Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Φυσικα να τον ρωτησεις γιατι οι αναγκες του οργανισμου σου τωρα ειναι μεγαλες για σιδηρο και ασβεστιο!! Το μωρο απο εσενα τραβαει αυτες τις βιταμινες, και οσο περναει ο καιρος οι αναγκη για περισσοτερο σιδηρο θα ειναι υπαρκτη!!

βασικά που έκανα τις εξετάσεις μου και τις είδε μου είχε πει ότι είναι γενικά καλές και θα δούμε πιο μετά αν χρειάζομαι κάτι άλλο, τώρα πίνω βιταμίνες φολικό οξύ και ωμέγα 3, τις πίνω από την αρχή της εγκυμοσύνης.


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι εγινε ρε κοριτσια? η Κυπρος βγαζει μοντελα? τι αναλογιες ειναι αυτες? η μια 47, η αλλη 48,να παθω και εγω τωρα μια νευρικη ανορεξια????????

Τωρα μου ρχεται.................

χεχεχεχε όχι σιγά τώρα!!!


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

Dolphin κι εγω ακόμα το ψάχνω το θεμα.αν μπορείς να πληρώσεις 1600 ευρώ για τα βλαστοκυτταρα χωρίς να σε πονέσει οκ απλά να υπάρχει κ κάποια απόδειξη ότι έχουν θεραπευτει πράγματι ασθένειες μέχρι σήμερα κ να μην είναι μόνο ευχολόγια.επίσης το ότι υπογραφεις συμβόλαια με τις τράπεζες δεν λέει κάτι,διότι εάν οι τράπεζες αυτές είναι ΑΕ κ αν κάποια στιγμή πτωχευσει δεν σε εξασφαλίζει κανένα συμβόλαιο.κι εγω το ψάχνω όπως είπα κ έχω ακόμα πολυ καιρο να αποφασισω


MudPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα να τον ρωτησεις γιατι οι αναγκες του οργανισμου σου τωρα ειναι μεγαλες για σιδηρο και ασβεστιο!! Το μωρο απο εσενα τραβαει αυτες τις βιταμινες, και οσο περναει ο καιρος η αναγκη για περισσοτερο σιδηρο θα ειναι υπαρκτη!!

στις εξετάσεις ο σίδηρος μου ήταν 80,5 και η φερριτίνη 23,38


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν παίρνω δεν μου έχει πει κάτι η γιατρός μου, μήπως θα έπρεπε;

Οι περισσοτερες κοπελες παιρνουμε και απο πιο νωρις παντως.Ρωτησε τη γιατρο σου μηπως πρεπει να το ξεκινησεις,καλο κανει κακο δεν κανει......


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω μπορει να κανω λαθος, αλλα απο την κρατικη τραπεζα μετα (αχριαστα να ειναι) μπορεις να χρησιμοποιησεις τα δικα σου??? Η σου δινουν αλλα συμβατα και τα δικα σου πανε αλλου?? Κατι τετοιο ακουσα στην τιβι. Ισως κανω λαθος, ο γιατρος σου θα ξερει.

Στην ιδιωτικη πληρωνεις αλλα τα δικα σου φυλασσονται σε θυριδα ειδικη και τα χρησιμοποιεις μονο εσυ και η οικογενεια σου, ειναι συμβατα 100% με το μωρο και συμβατα με τα υπολοιπα μελη της οικογενειας κατα ενα μεγαλο ποσοστο.Μου τα γραφουν στα συμβολαια αλλα δε θυμαμαι τωρα.

Καπως ετσι ειναι.Ο γιατρος μου ητανε 50% για κρατικη τραπεζα και 50% για ιδιωτικη.Δικη μας αποφαση ητανε για κρατικη,θελω να τα χρησιμοποιησει οποιος τα εχει αναγκη και αν ποτε χρειαστω και εγω(χτυπα ξυλο,μακρια απο ολους μας) να απευθυνθω στην κρατικη να βρεθει συμβατος δοτης.Ειμαι υπερ της δωρεας των βλαστοκυτταρων,υπαρχει τοσος κοσμος που εχει σοβαρα προβληματα..........


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Dolphin κι εγω ακόμα το ψάχνω το θεμα.αν μπορείς να πληρώσεις 1600 ευρώ για τα βλαστοκυτταρα χωρίς να σε πονέσει οκ απλά να υπάρχει κ κάποια απόδειξη ότι έχουν θεραπευτει πράγματι ασθένειες μέχρι σήμερα κ να μην είναι μόνο ευχολόγια.επίσης το ότι υπογραφεις συμβόλαια με τις τράπεζες δεν λέει κάτι,διότι εάν οι τράπεζες αυτές είναι ΑΕ κ αν κάποια στιγμή πτωχευσει δεν σε εξασφαλίζει κανένα συμβόλαιο.κι εγω το ψάχνω όπως είπα κ έχω ακόμα πολυ καιρο να αποφασισω

Οσο και να το ψαχνεις ακρη δε θα βρεις γιατι ειναι κατι καινουριο γενικα στην Ελλαδα και αν δεν περασουν τα χρονια να εχουμε ζωντανα παραδειγματα.....

Απλα αποφασιζεις εσυ τι απο τα δυο θα κανεις και προχωρας...


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ν έχετε χρόνο δείτε αυτο το link για τα βλαστοκυτταρα.κοινώς είναι μουφα η φύλαξη σε ιδιωτικές τράπεζες.είναι καθαρή βιομηχανία κ εκμετάλλευση.δεν μπορούν εν ολίγοις να χρησιμοποιηθούν τα ίδια τα βλαστοκυτταρα του παιδιού για τη θεραπεία ασθενειών.μπορούν να χρησιμοποιηθούν με επιτυχία ιστοσυμβατα βλαστοκυτταρα άλλων ατόμων που βρίσκονται στη δημόσια τράπεζα.αν έχετε άλλη άποψη να την πείτε!

Http://book.ert.gr/webtv/index.php/2011-06-03-13-11-34/item/162-το-πολυτιμο-κυτταρο.html

Εγω εψαξα το θεμα πολυ περυσι,μιας και καθομουνα ξαπλα τοσους μηνες........Η κρατικη τραπεζα συνεργαζεται με τραπεζες απο ολον τον κοσμο,κρατικες επισης.Αρα υπαρχει μεγαλη γκαμα να βρεθουν ιστοσυμβατοι δοτες για ωρα αναγκης.Κατι αλλο που δεν μου αρεσε ειναι οτι εχει απαγορευτει η λειτουργια των ιδιωτικων τραπεζων σε πολλες χωρες της Ευρωπης και οχι μονο.......:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αλλα και παλι λεω οτι ειμαι υπερ της δωρεας των βλαστοκυτταρων προς ολους..........


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να σας πω, οταν εκανα το 2ο παιδι μου και τα κρατησα συζητουσαν μονο για ιδιωτικες τραπεζες.Τα τελευταια 2 χρονια ακουω για τις δημοσιες...

Θα μας τρελλανουν στο τελος.. Ε! Το πολυ-πολυ αν το κοστος ειναι διαφορετικο απο την αλλη να τα δωσω τωρα σε δημοσια για να εχω και στις 2... τι ειχα, τι εχασα!!!:rolleyes:


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα μανούλες!!!:)

δεν μου λέτε εσείς πόσες φορές μέσα στην νύχτα ξυπνάτε για να πάτε τουαλέτα γιατί εγώ σκέφτομαι να γίνω μόνιμη κάτοικος, και χαλάω και τον ύπνο μου :P:(:P


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!

Μαιρουλαααα καλη σου επιτυχια κοριτσακι..Μην ξεχασεις να μας ενημερωσεις ε!!!

Σημερα σηκωθηκα το πρωι και σαν να ειδα για σταγονιτσα καφε-μπεζ..

Δεν ειμαι και πολυ σιγουρη βεβαια..Θα δω πως θα εξελιχθει στη διαρκεια!

Παντως το βραδυ κοιμομουν παλι μπρουμητα και ξυπνησα με ενα βαρος-πονο στη κοιλια..Πως θα το κοψω αυτο, δεν ξερω!

Και εγω σηκωνομουν το βραδυ για πιπι μου!!Τωρα δεν σηκωνομαι..Και ουτε εχω και τοση συχνοουρια μεσα στη μερα πλεον!Αλλα μην σε ανησυχει..ειναι μεσα στο προγραμμα και αυτο..:rolleyes:


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!!!:)

δεν μου λέτε εσείς πόσες φορές μέσα στην νύχτα ξυπνάτε για να πάτε τουαλέτα γιατί εγώ σκέφτομαι να γίνω μόνιμη κάτοικος, και χαλάω και τον ύπνο μου :P:(:P

Καλημερα!!!!

Μεσα στο προγραμμα ειναι και αυτο!! Η μητρα καθως μεγαλωνει πιεζει την ουροδοχο κυστη. Αποτελεσμα???

Σηκωνεσαι καθε τρεις και λιγο για τουαλετα ακομη και αν δεν εχεις τιποτα.

Ποσες φορες σηκωνομουν τη νυχτα , ελεγα θα σκασω απο το πιπι και τελικα ειχα 2 σταγονες!!!!:tongue::tongue::tongue:


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!!!:)

δεν μου λέτε εσείς πόσες φορές μέσα στην νύχτα ξυπνάτε για να πάτε τουαλέτα γιατί εγώ σκέφτομαι να γίνω μόνιμη κάτοικος, και χαλάω και τον ύπνο μου :P:(:P

Καλημερα Νικη! εγω σιγουρα παω 2-3 φορες καθε βραδι....πολυ σπαστικο....


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...