Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Σύμφωνα με τον υπέρηχο του γιατρού μου είχε πει γύρω στην 27 μέρα 

Ο κύκλος μου πάνω κάτω είναι 25 μέρες

Πολύ νωρίς σου ήρθε κοριτσάκι μου. Να σε ρωτήσω είναι όντως περίοδος δηλαδή έχεις κανονικό αίμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Πολύ νωρίς σου ήρθε κοριτσάκι μου. Να σε ρωτήσω είναι όντως περίοδος δηλαδή έχεις κανονικό αίμα?

Δε ξέρω πρέπει τώρα να το δω αν υπάρξει ροή 

Όχι δεν ήταν πολύ 

Και δε πονάει και η κοιλιά μού

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Αχαχαχαχα! Αν σε παρηγορεί...κι εγώ σηκώθηκα αξημερωτη και μέχρι να ετοιμαστώ, είχε φύγει για δουλειά, χαχαχα! Δεν πειράζει, ελπίζω το απόγευμα να συντονιστούμε. 

Κορίτσια δεν ξανακάνω τεστ. Νομίζω η καλύτερη λύση είναι επαφές με το που τελειώνει η περίοδος μέχρι 16η μέρα. Κι ότι θέλει ας γίνει. Πολύ άγχος. 

Γεια σου κοριτσι εγω ναι μεν κανω τεστ αλλα εχω καθημερινές επαφές για να ξέρω πότε κανω ωορρηηια.πριν 2  μηνς ειχα θετικό ωορρηξίας 2 μερες αφού είχε τελειώσει η περίοδος και ήταν θετικό 3  μερες και μετα τιποτα

πρίν από 10 λεπτά , Ellidr είπε:

Θα πω κ εδώ τον πόνο μου , 22 μέρα του κύκλου 9 μέρα από την ωορρηξία και είδα σήμερα λίγο αίμα με βλέννα 

Να υπενθυμίσω ότι είχα πάει για υπέρηχο 10 μέρα με ωοθυλάκιο 15 χιλιοστά 

Δε το πιστεύω ότι μπορεί να μου ήρθε περίοδος ;;;

Τόσο γκαντεμω;;

Καλε σιγα μην είναι περίοδος από τώρα.πιστευω να εχουμε θετικα νέα από εσένα ετσι οπως τα λες:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Γεια σου κοριτσι εγω ναι μεν κανω τεστ αλλα εχω καθημερινές επαφές για να ξέρω πότε κανω ωορρηηια.πριν 2  μηνς ειχα θετικό ωορρηξίας 2 μερες αφού είχε τελειώσει η περίοδος και ήταν θετικό 3  μερες και μετα τιποτα

Καλε σιγα μην είναι περίοδος από τώρα.πιστευω να εχουμε θετικα νέα από εσένα ετσι οπως τα λες:x

Σκ@τουλες

Έχω περισσότερο αίμα

Οπότε αν έρθει κ ο πονοκοιλος 

Μ επισκέφτηκε νωρίτερα 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Γεια σου κοριτσι εγω ναι μεν κανω τεστ αλλα εχω καθημερινές επαφές για να ξέρω πότε κανω ωορρηηια.πριν 2  μηνς ειχα θετικό ωορρηξίας 2 μερες αφού είχε τελειώσει η περίοδος και ήταν θετικό 3  μερες και μετα τιποτα

Καλε σιγα μην είναι περίοδος από τώρα.πιστευω να εχουμε θετικα νέα από εσένα ετσι οπως τα λες:x

Τίποτα, κομμένα τα τεστ. Δεν ξανακάνω. Σεξ όσο αντέχουμε κι αν είναι να έρθει, θα έρθει. Κατέληξα πως τα τεστ, με το που επιβεβαιώνω την ωορρηξία και έχω επαφές μέσα στο γόνιμο παράθυρο, μου δίνουν την ψευδαίσθηση πως κάτι μπορεί να καταφέραμε. Οπότε τα κόβω. Μου λείπουν ήδη ομολογώ, αλλά θα αντέξω.; 

Just now, Ellidr είπε:

Σκ@τουλες

Έχω περισσότερο αίμα

Οπότε αν έρθει κ ο πονοκοιλος 

Μ επισκέφτηκε νωρίτερα 

 

Ο γιατρός στον υπέρηχο υπολόγισε ότι γύρω στις 27 θα αδιαθετησεις; πολύ νωρίς δεν είναι; τι να πω, αν αυξηθεί η ροή και καταλήξει σε περίοδο, ίσως είναι αλλαγή του κύκλου. Κι εμένα κάποιες φορές μέσα στο χρόνο, μου έρχεται στις 21 με 23 μέρες ενώ κανονικά μου έρχεται στις 26 με 28.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Τίποτα, κομμένα τα τεστ. Δεν ξανακάνω. Σεξ όσο αντέχουμε κι αν είναι να έρθει, θα έρθει. Κατέληξα πως τα τεστ, με το που επιβεβαιώνω την ωορρηξία και έχω επαφές μέσα στο γόνιμο παράθυρο, μου δίνουν την ψευδαίσθηση πως κάτι μπορεί να καταφέραμε. Οπότε τα κόβω. Μου λείπουν ήδη ομολογώ, αλλά θα αντέξω.; 

Ο γιατρός στον υπέρηχο υπολόγισε ότι γύρω στις 27 θα αδιαθετησεις; πολύ νωρίς δεν είναι; τι να πω, αν αυξηθεί η ροή και καταλήξει σε περίοδο, ίσως είναι αλλαγή του κύκλου. Κι εμένα κάποιες φορές μέσα στο χρόνο, μου έρχεται στις 21 με 23 μέρες ενώ κανονικά μου έρχεται στις 26 με 28.

Ίσως ,τι να πω 

Δυστυχώς αποτύχαμε

Μπουχαχα πάμε για αλλα

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σκ@τουλες

Έχω περισσότερο αίμα

Οπότε αν έρθει κ ο πονοκοιλος 

Μ επισκέφτηκε νωρίτερα 

 

Ελα ρε κοριτσι ποτε ηταν να σου ερθει;;

Just now, Agatte είπε:

Τίποτα, κομμένα τα τεστ. Δεν ξανακάνω. Σεξ όσο αντέχουμε κι αν είναι να έρθει, θα έρθει. Κατέληξα πως τα τεστ, με το που επιβεβαιώνω την ωορρηξία και έχω επαφές μέσα στο γόνιμο παράθυρο, μου δίνουν την ψευδαίσθηση πως κάτι μπορεί να καταφέραμε. Οπότε τα κόβω. Μου λείπουν ήδη ομολογώ, αλλά θα αντέξω.; 

Ο γιατρός στον υπέρηχο υπολόγισε ότι γύρω στις 27 θα αδιαθετησεις; πολύ νωρίς δεν είναι; τι να πω, αν αυξηθεί η ροή και καταλήξει σε περίοδο, ίσως είναι αλλαγή του κύκλου. Κι εμένα κάποιες φορές μέσα στο χρόνο, μου έρχεται στις 21 με 23 μέρες ενώ κανονικά μου έρχεται στις 26 με 28.

Χαχαχαχα αν σε αγχώνουν  αστα στην άκρη μην πιέζεται και χαλαρωσε σεξ και πάλι σεξ.που θα παει ρε κοριτσι θα τα καταφέρουμε δεν μπορει

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ελα ρε κοριτσι ποτε ηταν να σου ερθει;;

Χαχαχαχα αν σε αγχώνουν  αστα στην άκρη μην πιέζεται και χαλαρωσε σεξ και πάλι σεξ.που θα παει ρε κοριτσι θα τα καταφέρουμε δεν μπορει

Σε τέσσερις μέρες περίπου 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω καθόλου πόνο ούτε ροή 

Άσε να δω και αύριο , να μετρήσω και θερμοκρασία και βλέπουμε κορίτσι μου

Just now, Ellidr είπε:

Σε τέσσερις μέρες περίπου 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω καθόλου πόνο ούτε ροή 

Άσε να δω και αύριο , να μετρήσω και θερμοκρασία και βλέπουμε κορίτσι μου

Αααα μόνο το πρωί ένιωσα ένα τσούξιμο να το πω; ,σφαχτη να το πω ;

Χαμηλά στη πλάτη ,ψηλά στη μέση κάπου εκεί αυτό

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Ellidr ακόμα δεν κατέβηκε η ροή??τέτοια να ακούω να ξεσηκώνομαι..μακάρι να μας κάνεις την έκπληξη να πάρουμε κ εμείς σειρά χαχαχαχαχα.

@Agatte έκλαψα!!!που λες ότι σου λείπουν ήδη τα τεστακια!!! Είπαμε εμείς με το σιρόπι θα πορευτούμε θα κάνουμε σεξ μέχρι τελικής πτώσεως και ωσονουπω θα μιλάμε για τεστ εγκυμοσύνης!!! Αν είναι να έρθει κορίτσια θα έρθει ποσό πια θα μας ξεγλιστραει το καλό το ωάριο??

Να πω κ εγώ τον πόνο μου??πάλι κοιμήθηκε ο άντρας μου θα τον ξυπνήσω όμως δεν είναι να χάσω κ άλλη μέρα 15η μέρα είμαι σήμερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ellidr 9 μερες μετα την ωορηξια μου φαινεται πολυ νωρις! Αν δεν εχεις ροη, υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ειναι αιμα εμφυτευσης! Να σου θυμισω οτι εγω ο μονος λογος που καταλαβα οτι ημουν εγκυος ηταν αυτο! Ημουν μολις 9-10 μερες μετα την ωορηξια και ηταν νωρις για περιοδο! Και αυτο το ειχα 2-3 μερες. Μακαρι να ειναι αυτο! Στο ευχομαι ολοψυχα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

@Ellidr 9 μερες μετα την ωορηξια μου φαινεται πολυ νωρις! Αν δεν εχεις ροη, υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ειναι αιμα εμφυτευσης! Να σου θυμισω οτι εγω ο μονος λογος που καταλαβα οτι ημουν εγκυος ηταν αυτο! Ημουν μολις 9-10 μερες μετα την ωορηξια και ηταν νωρις για περιοδο! Και αυτο το ειχα 2-3 μερες. Μακαρι να ειναι αυτο! Στο ευχομαι ολοψυχα!

Αχ Παναγία μου μακάρι ,δε μου λες όταν το είχες πόνους περιόδου;;

Γιατί δεν έχω πόνο ,έτσι ξαφνικά το είδα 

Μόνο λίγους πόνους σαν πιάσιμο πιο πολύ στη μέση και τη πλάτη

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Ellidr ακόμα δεν κατέβηκε η ροή??τέτοια να ακούω να ξεσηκώνομαι..μακάρι να μας κάνεις την έκπληξη να πάρουμε κ εμείς σειρά χαχαχαχαχα.

@Agatte έκλαψα!!!που λες ότι σου λείπουν ήδη τα τεστακια!!! Είπαμε εμείς με το σιρόπι θα πορευτούμε θα κάνουμε σεξ μέχρι τελικής πτώσεως και ωσονουπω θα μιλάμε για τεστ εγκυμοσύνης!!! Αν είναι να έρθει κορίτσια θα έρθει ποσό πια θα μας ξεγλιστραει το καλό το ωάριο??

Να πω κ εγώ τον πόνο μου??πάλι κοιμήθηκε ο άντρας μου θα τον ξυπνήσω όμως δεν είναι να χάσω κ άλλη μέρα 15η μέρα είμαι σήμερα.

Αααα πολύ κοιμάται 

Θα του φτιάχνεις ένα κουβά καφέ τ απόγευμα να είναι το μάτι γαρίδα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Agatte οταν εχεις οωρηξια το καταλαβαινεις καθολου; Δηλαδη π.χ. περα απο τα υγρα που ειναι σαν ασπραδια αυγου εκεινες τις μερες, περα και απο τα πονακια αριστερα ή δεξια (αναλογως που ειναι το αυγο) δεν νοιωθεις καποια στιγμη καποιο πονο πιο εντονο σαν σουβλια; συγκεκριμενα να σου πω οτι εγω νοιωθω πονακια μικρα ανα διαστηματα σε καποια απο τις δυο μεριες, και καποια στιγμη αυτος ο πονος θα κρατησει παραπανω απο απλα στιγμιαια, και συγκεκριμενα ειναι τετοιου ειδους ο πονος που με δυσκολευει να κατσω αποτομα. Δηλαδη αν ξεκαστω και κατσω κανονικα και οχι σιγα σιγα νοιωθω σαν να μου μπαινει παλουκι στο κωλι! (Σορρυ για τη γλαφυρη περιγραφη) Τοτε καταλαβαινω οτι εσπασε το αυγο. :D

Just now, Ellidr said:

Αχ Παναγία μου μακάρι ,δε μου λες όταν το είχες πόνους περιόδου;;

Γιατί δεν έχω πόνο ,έτσι ξαφνικά το είδα 

Μόνο λίγους πόνους σαν πιάσιμο πιο πολύ στη μέση και τη πλάτη

Αααα πολύ κοιμάται 

Θα του φτιάχνεις ένα κουβά καφέ τ απόγευμα να είναι το μάτι γαρίδα 

Καθολου πονος τιποτα! Και ναι, ειχα και ελαφρυ πιασιμο στη μεση αλλα νομιζα οτι ηταν επειδη ειχα σηκωσει πολλα βαρη πριν μερικες μερες! Αχ μακαρι!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

@Agatte οταν εχεις οωρηξια το καταλαβαινεις καθολου; Δηλαδη π.χ. περα απο τα υγρα που ειναι σαν ασπραδια αυγου εκεινες τις μερες, περα και απο τα πονακια αριστερα ή δεξια (αναλογως που ειναι το αυγο) δεν νοιωθεις καποια στιγμη καποιο πονο πιο εντονο σαν σουβλια; συγκεκριμενα να σου πω οτι εγω νοιωθω πονακια μικρα ανα διαστηματα σε καποια απο τις δυο μεριες, και καποια στιγμη αυτος ο πονος θα κρατησει παραπανω απο απλα στιγμιαια, και συγκεκριμενα ειναι τετοιου ειδους ο πονος που με δυσκολευει να κατσω αποτομα. Δηλαδη αν ξεκαστω και κατσω κανονικα και οχι σιγα σιγα νοιωθω σαν να μου μπαινει παλουκι στο κωλι! (Σορρυ για τη γλαφυρη περιγραφη) Τοτε καταλαβαινω οτι εσπασε το αυγο. :D

Καθολου πονος τιποτα! Και ναι, ειχα και ελαφρυ πιασιμο στη μεση αλλα νομιζα οτι ηταν επειδη ειχα σηκωσει πολλα βαρη πριν μερικες μερες! Αχ μακαρι!!! :wub:

Πφφφφφφ

Τρέλανε μας... 

 

 

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Ellidr ακόμα δεν κατέβηκε η ροή??τέτοια να ακούω να ξεσηκώνομαι..μακάρι να μας κάνεις την έκπληξη να πάρουμε κ εμείς σειρά χαχαχαχαχα.

@Agatte έκλαψα!!!που λες ότι σου λείπουν ήδη τα τεστακια!!! Είπαμε εμείς με το σιρόπι θα πορευτούμε θα κάνουμε σεξ μέχρι τελικής πτώσεως και ωσονουπω θα μιλάμε για τεστ εγκυμοσύνης!!! Αν είναι να έρθει κορίτσια θα έρθει ποσό πια θα μας ξεγλιστραει το καλό το ωάριο??

Να πω κ εγώ τον πόνο μου??πάλι κοιμήθηκε ο άντρας μου θα τον ξυπνήσω όμως δεν είναι να χάσω κ άλλη μέρα 15η μέρα είμαι σήμερα.

Κάτσε περίμενε για το βλέπω θα τα φάω πάλι τα μούτρα μου 

@depifish πότε έκανες το τεστ;;

 

Link to comment
Share on other sites

@Ellidr αχ κοριτσάκι μου μας έχεις βάλει φωτιά χαχαχαχα. Μακάρι μακάρι μακάρι!!!!

Δεν ξυπνάει ρε γαμωτο. Κάνει μωρέ χειρονακτική κουραστική δουλειά κ ξυπνάει 5.30 κάθε πρωί. Δεν τον πρόλαβα πάλι. Άργησα κ εγώ να γυρίσω είχα πάει για μανικιούρ και να βγάλω μουστάκι καπάκι μετά τη δουλειά. Που να αντέξει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...