Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ τέλεια μπραβοο ♥️ πολύ χαίρομαι και εγώ τη Τετάρτη έχω αυχενική και έχω τρομερή αγονια 

Κι εγω ειχα πολλη αγωνια!!Ειχα και κακη εμπειρια απο τον γιο μου, γιατι δεν ειχε βγει καλη η αυχενικη...ηταν και ο γιατρος που μου την ειχε κανει τοτε τραγικος! Εντελει, μας ειχε σωσει οτι ειχε βγει πολυ καλο το pap a και μειωσε κατα πολυ τις πιθανοτητες να υπαρχει καποιο συνδρομο, οποτε το μονο που μας ειχε ζητησει να κανουμε ο γιατρος μου ηταν εναν υπερηχο καρδιας εμβρυου, νομιζω κατα τον 6ο μηνα για να αποκλειστει καποιο προβλημα στην καρδουλα...Ευτυχως, ο μικρος μου ηταν μια χαρα βεβαια!!Οποτε, καταλαβαινεις την ανακουφιση μου τωρα, που η αυχενικη ηταν καλη!!!Εντωμεταξυ, το μικρουλι ειχε πολυ πλακα γιατι στριφογυρναγε ασταματητα και ανοιγοκλεινε και το στοματακι του μωρε:wub:!Και με το θεμα του χωρου της μητρας, τα βρηκε ολα καλα ευτυχως!!Επισης μου αλλαξε την ΠΗΤ σε 15/10 αντι για 21 που ειχε υπολογιστει αρχικα. Καλη επιτυχια ευχομαι και σ' εσενα Δημητρουλα!Να ειναι ολα τελεια!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας.Ειμαι στην 15 εβδομάδα και απο χτες δυστυχώς νοσω απο κορωνοιο. Καταλαβαίνετε το αγχος μου.ηθελα οποια το έχει περάσει να μου πει 2 πράγματα .ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2022 at 4:48 ΜΜ, Inana είπε:

Re koritsia kalispera kai xronia polla stin elladara mas ❤

Pigame na kanonume oloi i oikogeneia test kai vgikan thetika ta dio paidakia mas,ego egkios konta stis 11 eudomada kai pano se anemo pira ena krioma kai nomiza mou vazane velones sta kokala eklega apo ton pono ponolemo ekana kai 3 fores emeto

Pira ton giatro mou kai miu ipen panadol ya apla polli nero kai tsagia kai mou egrapse kai to siropi to propex,ego fovame min pathii tpt to mpempe mou kai exonomeee kleoo

Καλησπέρα. Τελικά πως περασες τον Covid-19 ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι εγω ειχα πολλη αγωνια!!Ειχα και κακη εμπειρια απο τον γιο μου, γιατι δεν ειχε βγει καλη η αυχενικη...ηταν και ο γιατρος που μου την ειχε κανει τοτε τραγικος! Εντελει, μας ειχε σωσει οτι ειχε βγει πολυ καλο το pap a και μειωσε κατα πολυ τις πιθανοτητες να υπαρχει καποιο συνδρομο, οποτε το μονο που μας ειχε ζητησει να κανουμε ο γιατρος μου ηταν εναν υπερηχο καρδιας εμβρυου, νομιζω κατα τον 6ο μηνα για να αποκλειστει καποιο προβλημα στην καρδουλα...Ευτυχως, ο μικρος μου ηταν μια χαρα βεβαια!!Οποτε, καταλαβαινεις την ανακουφιση μου τωρα, που η αυχενικη ηταν καλη!!!Εντωμεταξυ, το μικρουλι ειχε πολυ πλακα γιατι στριφογυρναγε ασταματητα και ανοιγοκλεινε και το στοματακι του μωρε:wub:!Και με το θεμα του χωρου της μητρας, τα βρηκε ολα καλα ευτυχως!!Επισης μου αλλαξε την ΠΗΤ σε 15/10 αντι για 21 που ειχε υπολογιστει αρχικα. Καλη επιτυχια ευχομαι και σ' εσενα Δημητρουλα!Να ειναι ολα τελεια!!

 Μπράβο τέλεια νέα! 

Κι εγώ χθες έκανα αυχενικη και είναι όλα άψογα! 15/10 κι εγώ ΠΗΤ και είναι αγοράκι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, NONI31 είπε:

Καλησπέρα σας.Ειμαι στην 15 εβδομάδα και απο χτες δυστυχώς νοσω απο κορωνοιο. Καταλαβαίνετε το αγχος μου.ηθελα οποια το έχει περάσει να μου πει 2 πράγματα .ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα κορίτσι μου! Και εγώ πέρασα covid με 3 εμβόλια όμως, μόνο μπούκωμα για 3 μέρες και απώλεια γεύσης και όσφρησης. Α! Και κρυωνα πάρα πολύ αλλά χωρίς πυρετό. Όλα πήγαν καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Και εγώ πέρασα covid με 3 εμβόλια όμως, μόνο μπούκωμα για 3 μέρες και απώλεια γεύσης και όσφρησης. Α! Και κρυωνα πάρα πολύ αλλά χωρίς πυρετό. Όλα πήγαν καλά! 

Χαίρομαι ελπίζω να πανε ολα καλα για ολες μας! Σήμερα είμαι λιγο καλύτερα ευτυχώς!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κι εγω ειχα πολλη αγωνια!!Ειχα και κακη εμπειρια απο τον γιο μου, γιατι δεν ειχε βγει καλη η αυχενικη...ηταν και ο γιατρος που μου την ειχε κανει τοτε τραγικος! Εντελει, μας ειχε σωσει οτι ειχε βγει πολυ καλο το pap a και μειωσε κατα πολυ τις πιθανοτητες να υπαρχει καποιο συνδρομο, οποτε το μονο που μας ειχε ζητησει να κανουμε ο γιατρος μου ηταν εναν υπερηχο καρδιας εμβρυου, νομιζω κατα τον 6ο μηνα για να αποκλειστει καποιο προβλημα στην καρδουλα...Ευτυχως, ο μικρος μου ηταν μια χαρα βεβαια!!Οποτε, καταλαβαινεις την ανακουφιση μου τωρα, που η αυχενικη ηταν καλη!!!Εντωμεταξυ, το μικρουλι ειχε πολυ πλακα γιατι στριφογυρναγε ασταματητα και ανοιγοκλεινε και το στοματακι του μωρε:wub:!Και με το θεμα του χωρου της μητρας, τα βρηκε ολα καλα ευτυχως!!Επισης μου αλλαξε την ΠΗΤ σε 15/10 αντι για 21 που ειχε υπολογιστει αρχικα. Καλη επιτυχια ευχομαι και σ' εσενα Δημητρουλα!Να ειναι ολα τελεια!!

Πο πο τι ανχος πρέπει να είχε περάσει τότε δόξα το θεό βγήκε καλά μετά η άλλη εξέταση ενοητε σημασία είχε ότι το μωράκι σ ήταν μια χαρά......αχουυυ το γλυκουλι Μ εντομεταξυ έτσι έκανε και εμένα π είχα πάει για υπέριχο έκανε σαν τρελό κολιμοαγε κλοτσαγε άνοιγε το στόμα του σαν να έπινε νερό Μ φενοτανε σοκ εγώ όταν το είδα....τώρα στην αυχενική θα φάω καλά να κουνιετε γτ την άλλη φορά είχε σπάει νηστική από το ανχος μ μόνο κέικ σοκολάτας είχα φάει για να κουνιετε ...σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μ να είσαι καλά  είμαι περιεργη και εγώ με την ημερομινια γτ στην αρχή είχα 26/10 μετά 22/10 και τώρα 19 με 20 τωρα να δω τι θα Μ πει  βεβεα στην αρχή είχα πάει σε άλλο γυναικολόγο και όχι στον δικό μ αλλά οκ ....τώρα στην αυχενική θα Μ πει πιο σίγουρα αν και δεν έχει σημασία η ημερομινια γτ δεν νομίζω να τον πάρω ολο τον μήνα Μ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή λογω covid η μύτη μου ηταν τελειως κλειστή ο γυναικολόγος μου μου είπε οτι δεν πειράζει να χρησιμοποιηθεί φυσιομερ ευκαλύπτου για μια δυο φορες για να αναπνεω καλύτερα. Ομως εδω διαβασα οτι απαγορεύεται στην κύηση. Εχει καμια προηγούμενη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Ήθελα να σας ρωτησω αν καποια σκεφτεται να γεννησει στο δημοσιο στην Αθηνα. Ή αν εχει ακουσει για καποια φιλη που γεννησε στο Ελενα κι αν εχετε ακουσει για καποιον καλό γυναικολογο του Ελενα. Ο γιατρος μου συνεργαζεται στο Ιασω και στο Μητερα (ειμαι μαζι του απο εξωσωματικη), και σκεφτομουν οτι θα γεννησω σε ενα απο τα δυο. Αλλά δεν ειμαι ασφαλισμενη στον εοπυ, κοινως ειμαι ανασφαλιστη, και είδα οτι οι τιμες στο Ιασω αν δεν εισαι στο εοπυ ειναι απλησιαστες... Επίσης γνωριζετε αν στα δημοσια ο πατερας μπορει να ειναι μαζι μας στον τοκετο; 

Οποιαδήποτε πληροφορια θα μου φανει χρησημη

Ευχαριστώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Ήθελα να σας ρωτησω αν καποια σκεφτεται να γεννησει στο δημοσιο στην Αθηνα. Ή αν εχει ακουσει για καποια φιλη που γεννησε στο Ελενα κι αν εχετε ακουσει για καποιον καλό γυναικολογο του Ελενα. Ο γιατρος μου συνεργαζεται στο Ιασω και στο Μητερα (ειμαι μαζι του απο εξωσωματικη), και σκεφτομουν οτι θα γεννησω σε ενα απο τα δυο. Αλλά δεν ειμαι ασφαλισμενη στον εοπυ, κοινως ειμαι ανασφαλιστη, και είδα οτι οι τιμες στο Ιασω αν δεν εισαι στο εοπυ ειναι απλησιαστες... Επίσης γνωριζετε αν στα δημοσια ο πατερας μπορει να ειναι μαζι μας στον τοκετο; 

Οποιαδήποτε πληροφορια θα μου φανει χρησημη

Ευχαριστώ

Καλημερα!!! Εγω επελεξα να γεννησω στο Ελενα στον γιο μου.Κι εμενα η γιατρος μου ηταν στο Μητερα και το Ιασω αλλα αλλαξα για διαφορους λογους. Εμεινα απολυτως ευχαριστημενη. Ημουν σε μονοκλινο με το μωρο στο δωματιο απο την πρωτη στιγμη και με μεγαλη υποστηριξη στο θεμα του θηλασμου. Αυτος ηταν και ο βασικος λογος που ηθελα να γεννησω εκει, γιατι το κοστος για μονοκλινο στα ιδιωτικα ξεφευγει. Επισης αν (χτυπα ξυλο) συμβει κατι σε ιδιωτικο σε στελνουν ετσι κι αλλιως σε δημοσιο και εσενα και το μωρο. 

Το "κακο" ειναι οτι πρεπει να εχεις μαζι σου οτι μπορει να χρειαστεις για να εισαι σιγουρη και οτι δεν ειναι οσο "ομορφο" ειναι το ιδιωτικο. Αλλα θα μεινεις 4 μερες.

Επισης ειναι σημαντικο να βρεις γιατρο να σου ταιριαζει και να νιωθεις καλα.

Εγω ειχα παει να δω τα δωματια πριν γεννησω και να ενημερωθω για τις τιμες (στα μονοκλινα δινεις ενα ποσο τη μερα.. αν θυμαμαι καλα στα λουξ ειναι περιπου 200 ευρω τη μερα αλλα μπορει να λεω και βλακειες.θα πρεπει να ρωτησω ξανα.)

Για να ειναι ο μπαμπας μεσα στον τοκετο θα πρεπει να εχει ολοκληρωσει καποια σεμιναρια που γινονται στο Ελενα και να εχει το καταλληλο πιστοποιητικο. Ειναι φανταστικα τα σεμιναρια αυτα!!!!! Βεβαια επειδη εγω εκανα τελικα καισαρικη δεν ηταν μεσα. Μονο στο φυσιολογικο επιτρεπεται. Ευτυχως ομως μεχρι να μπω χειρουργειο επειδη ειχε το πιστοποιητικο ηταν και τις 13 ωρες διπλα μου και δεν ημουν μονη μου στο δωματιο τοκετου!! Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι λογω covid διοτι γεννησα Ιουνιο του '19.

Και τωρα στο Ελενα θα γεννησω απλα δεν εχω ρωτησει μην εχει αλλαξει κατι


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα 

Εκανα σήμερα τον τελευταίο υπέρηχο πριν την αυχενική και πάμε παρά πολύ καλά .Σας έχει τύχει ο υπέρηχος να σας βγάζει άλλες εβδομάδες απ ότι είστε ; Δηλαδή ενώ εγώ σήμερα είμαι στην 11 εβδομάδα και πάντα στους προηγούμενους υπερήχους έπεφτε μέσα σήμερα με έβγαλε 11+5 και το έμβρυο ήταν λίγο μεγαλύτερο απ ότι θα έπρεπε αν ήμουν 11 .Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και συμβαίνει καμία φορά στις εξωσωματικές αυτό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Εκανα σήμερα τον τελευταίο υπέρηχο πριν την αυχενική και πάμε παρά πολύ καλά .Σας έχει τύχει ο υπέρηχος να σας βγάζει άλλες εβδομάδες απ ότι είστε ; Δηλαδή ενώ εγώ σήμερα είμαι στην 11 εβδομάδα και πάντα στους προηγούμενους υπερήχους έπεφτε μέσα σήμερα με έβγαλε 11+5 και το έμβρυο ήταν λίγο μεγαλύτερο απ ότι θα έπρεπε αν ήμουν 11 .Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και συμβαίνει καμία φορά στις εξωσωματικές αυτό 

Και εγω το ιδιο μια εβδομάδα πιο μεγάλο το εμβρυο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Ήθελα να σας ρωτησω αν καποια σκεφτεται να γεννησει στο δημοσιο στην Αθηνα. Ή αν εχει ακουσει για καποια φιλη που γεννησε στο Ελενα κι αν εχετε ακουσει για καποιον καλό γυναικολογο του Ελενα. Ο γιατρος μου συνεργαζεται στο Ιασω και στο Μητερα (ειμαι μαζι του απο εξωσωματικη), και σκεφτομουν οτι θα γεννησω σε ενα απο τα δυο. Αλλά δεν ειμαι ασφαλισμενη στον εοπυ, κοινως ειμαι ανασφαλιστη, και είδα οτι οι τιμες στο Ιασω αν δεν εισαι στο εοπυ ειναι απλησιαστες... Επίσης γνωριζετε αν στα δημοσια ο πατερας μπορει να ειναι μαζι μας στον τοκετο; 

Οποιαδήποτε πληροφορια θα μου φανει χρησημη

Ευχαριστώ

Ήθελα να σου το πω καιρό τώρα. Ο σύζυγός σου δεν μπορεί να σε ασφαλίσει? Είναι και ο σύζυγός σου ανασφάλιστος? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Εκανα σήμερα τον τελευταίο υπέρηχο πριν την αυχενική και πάμε παρά πολύ καλά .Σας έχει τύχει ο υπέρηχος να σας βγάζει άλλες εβδομάδες απ ότι είστε ; Δηλαδή ενώ εγώ σήμερα είμαι στην 11 εβδομάδα και πάντα στους προηγούμενους υπερήχους έπεφτε μέσα σήμερα με έβγαλε 11+5 και το έμβρυο ήταν λίγο μεγαλύτερο απ ότι θα έπρεπε αν ήμουν 11 .Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και συμβαίνει καμία φορά στις εξωσωματικές αυτό 

Μπορεί την άλλη φορα να φαίνεται κανονική η ηλικία κυησης. Στην αυχενικη θα σου ορίσουν ημερομηνία ακριβώς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vaso_mpempis said:

Καλημερα!!! Εγω επελεξα να γεννησω στο Ελενα στον γιο μου.Κι εμενα η γιατρος μου ηταν στο Μητερα και το Ιασω αλλα αλλαξα για διαφορους λογους. Εμεινα απολυτως ευχαριστημενη. Ημουν σε μονοκλινο με το μωρο στο δωματιο απο την πρωτη στιγμη και με μεγαλη υποστηριξη στο θεμα του θηλασμου. Αυτος ηταν και ο βασικος λογος που ηθελα να γεννησω εκει, γιατι το κοστος για μονοκλινο στα ιδιωτικα ξεφευγει. Επισης αν (χτυπα ξυλο) συμβει κατι σε ιδιωτικο σε στελνουν ετσι κι αλλιως σε δημοσιο και εσενα και το μωρο. 

Το "κακο" ειναι οτι πρεπει να εχεις μαζι σου οτι μπορει να χρειαστεις για να εισαι σιγουρη και οτι δεν ειναι οσο "ομορφο" ειναι το ιδιωτικο. Αλλα θα μεινεις 4 μερες.

Επισης ειναι σημαντικο να βρεις γιατρο να σου ταιριαζει και να νιωθεις καλα.

Εγω ειχα παει να δω τα δωματια πριν γεννησω και να ενημερωθω για τις τιμες (στα μονοκλινα δινεις ενα ποσο τη μερα.. αν θυμαμαι καλα στα λουξ ειναι περιπου 200 ευρω τη μερα αλλα μπορει να λεω και βλακειες.θα πρεπει να ρωτησω ξανα.)

Για να ειναι ο μπαμπας μεσα στον τοκετο θα πρεπει να εχει ολοκληρωσει καποια σεμιναρια που γινονται στο Ελενα και να εχει το καταλληλο πιστοποιητικο. Ειναι φανταστικα τα σεμιναρια αυτα!!!!! Βεβαια επειδη εγω εκανα τελικα καισαρικη δεν ηταν μεσα. Μονο στο φυσιολογικο επιτρεπεται. Ευτυχως ομως μεχρι να μπω χειρουργειο επειδη ειχε το πιστοποιητικο ηταν και τις 13 ωρες διπλα μου και δεν ημουν μονη μου στο δωματιο τοκετου!! Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι λογω covid διοτι γεννησα Ιουνιο του '19.

Και τωρα στο Ελενα θα γεννησω απλα δεν εχω ρωτησει μην εχει αλλαξει κατι

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Αυτο με το πιστοποιητικό για το μπαμπά ακούγεται τέλειο! Διαρκεί πολυ το σεμινάριο για να το κανει;

Και μια άλλη ερώτηση...εχεις μα μου προτείνεις καποιο γιατρό;

1 hour ago, flashdance said:

Ήθελα να σου το πω καιρό τώρα. Ο σύζυγός σου δεν μπορεί να σε ασφαλίσει? Είναι και ο σύζυγός σου ανασφάλιστος? 

Άσε είμαστε ιδιαιτερη περίπτωση...Ειναι Ισπανός και στα χαρτια ακομα κατοικος Ισπανίας. Εχουμε ερθει πρόσφατα Ελλάδα. Δεν εει δουλεια εδώ.

Ισπανία θα ειχα μια χαρα ασφαλιση, αλλά ποιος τρεχει εκει τώρα; δεν εχουμε και σπιτι εκεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...