Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Επιπωματικος - επιχειλιος πλακουντας


Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Εγώ είχα επιχειλιο αλλά μετά από κάποιους μήνες είχε ανέβει και μου είπε ο γιατρός απλά να προσέχω,  να μην σηκώνω βάρη,  όχι σεξ εννοείται....Και όλα μια χαρά πήγαν...βέβαια γέννησα με καισαρική γιατί είχα κάνει ήδη μια φορά καισαρική.. 

Και εγώ για καισαρική πήγαινα ούτως ή άλλως, έχω κάνει 2... Εγω είμαι πολύ αισιόδοξος άνθρωπος γενικά αλλά με αγχωσε πολύ ο γιατρός. 

Just now, Pagotoula είπε:

κοριτσι μου με επιχειλειο 4μηνες κι επιπωματικο τους επομενους 5 ημουν. δεν με αγχωσε λεπτο ο γιατρος. σου μιλαω ειλικρινα το ειχα ξεχασει, μονο που μου το υπενθυμιζε σαν πληροφορια σε καθε υπερηχο, οτι δεν εχει ανεβει. οσο ηταν επιχειλιος, κ πριν προκυψουν κ τα υπολοιπα θεματα, μ λεγε φαντασου να παμε με φτ. ολα ειναι θεμα εμπειριας του γιατριυ πιστευω. κ ξαναλεω ολα τα βασικα τα εκανα μονη μου, μ χε πει εφοσον δεν ςεχω αιμορραγια, κληνηρης δεν μενω. δουλεια πηγαινα ως το τελος ενω θα μπορουσα να το χω σαν δικαιολογια για αδεια, οδηγουσα ως τον 9ο γτ ειχα κ πλ μικρη κοιλια κ δεν με ενοχλουσε κ βασικες δουλειες εκανα κ μια φορα τη μερα εβγαζα το σκυλο βολτα.σε νορμαλ πλαισια ολα. λοιπον μην προδικαζεις. επισης ςχεις ακομα πλ μελλον μπορει να ανεβει..αλλα κ εκει να μεινει δεν σημαινει απαραιτητα κατι κακο. 

Δεν είχες ποτέ καθόλου αιμορραγία μέχρι το τέλος; βρε και εγώ τα κάνω όλα αυτά, δεν γίνεται αλλιώς με 2 παιδιά. Αγχώθηκα γιατί μου είπε ότι θα με στείλει σε μεγάλο νοσοκομείο, μένω Άρτα και θέλει λέει να πάω Γιάννενα και να νοσηλευτών από τις 30 βδομάδες και για όσο πάει. Δεν γίνεται να αφήσω τα παιδιά μου τόσο καιρό... Δεν έχω ποιος να μου τα κρατήσει αν με στείλει εκεί και μου πουν ότι θα μου κάνουν εισαγωγή προληπτικά. 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Και εγώ για καισαρική πήγαινα ούτως ή άλλως, έχω κάνει 2... Εγω είμαι πολύ αισιόδοξος άνθρωπος γενικά αλλά με αγχωσε πολύ ο γιατρός. 

Δεν είχες ποτέ καθόλου αιμορραγία μέχρι το τέλος; βρε και εγώ τα κάνω όλα αυτά, δεν γίνεται αλλιώς με 2 παιδιά. Αγχώθηκα γιατί μου είπε ότι θα με στείλει σε μεγάλο νοσοκομείο, μένω Άρτα και θέλει λέει να πάω Γιάννενα και να νοσηλευτών από τις 30 βδομάδες και για όσο πάει. Δεν γίνεται να αφήσω τα παιδιά μου τόσο καιρό... Δεν έχω ποιος να μου τα κρατήσει αν με στείλει εκεί και μου πουν ότι θα μου κάνουν εισαγωγή προληπτικά. 

Μου φαίνονται όλα τραγικά αυτά που σου είπε ο γιατρός σου...Κοιταξε να μην αγχώνεσαι γιατί γίνεσαι χειρότερα και αν μπορείς πήγαινε και σε έναν άλλο  γιατρό...προληπτικα δεν νομίζω να σε κρατούσαν,  μόνο αν υπήρχε όντως πρόβλημα...Εγώ γέννησα στην 33η εβδομάδα και η μπεμπα μου είναι μια χαρά...Τώρα που είναι 4 μηνών είναι μεγαλύτερη και από τα υπόλοιπα της ηλικίας της, τα 4μηνητικα. Βέβαια καλό είναι να γεννήσεις μετά την 36η εβδομάδα,  θα τα ξέρεις καλύτερα από μένα,  είσαι πιο έμπειρη μανούλα...Όλα καλά θα πάνε,  να πας να πάρεις και μια άλλη γνώμη. Εγώ δεν είχα ποτέ αιμορραγία,  μόνο πρόσεχα...

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

οχι δεν ειχα αιμορραγια καθολου. πολυ υπερβολικο μ φαινεται η προληπτικη εισαγωγη. μηπως να παρεις κ αλλη γνωμη;

Αυτό θα κάνω μάλλον... Θα κάνω τον επομενο υπέρηχο σε 3 εβδομάδες και θα πάω σε άλλον. 

Just now, Ξένη είπε:

Μου φαίνονται όλα τραγικά αυτά που σου είπε ο γιατρός σου...Κοιταξε να μην αγχώνεσαι γιατί γίνεσαι χειρότερα και αν μπορείς πήγαινε και σε έναν άλλο  γιατρό...προληπτικα δεν νομίζω να σε κρατούσαν,  μόνο αν υπήρχε όντως πρόβλημα...Εγώ γέννησα στην 33η εβδομάδα και η μπεμπα μου είναι μια χαρά...Τώρα που είναι 4 μηνών είναι μεγαλύτερη και από τα υπόλοιπα της ηλικίας της, τα 4μηνητικα. Βέβαια καλό είναι να γεννήσεις μετά την 36η εβδομάδα,  θα τα ξέρεις καλύτερα από μένα,  είσαι πιο έμπειρη μανούλα...Όλα καλά θα πάνε,  να πας να πάρεις και μια άλλη γνώμη. Εγώ δεν είχα ποτέ αιμορραγία,  μόνο πρόσεχα...

Τον πρώτο μου γιο τον γέννησα 35,4 λόγω προεκλαμψιας. Μια χαρά είναι το ταλιμπανακι μου! Θηρίο ανημερο! Θα παω σε άλλο γιατρό, αυτό θα κάνω αν μου πει τα ίδια σε 3 βδομάδες που θα κανω τον επόμενο υπέρηχο. 

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...