Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Makelen είπε:

Εσυ σε αυτη τη φαση που εισαι δεν πρεπει να νιωθεις πονους   ωορηξιας    αλλα τραβηγματα στην ωοθηκη ή στις   ωοθηκες   που βγαζουν τα ωοθυλακια!

Δεν βρισκω πως να δω την φωτογραφια!

Ειναι διαφορετικα? Δεν ξερω τι ακριβως εννοείς παντως εγω κάτι νιωθω χαχαχαχα. Πατα πάνω στο ονομα μου να σε βγαλει στο προφιλ μου.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Klelia81 είπε:

Ειναι διαφορετικα? Δεν ξερω τι ακριβως εννοείς παντως εγω κάτι νιωθω χαχαχαχα. Πατα πάνω στο ονομα μου να σε βγαλει στο προφιλ μου.

Αγάπη αν και δεν φοράω τα γυαλιά μου τι βλέπω για θετικό?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Ειναι διαφορετικα? Δεν ξερω τι ακριβως εννοείς παντως εγω κάτι νιωθω χαχαχαχα. Πατα πάνω στο ονομα μου να σε βγαλει στο προφιλ μου.

Το  ειδα το τεστ.. Βρε κοριτσακι.. μαλλον αυριο θα ειναι η ωορηξια σου.. Ξερω τωρα οτι θα στεναχωρηθεις.. αλλα φαινεται δεν πηγε καλα αυτος ο κυκλος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Αγάπη αν και δεν φοράω τα γυαλιά μου τι βλέπω για θετικό?? 

Δεν δικαιολογειται το θετικο για 10 χιλ οωθηλακιο. Απο τη Πεμπτη μεχρι και το σαββατο ηταν αρνητικα αυτα που εκανα. Αν αυτο ειναι οντως θετικό τοτε εχουν ξεκινησει παλι οι ορμονες και κανουν παρτι.

Just now, Makelen είπε:

Το  ειδα το τεστ.. Βρε κοριτσακι.. μαλλον αυριο θα ειναι η ωορηξια σου.. Ξερω τωρα οτι θα στεναχωρηθεις.. αλλα φαινεται δεν πηγε καλα αυτος ο κυκλος...

Πως θα γινει οωρρηξία αφου ειναι μικρο το οωθηλάκιο?


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Δεν δικαιολογειται το θετικο για 10 χιλ οωθηλακιο. Απο τη Πεμπτη μεχρι και το σαββατο ηταν αρνητικα αυτα που εκανα. Αν αυτο ειναι οντως θετικό τοτε εχουν ξεκινησει παλι οι ορμονες και κανουν παρτι.

Πως θα γινει οωρρηξία αφου ειναι μικρο το οωθηλάκιο?

Η ωορηξια γινεται κ με ανωριμο ωοθηλακια.. Και μενα μαλλον αυτο πρεπει να ειναι το προβλημα μου. Οτι δεν μεγαλωνουν αρκετα.. Σπανε νωρις. . Με τα serpafar ομως  .. μεγαλωσαν περισσοτερο. Αρα στη δικη σου περιπτωση.. κατα πασα πιθανοτητα ειναι να πρεπει να αυξησεις   την δοσολογια σου!

Παρεπιπτοντως  κοριτσια πειναω πολυ.. ολο τρωω εδω κ ενα 3ωρο.. και νιωθω οτι μου κατεβαινουν οπου να ναι...:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Makelen είπε:

Η ωορηξια γινεται κ με ανωριμο ωοθηλακια.. Και μενα μαλλον αυτο πρεπει να ειναι το προβλημα μου. Οτι δεν μεγαλωνουν αρκετα.. Σπανε νωρις. . Με τα serpafar ομως  .. μεγαλωσαν περισσοτερο. Αρα στη δικη σου περιπτωση.. κατα πασα πιθανοτητα ειναι να πρεπει να αυξησεις   την δοσολογια σου!

Σε περισσότερα χαπια εννοείς η πιο πολλες μερες? Τι να πω πια? Ο τι και να κανω στο κενο πεφτει.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Σε περισσότερα χαπια εννοείς η πιο πολλες μερες?

Σιγουρα περισσοτερα χαπια.. αλλα μπορει να σου αυξησει κ τις   μερες   συνδυαστικά.. (καποιες   παιρνουν 2 το πρωι κ 2 το βραδυ)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Σε περισσότερα χαπια εννοείς η πιο πολλες μερες? Τι να πω πια? Ο τι και να κανω στο κενο πεφτει.

αύριο έχεις να πας για υπέρηχο αν θυμάμαι καλά; Τι να πω ρε κορίτσι τα έχω παίξει και εγώ.

Just now, Makelen είπε:

Η ωορηξια γινεται κ με ανωριμο ωοθηλακια.. Και μενα μαλλον αυτο πρεπει να ειναι το προβλημα μου. Οτι δεν μεγαλωνουν αρκετα.. Σπανε νωρις. . Με τα serpafar ομως  .. μεγαλωσαν περισσοτερο. Αρα στη δικη σου περιπτωση.. κατα πασα πιθανοτητα ειναι να πρεπει να αυξησεις   την δοσολογια σου!

Παρεπιπτοντως  κοριτσια πειναω πολυ.. ολο τρωω εδω κ ενα 3ωρο.. και νιωθω οτι μου κατεβαινουν οπου να ναι...:cry:

Μη το παίρνεις στραβά αυτό...αν μπορούσα θα έτρωγα όλη μέρα χαχαχαχαχα. Τι νιώθεις δηλαδή; Πόνους περιόδου? Μήπως να κάνεις την χοριακη αύριο αν δεν κατέβει περίοδος?? Θαρρώ θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Σιγουρα περισσοτερα χαπια.. αλλα μπορει να σου αυξησει κ τις   μερες   συνδυαστικά.. (καποιες   παιρνουν 2 το πρωι κ 2 το βραδυ)

Αυτο που λες το οτι δλδ σκαει το οωθηλακιο πιο νωρις δεν μπορει να το δει ο γιατρος στον υπέρηχο? Εχθές που πήγα δλδ δεν μπορουσε να το καταλάβει? 

Just now, Chrussa1982 είπε:

αύριο έχεις να πας για υπέρηχο αν θυμάμαι καλά; Τι να πω ρε κορίτσι τα έχω παίξει και εγώ.

Μη το παίρνεις στραβά αυτό...αν μπορούσα θα έτρωγα όλη μέρα χαχαχαχαχα. Τι νιώθεις δηλαδή; Πόνους περιόδου? Μήπως να κάνεις την χοριακη αύριο αν δεν κατέβει περίοδος?? Θαρρώ θα δείξει.

Την Δευτερα θα πάω ξανά. Ειναι αρκετες μερες μέχρι τοτε.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Σε περισσότερα χαπια εννοείς η πιο πολλες μερες? Τι να πω πια? Ο τι και να κανω στο κενο πεφτει.

Δεν είναι θετικό κορίτσι μου ακόμα. Κάνε και αύριο την ίδια ώρα να δεις αν σκουραίνει. Το θετικό είναι πιο σκούρα η γραμμή αποτελεσματος από τη γραμμή ελέγχου και πάλι η ωορρηξία γίνεται από 12 μέχρι 36 ώρες 

Οπότε έχεις μπροστά σου ακόμα μέρες.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Δεν είναι θετικό κορίτσι μου ακόμα. Κάνε και αύριο την ίδια ώρα να δεις αν σκουραίνει. Το θετικό είναι πιο σκούρα η γραμμή αποτελεσματος από τη γραμμή ελέγχου και πάλι η ωορρηξία γίνεται από 12 μέχρι 36 ώρες 

Οπότε έχεις μπροστά σου ακόμα μέρες.

 

Το πιστεύω οτι δεν κανω ακομα οωρρηξία απλά θεωρώ οτι ακομα και οσο εντονο είναι υπο φυσιολογικές συνθηκες θα επρεπε να φανεί αργοτερα και οχι απο τώρα. Τελος πάντων θα δείξει. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Αυτο που λες το οτι δλδ σκαει το οωθηλακιο πιο νωρις δεν μπορει να το δει ο γιατρος στον υπέρηχο? Εχθές που πήγα δλδ δεν μπορουσε να το καταλάβει? 

Την Δευτερα θα πάω ξανά. Ειναι αρκετες μερες μέχρι τοτε.

Να καταλαβει απο τον υπερηχο οτι θα σκασει, δεν μπορει. Μπορει μονο να δει οτι εσκασε. Αν δηλαδη ειχες   ραντεβου μεθαυριο.. θα το εβλεπε λογικα σκασμενο..

Just now, Ellidr είπε:

Δεν είναι θετικό κορίτσι μου ακόμα. Κάνε και αύριο την ίδια ώρα να δεις αν σκουραίνει. Το θετικό είναι πιο σκούρα η γραμμή αποτελεσματος από τη γραμμή ελέγχου και πάλι η ωορρηξία γίνεται από 12 μέχρι 36 ώρες 

Οπότε έχεις μπροστά σου ακόμα μέρες.

 

Η αριστερη γραμμη του τεστ ειναι σκουρα.. αυτη η ισια φλιδα στα αριστερα. Αυτο ειναι οριακα θετικο. Δηλαδη λιγες    ωρες    μετα.. σκουραινει ολο. Μου χει συμβει καποιες   φορες...  και ειχα μιλησει κ στο chat μαζι τους... Για την Κλελια ομως   δεν παιζει ρολο αν η ωορηξια γινει αυριο ή μεθαυριο.. γιατι κ παλι ειναι πολυ νωρις  . Ειναι μικρο το ωοθυλακιο της  ...

Just now, Klelia81 είπε:

Αυτο που λες το οτι δλδ σκαει το οωθηλακιο πιο νωρις δεν μπορει να το δει ο γιατρος στον υπέρηχο? Εχθές που πήγα δλδ δεν μπορουσε να το καταλάβει? 

Την Δευτερα θα πάω ξανά. Ειναι αρκετες μερες μέχρι τοτε.

Ο λογος    που σου ειπε να πας   την Δευτερα.. ειναι ο εξης:   Το ωοθυλακιο σου δεν μεγαλωσε παραπανω απο 1 χιλ την μερα. Αρα αφου ειχες   10ρι την Τριτη.. , την Δευτερα υποτιθεται θα εχει φτασει 16. Οποτε απο εκει κ περα θα μπορουσε να δει την εξελιξη.. 

Just now, Chrussa1982 είπε:

αύριο έχεις να πας για υπέρηχο αν θυμάμαι καλά; Τι να πω ρε κορίτσι τα έχω παίξει και εγώ.

Μη το παίρνεις στραβά αυτό...αν μπορούσα θα έτρωγα όλη μέρα χαχαχαχαχα. Τι νιώθεις δηλαδή; Πόνους περιόδου? Μήπως να κάνεις την χοριακη αύριο αν δεν κατέβει περίοδος?? Θαρρώ θα δείξει.

Νιωθω αυτο το αηδιαστικο μουδιασμα.. οτι ανοιγει η λεκανη.. ενω ποναει ταυτοχρονα η μεση.. κι οτι πλησιαζει η ωρα να κατεβουν..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Σε περισσότερα χαπια εννοείς η πιο πολλες μερες? Τι να πω πια? Ο τι και να κανω στο κενο πεφτει.

Κλέλια..την κλομιφαινη πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό δοσολογιες..κ να ξέρεις είναι συγκεκριμένη η δόση που επιτρέπεται να πάρεις εφόρου ζωής..να φανταστείς ότι εγώ είχα πάθει σοκ λίγο πριν μείνω τώρα έγκυος κ αργούσα κ λέει ο γιατρός να ξαναπάρω...δόξα τον κύριο με άνοιξαν τα μάτια τα κορίτσια της εξωσωματικής που μου τα έβαλαν κάτω κ μου λένε έλα εδώ ,,μου κάναμε υπολογισμούς 50 mg επί δύο την ημέρα επί έξι μέρες πέντε κύκλους αν θυμάμαι δύο εγκυμοσύνες έπιασα..άρα την πήρες την δόση σου στοπ...αυτά τα φάρμακα στα πρότεινε ο γιατρός;;είναι πολύ συγκεκριμένη η οφελεια τους..αν θέλεις να το πουσαρεις μίλησε μαζί του να σου δώσει κάτι πιο εξειδικευμένο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Να καταλαβει απο τον υπερηχο οτι θα σκασει, δεν μπορει. Μπορει μονο να δει οτι εσκασε. Αν δηλαδη ειχες   ραντεβου μεθαυριο.. θα το εβλεπε λογικα σκασμενο..

Η αριστερη γραμμη του τεστ ειναι σκουρα.. αυτη η ισια φλιδα στα αριστερα. Αυτο ειναι οριακα θετικο. Δηλαδη λιγες    ωρες    μετα.. σκουραινει ολο. Μου χει συμβει καποιες   φορες...  και ειχα μιλησει κ στο chat μαζι τους... Για την Κλελια ομως   δεν παιζει ρολο αν η ωορηξια γινει αυριο ή μεθαυριο.. γιατι κ παλι ειναι πολυ νωρις  . Ειναι μικρο το ωοθυλακιο της  ...

Εμένα το ίδιο μου έχει τύχει να γίνει θετικό μετά από δυο μέρες.

Τέλος πάντων 

Εμπιστευτείτε λίγο και το σώμα σας όπως και την θερμοκρασία , δεν χρειάζεται να στηριζόμαστε μόνο στα τεστ.

Η Κλέλια επειδή είναι ιδιάζουσα περίπτωση καλό θα είναι να το παρακολουθεί μόνο με υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Το πιστεύω οτι δεν κανω ακομα οωρρηξία απλά θεωρώ οτι ακομα και οσο εντονο είναι υπο φυσιολογικές συνθηκες θα επρεπε να φανεί αργοτερα και οχι απο τώρα. Τελος πάντων θα δείξει. 

Αν δεν είναι πολύ έντονο δεν έχει γίνει ακόμη η ωορηξια σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...