Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

30 minutes ago, Makelen said:

Καλημερα κοριτσια. Απο σημερα σταματαω να μετραω αναποδα. Απο εχθες   δεν ειμαι καλα.. μεσα στα νευρα και την απαισιοδοξια.. (με ταυτοχρονα πονο στο στηθος κ στη μεση). Το πρωι βουτηξα κι ενα τεστ εγκυμοσυνης   απο το συρταρι(εχω μπολικα.. ηταν δωρο στα πολλα τεστ ωορηξιας  που παιρνω.. αλλα δεν ειχα χρησιμοποιησει κανενα).. να το κανω μπας κ ηρεμησω.. Ολολευκο αρνητικοτατο.. αναμενομενο. Εκανα ακριβωςς  αυτο που δεν ηθελα με τιποτα. Δεν ηθελα να αμφιβαλλω.. Απογοητευση.. Βρισκομαι στην 11η απο την ωορηξια. Ξερω οτι εχω ελπιδες αλλα μεσα μου ξερω οτι τελειωσε. Σας ευχαριστω πολυ ολες για την στηριξη σας  .. και που με ανεχτηκατε! ❤❤

Καλεεεεεε μην πεφτεις! Απο τοσο νωρις;;;;; Εμενα στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα κανει ενα τεστ μια μερα πριν την περιοδο και ειχε βγει τοοοοοοοσο αχνο θετικο που δεν το ειχα παρει χαμπαρι! Και δεν μου ρχοταν περιοδος και ελεγα τι εχω! Ειναι παρα πολυ νωρις κοριτσι! Εχε λιγη υπομονουλα! ❤

16 minutes ago, Chrussa1982 said:

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Μην το βάζεις κάτω σε παρακαλώ και μη κάνεις άσχημες σκέψεις. Φυσικά και έχεις ελπίδες όσο δεν βλέπεις περίοδο. Πίστεψε στον εαυτό σου ότι θα τα καταφέρεις και θα τα καταφέρεις.

Ξύπνησα με πεσμένη ψυχολογία. Με έχει πιάσει ένας φόβος άλλο πράγμα. Τόσο καιρό περίμενα και τώρα με έχουν πιάσει τα ανάποδα μου. Έκανα μια έρευνα στο διαδίκτυο για τις τιμές των βιταμινών όλα πανάκριβα ρε κορίτσια. Και θέλει 2 κουτιά από την κάθε μια. Μα 80 ευρώ το κουτί??

Δηλαδή θα ξεπουλήθουμε εντελώς πια?? Και τώρα που τα είπα και ησύχασα νιώθω ήδη καλύτερα!!!

Κι εσυ κοριτσι μου μην χανεις το κουραγιο σου τωρα που το πηρες αποφαση! Ισως ειναι σκαμπανευασματα ψυχολογικα απο τις ορμονες μας! Που τς εξηγω του αντρα μου (και του καθε αντρα) και δεν μπορουν να τα καταλαβουν! Πως γινεται τη μια να γελας και στο καπακι να κλαις! Και οταν βλεπουμε καμια φορα μαστερσεφ και ειναι καποια παικτρια και κλαιει με κοροιδευει και μου λεει "τι επαθε αυτη; ορμονες; ορμονες;" Χαχαχαχα! (Καλα ο δικος μου ειναι και περιπτωση... πιο ρεαλιστης, ισοπεδωτιστης και ριζωμενος στη γη δεν υπαρχει... σε αντιθεση με μενα που ειμαι μονιμα σε ενα συννεφακι και που και που πεφτω ναι τρωω τα μουτρα μου...) 

 Αλλα βγηκα εκτος θεματος! Σιγουρα οι τιμες για μια τετοια διαδικασια ειναι πραγματικα απλησιαστες και απορω που ειναι ακομα τοσο πολυ αφου πλεον εχουν γινει τοσο συχνες. Αλλα αξιζει τον κοπο, αυτο να σκεφτεσαι! Αξιζει και θα ξερεις οτι προσπαθησες και δεν θα μετανοιωσεις αυριο-μεθαυριο οτι δεν εκανες οτι μπορουσες!  Και θα πετυχει, γιατι το αξιζεις! Βαλε τη μαγικη μπερτα, παρε δυναμη και θα τα κατεφερεις! ❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παιδιά δεν είναι εύκολο κάπου κουράζεσαι ,κάπου φθείρεσαι 

Έχουν δίκιο τα κορίτσια @Makelen και @Chrussa1982 και εγώ μια από τα ίδια είμαι 

Τα νεύρα μου κοντεύουν να σπάσουν και συνέχεια είμαι μες στο φόβο ότι δε θα καταφέρω τίποτα. 

Μόνο υπομονή και προσευχή δε ξέρω κ εγώ τι άλλο να πω 

Καλή επιτυχία κορίτσια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν ξέρω τι απαισιοδοξία είναι αυτή που με πιάνει. Εναλλάσονται τα συναισθήματα μου από χτες. Αλλά ο φόβος είναι ριζωμένος στο κεφάλι μου. Ο άντρας μου πάλι στην κοσμαρα του. Μέσα στη σιγουριά ότι θα τα καταφέρουμε επειδή ενας γείτονας του θείου του μπατζανακη χαχαχαχα πέτυχε στον εν λόγω γιατρό. Και ένα στυλ ότι Έλα μωρέ θα πετύχει.

Αμάν τι μιρλα με έπιασε χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλγσπερα Κορίτσια, 

εχω μια ερώτηση σχετικά ευκολη αλλα μπερδευομαι.. Αν σε έναν κυκλο η ωορηξια εγινε μια βδομάδα αργοτερα απο το σύνηθες δηλαδή την 20,  σημαινει οτι η περιοδος θα ερθει μετα σπο 14-16 ημερες; Δηλαδή θα ερθει στις 34-36 ημερες.. σωςτα; Άρα υπαρχει καθυστέρηση λογω καθυστερημένης ωορηξιας; Καλα το λεω; 
 

@Chrussa1982 καλη επιτυχία στον τροποποιημενο φυσικο σου κυκλο σωςτα; Ή ειναι εξωσωματική..ηρεμησε ολα καλα θα πανε.. εγω αυτο που θα κανω ειβαι να μαζέψει σε 2-3 κύκλους οσα ωάρια μπορει και να κανω μια μεταφορα ( η οποία αυτη κοστίζει) δηλαδή αντι να πάρεις σε ενα κυκλο ενα αυγο και μετα να το μεταφέρεις ας πάρεις 2-3 και να τα μεταφέρεις μια φορα.. ίσως ετςι εξοικονομείς χρήματα και εκμεταλλεύεσαι 2-3 κύκλους..

 


 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι ειναι πολυ δυσκολο και ψυχοφθορο ολο αυτο, και σε κουραζει, και απελπιζεσαι και οσο να ναι θεωρω οτι η ψυχοσυνθεση μιας γυναικας ειναι πολυ πιο συνθετη! Και καλως ή κακως ολο το βαρος σε εμας πεφτει, και το βαρος της προσπαθειας, και του αγχους, και των αποφασεων, και του να βρεις δυναμη να συνεχισεις και να επιμεινεις, περισσοτερο σε εμας τις γυναικες ειναι. Ποσες φορες απελπιζομουν και μεταξυ αστειου και σοβαρου ελεγα απο μεσα μου για να ευθυμησω "καλλια να παρω εναν σκυλο!" Χαχαχαχα! Ακομα και τωρα το λεω καμια φορα για να γελασω οταν απελπιζομαι με ολα αυτα τα αγχη και τους φοβους της εγκυμοσυνης, και τα οσα θεματα τελικα προκειπτουν οσο προχωραει. Δεν θα σταματησει ποτε νομιζω μια γυναικα να απελπιζεται και να φοβαται ακομα και οταν αποκτησει το παιδακι... τοτε 100πλασιαζεται το αγχος! Νομιζω ειμαστε καταδικασμενες! Χαχαχαχα! 

Και ειναι πολυ δυσκολο να καταφερνεις να νικας τους φοβους και να βρισκεις δυναμη να συνεχιζεις και να επιμενεις. Κι εγω ειμαι ανθρωπος που δυστυχως το βαζω ευκολα κατω. Δεν ξερω κι εγω τι αλλο να σας πω για να σας κανω να νοιωσετε καλυτερα, ξερω οτι ειναι τοσο μα τοσο φυσιολογικα (δυστυχως) αυτα τα σκαμπανευασματα, αλλα δεν ειναι ολες οι μερες ιδιες! Υπαρχουν και καλες μερες, και ευχομαι αυριο να ειναι μια πιο αισιοδοξη μερα για ολες, με καλη ψυχολογια και να βρεθει σε ολες αυτο το μαγικο boost που θα σας ανεβασει και θα σας ξαναδωσει δυναμη να συνεχισετε αυτη την τεραστια προσπαθεια! Ή ισως απλα να ειναι παλι αναδρομος αυτος ο καταραμενος Ερμης! Χαχαχαχα! 

 

 

Just now, Mommy39 said:

καλγσπερα Κορίτσια, 

εχω μια ερώτηση σχετικά ευκολη αλλα μπερδευομαι.. Αν σε έναν κυκλο η ωορηξια εγινε μια βδομάδα αργοτερα απο το σύνηθες δηλαδή την 20,  σημαινει οτι η περιοδος θα ερθει μετα σπο 14-16 ημερες; Δηλαδή θα ερθει στις 34-36 ημερες.. σωςτα; Άρα υπαρχει καθυστέρηση λογω καθυστερημένης ωορηξιας; Καλα το λεω; 
 

@Chrussa1982 καλη επιτυχία στον τροποποιημενο φυσικο σου κυκλο σωςτα; Ή ειναι εξωσωματική..ηρεμησε ολα καλα θα πανε.. εγω αυτο που θα κανω ειβαι να μαζέψει σε 2-3 κύκλους οσα ωάρια μπορει και να κανω μια μεταφορα ( η οποία αυτη κοστίζει) δηλαδή αντι να πάρεις σε ενα κυκλο ενα αυγο και μετα να το μεταφέρεις ας πάρεις 2-3 και να τα μεταφέρεις μια φορα.. ίσως ετςι εξοικονομείς χρήματα και εκμεταλλεύεσαι 2-3 κύκλους..

 


 

Ναι λογικα αν γινει καθυστερημενα η οωρηξια θα καθυστερησει και η περιοδος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mommy39 είπε:

καλγσπερα Κορίτσια, 

εχω μια ερώτηση σχετικά ευκολη αλλα μπερδευομαι.. Αν σε έναν κυκλο η ωορηξια εγινε μια βδομάδα αργοτερα απο το σύνηθες δηλαδή την 20,  σημαινει οτι η περιοδος θα ερθει μετα σπο 14-16 ημερες; Δηλαδή θα ερθει στις 34-36 ημερες.. σωςτα; Άρα υπαρχει καθυστέρηση λογω καθυστερημένης ωορηξιας; Καλα το λεω; 
 

@Chrussa1982 καλη επιτυχία στον τροποποιημενο φυσικο σου κυκλο σωςτα; Ή ειναι εξωσωματική..ηρεμησε ολα καλα θα πανε.. εγω αυτο που θα κανω ειβαι να μαζέψει σε 2-3 κύκλους οσα ωάρια μπορει και να κανω μια μεταφορα ( η οποία αυτη κοστίζει) δηλαδή αντι να πάρεις σε ενα κυκλο ενα αυγο και μετα να το μεταφέρεις ας πάρεις 2-3 και να τα μεταφέρεις μια φορα.. ίσως ετςι εξοικονομείς χρήματα και εκμεταλλεύεσαι 2-3 κύκλους..

 


 

Νομίζω έτσι γίνεται η καθυστέρηση περιόδου οφείλεται σε καθυστερημένη ωορρηξία. Έτσι την πάτησα κ εγώ τον προηγούμενο μήνα και έτρεχα να κάνω τεστ και χοριακες χαχαχαχα.

Εχει διάφορα ο τροποποιημένος φυσικός κύκλος από την εξωσωματική σαν διαδικασία? Εμένα μου είπε ότι θα δούμε τι θα βγάλουμε και τι ανταπόκριση θα έχω με τα φάρμακα και πόσα θα γονιμοποιηθούν. Όπως μου είπε ότι αν έχω υπομονή μπορουμε μετά τα φάρμακα να κάνουμε και 2 3 κύκλους φυσικούς ψάχνοντας το μηνιαιο αυγό ούτως ώστε να έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες.μια φορά θα μεταφέρω φιλενάδα είναι οικονομικότερο.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ούσα αδαής είναι ότι μου έδωσε δικαίωμα να επιλέξω προς θα προχωρήσω αν θέλω δηλαδη μόλις προχωρήσει το γονιμοποιημένο να το βάλουμε η να προσπαθήσουμε να μαζέψουμε. Δεν μου έκρυψε ότι αυτό θα πάρει χρόνο. Καλή μας επιτυχία κοριτσάρα!!!

Just now, depifish είπε:

Εννοειται οτι ειναι πολυ δυσκολο και ψυχοφθορο ολο αυτο, και σε κουραζει, και απελπιζεσαι και οσο να ναι θεωρω οτι η ψυχοσυνθεση μιας γυναικας ειναι πολυ πιο συνθετη! Και καλως ή κακως ολο το βαρος σε εμας πεφτει, και το βαρος της προσπαθειας, και του αγχους, και των αποφασεων, και του να βρεις δυναμη να συνεχισεις και να επιμεινεις, περισσοτερο σε εμας τις γυναικες ειναι. Ποσες φορες απελπιζομουν και μεταξυ αστειου και σοβαρου ελεγα απο μεσα μου για να ευθυμησω "καλλια να παρω εναν σκυλο!" Χαχαχαχα! Ακομα και τωρα το λεω καμια φορα για να γελασω οταν απελπιζομαι με ολα αυτα τα αγχη και τους φοβους της εγκυμοσυνης, και τα οσα θεματα τελικα προκειπτουν οσο προχωραει. Δεν θα σταματησει ποτε νομιζω μια γυναικα να απελπιζεται και να φοβαται ακομα και οταν αποκτησει το παιδακι... τοτε 100πλασιαζεται το αγχος! Νομιζω ειμαστε καταδικασμενες! Χαχαχαχα! 

Και ειναι πολυ δυσκολο να καταφερνεις να νικας τους φοβους και να βρισκεις δυναμη να συνεχιζεις και να επιμενεις. Κι εγω ειμαι ανθρωπος που δυστυχως το βαζω ευκολα κατω. Δεν ξερω κι εγω τι αλλο να σας πω για να σας κανω να νοιωσετε καλυτερα, ξερω οτι ειναι τοσο μα τοσο φυσιολογικα (δυστυχως) αυτα τα σκαμπανευασματα, αλλα δεν ειναι ολες οι μερες ιδιες! Υπαρχουν και καλες μερες, και ευχομαι αυριο να ειναι μια πιο αισιοδοξη μερα για ολες, με καλη ψυχολογια και να βρεθει σε ολες αυτο το μαγικο boost που θα σας ανεβασει και θα σας ξαναδωσει δυναμη να συνεχισετε αυτη την τεραστια προσπαθεια! Ή ισως απλα να ειναι παλι αναδρομος αυτος ο καταραμενος Ερμης! Χαχαχαχα! 

 

 

Ναι λογικα αν γινει καθυστερημενα η οωρηξια θα καθυστερησει και η περιοδος! 

Με έκανες και χαμογέλασα!!!! Πάντως με τον σκύλο συνεννοουμαι καλύτερα χαχαχαχα. Έχεις δίκιο είναι τεράστιο το βάρος ειδικά να αποφασίσω να ξεκινήσω. Ο άντρας μου τραλαλά τραλαλά και γιατί να μην είναι εξάλλου?? Καλό σπέρμα έχει λίγο θα δώσει ενώ εγώ χάλια αυγά και φάρμακα και ωοληψιες και τούτο κ κείνο από την μια ανυπομονώ να ξεκινήσω τα ενεσακια μου κ από την άλλη φοβάμαι 

Αύριο θα είναι μια καλύτερη μέρα για την ψυχολογία μου. Ίσως τα βλέπω μαύρα σήμερα γιατί άκουσα πολλά χτες και απισυντονστηκα. Είστε όλες υπέροχες η στήριξη σας λειτουργεί σαν καταλύτης!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,σας στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια @Chrussa1982 και @Makelen

Ηθελα να γραψω εδω για οποια μπορει να την ενδιαφερει να κανει την εξεταση θρομβοφιλιας,οτι βρηκα ενα εργαστηριο,Γενοτυπος λεγεται στην Αθηνα,που κανει και τις 13 μεταλλαξεις μεσα στην τιμη των εξετασεων που γραφονται με ΕΟΠΥΥ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Νομίζω έτσι γίνεται η καθυστέρηση περιόδου οφείλεται σε καθυστερημένη ωορρηξία. Έτσι την πάτησα κ εγώ τον προηγούμενο μήνα και έτρεχα να κάνω τεστ και χοριακες χαχαχαχα.

Εχει διάφορα ο τροποποιημένος φυσικός κύκλος από την εξωσωματική σαν διαδικασία? Εμένα μου είπε ότι θα δούμε τι θα βγάλουμε και τι ανταπόκριση θα έχω με τα φάρμακα και πόσα θα γονιμοποιηθούν. Όπως μου είπε ότι αν έχω υπομονή μπορουμε μετά τα φάρμακα να κάνουμε και 2 3 κύκλους φυσικούς ψάχνοντας το μηνιαιο αυγό ούτως ώστε να έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες.μια φορά θα μεταφέρω φιλενάδα είναι οικονομικότερο.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ούσα αδαής είναι ότι μου έδωσε δικαίωμα να επιλέξω προς θα προχωρήσω αν θέλω δηλαδη μόλις προχωρήσει το γονιμοποιημένο να το βάλουμε η να προσπαθήσουμε να μαζέψουμε. Δεν μου έκρυψε ότι αυτό θα πάρει χρόνο. Καλή μας επιτυχία κοριτσάρα!!!

Με έκανες και χαμογέλασα!!!! Πάντως με τον σκύλο συνεννοουμαι καλύτερα χαχαχαχα. Έχεις δίκιο είναι τεράστιο το βάρος ειδικά να αποφασίσω να ξεκινήσω. Ο άντρας μου τραλαλά τραλαλά και γιατί να μην είναι εξάλλου?? Καλό σπέρμα έχει λίγο θα δώσει ενώ εγώ χάλια αυγά και φάρμακα και ωοληψιες και τούτο κ κείνο από την μια ανυπομονώ να ξεκινήσω τα ενεσακια μου κ από την άλλη φοβάμαι 

Αύριο θα είναι μια καλύτερη μέρα για την ψυχολογία μου. Ίσως τα βλέπω μαύρα σήμερα γιατί άκουσα πολλά χτες και απισυντονστηκα. Είστε όλες υπέροχες η στήριξη σας λειτουργεί σαν καταλύτης!!!

Καλησπέρα κοριτσια και απο μένα. Χρυσάκι μου ευχομαι να ερθουν γρηγορα οι μέρες να ξεκινήσεις και εσυ τη διαδικασία και μπορω να καταλάβω τα πάνω σου και τα κάτω σου. Δεν ξέρω και τι αλλο να πω. Δεν είμαι καλά και εγω.

Και εγώ με χάλια ψυχολογία ξυπνησα σημερα. Απο χθές βασικα με έχει πιασει μια απογοητευση. Και πήγα που λετε στον γιατρό σήμερα και οπως ηταν η απογοητευση έτσι εμεινε. Τα οωθηλακια που είχα το ενα ειναι στάσιμο και το αλλο μεγαλωσε πολυ λιγο. Το ενδομητριο ελαχιστα πιο μεγάλο. Θα ξαναπάω τη Δευτερα για υπέρηχο. Μου είπε οτι την Δευτερα θα εχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικονα στο αν θα κανω οωρρηξία ή όχι. Προς το παρον δεν ηταν ευχαριστημένος με την εξέλιξη των ημερών. Αυτά. Περιμένω παλι τη Δευτερα.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 είπε:

καλγσπερα Κορίτσια, 

εχω μια ερώτηση σχετικά ευκολη αλλα μπερδευομαι.. Αν σε έναν κυκλο η ωορηξια εγινε μια βδομάδα αργοτερα απο το σύνηθες δηλαδή την 20,  σημαινει οτι η περιοδος θα ερθει μετα σπο 14-16 ημερες; Δηλαδή θα ερθει στις 34-36 ημερες.. σωςτα; Άρα υπαρχει καθυστέρηση λογω καθυστερημένης ωορηξιας; Καλα το λεω; 
 

@Chrussa1982 καλη επιτυχία στον τροποποιημενο φυσικο σου κυκλο σωςτα; Ή ειναι εξωσωματική..ηρεμησε ολα καλα θα πανε.. εγω αυτο που θα κανω ειβαι να μαζέψει σε 2-3 κύκλους οσα ωάρια μπορει και να κανω μια μεταφορα ( η οποία αυτη κοστίζει) δηλαδή αντι να πάρεις σε ενα κυκλο ενα αυγο και μετα να το μεταφέρεις ας πάρεις 2-3 και να τα μεταφέρεις μια φορα.. ίσως ετςι εξοικονομείς χρήματα και εκμεταλλεύεσαι 2-3 κύκλους..

 


 

12 εως   16  μερες.   . Αρα κυκλος 32  εως   36

Just now, depifish είπε:

Εννοειται οτι ειναι πολυ δυσκολο και ψυχοφθορο ολο αυτο, και σε κουραζει, και απελπιζεσαι και οσο να ναι θεωρω οτι η ψυχοσυνθεση μιας γυναικας ειναι πολυ πιο συνθετη! Και καλως ή κακως ολο το βαρος σε εμας πεφτει, και το βαρος της προσπαθειας, και του αγχους, και των αποφασεων, και του να βρεις δυναμη να συνεχισεις και να επιμεινεις, περισσοτερο σε εμας τις γυναικες ειναι. Ποσες φορες απελπιζομουν και μεταξυ αστειου και σοβαρου ελεγα απο μεσα μου για να ευθυμησω "καλλια να παρω εναν σκυλο!" Χαχαχαχα! Ακομα και τωρα το λεω καμια φορα για να γελασω οταν απελπιζομαι με ολα αυτα τα αγχη και τους φοβους της εγκυμοσυνης, και τα οσα θεματα τελικα προκειπτουν οσο προχωραει. Δεν θα σταματησει ποτε νομιζω μια γυναικα να απελπιζεται και να φοβαται ακομα και οταν αποκτησει το παιδακι... τοτε 100πλασιαζεται το αγχος! Νομιζω ειμαστε καταδικασμενες! Χαχαχαχα! 

Και ειναι πολυ δυσκολο να καταφερνεις να νικας τους φοβους και να βρισκεις δυναμη να συνεχιζεις και να επιμενεις. Κι εγω ειμαι ανθρωπος που δυστυχως το βαζω ευκολα κατω. Δεν ξερω κι εγω τι αλλο να σας πω για να σας κανω να νοιωσετε καλυτερα, ξερω οτι ειναι τοσο μα τοσο φυσιολογικα (δυστυχως) αυτα τα σκαμπανευασματα, αλλα δεν ειναι ολες οι μερες ιδιες! Υπαρχουν και καλες μερες, και ευχομαι αυριο να ειναι μια πιο αισιοδοξη μερα για ολες, με καλη ψυχολογια και να βρεθει σε ολες αυτο το μαγικο boost που θα σας ανεβασει και θα σας ξαναδωσει δυναμη να συνεχισετε αυτη την τεραστια προσπαθεια! Ή ισως απλα να ειναι παλι αναδρομος αυτος ο καταραμενος Ερμης! Χαχαχαχα! 

 

 

Ναι λογικα αν γινει καθυστερημενα η οωρηξια θα καθυστερησει και η περιοδος! 

Με αυτη τη σκεψη εχω φτασει ηδη τους   5 σκυλους.... και βγαζω ολο μου το μητρικο ενστικτο εκει..

Just now, despina. είπε:

Καλημερα κοριτσια,σας στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια @Chrussa1982 και @Makelen

Ηθελα να γραψω εδω για οποια μπορει να την ενδιαφερει να κανει την εξεταση θρομβοφιλιας,οτι βρηκα ενα εργαστηριο,Γενοτυπος λεγεται στην Αθηνα,που κανει και τις 13 μεταλλαξεις μεσα στην τιμη των εξετασεων που γραφονται με ΕΟΠΥΥ.

Σ ευχαριστουμε κοριτσι μου.. να εισαι καλα..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και απο μένα. Χρυσάκι μου ευχομαι να ερθουν γρηγορα οι μέρες να ξεκινήσεις και εσυ τη διαδικασία και μπορω να καταλάβω τα πάνω σου και τα κάτω σου. Δεν ξέρω και τι αλλο να πω. Δεν είμαι καλά και εγω.

Και εγώ με χάλια ψυχολογία ξυπνησα σημερα. Απο χθές βασικα με έχει πιασει μια απογοητευση. Και πήγα που λετε στον γιατρό σήμερα και οπως ηταν η απογοητευση έτσι εμεινε. Τα οωθηλακια που είχα το ενα ειναι στάσιμο και το αλλο μεγαλωσε πολυ λιγο. Το ενδομητριο ελαχιστα πιο μεγάλο. Θα ξαναπάω τη Δευτερα για υπέρηχο. Μου είπε οτι την Δευτερα θα εχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικονα στο αν θα κανω οωρρηξία ή όχι. Προς το παρον δεν ηταν ευχαριστημένος με την εξέλιξη των ημερών. Αυτά. Περιμένω παλι τη Δευτερα.

Τι είναι αυτό το σημερινό ρε φιλενάδα; Κανένας Ερμής θα είναι ανάδρομος δεν εξηγείται τέτοια απαισιοδοξία και μάλιστα μαζική χαχαχαχα. Σε καταλαβαίνω πως νιώθεις πίστεψε με. Ελπίζω τη Δευτέρα να δούμε ωορρηξία να χαρούμε λίγο γιατί σα να έπεσε η παρέα. 

Αύριο όμως θα είμαστε πολύ πολύ καλύτερα όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα στην ομαδάρα,

Έκανα τελικά τον ορμονικό έλεγχο μετά το τέλος της περιόδου όπως μου είπε ο γιατρός και σήμερα πήρα τα αποτελέσματα. Μου φαίνονται οκ αλλά εκτός από τη γνώμη του γιατρού να πάρω κ τη δική σας μέλλουσες μανούλες?TSH 0.91,ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ 20, Ε2 88, ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΤΩΝ ΑΠΟ 0,3, FSH 5 και LH 6.6/ Θα τις μάθω απέξω σε λίγο. Τόσο ψάξιμο που έχω κάνει...Το άγχος της ηλικίας βλέπετε....και είναι κρίμα γιατί νομίζω ότι αισθανόμαστε τόσο νέες...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Τι είναι αυτό το σημερινό ρε φιλενάδα; Κανένας Ερμής θα είναι ανάδρομος δεν εξηγείται τέτοια απαισιοδοξία και μάλιστα μαζική χαχαχαχα. Σε καταλαβαίνω πως νιώθεις πίστεψε με. Ελπίζω τη Δευτέρα να δούμε ωορρηξία να χαρούμε λίγο γιατί σα να έπεσε η παρέα. 

Αύριο όμως θα είμαστε πολύ πολύ καλύτερα όλες!!!

Μα τι γίνεται ολες χαλια σημερα;;και εμενα γ ψυχολογία στα τάρταρα βέβαια Πέμπτη περιμένω την ακατανομαστη καθ εχω πόνους και νεύρα και πάλι τα ίδια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλησπέρα στην ομαδάρα,

Έκανα τελικά τον ορμονικό έλεγχο μετά το τέλος της περιόδου όπως μου είπε ο γιατρός και σήμερα πήρα τα αποτελέσματα. Μου φαίνονται οκ αλλά εκτός από τη γνώμη του γιατρού να πάρω κ τη δική σας μέλλουσες μανούλες?TSH 0.91,ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ 20, Ε2 88, ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΤΩΝ ΑΠΟ 0,3, FSH 5 και LH 6.6/ Θα τις μάθω απέξω σε λίγο. Τόσο ψάξιμο που έχω κάνει...Το άγχος της ηλικίας βλέπετε....και είναι κρίμα γιατί νομίζω ότι αισθανόμαστε τόσο νέες...

Κοριτσάρα εμένα μου φαίνονται καλές!!! Βέβαια τις κάνω 2η μέρα του κύκλου και όχι μετά την περίοδο αλλά και πάλι είναι πολύ καλές!!!

Όχι μόνο αισθανόμαστε αλλά είμαστε και νεότατες!!!

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μα τι γίνεται ολες χαλια σημερα;;και εμενα γ ψυχολογία στα τάρταρα βέβαια Πέμπτη περιμένω την ακατανομαστη καθ εχω πόνους και νεύρα και πάλι τα ίδια 

Σήμερα μας ματιασανε κοριτσάρα μου!!!  Ελπιζω αύριο να είμαστε ανεβασμένες!!

Απαγορεύω στην κοκκινομουρα να κατέβει έτσι να της πεις της σιχαμενης!! Άι σιχτιρ πια όλο το μήνα ελπίζουμε για να κάνουμε μια τρύπα στο νερό..

Just now, Mommy39 είπε:

Για να γελάσουμε και λιγο ήθελα να σας ρωτήσω:  Όταν κάνετε τεστ εγκυμοσύνης το κοιτάτε με φακό μήπως και δείτε καμιά άχνη γραμμή;  Ή μονο εγω το κανω;;;;;;;

Όχι μόνο με φακό αλλά σκαρφαλώνω και στο παράθυρο του μπάνιου να το δω και στο φυσικό φως χαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...