Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κουκλί μου!!! Πως είσαι τι κάνεις?? 

 

Η κούκλα η πανούκλα

Χαχαχαχα 

Τι να κάνω ,βράζω στο ζουμί μου 

Μόλις τελείωσε η περίοδος και θα ξαναρχισουμε τον σεξομαραθωνιο 

Ο δικός μου παίρνει αντιβιωσεις και βιταμίνες 

Εγώ βιταμίνες 

Ειμαι στο δεύτερο κύκλο από την υστεροσκοπηση κάνουμε τον σταυρό μας και προχωράμε 

Αν δε κάνουμε κάτι κ αυτό το μήνα 

Θα προχωρήσουμε κ εμείς σε εξωσωματική δεν δίνω αλλά περιθώρια.

Επίσης δεν έχω άλλη υπομονή εξαντλήθηκε.

 

 

Ρε κορίτσια μια ερώτηση ,όταν λέμε χαμηλή αμη 

Τι εννοούμε 

Ότι δεν έχουμε πολλά αποθέματα ;

Ή ότι τα ωάρια μας είναι τζουφια; Δεν μπορώ να καταλάβω 

Έχω πολύ χαμηλή αμη αλλά Παρ όλα αυτά έχω σταθερή περίοδο και ωοθηλακια κάθε μήνα κανονικά όπως και ωορρηξία αφού συνήθως την παρακολουθώ με υπέρηχο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Η κούκλα η πανούκλα

Χαχαχαχα 

Τι να κάνω ,βράζω στο ζουμί μου 

Μόλις τελείωσε η περίοδος και θα ξαναρχισουμε τον σεξομαραθωνιο 

Ο δικός μου παίρνει αντιβιωσεις και βιταμίνες 

Εγώ βιταμίνες 

Ειμαι στο δεύτερο κύκλο από την υστεροσκοπηση κάνουμε τον σταυρό μας και προχωράμε 

Αν δε κάνουμε κάτι κ αυτό το μήνα 

Θα προχωρήσουμε κ εμείς σε εξωσωματική δεν δίνω αλλά περιθώρια.

Επίσης δεν έχω άλλη υπομονή εξαντλήθηκε.

 

 

Ρε κορίτσια μια ερώτηση ,όταν λέμε χαμηλή αμη 

Τι εννοούμε 

Ότι δεν έχουμε πολλά αποθέματα ;

Ή ότι τα ωάρια μας είναι τζουφια; Δεν μπορώ να καταλάβω 

Έχω πολύ χαμηλή αμη αλλά Παρ όλα αυτά έχω σταθερή περίοδο και ωοθηλακια κάθε μήνα κανονικά όπως και ωορρηξία αφού συνήθως την παρακολουθώ με υπέρηχο.

Το ίδιο ερώτημα έθεσα στον γιατρό την Δευτέρα. Χαμηλή ΑΜΗ σημαινει ότι τα αποθέματα λιγοστεύουν. Η δική μου σε συνδυασμό με την υψηλή fsh δείχνει ότι δεν είναι όλα ποιοτικά. Ένα δύο το χρόνο σε μηνιαίο κύκλο περιόδου είναι τα δικά μου. Το ότι κάνω ωορρηξια κάθε μήνα και έχω περίοδο κανονικά δεν σημαίνει ότι το γενετικό υλικό μου είναι καλό. Μιλάω πάντα για εμένα έτσι; 

Η υπομονή μου στέρεψε μόλις αποφάσισα την εξωσωματική. Τώρα πλέον δεν περιμένω τπτ από τους μαραθώνιους γίνεται πλέον για πάρτυ μας!!! Προσωπικά απελευθερώθηκα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Το ίδιο ερώτημα έθεσα στον γιατρό την Δευτέρα. Χαμηλή ΑΜΗ σημαινει ότι τα αποθέματα λιγοστεύουν. Η δική μου σε συνδυασμό με την υψηλή fsh δείχνει ότι δεν είναι όλα ποιοτικά. Ένα δύο το χρόνο σε μηνιαίο κύκλο περιόδου είναι τα δικά μου. Το ότι κάνω ωορρηξια κάθε μήνα και έχω περίοδο κανονικά δεν σημαίνει ότι το γενετικό υλικό μου είναι καλό. Μιλάω πάντα για εμένα έτσι; 

Η υπομονή μου στέρεψε μόλις αποφάσισα την εξωσωματική. Τώρα πλέον δεν περιμένω τπτ από τους μαραθώνιους γίνεται πλέον για πάρτυ μας!!! Προσωπικά απελευθερώθηκα. 

Λάθος τώρα διάβασα 

Η αμη δεν αφορά την ποιότητα αλλά μόνο την ποσότητα 

Σε συνδιασμό με τις άλλες ορμόνες είναι η ποιότητα 

Αλλά κ εσύ ρε κορίτσι μου εντάξει δεν είσαι τραγικά όσο νομίζεις 

Η fsh αλλάζει κάθε μήνα. Αλλά καλά κάνεις και το προχωράς και εγώ το καθυστέρησα. Αλλά τέλος πάντων 

Έχω πίστη εμένα η fsh είναι 7 αλλά δε περιμένω άλλο απλά να τελειώσει και με την αντιβίωση ο δικός μου και θα ξανακάνει ένα σπερμοδιαγραμμα και μετά θα προχωρήσουμε κ εμείς. Δε πάει άλλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εσένα η fsh είναι πολύ πολύ καλή!!! Προχώρησα φιλενάδα γιατί με την αναμονή κάθε μήνα γέρασα πριν την ώρα μου!! Ευτυχώς που μπορώ να κάνω αυτή τη προσπάθεια. Μου έγραψε πολλές μονάδες ενέσεων όμως με πάει για φουλ διέγερση και είναι περίεργη να δω τι θα βγάλω και τι ποιότητας θα είναι. Νόμιζα θα με πήγαινε με λίγες μονάδες να μαζεύω τσουκου τσουκου κάθε μήνα έστω ένα αλλά καλό. 

Δεν θα το αναλύσω κ αυτό στο μυαλό μου όμως αποφάσισα να κάνω τη θεραπεία που μου έδωσε και να τον εμπιστευτώ.

Εύχομαι πραγματικά να τελειώσει με το καλό την αντιβίωση ο συζηξ και αν είσαι αποφασισμένη να προχωρήσεις. Και ότι χρειαστείς εδώ θα είμαι...

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Η κούκλα η πανούκλα

Χαχαχαχα 

Τι να κάνω ,βράζω στο ζουμί μου 

Μόλις τελείωσε η περίοδος και θα ξαναρχισουμε τον σεξομαραθωνιο 

Ο δικός μου παίρνει αντιβιωσεις και βιταμίνες 

Εγώ βιταμίνες 

Ειμαι στο δεύτερο κύκλο από την υστεροσκοπηση κάνουμε τον σταυρό μας και προχωράμε 

Αν δε κάνουμε κάτι κ αυτό το μήνα 

Θα προχωρήσουμε κ εμείς σε εξωσωματική δεν δίνω αλλά περιθώρια.

Επίσης δεν έχω άλλη υπομονή εξαντλήθηκε.

 

 

Ρε κορίτσια μια ερώτηση ,όταν λέμε χαμηλή αμη 

Τι εννοούμε 

Ότι δεν έχουμε πολλά αποθέματα ;

Ή ότι τα ωάρια μας είναι τζουφια; Δεν μπορώ να καταλάβω 

Έχω πολύ χαμηλή αμη αλλά Παρ όλα αυτά έχω σταθερή περίοδο και ωοθηλακια κάθε μήνα κανονικά όπως και ωορρηξία αφού συνήθως την παρακολουθώ με υπέρηχο.

Θεωρώ πως είναι οταν δεν εχεις αποθεματα. Ποσο ειναι η αμη σου? Γιατι εμενα ειναι 0.02 και χανω περιόδους.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Θεωρώ πως είναι οταν δεν εχεις αποθεματα. Ποσο ειναι η αμη σου? Γιατι εμενα ειναι 0.02 και χανω περιόδους.

Κοντά στο 1

Just now, Klelia81 είπε:

Θεωρώ πως είναι οταν δεν εχεις αποθεματα. Ποσο ειναι η αμη σου? Γιατι εμενα ειναι 0.02 και χανω περιόδους.

Αλλά όχι δεν έχει σχέση η ποιότητα 

Η fsh δείχνει την ποιότητα μαζί με τις άλλες 

Link to comment
Share on other sites

Amh δειχνει ποσοτητα του αποθέματος fsh ποιότητα.. ο πρώτος όμως παράγοντας ειναι η ηλικια .. δηλαδή μια 42 και μια 34 με τις ίδιες τιμες ορμονών θα εχουν διαφορετική αντιμετώπιση γιατι η νεα θα ανταποκριθεί καλυτερα.. άρα πρωτα ηλικια μετα ορμόνες μετα ποιότητα της μητρας και μετα το σπερμα ετςι μου τα κατηγοριοποιήσαν.. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 είπε:

Amh δειχνει ποσοτητα του αποθέματος fsh ποιότητα.. ο πρώτος όμως παράγοντας ειναι η ηλικια .. δηλαδή μια 42 και μια 34 με τις ίδιες τιμες ορμονών θα εχουν διαφορετική αντιμετώπιση γιατι η νεα θα ανταποκριθεί καλυτερα.. άρα πρωτα ηλικια μετα ορμόνες μετα ποιότητα της μητρας και μετα το σπερμα ετςι μου τα κατηγοριοποιήσαν.. 

 

Οταν το ωαριο δεν ειναι καλο η lh ανεβαινει κανονικά χωρίς να είναι το ωαριο μεγαλωμενο? Δλδ εγω έκανα και σήμερα τεστ οωρρηξίας και βγήκε οντως θετικό ιδια έντονη γραμμή χωρις σκιασεις.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κοντά στο 1

Αλλά όχι δεν έχει σχέση η ποιότητα 

Η fsh δείχνει την ποιότητα μαζί με τις άλλες 

η χαμηλη ποσοτητα αποθεματωv συvτομα γιvετε κακη ποιοτητα ωαριωv. Δηλαδη ο οργαvισμος ειvαι φτιαγμεvος ετσι ωστε vα επιλεγει παvτα τα καλα ωαρια κ vα αφηvει στο τελος τα τζουφια . Γιαυτο παvτα οι μεγαλες ηλικιες εχουv χειροτερη ποιοτητα γιατι μεvουv στο τελος τα τζουφια . Οποτε γεvικα τωρα που εχεις καλη ποιοτητα τρεχα γιατι σε εvα χροvο δεv ξερεις τι μπορει vα συμβει μηv σκεφτεσε vα δω κ πως κ τι αυτα ειvαι χασιμο χροvου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Κορίτσια καλημέρα, @Makelen, εύχομαι να έχει συμβεί το πολυπόθητο και να μη δεις περίοδο. @Klelia81, μακάρι κοριτσάκι μου να είναι ένας καλός μήνας. Θα δεις στον υπέρηχο τι ισχύει τελικά. @Chrussa1982 σε έχω στο μυαλό μου και εύχομαι να έρθουν σύντομα τα διδυμακια σου! 

Κορίτσια, έχουμε καθόλου εικόνα ποσο πρέπει χονδρικά να είναι ένα ωοθυλάκιο ανά μέρα κύκλου; 

Κορίτσι να σου πω τι θυμάμαι...είχα πάει 13 μέρα κύκλου θυμάμαι κ το ενδομήτριο ήταν 11  κ ένα ωοθυλακιο 13,5 ένα 15,5.. τοτε μου είχε πει αυτός,,,ήταν τρίτη νομίζω κ ως Παρασκευή θα εσκαγε.αλλα Τζιφός εκείνο τον μήνα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσι να σου πω τι θυμάμαι...είχα πάει 13 μέρα κύκλου θυμάμαι κ το ενδομήτριο ήταν 11  κ ένα ωοθυλακιο 13,5 ένα 15,5.. τοτε μου είχε πει αυτός,,,ήταν τρίτη νομίζω κ ως Παρασκευή θα εσκαγε.αλλα Τζιφός εκείνο τον μήνα..

Εγκυουλα της καρδιάς μας!!! Πως είσαι βρε κορίτσι μου;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Εγκυουλα της καρδιάς μας!!! Πως είσαι βρε κορίτσι μου;; 

Αχ ομορφιές μου....έκανα την β επιπέδου κ λέω όλα καλά άντε να χαλαρώσω τώρα επιτέλους,,κ στο αμέσως καπάκι βράδυ μας παίρνει ο γείτονας τηλεφωνο κ λέει έχω κορονοιο..την Κυριακή τα παιδιά μας έπαιζαν στην αυλή..κ τώρα περιμένω μέρα με την μέρα με άλλο άγχος μην μας πιάσει ο σκ,,,τοιος...δηλαδή δεν με θέλει νομίζω...με την ψυχή στο στόμα θα την βγάλω την εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Εσένα η fsh είναι πολύ πολύ καλή!!! Προχώρησα φιλενάδα γιατί με την αναμονή κάθε μήνα γέρασα πριν την ώρα μου!! Ευτυχώς που μπορώ να κάνω αυτή τη προσπάθεια. Μου έγραψε πολλές μονάδες ενέσεων όμως με πάει για φουλ διέγερση και είναι περίεργη να δω τι θα βγάλω και τι ποιότητας θα είναι. Νόμιζα θα με πήγαινε με λίγες μονάδες να μαζεύω τσουκου τσουκου κάθε μήνα έστω ένα αλλά καλό. 

Δεν θα το αναλύσω κ αυτό στο μυαλό μου όμως αποφάσισα να κάνω τη θεραπεία που μου έδωσε και να τον εμπιστευτώ.

Εύχομαι πραγματικά να τελειώσει με το καλό την αντιβίωση ο συζηξ και αν είσαι αποφασισμένη να προχωρήσεις. Και ότι χρειαστείς εδώ θα είμαι...

 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου 

Σου εύχομαι να πάνε όλα κατά ευχήν 

Με την μια διδυμακια

Ναι και εμάς αυτήν την αντιβίωση περιμένουμε να τελειώσει και τον άλλο μήνα θα προχωρήσουμε κ εμείς.

Πάμε με αισιοδοξία.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια κι εγω μια απο τα ιδια....βαρεθηκα!Χτες αδιαθετησα ενω ειχαμε κανει καλη προσπαθεια τον περασμενο μηνα.
Τωρα μενει τον αλλο μηνα να κανω μια προσπαθεια με serpafar και αν οχι,μετα εξωσωματικη.
Να σας ρωτησω κατι ρε κοριτσια.Θελω σε αυτο τον κυκλο να κανω FSH και LH και εχω μπερδευτει.Ο γιατρος μου ειπε την 3η μερα του κυκλου.Ομως ηρθε Τεταρτη μεσημερι αργα.Κατα τη γνωμη της μικροβιολογου εφοσον δεν ειναι ολοκληρη μερα πρεπει να τις κανω το Σαββατο,κατα το γιατρο δεν παιζει τοσο ρολο και να τις κανω Παρασκευη.
Εχει τυχει σε εσας κατι αναλογο?Γιατι την προηγουμενη φορα που μου χαν ερθει μεσημερι και το κανα οπως ειπε ο γιατρος μου βγηκε η FSH ψηλη.Οταν το κανα σε κυκλο που μου ρθαν κανονικα πρωι ηταν πολυ καλη.Ομως δεν ειχα κανει LH και γι αυτο ειπαμε να επαναλαβω.Μην κανω καμια βλακεια παλι σε αυτο τον κυκλο ρε γαμωτο και βγει λαθος....
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...