι θα γίνει και με το ιό.. Στο νοσοκομειο εδώ δεν πάω είναι άθλιο οπότε είναι ένα πακέτο και αυτό γιατί είμαι Κάι κανα 5ωρο μακριά.. Και το άλλο είναι η δουλειά του άντρα μου με έχει αγχώσει πάρα πολύ πάλι τους έχουν σε ετοιμότητα οπότε βλέπω ουτε στον γιατρό μου δεν θα μπορέσω να πάω.. Τι κακό και αυτό βρε κορίτσια από τον Φεβρουάριο δεν μπορούμε να ησυχάσουμε εδώ πέρα μετά σκάει και ο ιός τι να λεμεεε το 2020 μας πάει @@@@@@ μη το πω καλύτερα 

Που ζεις;ο γιατρος σ δ ξεγενναει σε συγκεκριμενο νοσοκ;

Link to comment
Share on other sites

Λόγο μετάθεσης του άντρα μου ζούμε στον Έβρο σε ένα χωριό.. Και εδώ βρήκα μια γιατρό η όποια με είπε δεν ξεγενναει εδώ μόνο Θεσσαλονίκη πάει.. Εμενα ο γιατρός που πάω τα τελευταία χρόνια είναι Έδεσσα εκεί μένουν και οι γονείς μ. Τον έχω εμπιστοσύνη και δεν θέλω να πάω σε άλλον απλά και αυτός με μπέρδεψε τελευταία φορά Που πήγα ενώ είναι σε κλινική με είπε ότι θα δούμε πως είναι τα πράγματαα με τον ιο και τι οδηγίες θα χουμε από τον εοδυ για να κάνουμε την καισαρική στην κλινική και δεν το κατάλαβα αυτό αφού σε όλες τις κλινικές γίνονται κανονικά γέννες αυτός γιατί δεν μπορεί εκεί... Και θέλω να πάω τώρα αν πάρει άδεια με αυτά που γίνονται έχω ραντεβού 21 να τα ξεκαθαρίσουμε λίγο γιατί θα σκάσω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Λόγο μετάθεσης του άντρα μου ζούμε στον Έβρο σε ένα χωριό.. Και εδώ βρήκα μια γιατρό η όποια με είπε δεν ξεγενναει εδώ μόνο Θεσσαλονίκη πάει.. Εμενα ο γιατρός που πάω τα τελευταία χρόνια είναι Έδεσσα εκεί μένουν και οι γονείς μ. Τον έχω εμπιστοσύνη και δεν θέλω να πάω σε άλλον απλά και αυτός με μπέρδεψε τελευταία φορά Που πήγα ενώ είναι σε κλινική με είπε ότι θα δούμε πως είναι τα πράγματαα με τον ιο και τι οδηγίες θα χουμε από τον εοδυ για να κάνουμε την καισαρική στην κλινική και δεν το κατάλαβα αυτό αφού σε όλες τις κλινικές γίνονται κανονικά γέννες αυτός γιατί δεν μπορεί εκεί... Και θέλω να πάω τώρα αν πάρει άδεια με αυτά που γίνονται έχω ραντεβού 21 να τα ξεκαθαρίσουμε λίγο γιατί θα σκάσω 

Ναι ξεκαθαρισε γτ ειναι αγχωτικο να μην ξερεις που θα πας

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dhmh4 είπε:

Μακάρι να μπορέσουμε να πάμε γιατί δύσκολο το κόβω... :sad:αλλιώς θα πάω πάλι σε αυτήν εδώ μια επίσκεψη να δούμε το μωράκι 

Καλημέρα κοριτσια!!! Δε μπορώ να καταλαβω γιατί αγχώνουν ετσι τις εγκυούλες. Ναι προφανώς τα προγραμματισμενα χειρουργεία ακυρώνονταν εν μεσω πανδημίας και lock down , αλλά μια καισαρική είναι επειγουσα και δε γίνεται να ακυρωθεί. Όλες οι κλινικες ειναι ανοιχτες, μεχρι και τα πιο μικρα διαγνωστικά. Όλα καλα θα πανε Δημητρούλα μου και εσύ θα πας κανονικά στην κλινικη να γεννήσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...