Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Όταν τελείωσε την αντιβίωση δεν έκανε επανεξέταση ;θα περιμένετε 3 μήνες;νομίζω ότι η επανεξέταση πρέπει να γίνει άμεσα ,είναι ισχυρό μικρόβιο και επηρεάζει γενικά.παει σε ουρολόγο σωστά;

      Ναι ο ουρολόγος μας είπε να κάνει επανεξετάσει σε 3μηνες γιατί δεν θα δείξει νωρίτερα 

SOS Κριτήρια επιλογής κέντρου/γιατρού υποβοηθούμενης ή εξωσωματικής γονιμοποίησης


Recommended Posts

Just now, olpapa said:

Καλημέρα! Μα τι έχετε πάθει όλες? Κάνε ένα τεστάκι το Σάββατο να σου φύγει και τη χοριακή τη Δευτέρα...οι 2 μέρες φάρμακα ακόμα θα σου κάνουν διαφορά? Τόσα έχεις κατεβάσει τόσα χρόνια :-P

χαχα... απογοήτευση λέγεται αυτο που εχω πάθει!. δε σου ειπα εχω ψυχολογικό με τα τεστ... εχω κανει άπειρα κ δε ξέρω πως μοιάζει το θετικό. καλυτερα χοριακη, μια κ εξω

Just now, Καντι said:

Όχι ρε στείλτη και ρωτα αν θελει επανάληψη την Δευτέρα. Δεν μπορει να ειναι εντελώς μηδέν το Σάββατο και την Δευτέρα αλλη τιμη. Αυτο πιστεύω εγω. Ελπιζω να ειναι θετικο κοριτσάκι μου!!!!

 Εμενα μου έκανε υπέρηχο η σύζυγος, δεν με ενόχλησε για να ειμαι ειληκρινης αλλα μέτρησε το ωοθυλακιο οσο και πριν δυο μερες , ενώ η ε2 ειχε ανεβεί κανονικά εκεί κατάλαβα οτι πρεπει το ίδιο χέρι να τα κανει ολα και στο ίδιο μηχάνημα.

Η σύζυγος ηταν γιατρός; γιατί εχει σημασια

Just now, Καντι said:

Όχι ρε στείλτη και ρωτα αν θελει επανάληψη την Δευτέρα. Δεν μπορει να ειναι εντελώς μηδέν το Σάββατο και την Δευτέρα αλλη τιμη. Αυτο πιστεύω εγω. Ελπιζω να ειναι θετικο κοριτσάκι μου!!!!

 Εμενα μου έκανε υπέρηχο η σύζυγος, δεν με ενόχλησε για να ειμαι ειληκρινης αλλα μέτρησε το ωοθυλακιο οσο και πριν δυο μερες , ενώ η ε2 ειχε ανεβεί κανονικά εκεί κατάλαβα οτι πρεπει το ίδιο χέρι να τα κανει ολα και στο ίδιο μηχάνημα.

σε ποιο διαγνωστικό είπες είχες παει κ στην έβγαλαν σε 1,5 ωρα;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Moana said:

χαχα... απογοήτευση λέγεται αυτο που εχω πάθει!. δε σου ειπα εχω ψυχολογικό με τα τεστ... εχω κανει άπειρα κ δε ξέρω πως μοιάζει το θετικό. καλυτερα χοριακη, μια κ εξω

Χαχαχα κάνε τη χοριακή αλλά για τα φάρμακα καλύτερα βλέπεις Δευτέρα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa said:

Χαχαχα κάνε τη χοριακή αλλά για τα φάρμακα καλύτερα βλέπεις Δευτέρα!

ε καλα, αν βγει αρνητική η χοριακη τα κόβω, δε τίθεται θεμα. μα θα την στείλω κ στο γιατρό 

Just now, Nephelie said:

Την 8η μερα κυκλου πηγαινω παντα ,οποτε δευτερα θα ξερω..σημερα παιρνω τη 3η δοση

Αγωνία ως τη Δευτέρα λοιπον. μακάρι να πιάσει τόπο αυτη η διέγερση 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

χαχα... απογοήτευση λέγεται αυτο που εχω πάθει!. δε σου ειπα εχω ψυχολογικό με τα τεστ... εχω κανει άπειρα κ δε ξέρω πως μοιάζει το θετικό. καλυτερα χοριακη, μια κ εξω

Η σύζυγος ηταν γιατρός; γιατί εχει σημασια

σε ποιο διαγνωστικό είπες είχες παει κ στην έβγαλαν σε 1,5 ωρα;

Ναι εννοειται γυναικολόγος .

Αποστολακοπουλος, Αρεταιου 22 κ Πανορμου. Δεν παρκάρεις εγω το άφησα με αλάρμ στην πανορμου. 7:30, 8 πέρα ήμουν εκεί αν παίζει ρόλο δεν ξερω.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Ναι εννοειται γυναικολόγος .

Αποστολακοπουλος, Αρεταιου 22 κ Πανορμου. Δεν παρκάρεις εγω το άφησα με αλάρμ στην πανορμου. 7:30, 8 πέρα ήμουν εκεί αν παίζει ρόλο δεν ξερω.

thanks! ααα δεν ειναι μεγάλο διαγνωστικό ε; οκ  θα ρωτήσω μηπωσ βρω κανένα πιο κοντά μου αλλιώς θα δω μηπως παω. 7.30 ήσουν εκει;???? τι ωρα ξυπνησες καλε! ω κ ειναι κ σαββατο!! δε με βλεπω να πηγαίνω πουθενά στο τέλος

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

thanks! ααα δεν ειναι μεγάλο διαγνωστικό ε; οκ  θα ρωτήσω μηπωσ βρω κανένα πιο κοντά μου αλλιώς θα δω μηπως παω. 7.30 ήσουν εκει;???? τι ωρα ξυπνησες καλε! ω κ ειναι κ σαββατο!! δε με βλεπω να πηγαίνω πουθενά στο τέλος

Ειμαι δίπλα! Καλα εννοειται οτι θα πας !


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Moana είπε:

Καλημερουδια! Εννοειται οτι ειμαι χαζή, τι σου λεω! χαχαχα Ας ξεκινήσουμε απο το γεγονός οτι εσυ ήσουν τυχερή, είχες γυναικολογο καλο που τα παρακολουθούσε ολα κ εμπιστευόσουν,  κ όπως σου εχω ξαναπει, η συμμετοχή του συντελέσε κ στην αντιμετώπιση που είχες απο τον Τζεφ. Κ επίσης ήσουν κ ξύπνια κ δεν άφηνες το κάθε στραβάδι να μαθαίνει επάνω σου. Καλα του έκανες του Μαντ...., καλο κουμασι κ αυτός!   Δε ξέρω αν πρόλαβες τη φάση που ο χοντρός (έτσι θα τον λεω τον 2ο ακατανόμαστο) έφερνε τον μικρό του γιο στο ρεα για εκπαίδευση! Να μη περιγράψω την κατασταση του, με το φρεντο στο χέρι έμπαινε στο εξεταστήριο, ενα σκατο, το ίδιο σουλούπι με τον πατέρα του, με μια έκφραση «ο μπαμπας μου ειναι δντης εδω κ εγω θα κανω οτι γουσταρω γατάκια, κ βαριεμαι κιολας!» αμφιβάλλω αν ειχε τελειώσει τη σχολή ακομη κ του έδινε να κανει τους υπερήχους κ δεν ήξερε που μπαίνει το ματσουκι καν!!!!! αφου δε μου το έβαλε στον κω&€&@λ000. Εγω ειχα την αγωνία μου κ αυτός έπαιζε με τον υιό, κατάλαβες;! τον έφερνε βόλτα τον βουτυρομπεμπέ! Στην τελευταία εμβρυομεταφορα που μου είχαν κανει την πουστια κ μου είπαν μεσα στο χειρουργειο οτι δεν εχουν γινει βλαστοκυστες τα έμβρυα κ ηταν μοριδια, περιφερόταν κ ο μικρός εκει τριγύρω άσκοπα, παλι με το φρεντο στο χέρι, ειχε βαρεθει το παιδι, κ ήθελε να φύγει, εγω έβγαζα καπνούς απο τα αυτιά κ ο χοντρός τον παρακαλούσε να μείνει μεσα να δει! Τον έπεισε με τα πολλα, κοιτούσε το αυτο μου πίνοντας καφε, κ ο πατέρας του έκανε διάλεξη, ξερεις πως τα έλεγε αυτός..... κλείνοντας τον λόγο του, την ωρα που μου μετέφερε τα εμβρυα του λεει, δυστυχώς όμως  η επιστήμη δεν εχει πάντα επιτυχία κ αποτελεσμα (δε θυμάμαι τα ακριβή λόγια, αυτο ηταν το νόημα), κ κάπου εκει τελείωσε η συνεργασία μου με αυτόν τον πολυ καλο άνθρωπο κ γιατρό! Εγω να δεις πως φουντωνω.

@Καντι χοριακη εχω δευτέρα αλλα λεω να παω σαββατο γιατί ειμαι σιγουρη για το αποτελεσμα κ θέλω να κοψω φάρμακα. θα τα παρει λες ο σφακ όταν του το στείλω; ακομη κ σε αρνητικό λες να με βαλει να ξανακάνω δευτερα;

Μάλλον ισχύει αυτό που λες..λόγω του γιατρού μου ήταν μαζεμένος ..όχι δεν πέτυχα το οικογενειακό στον β.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, renio είπε:

κοριτσια καλησπερα ειμαι καινουργια στην παρεα εχει καποια κοπελα εμπειρια απο medimall και γυναικολογο ξυδια; 

Η @dimitra19 μηπως;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2020 at 12:23 ΜΜ, Moana είπε:

Δεν θέλω να δυσφημίσω κανέναν, γράφω αυτα που βίωσα εγω. Μπορει αν είχα πετύχει να τα είχα παραβλέψει ολα αυτα κ να μου φαίνονταν χαριτωμένα, τωρα όμως μου φαίνονται εξωφρενικά! Απο το Νοέμβριο του 2017 ξεκίνησα να ψάχνομαι, με τον τότε γυναικολογο μου, ο οποίος με έβαλε αμέσως (τον ίδιο μήνα) για λαπαροσκοπηση για να αφαιρέσει 2 ινομυωματα που είχα. Οι επόμενοι γιατροί μου είπαν οτι δε χρειαζόταν να τα βγάλει γιατί δεν εμπόδιζαν. Άντε βγάλε συμπέρασμα εσυ... απο κει ξεκινάει ο γολγοθάς. 

ευχαριστω αγαπημένη! ειμαι τοσο απογοητευμένη παλι! γμτ 

Αλήθεια γιατι κ εγώ έτσι αισθάνομαι;;; επειδη δεν νιωθω τιποτα;;; εσυ νιώθεις;;; εγω λεω την τρίτη να κανω τεστ

@Καντι έχεις απόλυτο δικιο σε αυτά πού γράφεις...ρώτησε η @Moana Γιατί τα 7 εμβρυα δεν τα αφησα βλαστοκυστες..Γιατί;;; μηπως με άφησαν ποτέ να μιλήσω με εμβρυολογους;;; είσαι σωστη....αν ειστε σίγουρες για καποιο γιατρό περιμένω προτάσεις 

On 4/6/2020 at 12:40 ΜΜ, Nephelie είπε:

Την 8η μερα κυκλου πηγαινω παντα ,οποτε δευτερα θα ξερω..σημερα παιρνω τη 3η δοση

Δηλ τι δόσεις..τι φάρμακα 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, geozak είπε:

Αλήθεια γιατι κ εγώ έτσι αισθάνομαι;;; επειδη δεν νιωθω τιποτα;;; εσυ νιώθεις;;; εγω λεω την τρίτη να κανω τεστ

@Καντι έχεις απόλυτο δικιο σε αυτά πού γράφεις...ρώτησε η @Moana Γιατί τα 7 εμβρυα δεν τα αφησα βλαστοκυστες..Γιατί;;; μηπως με άφησαν ποτέ να μιλήσω με εμβρυολογους;;; είσαι σωστη....αν ειστε σίγουρες για καποιο γιατρό περιμένω προτάσεις 

Δηλ τι δόσεις..τι φάρμακα 

Εκειδη ειχα αποτυχια σε διεγερση το φεβρουαριο με μπενφολα 300 (εβγαλα 3 και ακαταλληλα)μετα επαιρνα το Ωαριο του μηνα με φυσικους, και τωρα ειπαμε να ξαναδοκιμασουμε με pergoveris 150 μηπως και παρουμε 2 ωαρια.μονο μία πενα 9000 μοναδες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Εκειδη ειχα αποτυχια σε διεγερση το φεβρουαριο με μπενφολα 300 (εβγαλα 3 και ακαταλληλα)μετα επαιρνα το Ωαριο του μηνα με φυσικους, και τωρα ειπαμε να ξαναδοκιμασουμε με pergoveris 150 μηπως και παρουμε 2 ωαρια.μονο μία πενα 9000 μοναδες

Με χαπια φεμαρα;;; που λενε παίρνεις μεχρι 3;

Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak είπε:

Με χαπια φεμαρα;;; που λενε παίρνεις μεχρι 3;

Ενω του προτεινα και σερπαφαρ και κλομιφαινη κ συνδιασμο με χαπια κ ενεσεις μου ειπε μονο pergoveris για μενα γιατί εχει Lh +fsh μαζι και ειναι πολυ καλο φαρμακο..εγω 2 αν παρω θα ειμαι οκ, δεν ανταποκρινομαι με το ορμονικο προφιλ μου.

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2020 at 11:44 ΜΜ, anoulious είπε:

Αυτό με τις αλλαγές που γράφεις το θεωρώ ως το πιο σημαντικό.Ετσι πρόχειρα μέτρησα και εγώ ακριβώς 13 γυναικολόγους!!! Και μπορεί να ξέχασα κανενα

Κι ομως αυτο με τις αλλαγες με προβληματιζε κι εμενα. Στις τρεις ετ αλλαξαμε τις εξετασεις μονο. Λιγο πριν την τελευταια ετ τον ρωτησα, γιατρε ειναι δυνατον χωρις καμια αλλαγη τωρα να πετυχει κ να μεινω εγκυος? Ναι μου λεει φυσικα κ ειναι δυνατον. Και ειχε δικιο τελικα. Καναμε ακριβως τα ιδια, στην πρωτη εξωμητριο, στη δευτερη αρνητιο κ στην τριτη θετικο κ εγκυος


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Κι ομως αυτο με τις αλλαγες με προβληματιζε κι εμενα. Στις τρεις ετ αλλαξαμε τις εξετασεις μονο. Λιγο πριν την τελευταια ετ τον ρωτησα, γιατρε ειναι δυνατον χωρις καμια αλλαγη τωρα να πετυχει κ να μεινω εγκυος? Ναι μου λεει φυσικα κ ειναι δυνατον. Και ειχε δικιο τελικα. Καναμε ακριβως τα ιδια, στην πρωτη εξωμητριο, στη δευτερη αρνητιο κ στην τριτη θετικο κ εγκυος

Σε εσένα πέτυχε με ακριβώς το ίδιο ίσως γιατί δεν μιλάμε για κάτι πολυδοκιμασμένο και είχες και μια εμφύτευση. Μια κοπέλα με πολλές αποτυχιες (εσύ μιλάς για 3 εμβρυομεταφορες) θεωρώ ότι πρέπει να αλλάζει κάτι. Εμβρυα(3ης η 5ης), μέρα εμβρυομεταφορας,φυσικο τεχνητό κύκλο, κορτιζόνη  η όχι, πρόχειρα τα πιο σημαντικά και πολλά άλλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...