Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Η δική μου πορεία είναι η εξής:

      Είμαι σχεδόν 37.

      Είχαμε κάνει μια αποτυχημένη σπερματενχυση. Αφού έχουμε ελεύθερες επαφές 10 χρόνια. Αποφασίσαμε να πάμε για εξωσωματική. 

      Μου βρίσκουν έξτρα χρωμόσωμα marker στο 21 (πρώτη φορά μου λένε βλέπω άνθρωπο με ανοσία στο down, υπάρχει μόνο μία ακόμη καταγεγραμμένη περίπτωση).

      Στην διέγερση είχα 7 ωάρια, προχώρησαν τα 4, τελικά έμειναν 2 ( μετά από προεμφυτευτικό έδειξαν μωσαικισμό).

      Έπειτα διαγνωστικά με αυτοάνοσο(siogre ή λύκο, με όσα αυτό συνεπάγεται...)

      Τώρα περιμένω να ξεκινήσω πάλι διέγερση.

      Συγγνώμη για το σεντόνι, τα έγραψα όσο πιο γρήγορα μπορούσα.

      Τι σημαίνει "έξτρα χρωμόσωμα marker στο 21"? Άρα πρέπει σε όλα,τα έμβρυα σας να κάνετε προεμφυτευτικο , σωστά?

      πρίν από 48 λεπτά , despoinaki33 είπε:

      Τώρα το ξεκινάω. Αθήνα βρίσκομαι.

      Όλα να πάνε καλά!!! 🙏

      2 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Η δική μου πορεία είναι η εξής:

      Είμαι σχεδόν 37.

      Είχαμε κάνει μια αποτυχημένη σπερματενχυση. Αφού έχουμε ελεύθερες επαφές 10 χρόνια. Αποφασίσαμε να πάμε για εξωσωματική. 

      Μου βρίσκουν έξτρα χρωμόσωμα marker στο 21 (πρώτη φορά μου λένε βλέπω άνθρωπο με ανοσία στο down, υπάρχει μόνο μία ακόμη καταγεγραμμένη περίπτωση).

      Στην διέγερση είχα 7 ωάρια, προχώρησαν τα 4, τελικά έμειναν 2 ( μετά από προεμφυτευτικό έδειξαν μωσαικισμό).

      Έπειτα διαγνωστικά με αυτοάνοσο(siogre ή λύκο, με όσα αυτό συνεπάγεται...)

      Τώρα περιμένω να ξεκινήσω πάλι διέγερση.

      Συγγνώμη για το σεντόνι, τα έγραψα όσο πιο γρήγορα μπορούσα.

      Εύχομαι στη διέγερση να έχετε υγιή εμβρυακια!!! 🙏

      1 hour ago, SylPan είπε:

      Έχεις πολλά χρόνια το λύκο? Εγώ ένα χρόνο. Είναι η πρώτη σου προσπάθεια?

       

      Να ρωτήσω κάτι την προηγούμενη εβδομάδα έκανα υστεροσκόπιση, ξέρετε που κυμαίνεται το κόστος?

      Ο λύκος και τα αυτοανοσα επηρεάζουν τόσο πολυ την εξωσωματική???...έχω προδιαθεση στα αυτοανοσα από μικρή λόγω πολλών δεικτών που ανέβαιναν και έπεφταν  αλλά δεν έχει εκδηλωθεί κάτι ακόμα...εκανα αιματολογικες με αιματολογο να δουμε τι γίνεται ...είμαι στη 10η εβδομάδα 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εξωμήτριο με τέτοιες τιμές δεν είναι.

Επίσης, έχω δει και προσωπικά, χοριακες με τεράστιους διπλασιασμους που δεν πήγαν καλα. 

Δεν εξαρτάται από την ακριβώς αύξηση αν θα πάει καλά. Κάνεις δεν μπορεί να το ξέρει...εννοώ άσχετα με την χοριακη, το πρώτο τρίμηνο είναι πάνω κάτω και μόνιμα άγχος.

Θα πας στον γιατρό Τετάρτη και θα δείτε σάκο λογικά. Σε λίγο καιρό θα ακούσεις και καρδούλα.

Όλα θα πάνε καλά. 

Όσο καλύτερα μπορούν να πάνε...

Υπομονή και δύναμη!

Μα τι ωραία που τα λες...θυμάσαι έτσι τα λέγαμε και μεις με τις χοριακες....❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Emmi@ είπε:

Καλησπέρα!!

Εύχομαι με το καλό,  εμένα δεν μου έχει τύχει αλλά εάν θυμάμαι καλα και να μην υπερδιπλάσιαζεται αλλά να έχει μια αύξηση 70% νομίζω ότι είμαστε έτσι. Έτσι και αλλιώς είναι και στον οργανισμό της κάθε γυναίκας και διαφέρει και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη.

Μην βάζεις κακό με το μυαλό σου, νομίζω ότι εξωμήτριο είναι αλλιώς, με πολύ μεγάλες χοριακες εάν δεν κάνω λάθος. Όλα θα είναι καλά, κάνε υπομονή να πας στον γιατρό ώστε να σου δώσει μια πρώτη εικόνα. Όλα με το καλό εύχομαι!!

 

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εξωμήτριο με τέτοιες τιμές δεν είναι.

Επίσης, έχω δει και προσωπικά, χοριακες με τεράστιους διπλασιασμους που δεν πήγαν καλα. 

Δεν εξαρτάται από την ακριβώς αύξηση αν θα πάει καλά. Κάνεις δεν μπορεί να το ξέρει...εννοώ άσχετα με την χοριακη, το πρώτο τρίμηνο είναι πάνω κάτω και μόνιμα άγχος.

Θα πας στον γιατρό Τετάρτη και θα δείτε σάκο λογικά. Σε λίγο καιρό θα ακούσεις και καρδούλα.

Όλα θα πάνε καλά. 

Όσο καλύτερα μπορούν να πάνε...

Υπομονή και δύναμη!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια έστω και για το κουράγιο. Έχω αγχωθει πάρα πολύ. Φοβάμαι πως κάτι δε πάει καλά. Να είστε καλά κι εύχομαι με το καλό να κρατήσετε κι εσείς τα παιδάκια σας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Laky είπε:

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια έστω και για το κουράγιο. Έχω αγχωθει πάρα πολύ. Φοβάμαι πως κάτι δε πάει καλά. Να είστε καλά κι εύχομαι με το καλό να κρατήσετε κι εσείς τα παιδάκια σας!

Μιλάς σε βετεράνους του άγχους σε τούτη εδώ την ομαδουλα, όλες σε καταλαβαίνουμε και σε διαβεβαιώνουμε ότι το παντρεύτηκες το άγχος...ηρέμησε όσο μπορείς ( ξέρω πόσο δύσκολο είναι) κάνε θετικές σκέψεις, και η Τετάρτη είναι κοντά..

Όλα καλά, με την βοήθεια της Παναγίας, όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Emmi@ είπε:

Μιλάς σε βετεράνους του άγχους σε τούτη εδώ την ομαδουλα, όλες σε καταλαβαίνουμε και σε διαβεβαιώνουμε ότι το παντρεύτηκες το άγχος...ηρέμησε όσο μπορείς ( ξέρω πόσο δύσκολο είναι) κάνε θετικές σκέψεις, και η Τετάρτη είναι κοντά..

Όλα καλά, με την βοήθεια της Παναγίας, όλα καλά!!

Όλη μέρα τη παρακαλάω να μη μου το πάρει πίσω. Αλλά έχω απογοητευθεί γιατί βλέπω κορίτσια με τεράστιες χοριακες. Και λέω σίγουρα δε πάω καλά. Άλλη έχει 2600 στη τέταρτη εβδομάδα κι εγώ έκλεισα την έκτη. Δε διπλασιάζεται κιόλας... Είπα μήπως κάποια το χει ζήσει και πήγαν όλα καλά. Να είστε καλά πάντως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Laky είπε:

Όλη μέρα τη παρακαλάω να μη μου το πάρει πίσω. Αλλά έχω απογοητευθεί γιατί βλέπω κορίτσια με τεράστιες χοριακες. Και λέω σίγουρα δε πάω καλά. Άλλη έχει 2600 στη τέταρτη εβδομάδα κι εγώ έκλεισα την έκτη. Δε διπλασιάζεται κιόλας... Είπα μήπως κάποια το χει ζήσει και πήγαν όλα καλά. Να είστε καλά πάντως.

Όχι όχι, να μην συγκρίνεις...

Εξάλλου όπως είπε και η Ιωάννα δεν κρίνεται μόνο από την χοριακη εάν θα πάει καλά. Στην πρώτη εγκυμοσύνη η χοριακη μου ήταν εξαιρετική, ωστόσο παλινδρομήσε.

Σε αυτήν την εγκυμοσύνη ήταν πάλι μεγάλη και προς το παρόν δόξα τον Θεό είναι όλα καλά. Δεν ξεκίνησαν όμως με τις ίδιες τιμές. Μην συγκρίνεις με τις άλλες κοπέλες γιατί από κοπέλα σε κοπέλα και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη ανεβαίνει διαφορετικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Laky είπε:

Όλη μέρα τη παρακαλάω να μη μου το πάρει πίσω. Αλλά έχω απογοητευθεί γιατί βλέπω κορίτσια με τεράστιες χοριακες. Και λέω σίγουρα δε πάω καλά. Άλλη έχει 2600 στη τέταρτη εβδομάδα κι εγώ έκλεισα την έκτη. Δε διπλασιάζεται κιόλας... Είπα μήπως κάποια το χει ζήσει και πήγαν όλα καλά. Να είστε καλά πάντως.

Εγώ πάντως δεν είχα τεράστιες χοριακες. Κανονικές. Με πολύ μικρές ξεκίνησα. 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Όλη μέρα τη παρακαλάω να μη μου το πάρει πίσω. Αλλά έχω απογοητευθεί γιατί βλέπω κορίτσια με τεράστιες χοριακες. Και λέω σίγουρα δε πάω καλά. Άλλη έχει 2600 στη τέταρτη εβδομάδα κι εγώ έκλεισα την έκτη. Δε διπλασιάζεται κιόλας... Είπα μήπως κάποια το χει ζήσει και πήγαν όλα καλά. Να είστε καλά πάντως.

7/10/21 τελευταια περιοδος  6νοεμβρη έκανα τεστ βγήκε θετικό 9 Νοέμβρη έκανα την χωριακη ήταν 973  δεν με έβαλε να κάνω άλλη χωριακη πηγα να δουμε τον σακο μια εβδομάδα μετά περιπου ειδαμε σακο είδαμε εμβρυϊκά στοιχεία είδαμε καρδουλα να χτυπάει δεν την ακουσαμε όμως ηταν μικρό. Μην αγχώνεσαι καθόλου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ πάντως δεν είχα τεράστιες χοριακες. Κανονικές. Με πολύ μικρές ξεκίνησα. 

Ναι αλλά διπλασιαζοταν κάθε 48 ώρες; Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις.

1 ώρα πρίν, Emmi@ είπε:

Όχι όχι, να μην συγκρίνεις...

Εξάλλου όπως είπε και η Ιωάννα δεν κρίνεται μόνο από την χοριακη εάν θα πάει καλά. Στην πρώτη εγκυμοσύνη η χοριακη μου ήταν εξαιρετική, ωστόσο παλινδρομήσε.

Σε αυτήν την εγκυμοσύνη ήταν πάλι μεγάλη και προς το παρόν δόξα τον Θεό είναι όλα καλά. Δεν ξεκίνησαν όμως με τις ίδιες τιμές. Μην συγκρίνεις με τις άλλες κοπέλες γιατί από κοπέλα σε κοπέλα και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη ανεβαίνει διαφορετικά.

Αν επιτρέπεται σε ποια εβδομάδα παλινδρομησε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Laky είπε:

Ναι αλλά διπλασιαζοταν κάθε 48 ώρες; Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις.

Αν επιτρέπεται σε ποια εβδομάδα παλινδρομησε;

Τον γιατρό σου τον ενημέρωσες για τις τιμές; Μπορεί να έγινε η σύλληψη πιο μετά από ότι υπολογίζεις κ για αυτό να είναι.. το άγχος είναι άγχος από την στιγμή που το τεστ βγαίνει θετικό. Αλλά χρειάζεται και η θετική σκέψη και ενέργεια!! Εμείς εδώ το έχουμε τερματίσει με το άγχος αλλά σε καταλαβαίνουμε.. είναι δύο μέρες μακριά η Τετάρτη. Όλες διαφορετικές εμπειρίες μπορούμε να σου πούμε αλλά δεν θα σε ηρεμήσουν.. να κοιτάς τα αισιόδοξα μηνύματα κ όχι τα καλά σενάρια όσο είναι δυνατόν! Τα λέω να τα ακουω κ εγώ!!! Καλή τύχη σου εύχομαι κ να μας πεις κ τα νέα σου με το καλό!

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι απ' τις μανούλες Νοεμβρίου που έτσι θέλω να ελπίζω τουλάχιστον. Έχω ένα θέμα με τις χοριακες μου. Ανεβαίνουν αλλά όχι όπως θα ήθελα. Από 73 στις 48 ώρες πήγε 113 μετά 293 μετά από τρεις ημέρες 1000 και μετά από άλλες τρεις 2600. Γενικά ανεβαίνει αλλά όχι στις 48ωρες. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κάποια κι είχε καλή εξέλιξη η εγκυμοσύνη. Είμαι 6 εβδομάδων και θα πάω για υπέρηχο τη Τετάρτη το βράδυ. Φοβάμαι πολύ. Υπάρχει περίπτωση να είναι κανένα εξωμήτριο;

 

Έμενα έγραφε στην 6η εβδομάδα από 158- 31000 οπότε καταλαβαίνεις τι αποκλείσεις μπορεί να υπάρχουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Vasso87 είπε:

Τον γιατρό σου τον ενημέρωσες για τις τιμές; Μπορεί να έγινε η σύλληψη πιο μετά από ότι υπολογίζεις κ για αυτό να είναι.. το άγχος είναι άγχος από την στιγμή που το τεστ βγαίνει θετικό. Αλλά χρειάζεται και η θετική σκέψη και ενέργεια!! Εμείς εδώ το έχουμε τερματίσει με το άγχος αλλά σε καταλαβαίνουμε.. είναι δύο μέρες μακριά η Τετάρτη. Όλες διαφορετικές εμπειρίες μπορούμε να σου πούμε αλλά δεν θα σε ηρεμήσουν.. να κοιτάς τα αισιόδοξα μηνύματα κ όχι τα καλά σενάρια όσο είναι δυνατόν! Τα λέω να τα ακουω κ εγώ!!! Καλή τύχη σου εύχομαι κ να μας πεις κ τα νέα σου με το καλό!

Έμενα έγραφε στην 6η εβδομάδα από 158- 31000 οπότε καταλαβαίνεις τι αποκλείσεις μπορεί να υπάρχουν

Ναι όντως το εύρος των τιμών είναι τεράστιο. Αλλά όλοι λένε πως δεν έχει σημασία η τιμή αλλά ο διπλασιασμός. Που εμένα δεν τον λες και ιδανικό. Δυστυχώς γιατρός δε με είδε ακόμη. Λόγω του ότι την εξωσωματική την έκανα στην Αθήνα και τώρα είμαι σε νησί και περιμένω τον γιατρό την Τετάρτη. Προσεύχομαι στη Παναγία να πάνε όλα καλά. Και να σας πω την αλήθεια μόνο αυτή πιστεύω πως μπορεί να κάνει το θαύμα. Εύχομαι μέσα απ' τη καρδιά μου σε όλες γερά παιδάκια!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , Laky είπε:

Ναι αλλά διπλασιαζοταν κάθε 48 ώρες; Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις.

Αν επιτρέπεται σε ποια εβδομάδα παλινδρομησε;

Διπλασιαζοταν αλλά μην φανταστείς τεράστιες τιμές και αυξησεις.

Όλα θα πάνε καλά. 

Να το πιστεύεις βαθιά. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Ναι αλλά διπλασιαζοταν κάθε 48 ώρες; Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις.

Αν επιτρέπεται σε ποια εβδομάδα παλινδρομησε;

9+3 παλινδρομήσε, και ξανά λέω με άψογες χοριακες..το θέμα μου ήταν η θρομβοφιλια αλλά αυτά δεν σε αφορούν εσένα. Κάνε τον σταυρό σου, μια προσευχή στην Παναγία και αλήθεια θα είναι όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω... Το μωρό κλωτσάει κ εσάς σε μια μόνο πλευρά;; παράπονο δεν έχω από την 16η εβδομάδα το κατάλαβα... Αλλά παρατηρώ ότι είναι μόνο από την αριστερή μεριά οι κλωτσιές αντε και λίγο στο κέντρο... Από δεξιά καθόλου... Είναι λέτε ανησυχητικό;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω... Το μωρό κλωτσάει κ εσάς σε μια μόνο πλευρά;; παράπονο δεν έχω από την 16η εβδομάδα το κατάλαβα... Αλλά παρατηρώ ότι είναι μόνο από την αριστερή μεριά οι κλωτσιές αντε και λίγο στο κέντρο... Από δεξιά καθόλου... Είναι λέτε ανησυχητικό;;; 

Συνήθως όπου είναι τα ποδαρακια εγώ τον έχω καταλάβει και από τις δυο πλευρες αλλά περισσότερο από δεξιά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky said:

Ναι όντως το εύρος των τιμών είναι τεράστιο. Αλλά όλοι λένε πως δεν έχει σημασία η τιμή αλλά ο διπλασιασμός. Που εμένα δεν τον λες και ιδανικό. Δυστυχώς γιατρός δε με είδε ακόμη. Λόγω του ότι την εξωσωματική την έκανα στην Αθήνα και τώρα είμαι σε νησί και περιμένω τον γιατρό την Τετάρτη. Προσεύχομαι στη Παναγία να πάνε όλα καλά. Και να σας πω την αλήθεια μόνο αυτή πιστεύω πως μπορεί να κάνει το θαύμα. Εύχομαι μέσα απ' τη καρδιά μου σε όλες γερά παιδάκια!

Όπως προείπαν τα κορίτσια, σκέψου θετικά κ εύχομαι κ εγώ με την σειρά μου όλα να πάνε καλα! 

21 minutes ago, Elenaki30 said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω... Το μωρό κλωτσάει κ εσάς σε μια μόνο πλευρά;; παράπονο δεν έχω από την 16η εβδομάδα το κατάλαβα... Αλλά παρατηρώ ότι είναι μόνο από την αριστερή μεριά οι κλωτσιές αντε και λίγο στο κέντρο... Από δεξιά καθόλου... Είναι λέτε ανησυχητικό;;; 

Θα βολεύτηκε σε μια θέση προφανώς. Κ σε μένα προτιμάει την αριστερή (όπως την κοιτάζω από πάνω). Μεγαλώνοντας άρχισα να τον νοιώθω κ σε άλλα σημεία κ πια έχει φτάσει αρκετά ψηλά. 

Προχθές το βράδυ έπιασα κάτι σκληρό τόσο ψηλά, που έφτανε πλευρό! Κάποιες άλλες φορές, νοιώθω σαν να έχει κάτσει οριζόντια στην κοιλιά μου. Άλλες πάλι φορές, δεν μπορώ να συγκεκριμενοποιησω το πού ακριβώς νοιώθω τις κλωτσιές. 

Ένας μεγάλο μυστήριο όλα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...