Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , linaa είπε:

      Τα λευκά είναι πάντα πιο ανεβασμένα στην εγκυμοσύνη. Εσύ αυτό που πρέπει να κοιτάς να είναι είναι φυσιολογικό είναι το CRP σου Κ το TKE . D3 δεν χρειάζετε να μετρά . Δεν έχει καμία σημασία Κ εκτός αυτού είσαι παραπάνω από επάρκεια . Οι αριθμοί που βλέπεις 5 πανω πέντε κάτω είναι εντελώς τυχαίοι μπορεί Κ απτό μηχάνημα του μικροβιολογικού σημασία έχει να είσαι στα φυσιολογικά . 

      Crp και τκε είναι οκ! Άρα λευκά είναι από την εγκυμοσύνη ε? Σε ευχαριστώ! Η d3 ειναι σημαντική στην εγκυμοσύνη,  συμβάλλει στην απορρόφηση ασβεστίου από το εμβρυο. Έλλειψη βιταμίνης d3 έχει συνέπειες...

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άσε την d3 αυτό που πρέπει να δεις είναι τα λευκά πάρε την γιατρό 

      Αυριο με την αιματολογο θα μιλήσουμε.

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Ellidr αχ κοριτσάκι μου μας έχεις βάλει φωτιά χαχαχαχα. Μακάρι μακάρι μακάρι!!!!

Δεν ξυπνάει ρε γαμωτο. Κάνει μωρέ χειρονακτική κουραστική δουλειά κ ξυπνάει 5.30 κάθε πρωί. Δεν τον πρόλαβα πάλι. Άργησα κ εγώ να γυρίσω είχα πάει για μανικιούρ και να βγάλω μουστάκι καπάκι μετά τη δουλειά. Που να αντέξει..

Άσε κ εσύ το μουστάκι μια μέρα 

Αφού τον ξέρεις ότι κουράζεται να μη χάνεις τις μέρες, δε βλέπεις ότι τις κυνηγάμε με το δίκανο;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr said:

Κάτσε περίμενε για το βλέπω θα τα φάω πάλι τα μούτρα μου 

@depifish πότε έκανες το τεστ;;

 

Τη Τεταρτη ξεκινησε αυτο το αιμα, αλλα τεστ κρατηθηκα και εκανα 2 μερες μετα απο τα πολυ ευαισθητα το οποιο βγηκε το πιο αχνο θετικο του κοσμου! :-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Τη Τεταρτη ξεκινησε αυτο το αιμα, αλλα τεστ κρατηθηκα και εκανα 2 μερες μετα απο τα πολυ ευαισθητα το οποιο βγηκε το πιο αχνο θετικο του κοσμου! :-P

Για μπες πμ λίγο;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , depifish είπε:

@Agatte οταν εχεις οωρηξια το καταλαβαινεις καθολου; Δηλαδη π.χ. περα απο τα υγρα που ειναι σαν ασπραδια αυγου εκεινες τις μερες, περα και απο τα πονακια αριστερα ή δεξια (αναλογως που ειναι το αυγο) δεν νοιωθεις καποια στιγμη καποιο πονο πιο εντονο σαν σουβλια; συγκεκριμενα να σου πω οτι εγω νοιωθω πονακια μικρα ανα διαστηματα σε καποια απο τις δυο μεριες, και καποια στιγμη αυτος ο πονος θα κρατησει παραπανω απο απλα στιγμιαια, και συγκεκριμενα ειναι τετοιου ειδους ο πονος που με δυσκολευει να κατσω αποτομα. Δηλαδη αν ξεκαστω και κατσω κανονικα και οχι σιγα σιγα νοιωθω σαν να μου μπαινει παλουκι στο κωλι! (Σορρυ για τη γλαφυρη περιγραφη) Τοτε καταλαβαινω οτι εσπασε το αυγο. :D

Καθολου πονος τιποτα! Και ναι, ειχα και ελαφρυ πιασιμο στη μεση αλλα νομιζα οτι ηταν επειδη ειχα σηκωσει πολλα βαρη πριν μερικες μερες! Αχ μακαρι!!! :wub:

Έχω όλες τις μέρες τα υγρά και τα τραβηγματακια και μια μέρα πονάω περισσότερο. Ακριβώς όπως το περιγράφεις. Ειδικά στο κάτσε σήκω, σουβλια κανονική. Σήμερα πχ έχω τέτοιο πόνο. Για να καταφέρουμε να βρεθούμε με το έτερο ήμισυ, πήρα από πριν παυσίπονο γιατί τη συγκεκριμένη μέρα του κύκλου, πονάω και στην επαφή. 

πρίν από 6 λεπτά , Ellidr είπε:

Αχ Παναγία μου μακάρι ,δε μου λες όταν το είχες πόνους περιόδου;;

Γιατί δεν έχω πόνο ,έτσι ξαφνικά το είδα 

Μόνο λίγους πόνους σαν πιάσιμο πιο πολύ στη μέση και τη πλάτη

Αααα πολύ κοιμάται 

Θα του φτιάχνεις ένα κουβά καφέ τ απόγευμα να είναι το μάτι γαρίδα 

Γέλασα πολύ με τον καφέ! Μακάρι κοριτσάκι το πρωί να μην έχεις τίποτα. Αντε γαμωτο, είναι καιρός να ακούσουμε πάλι ευχάριστα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!! @Ellidr περιμένω να μας πεις ότι το βρακί σου είναι καθαρό και δεν κατέβηκε αίμα!!!

Κορίτσια τελικά τον ξύπνησα χαχαχαχα και έγινε δουλίτσα έστω και τα μεσάνυχτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@AgatteΑυτη η σουβλια λοιπον σημαινει οτι εσπασε το αυγο!! Εμενα ο γυναικολογος μου, μου λεει οτι απο τη στιγμη που σπαει το αυγο, 36 ωρες μετα πρεπει να εχει επαφη γιατι τοσο θελει να κατεβει απο κει. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο για να ειναι ειλικρινης, αλλα εγω καθε φορα, οταν νοιωθω αυτο τον πονο, δεν εχω κατευθειαν επαφη, περιμενω να περασει ο πονος και μετα. Δηλαδη αυτη τη φορα ειχα πονο Κυριακη βραδυ αλλα επαφη ειχα Δευτερα πρωι και επιασε! Ειχα και αλλη μια Σαββατο βραδυ, αλλα θεωρω οτι με της Δευτερας θα επιασε. 

Η αληθεια ειναι οτι και μενα πολλες φορες εχω πονο στην επαφη λιγο πριν σπασει και λιγο μετα, σε συγκεκριμενες στασεις. Σαν να δημιουργειται κενο αερος και μου βαρανε τις ωοθηκες! :P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

@AgatteΑυτη η σουβλια λοιπον σημαινει οτι εσπασε το αυγο!! Εμενα ο γυναικολογος μου, μου λεει οτι απο τη στιγμη που σπαει το αυγο, 36 ωρες μετα πρεπει να εχει επαφη γιατι τοσο θελει να κατεβει απο κει. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο για να ειναι ειλικρινης, αλλα εγω καθε φορα, οταν νοιωθω αυτο τον πονο, δεν εχω κατευθειαν επαφη, περιμενω να περασει ο πονος και μετα. Δηλαδη αυτη τη φορα ειχα πονο Κυριακη βραδυ αλλα επαφη ειχα Δευτερα πρωι και επιασε! Ειχα και αλλη μια Σαββατο βραδυ, αλλα θεωρω οτι με της Δευτερας θα επιασε. 

Η αληθεια ειναι οτι και μενα πολλες φορες εχω πονο στην επαφη λιγο πριν σπασει και λιγο μετα, σε συγκεκριμενες στασεις. Σαν να δημιουργειται κενο αερος και μου βαρανε τις ωοθηκες! :P

Καλημέρα και απο μένα. Πολλες δεν ειναι οι 36 ωρες απο την στιγμη που σπάει? Δεδομενου οτι το ωαριο ζει 12 εως 24 ωρες? Αν αφησεις να περασουν 36 ωρες  το χανεις. Οποτε στην ουσία ήσουν καλλυμένη αφου ειχες μια μέρα πριν και μια μερα μετά την ωορρηξία. Ζει και το σπερμα αρκετά αναλογα τις συνθηκες οποτε σουπερ επιασες το σποράκι:x Αντε κοριτσια ποια θα είναι η επομενη?

πρίν από 10 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες!!! @Ellidr περιμένω να μας πεις ότι το βρακί σου είναι καθαρό και δεν κατέβηκε αίμα!!!

Κορίτσια τελικά τον ξύπνησα χαχαχαχα και έγινε δουλίτσα έστω και τα μεσάνυχτα.

Καλα του έκανες!!! Χαχαχα!!! Μην τον αφησεις ξανα να κοιμηθει!!! Χαχα

10 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Άσε κ εσύ το μουστάκι μια μέρα 

Αφού τον ξέρεις ότι κουράζεται να μη χάνεις τις μέρες, δε βλέπεις ότι τις κυνηγάμε με το δίκανο;;

Και εγώ πρεπει να το βγάλω. Σε λιγο θα γίνει σαν το δασος του σειχ σου!!! Μποτέ επιγοντως!!!

14 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Τίποτα, κομμένα τα τεστ. Δεν ξανακάνω. Σεξ όσο αντέχουμε κι αν είναι να έρθει, θα έρθει. Κατέληξα πως τα τεστ, με το που επιβεβαιώνω την ωορρηξία και έχω επαφές μέσα στο γόνιμο παράθυρο, μου δίνουν την ψευδαίσθηση πως κάτι μπορεί να καταφέραμε. Οπότε τα κόβω. Μου λείπουν ήδη ομολογώ, αλλά θα αντέξω.; 

Ο γιατρός στον υπέρηχο υπολόγισε ότι γύρω στις 27 θα αδιαθετησεις; πολύ νωρίς δεν είναι; τι να πω, αν αυξηθεί η ροή και καταλήξει σε περίοδο, ίσως είναι αλλαγή του κύκλου. Κι εμένα κάποιες φορές μέσα στο χρόνο, μου έρχεται στις 21 με 23 μέρες ενώ κανονικά μου έρχεται στις 26 με 28.

Τι να πω βρε κοριτσι με αυτα  τα τεστ πχια!!!!! Αλλοτε μπερδευουν και αλλοτε ειναι βολικα. Πιο καλο δεν ειναι να εχεις συνεχομενες επαφες μολις τελειωσει η περιοδος?

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Καλημέρα και απο μένα. Πολλες δεν ειναι οι 36 ωρες απο την στιγμη που σπάει? Δεδομενου οτι το ωαριο ζει 12 εως 24 ωρες? Αν αφησεις να περασουν 36 ωρες  το χανεις. Οποτε στην ουσία ήσουν καλλυμένη αφου ειχες μια μέρα πριν και μια μερα μετά την ωορρηξία. Ζει και το σπερμα αρκετά αναλογα τις συνθηκες οποτε σουπερ επιασες το σποράκι:x Αντε κοριτσια ποια θα είναι η επομενη?

Καλα του έκανες!!! Χαχαχα!!! Μην τον αφησεις ξανα να κοιμηθει!!! Χαχα

Και εγώ πρεπει να το βγάλω. Σε λιγο θα γίνει σαν το δασος του σειχ σου!!! Μποτέ επιγοντως!!!

Τι να πω βρε κοριτσι με αυτα  τα τεστ πχια!!!!! Αλλοτε μπερδευουν και αλλοτε ειναι βολικα. Πιο καλο δεν ειναι να εχεις συνεχομενες επαφες μολις τελειωσει η περιοδος?

Καλημέρα και από εμένα !!!εμένα με μπερδευαν και με αγχωσαν οπότε δεν ξανα ασχολούμαι. @Klelia81 είχα γίνει σαν τον Καπετανάκη που λέει και το γνωστό άσμα χαχαχαχαχα . 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και από εμένα !!!εμένα με μπερδευαν και με αγχωσαν οπότε δεν ξανα ασχολούμαι. @Klelia81 είχα γίνει σαν τον Καπετανάκη που λέει και το γνωστό άσμα χαχαχαχαχα . 

Μάλλον χρειαζονται πολύ καιρό πρακτική για να τα χρησιμοποιησεις και να πεις οκ εγω με αυτα πορευομαι απο δω και περα. Εγω τα χρησιμοποιουσα και ειχα άγνοια της καταστασης μου και οταν πηρα χαμπάρι τα εκοψα. Αν στρωσουν τα πραγματα στο μελλον ίσως και να τα χρησιμοποιησω ξανα.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες!!! @Ellidr περιμένω να μας πεις ότι το βρακί σου είναι καθαρό και δεν κατέβηκε αίμα!!!

Κορίτσια τελικά τον ξύπνησα χαχαχαχα και έγινε δουλίτσα έστω και τα μεσάνυχτα.

Κοριτσάκια μου εμένα εξελίχτηκε σε περίοδος 

Πάμε γ αλλά 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Δεν πειράζει κοριτσάρα μου!!! Πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα!!!

Εννοείται....

Βρε παιδιά έχει κάνει καμία υστεροσκοπηση να μου πει  5 πράγματα;;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Καλημέρα και απο μένα. Πολλες δεν ειναι οι 36 ωρες απο την στιγμη που σπάει? Δεδομενου οτι το ωαριο ζει 12 εως 24 ωρες? Αν αφησεις να περασουν 36 ωρες  το χανεις. Οποτε στην ουσία ήσουν καλλυμένη αφου ειχες μια μέρα πριν και μια μερα μετά την ωορρηξία. Ζει και το σπερμα αρκετά αναλογα τις συνθηκες οποτε σουπερ επιασες το σποράκι:x Αντε κοριτσια ποια θα είναι η επομενη?

Καλα του έκανες!!! Χαχαχα!!! Μην τον αφησεις ξανα να κοιμηθει!!! Χαχα

Και εγώ πρεπει να το βγάλω. Σε λιγο θα γίνει σαν το δασος του σειχ σου!!! Μποτέ επιγοντως!!!

Τι να πω βρε κοριτσι με αυτα  τα τεστ πχια!!!!! Αλλοτε μπερδευουν και αλλοτε ειναι βολικα. Πιο καλο δεν ειναι να εχεις συνεχομενες επαφες μολις τελειωσει η περιοδος?

Εννοείται καλύτερα επαφές με το που τελειώνει η περίοδος. Χθες που είχα τα πονακια, έβαλα θερμόμετρο, νωρίς το απόγευμα. Είχα 36.5. Την ίδια ώρα σήμερα 37.0 νταν. Άρα θεωρώ πως η ωορρηξια έγινε. Είχαμε επαφή το βράδυ, δεν ξέρω αν θα αντέξουμε και απόψε άλλη μία αν και πιστεύω πως ότι ήταν να κάνουμε αυτό το μήνα, το κάναμε. Από εδώ και πέρα, αν μας κάτσει καμιά φορά θα είναι αποκλειστικά για διασκέδαση! 

πρίν από 13 λεπτά , Ellidr είπε:

Κοριτσάκια μου εμένα εξελίχτηκε σε περίοδος 

Πάμε γ αλλά 

Κρίμα... Είπαμε όμως, κάθε φορά θα σκεφτόμαστε πως είμαστε ένα βήμα πιο κοντά! Μακάρι τον ερχόμενο μήνα να έχεις μια μεγάλη καθυστέρηση που θα εξελιχθεί σε μια ανεφελη εγκυμοσυνη και ένα ζουμπουρλουδικο μωρό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Εννοείται καλύτερα επαφές με το που τελειώνει η περίοδος. Χθες που είχα τα πονακια, έβαλα θερμόμετρο, νωρίς το απόγευμα. Είχα 36.5. Την ίδια ώρα σήμερα 37.0 νταν. Άρα θεωρώ πως η ωορρηξια έγινε. Είχαμε επαφή το βράδυ, δεν ξέρω αν θα αντέξουμε και απόψε άλλη μία αν και πιστεύω πως ότι ήταν να κάνουμε αυτό το μήνα, το κάναμε. Από εδώ και πέρα, αν μας κάτσει καμιά φορά θα είναι αποκλειστικά για διασκέδαση! 

Κρίμα... Είπαμε όμως, κάθε φορά θα σκεφτόμαστε πως είμαστε ένα βήμα πιο κοντά! Μακάρι τον ερχόμενο μήνα να έχεις μια μεγάλη καθυστέρηση που θα εξελιχθεί σε μια ανεφελη εγκυμοσυνη και ένα ζουμπουρλουδικο μωρό! 

Κάθε φορά που αδιαθετω μόλις ηρεμήσω από τα κλάματα λέω στον εαυτό μου "αυτή είναι η πρώτη μέρα της εγκυμοσύνης σου". Κατά κάποιο τρόπο με ηρεμεί να το βλέπω έτσι και να σκέφτομαι πιο αισιόδοξα.

Έκανα έναν κουβά καφέ στον άντρα μου να είμαι σίγουρη ότι δεν θα κοιμηθεί να κάνουμε κ απόψε επαφή 16η μέρα σήμερα είχαμε κ χτες μια μεταμεσονύκτια οπότε πιστεύω θα είμαι καλυμμένη γιατί ρε κορίτσια μου δεν καταλαβαίνω καθόλου ωορρηξία ούτε πονους έχω ούτε τίποτα.

Για πείτε εσείς οι εμπειρες τι θερμοκρασία πρέπει να έχω στην ωορρηξία?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κάθε φορά που αδιαθετω μόλις ηρεμήσω από τα κλάματα λέω στον εαυτό μου "αυτή είναι η πρώτη μέρα της εγκυμοσύνης σου". Κατά κάποιο τρόπο με ηρεμεί να το βλέπω έτσι και να σκέφτομαι πιο αισιόδοξα.

Έκανα έναν κουβά καφέ στον άντρα μου να είμαι σίγουρη ότι δεν θα κοιμηθεί να κάνουμε κ απόψε επαφή 16η μέρα σήμερα είχαμε κ χτες μια μεταμεσονύκτια οπότε πιστεύω θα είμαι καλυμμένη γιατί ρε κορίτσια μου δεν καταλαβαίνω καθόλου ωορρηξία ούτε πονους έχω ούτε τίποτα.

Για πείτε εσείς οι εμπειρες τι θερμοκρασία πρέπει να έχω στην ωορρηξία?

Η θερμοκρασία σου συνήθως ανεβαίνει 0,2 με 0,3 αναλόγως μπορεί και περισσότερο πχ αν στη περίοδο σου και μετά ( ωοθυλακίκη φάση)  είχες 36,2 από την ωορρηξία και μετά μπορεί να έχεις 36,5 ή και παραπάνω μέχρι να σου έρθει η επόμενη περίοδος αν δεν έρθει θα συνέχισει να είναι ανεβασμένη 

Μόνο την ημέρα της ωορρηξίας θα έχεις μια πτώση και μετά απότομη άνοδο 

Αλλά η θερμομετρηση θα πρέπει να γίνεται πρωί πριν καν σηκωθείς από το κρεβάτι 

Ελπίζω να έγινα κατανοητή....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...