Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Καλημερούδια!!!! Δεν είναι τίποτα καλέ η πάθηση αυτή απλά εμένα μου είπε να το κοιτάζω. Εδώ μέσα όλες είμαστε νεότατες και δροσερές!!! 

Χτες που λέτε έκανα μπάνιο έβαλα τα πρόστυχα εσώρουχα ήπια το σιροπακι μου και πήγα να σεξουαλιστω. Ο άντρας μου ροχαλιζε χαχαχαχα!!!έμεινα με τη χαρά!!!

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Triplex γιατί να κάνεις παιδί μου; έκανα πρόσφατα καρδιολογικο έλεγχο επειδή έχω αδικαιολογητα τσιμπημένη την χοληστερίνη και ρώτησα το γιατρό για triplex και μου είπε πως είμαι πολύ μικρή. Ούτε τεστ κοπώσεως μου έκανε. Είμαι μικρή! Τρελοπιπινο! Μικρή για στενάχωρη καρδιά αλλά μεγάλη για μαμά; έλεος δηλαδή. 

Κορίτσια κάτι άσχετο, έκανα ένα και μοναδικό τεστ ωορρηξιας που είχα και φυσικά βγήκε αρνητικό. Όταν το έβγαλα όμως από τη συσκευή, γιατί πάντα το βγάζω και κοιτάω το στικακι, είχε άχνη δεύτερη γραμμή. Ενώ άλλες φορές είναι μόνο μία ή γραμμή. Λέτε ρε κορίτσια να έχει δίκιο ο γιατρός και ο υπέρηχος του; να κάνω όντως νωρίτερα ωορρηξία; έχω μπερδευτεί τόσο πολύ... 

Η πτώση της lh δεν διαρκεί σε κάθε κυκλο το ίδιο. Σε αυτόν τον κυκλο μπορεί να κρατήσει παραπάνω και στον επομενο να πέσει αμέσως. Γι αυτό και υπολογίζουμε το πρώτο θετικό τεστ.  Απο την στιγμή που θα δεις χαμογελο σημαίνει οτι ειναι στο πικ της και τις επομένες 12-36 ώρες θα γινει η οωρρηξία.  Και επειδή κοιτάς και τα στικάκια (και εγώ το εκανα αυτό) η γραμμή αποτελέσματος πρεπει να είναι το ιδιο εντονη ή παραπάνω έντονη με την γραμμή αναφοράς. Οτιδήποτε αλλο είναι αρνητικό. Υπάρχει η αχνή που σημαίνει οτι εντοπιζει ή εντοπιζει ακόμα μικρή ποσότητα lh. Οπότε το οτι ειχε αχνή γραμμή σημαίνει οτι ειναι αρνητικό.Γι αυτο και πρεπει να εντατικοποιουμε τις επαφες μολις δουμε το πρώτο θετικό. Γιατί δεν ξερουμε πόσο θα κρατηθεί ανεβασμένη. Εφόσον σου ειπε ο γιατρός πως κανεις νωρις οωρρηξια ειμαι της γνωμης να ξεκινάς τα τεστ την επόμενη μέρα που σου τελειωνει η περίοδος.

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημερούδια!!!! Δεν είναι τίποτα καλέ η πάθηση αυτή απλά εμένα μου είπε να το κοιτάζω. Εδώ μέσα όλες είμαστε νεότατες και δροσερές!!! 

Χτες που λέτε έκανα μπάνιο έβαλα τα πρόστυχα εσώρουχα ήπια το σιροπακι μου και πήγα να σεξουαλιστω. Ο άντρας μου ροχαλιζε χαχαχαχα!!!έμεινα με τη χαρά!!!

Χαχαχα δεν πειραζει κοριτσι. Σημερα δωσε να καταλάβει!!! 

Καλημέρουδια και απο μένα!!

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημερούδια!!!! Δεν είναι τίποτα καλέ η πάθηση αυτή απλά εμένα μου είπε να το κοιτάζω. Εδώ μέσα όλες είμαστε νεότατες και δροσερές!!! 

Χτες που λέτε έκανα μπάνιο έβαλα τα πρόστυχα εσώρουχα ήπια το σιροπακι μου και πήγα να σεξουαλιστω. Ο άντρας μου ροχαλιζε χαχαχαχα!!!έμεινα με τη χαρά!!!

Αχαχαχαχα! Αν σε παρηγορεί...κι εγώ σηκώθηκα αξημερωτη και μέχρι να ετοιμαστώ, είχε φύγει για δουλειά, χαχαχα! Δεν πειράζει, ελπίζω το απόγευμα να συντονιστούμε. 

Κορίτσια δεν ξανακάνω τεστ. Νομίζω η καλύτερη λύση είναι επαφές με το που τελειώνει η περίοδος μέχρι 16η μέρα. Κι ότι θέλει ας γίνει. Πολύ άγχος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Emilly800 είπε:

Άντε καλέ όλες πιάσατε τα καρδιολογικά χαχαχαχα.να ξεκινήσουμε κ το χάπι..λοιπόν πρόπτωση μητροειδους κ εγώ έχω κ μου είχαν εξηγήσει δύο γιατροί είναι η καρδιά στο 90 τα εκατό των γυναικών έτσι κ δεν πρόκειται για πάθηση..μου είπαν εμείς οι καρδιολόγοι λέμε πρόπτωση μητροειδους πας με αυτήν αλλά δεν πας από αυτήν..δεν το ξανατσεκαρα τέσσερα χρόνια γιατί άλλα τέσσερα πριν το είχα τσεκαρει κ όλα καλά..ο τελευταίος μου είπε έχεις καρδιά έφηβης χαχαχαχα.κ στο παιδί έχω τσεκαρει κ λόγω καράτε κάθε χρόνο..τώρα δύο χρονια έχω λόγω κοβιντ..

Εγώ κοριτσια δεν εχω καποιο προβλημα. Εκτός απο τη δισπλασία  που ειχα στα κυτταρα του τραχηλου και έκανα την πρωτη φορα λέιζερ και την δευτερη που εμφανιστηκαν ξανα έκανα εκτωμη. Α! Εχω και 2 χολές!! Μπορω να δώσω την μία αν χρειαστει!! Χαχαχα!! Την υγεία μας να έχουμε και ολα καλα θα πάνε!!!

  • Χαχα 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Ειδα τον τιτλο και λεω ωπ! εδω πρεπει να μπω! Ειδα φως και μπηκα που λενε! Χεχεχε!

Περιληπτικα να σας πω οτι σε ενα μηνα κλεινω τα 40 (πιπινακι κι εγω!), προσπαθουμε για παιδι πανω απο 2 χρονια και φετος το καλοκαιρι αποφασισαμε να ψαχτουμε. Να πω κι εγω με τη σειρα μου οτι εχω κανει τις ορμονικες που γινονται τη 2η μερα περιοδου (δεν θυμαμαι ονομασιες, αλλα ειναι κι αυτη που ανεβαινει με το αγχος που οσες φορες και να τη κανω δεν θα πεσει ποτε!) και σαλπιγγογραφια. Αμυ δεν εκανα γιατι θεωρω οτι θα με αγχωνε ακομα περισσοτερο και επειδη δεν υπηρχαν και βλεψεις για εξωσωματικη θα με αγχωνε ακομα περισσοτερο. 

Πριν κανα διμηνο καταφερα και εμεινα εγκυος αλλα δυστυχως παλινδρομησε, οποτε εκανα και θρομβοφυλιας (αρνητικη). 

Παρολαυτα, καταφερα και ξαναμεινα αυτο το μηνα, αλλα επειδη ειναι παρα πολυ νωρις (ειμαι μολις στη 2η μερα καθυστερησης) ειμαι παρα πολυ συγκρατημενη. Να σημειωσω οτι εχω και χασιμοτο το οποιο και αυτο παιζει ρολο στη δυσκολια συλληψης. 

Με αλλα λογια, αυτο που θελω να πω ειναι οτι ποτε δεν πρεπει να σταματαμε να ελπιζουμε, να προσπαθουμε και να επιμενουμε! Και οσο μπορουμε μακρυα απο το αγχος! Μας δηλητηριαζει! Τοσα χρονια να ξυπναμε και να κοιμομαστε με τη σκεψη ποτε θα τα καταφερουμε! Εμεις πλεον με τον αντρα μου, επειδη και οι δυο ειμαστε πολυ εγκεφαλικοι, δυσκολευομαστε πολυ στο σεξ. Και ειδικα για τον αντρα ειναι ακομα πιο δυσκολο αν δεν σηκωνεται ουτε με γερανο! :D Με αποτελεσμα να εχουμε με το ζορι μονο 2 με 3 επαφες στις γονιμες αλλα παρολαυτα τα καταφεραμε και θα τα καταφερετε κι εσεις ευχομαι παρα παρα πολυ γρηγορα ολες! :wub:

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια! Ειδα τον τιτλο και λεω ωπ! εδω πρεπει να μπω! Ειδα φως και μπηκα που λενε! Χεχεχε!

Περιληπτικα να σας πω οτι σε ενα μηνα κλεινω τα 40 (πιπινακι κι εγω!), προσπαθουμε για παιδι πανω απο 2 χρονια και φετος το καλοκαιρι αποφασισαμε να ψαχτουμε. Να πω κι εγω με τη σειρα μου οτι εχω κανει τις ορμονικες που γινονται τη 2η μερα περιοδου (δεν θυμαμαι ονομασιες, αλλα ειναι κι αυτη που ανεβαινει με το αγχος που οσες φορες και να τη κανω δεν θα πεσει ποτε!) και σαλπιγγογραφια. Αμυ δεν εκανα γιατι θεωρω οτι θα με αγχωνε ακομα περισσοτερο και επειδη δεν υπηρχαν και βλεψεις για εξωσωματικη θα με αγχωνε ακομα περισσοτερο. 

Πριν κανα διμηνο καταφερα και εμεινα εγκυος αλλα δυστυχως παλινδρομησε, οποτε εκανα και θρομβοφυλιας (αρνητικη). 

Παρολαυτα, καταφερα και ξαναμεινα αυτο το μηνα, αλλα επειδη ειναι παρα πολυ νωρις (ειμαι μολις στη 2η μερα καθυστερησης) ειμαι παρα πολυ συγκρατημενη. Να σημειωσω οτι εχω και χασιμοτο το οποιο και αυτο παιζει ρολο στη δυσκολια συλληψης. 

Με αλλα λογια, αυτο που θελω να πω ειναι οτι ποτε δεν πρεπει να σταματαμε να ελπιζουμε, να προσπαθουμε και να επιμενουμε! Και οσο μπορουμε μακρυα απο το αγχος! Μας δηλητηριαζει! Τοσα χρονια να ξυπναμε και να κοιμομαστε με τη σκεψη ποτε θα τα καταφερουμε! Εμεις πλεον με τον αντρα μου, επειδη και οι δυο ειμαστε πολυ εγκεφαλικοι, δυσκολευομαστε πολυ στο σεξ. Και ειδικα για τον αντρα ειναι ακομα πιο δυσκολο αν δεν σηκωνεται ουτε με γερανο! :D Με αποτελεσμα να εχουμε με το ζορι μονο 2 με 3 επαφες στις γονιμες αλλα παρολαυτα τα καταφεραμε και θα τα καταφερετε κι εσεις ευχομαι παρα παρα πολυ γρηγορα ολες! :wub:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου...όλα καλά να πάνε εύχομαι..εγώ είμαι 11,5 εβδομάδων...είχε δύο παλινδρομες ιστορικό κ μια διακοπή κύησης λόγω προβλήματος...θα σου συνιστούσα το θέμα της θρομβοφιλιας μην το περάσεις έτσι στο ντουκου...άκου τι θα σου πω...εγώ μετά την τελευταία παλινδρόμη πήγα στην Λευκ...αιματολογος Θεσσαλονίκη...έκανα όλο τον έλεγχο κ ήταν αρνητικός..ένα μόνο συμπλήρωμα ήταν τσι.πημενο που έδειχνε ότι κάτι παίχτηκε με την πήξη του αίματος..μένω έγκυος κ όγδοη εβδομάδα κάνω πάλι έλεγχο όλα αρνητικά εκτός από καρδιολιπινικα αντισώματα που ήταν 9.7.. θεωρούνται πάλι αρνητικά με θετικό άνω των 10.. όμως η κορυφαία αυτή γιατρός μου είπε έχεις το αυτοανοσο( θρομβοφιλια) επειδή ενώ είσαι υπό κορτιζόνη αυτή η τιμή ανέβηκε...η τιμή της είναι πλασματική σε αυτή την φάση κ αν δεν έπαιρνες και κορτιζόνη θα ήταν φουλ...αν πήγαινα σε οποιονδήποτε άλλο γιατρό δεν θα μου το έβρισκε...επειδή σε αυτές τις ηλικίες οι εγκυμοσύνες θεωρούνται πολύτιμες δες το λίγο πιο λεπτομερειακά να πάρεις δευτερη γνώμη μήπως σου δώσουν προληπτική αγωγή κ όγδοο η εβδομάδα επανέλεγχο..πάντως με τις αντιπηκτικες το μωράκι μου μεγαλώνει κ αν τελικά το φέρω εις πέρας θα την ευγνωμονώ αυτή την γυναίκα μια ζωή..σε παρακαλώ δες να είσαι καλυμμένη από όλα..καλά για τον θυροειδή ξέρεις εσύ θα τον ρυθμίσεις με ενδοκρινολόγο..

Just now, Agatte είπε:

Αχαχαχαχα! Αν σε παρηγορεί...κι εγώ σηκώθηκα αξημερωτη και μέχρι να ετοιμαστώ, είχε φύγει για δουλειά, χαχαχα! Δεν πειράζει, ελπίζω το απόγευμα να συντονιστούμε. 

Κορίτσια δεν ξανακάνω τεστ. Νομίζω η καλύτερη λύση είναι επαφές με το που τελειώνει η περίοδος μέχρι 16η μέρα. Κι ότι θέλει ας γίνει. Πολύ άγχος. 

Κοροτσακια πως να το πω....τι τα θέλετε τα τεστ ωορηξιας ρε παιδί μου;;;;μια φορά έκανα στον γιο μου τότε πρεντικτορ που έκανε 60 ευρώ γιατί μου το είχε χαρίσει η κουνιαδα της αδερφης μου που είχε πιάσει,,,κατουράει ένα κ μου έδειξε χαμόγελο κ την προηγούμενη είχα κάνει σ,,ξ κ βουαλα...αλλά ποτέ ξανά...τελείωνε η περίοδος πλακωνομασταν κ τελείωσε..αφού κ να το κάνεις το σημάδι μπορεί μέχρι να γυρίσει ο άλλος από την δουλειά είτε το ωάριο να κατρακυλήσει στην μήτρα είτε να δείξει ότι να ναι η ορμόνη κ να το ρίξεις σε δύο μέρες ενώ εσύ θα κάνεις σ,,ξ κ το σπέρμα να αντέξει δέκα ώρες..θέλει πλακωμα η υπόθεση...να υπάρχει εκεί συνέχεια το υλικό να περιμένει το αβγό να μας κάνει την χάρη..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Αχαχαχαχα! Αν σε παρηγορεί...κι εγώ σηκώθηκα αξημερωτη και μέχρι να ετοιμαστώ, είχε φύγει για δουλειά, χαχαχα! Δεν πειράζει, ελπίζω το απόγευμα να συντονιστούμε. 

Κορίτσια δεν ξανακάνω τεστ. Νομίζω η καλύτερη λύση είναι επαφές με το που τελειώνει η περίοδος μέχρι 16η μέρα. Κι ότι θέλει ας γίνει. Πολύ άγχος. 

Σήμερα δε μου τη γλιτώνει οι γόνιμες έχουν ξεκινήσει το Σ/κ δε λέει να χάσω άλλη!!! Αυτό θα σου έλεγα μην κάνεις γιατί κ εμένα με μπερδευαν χειρότερα. 

Κορίτσια καλύτερα επαφές όσο αντέχουμε όλο το μήνα. Και ότι κάτσει. Δε θα πεθάνουμε κιόλας!!(για εσάς το λέω που έχετε ένα παιδάκι)

Just now, Klelia81 είπε:

Εγώ κοριτσια δεν εχω καποιο προβλημα. Εκτός απο τη δισπλασία  που ειχα στα κυτταρα του τραχηλου και έκανα την πρωτη φορα λέιζερ και την δευτερη που εμφανιστηκαν ξανα έκανα εκτωμη. Α! Εχω και 2 χολές!! Μπορω να δώσω την μία αν χρειαστει!! Χαχαχα!! Την υγεία μας να έχουμε και ολα καλα θα πάνε!!!

Δύο κιόλας???χαχαχαχαχα!!!! Εσύ παιδί μου είσαι σπάνιο είδος!!!πλάκα κάνω εννοείται έτσι?

Just now, depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια! Ειδα τον τιτλο και λεω ωπ! εδω πρεπει να μπω! Ειδα φως και μπηκα που λενε! Χεχεχε!

Περιληπτικα να σας πω οτι σε ενα μηνα κλεινω τα 40 (πιπινακι κι εγω!), προσπαθουμε για παιδι πανω απο 2 χρονια και φετος το καλοκαιρι αποφασισαμε να ψαχτουμε. Να πω κι εγω με τη σειρα μου οτι εχω κανει τις ορμονικες που γινονται τη 2η μερα περιοδου (δεν θυμαμαι ονομασιες, αλλα ειναι κι αυτη που ανεβαινει με το αγχος που οσες φορες και να τη κανω δεν θα πεσει ποτε!) και σαλπιγγογραφια. Αμυ δεν εκανα γιατι θεωρω οτι θα με αγχωνε ακομα περισσοτερο και επειδη δεν υπηρχαν και βλεψεις για εξωσωματικη θα με αγχωνε ακομα περισσοτερο. 

Πριν κανα διμηνο καταφερα και εμεινα εγκυος αλλα δυστυχως παλινδρομησε, οποτε εκανα και θρομβοφυλιας (αρνητικη). 

Παρολαυτα, καταφερα και ξαναμεινα αυτο το μηνα, αλλα επειδη ειναι παρα πολυ νωρις (ειμαι μολις στη 2η μερα καθυστερησης) ειμαι παρα πολυ συγκρατημενη. Να σημειωσω οτι εχω και χασιμοτο το οποιο και αυτο παιζει ρολο στη δυσκολια συλληψης. 

Με αλλα λογια, αυτο που θελω να πω ειναι οτι ποτε δεν πρεπει να σταματαμε να ελπιζουμε, να προσπαθουμε και να επιμενουμε! Και οσο μπορουμε μακρυα απο το αγχος! Μας δηλητηριαζει! Τοσα χρονια να ξυπναμε και να κοιμομαστε με τη σκεψη ποτε θα τα καταφερουμε! Εμεις πλεον με τον αντρα μου, επειδη και οι δυο ειμαστε πολυ εγκεφαλικοι, δυσκολευομαστε πολυ στο σεξ. Και ειδικα για τον αντρα ειναι ακομα πιο δυσκολο αν δεν σηκωνεται ουτε με γερανο! :D Με αποτελεσμα να εχουμε με το ζορι μονο 2 με 3 επαφες στις γονιμες αλλα παρολαυτα τα καταφεραμε και θα τα καταφερετε κι εσεις ευχομαι παρα παρα πολυ γρηγορα ολες! :wub:

Καλώς μας ήρθες!!!με το καλό και το μωράκι σας να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! Και εσύ πιπινομωρο βλέπω!!!

Μεγάλη υπόθεση το άγχος πολλές φορές πιστεύω ότι για αυτό δεν έχω συλλάβει τόσα χρόνια γιατί αυτό το πράγμα μου τριβελιζει το μυαλό σε βαθμό εμμονής. Έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου σε αυτόν το μήνα διότι τρέχω με κάτι εξετάσεις και παράλληλα να βγάλω άδειες γάμου (πολιτικό θα κάνουμε) κατά τα τέλη Φλεβάρη παράλληλα πρήζω και τα κορίτσια εδώ ε περνάει η μέρα και δεν το πολύ σκέφτομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 said:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου...όλα καλά να πάνε εύχομαι..εγώ είμαι 11,5 εβδομάδων...είχε δύο παλινδρομες ιστορικό κ μια διακοπή κύησης λόγω προβλήματος...θα σου συνιστούσα το θέμα της θρομβοφιλιας μην το περάσεις έτσι στο ντουκου...άκου τι θα σου πω...εγώ μετά την τελευταία παλινδρόμη πήγα στην Λευκ...αιματολογος Θεσσαλονίκη...έκανα όλο τον έλεγχο κ ήταν αρνητικός..ένα μόνο συμπλήρωμα ήταν τσι.πημενο που έδειχνε ότι κάτι παίχτηκε με την πήξη του αίματος..μένω έγκυος κ όγδοη εβδομάδα κάνω πάλι έλεγχο όλα αρνητικά εκτός από καρδιολιπινικα αντισώματα που ήταν 9.7.. θεωρούνται πάλι αρνητικά με θετικό άνω των 10.. όμως η κορυφαία αυτή γιατρός μου είπε έχεις το αυτοανοσο( θρομβοφιλια) επειδή ενώ είσαι υπό κορτιζόνη αυτή η τιμή ανέβηκε...η τιμή της είναι πλασματική σε αυτή την φάση κ αν δεν έπαιρνες και κορτιζόνη θα ήταν φουλ...αν πήγαινα σε οποιονδήποτε άλλο γιατρό δεν θα μου το έβρισκε...επειδή σε αυτές τις ηλικίες οι εγκυμοσύνες θεωρούνται πολύτιμες δες το λίγο πιο λεπτομερειακά να πάρεις δευτερη γνώμη μήπως σου δώσουν προληπτική αγωγή κ όγδοο η εβδομάδα επανέλεγχο..πάντως με τις αντιπηκτικες το μωράκι μου μεγαλώνει κ αν τελικά το φέρω εις πέρας θα την ευγνωμονώ αυτή την γυναίκα μια ζωή..σε παρακαλώ δες να είσαι καλυμμένη από όλα..καλά για τον θυροειδή ξέρεις εσύ θα τον ρυθμίσεις με ενδοκρινολόγο..

Εχεις δικιο και σε ευχαριστω για την πληροφορια! Εγω στην ουσια απο μονη μου πηγα και την εκανα. Ρωτησα το γιατρο και μου πε αν θες πηγαινε να τη κανεις γιατι ηταν και 180 ευρω. Εκανα το μικρο πακετο γιατι αυτο μου προτειναν (ισως κακως, δεν ξερω) στα οποια αποτελεσματα που ηταν % ολα ηταν στις μεσαιες τιμες περιπου αναμεσα στα ορια. Μετα ειχε αλλα 4 αποτελεσματα που απλα γραφανε "αρνητικο-αρνητικο (μη ανιχνευσιμο), εκτος απο ενα που εγραφε "ετεροζυγο-αρνητικο (μη ανιχνευσιμο)", το οποιο με θορυβησε καπως αλλα ο γιατρος μου μου ειπε οτι αρνητικο ειναι κι αυτο. Το ψιλοεψαξα και στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι ανησυχητικο (ή ετσι νομιζω!). Λες να παω να κανω και τις υπολοιπες που εχει το μεγαλο πακετο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου...όλα καλά να πάνε εύχομαι..εγώ είμαι 11,5 εβδομάδων...είχε δύο παλινδρομες ιστορικό κ μια διακοπή κύησης λόγω προβλήματος...θα σου συνιστούσα το θέμα της θρομβοφιλιας μην το περάσεις έτσι στο ντουκου...άκου τι θα σου πω...εγώ μετά την τελευταία παλινδρόμη πήγα στην Λευκ...αιματολογος Θεσσαλονίκη...έκανα όλο τον έλεγχο κ ήταν αρνητικός..ένα μόνο συμπλήρωμα ήταν τσι.πημενο που έδειχνε ότι κάτι παίχτηκε με την πήξη του αίματος..μένω έγκυος κ όγδοη εβδομάδα κάνω πάλι έλεγχο όλα αρνητικά εκτός από καρδιολιπινικα αντισώματα που ήταν 9.7.. θεωρούνται πάλι αρνητικά με θετικό άνω των 10.. όμως η κορυφαία αυτή γιατρός μου είπε έχεις το αυτοανοσο( θρομβοφιλια) επειδή ενώ είσαι υπό κορτιζόνη αυτή η τιμή ανέβηκε...η τιμή της είναι πλασματική σε αυτή την φάση κ αν δεν έπαιρνες και κορτιζόνη θα ήταν φουλ...αν πήγαινα σε οποιονδήποτε άλλο γιατρό δεν θα μου το έβρισκε...επειδή σε αυτές τις ηλικίες οι εγκυμοσύνες θεωρούνται πολύτιμες δες το λίγο πιο λεπτομερειακά να πάρεις δευτερη γνώμη μήπως σου δώσουν προληπτική αγωγή κ όγδοο η εβδομάδα επανέλεγχο..πάντως με τις αντιπηκτικες το μωράκι μου μεγαλώνει κ αν τελικά το φέρω εις πέρας θα την ευγνωμονώ αυτή την γυναίκα μια ζωή..σε παρακαλώ δες να είσαι καλυμμένη από όλα..καλά για τον θυροειδή ξέρεις εσύ θα τον ρυθμίσεις με ενδοκρινολόγο..

Μια χαρά θα τα καταφέρεις και την ώρα που με το καλό θα γέννας εμείς εδώ θα κάνουμε πάρτυ!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Μια χαρά θα τα καταφέρεις και την ώρα που με το καλό θα γέννας εμείς εδώ θα κάνουμε πάρτυ!!!!

Ευχαριστώ συμμαθήτριά..κ εγώ περιμένω να ακούω μια μια με ευχάριστα.

Just now, depifish είπε:

Εχεις δικιο και σε ευχαριστω για την πληροφορια! Εγω στην ουσια απο μονη μου πηγα και την εκανα. Ρωτησα το γιατρο και μου πε αν θες πηγαινε να τη κανεις γιατι ηταν και 180 ευρω. Εκανα το μικρο πακετο γιατι αυτο μου προτειναν (ισως κακως, δεν ξερω) στα οποια αποτελεσματα που ηταν % ολα ηταν στις μεσαιες τιμες περιπου αναμεσα στα ορια. Μετα ειχε αλλα 4 αποτελεσματα που απλα γραφανε "αρνητικο-αρνητικο (μη ανιχνευσιμο), εκτος απο ενα που εγραφε "ετεροζυγο-αρνητικο (μη ανιχνευσιμο)", το οποιο με θορυβησε καπως αλλα ο γιατρος μου μου ειπε οτι αρνητικο ειναι κι αυτο. Το ψιλοεψαξα και στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι ανησυχητικο (ή ετσι νομιζω!). Λες να παω να κανω και τις υπολοιπες που εχει το μεγαλο πακετο; 

Ναι κ μην βλέπεις αρνητικό κ πιστεύεις δεν τρέχει τίποτα...η λευκ..εμένα με αλγόριθμους η γυναίκα( θέλω να πω ότι ξεψαχνισε πολύ κ μου το βρήκε κ πιστεύω άλλος δεν θα το καταλάβαινε)εξίσωση με δέκα αγνώστους έκανε για να βρει τι συμβαίνει κ τώρα μου είπε είμαι χαρούμενη που μπορώ να σου δώσω απάντηση...δες το πιο σφαιρικά...η λευκ είναι Θεσσαλονίκη βέβαια αλλά να ψάξεις ειδικό αιματολογο κύησης..μου είπε ότι υπάρχουν θρομβοφιλικες εγκυμοσύνης που ποτέ δεν ανευρίσκεται θετικος τίτλος ...δεν την ρώτησα παραπάνω μου φτάνει που αυτή ξέρει ....σε μεγάλες ηλικίες είναι σύνηθες εξού κ η εκλαμψια που είναι σε αυτή την ηλικία που τι είναι;;;από πήξη αίματος κλπ κλπ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly800 said:

Ευχαριστώ συμμαθήτριά..κ εγώ περιμένω να ακούω μια μια με ευχάριστα.

Ναι κ μην βλέπεις αρνητικό κ πιστεύεις δεν τρέχει τίποτα...η λευκ..εμένα με αλγόριθμους η γυναίκα( θέλω να πω ότι ξεψαχνισε πολύ κ μου το βρήκε κ πιστεύω άλλος δεν θα το καταλάβαινε)εξίσωση με δέκα αγνώστους έκανε για να βρει τι συμβαίνει κ τώρα μου είπε είμαι χαρούμενη που μπορώ να σου δώσω απάντηση...δες το πιο σφαιρικά...η λευκ είναι Θεσσαλονίκη βέβαια αλλά να ψάξεις ειδικό αιματολογο κύησης..μου είπε ότι υπάρχουν θρομβοφιλικες εγκυμοσύνης που ποτέ δεν ανευρίσκεται θετικος τίτλος ...δεν την ρώτησα παραπάνω μου φτάνει που αυτή ξέρει ....σε μεγάλες ηλικίες είναι σύνηθες εξού κ η εκλαμψια που είναι σε αυτή την ηλικία που τι είναι;;;από πήξη αίματος κλπ κλπ.

Αντε να βρω ειδικο αιματολογο κυησης στα Χανια! Χαχαχχαχαχ! Σ' ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, και εισαι πολυ τυχερη που επεσες σε αυτη τη γυναικα! Μετα απο τις τοσες ταλαιπωριες και απογοητευσεις που εχεις φαει, ηρθε η ωρα να το απολαυσεις και ολα καλα θα πανε!!! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depifish είπε:

Γεια σας κοριτσια! Ειδα τον τιτλο και λεω ωπ! εδω πρεπει να μπω! Ειδα φως και μπηκα που λενε! Χεχεχε!

Περιληπτικα να σας πω οτι σε ενα μηνα κλεινω τα 40 (πιπινακι κι εγω!), προσπαθουμε για παιδι πανω απο 2 χρονια και φετος το καλοκαιρι αποφασισαμε να ψαχτουμε. Να πω κι εγω με τη σειρα μου οτι εχω κανει τις ορμονικες που γινονται τη 2η μερα περιοδου (δεν θυμαμαι ονομασιες, αλλα ειναι κι αυτη που ανεβαινει με το αγχος που οσες φορες και να τη κανω δεν θα πεσει ποτε!) και σαλπιγγογραφια. Αμυ δεν εκανα γιατι θεωρω οτι θα με αγχωνε ακομα περισσοτερο και επειδη δεν υπηρχαν και βλεψεις για εξωσωματικη θα με αγχωνε ακομα περισσοτερο. 

Πριν κανα διμηνο καταφερα και εμεινα εγκυος αλλα δυστυχως παλινδρομησε, οποτε εκανα και θρομβοφυλιας (αρνητικη). 

Παρολαυτα, καταφερα και ξαναμεινα αυτο το μηνα, αλλα επειδη ειναι παρα πολυ νωρις (ειμαι μολις στη 2η μερα καθυστερησης) ειμαι παρα πολυ συγκρατημενη. Να σημειωσω οτι εχω και χασιμοτο το οποιο και αυτο παιζει ρολο στη δυσκολια συλληψης. 

Με αλλα λογια, αυτο που θελω να πω ειναι οτι ποτε δεν πρεπει να σταματαμε να ελπιζουμε, να προσπαθουμε και να επιμενουμε! Και οσο μπορουμε μακρυα απο το αγχος! Μας δηλητηριαζει! Τοσα χρονια να ξυπναμε και να κοιμομαστε με τη σκεψη ποτε θα τα καταφερουμε! Εμεις πλεον με τον αντρα μου, επειδη και οι δυο ειμαστε πολυ εγκεφαλικοι, δυσκολευομαστε πολυ στο σεξ. Και ειδικα για τον αντρα ειναι ακομα πιο δυσκολο αν δεν σηκωνεται ουτε με γερανο! :D Με αποτελεσμα να εχουμε με το ζορι μονο 2 με 3 επαφες στις γονιμες αλλα παρολαυτα τα καταφεραμε και θα τα καταφερετε κι εσεις ευχομαι παρα παρα πολυ γρηγορα ολες! :wub:

Κοριτσι καλως ηρθες στο παρεάκι και συγχαρητηρια!!! Ολα καλά θα πάνε. Να σκέφτεσαι θετικά.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κ εδώ τον πόνο μου , 22 μέρα του κύκλου 9 μέρα από την ωορρηξία και είδα σήμερα λίγο αίμα με βλέννα 

Να υπενθυμίσω ότι είχα πάει για υπέρηχο 10 μέρα με ωοθυλάκιο 15 χιλιοστά 

Δε το πιστεύω ότι μπορεί να μου ήρθε περίοδος ;;;

Τόσο γκαντεμω;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Θα πω κ εδώ τον πόνο μου , 22 μέρα του κύκλου 9 μέρα από την ωορρηξία και είδα σήμερα λίγο αίμα με βλέννα 

Να υπενθυμίσω ότι είχα πάει για υπέρηχο 10 μέρα με ωοθυλάκιο 15 χιλιοστά 

Δε το πιστεύω ότι μπορεί να μου ήρθε περίοδος ;;;

Τόσο γκαντεμω;;

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Βρε μπας και είναι αιματακι εμφύτευσης??λέω εγώ τώρα...τι κύκλο έχεις δεν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Βρε μπας και είναι αιματακι εμφύτευσης??λέω εγώ τώρα...τι κύκλο έχεις δεν θυμάμαι.

Σύμφωνα με τον υπέρηχο του γιατρού μου είχε πει γύρω στην 27 μέρα 

Ο κύκλος μου πάνω κάτω είναι 25 μέρες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...