Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Angot said:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Είναι απόλυτα φυσιολογικό, οι ορμόνες δημιουργούν πολλές άκυρες σκέψεις! Και παίζει κ ρόλο το άγχος. Μην ανησυχείς, όλες τα περάσαμε. Όλα θα πάνε καλά!

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

fouskitsa82 δεν ξέρω να σου απαντήσω σε εκείνο που ρωτάς, αλλά ήθελα να σε ρωτήσω από πριν αν έχεις νοιώσει την μπέμπα σου ή ακόμα;

Εχω νιώσει κατι σαν γουργουρητα,γαργαλιτα... Τώρα νιώθω καμία φορά και σαν μικρό χτυπηματακι όπως όταν παίζει το μάτι...

Εσυ? Σε κανα 2 βδομάδες πιστεύω θα την καταλαβαίνω πιο πολύ!


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εχω νιώσει κατι σαν γουργουρητα,γαργαλιτα... Τώρα νιώθω καμία φορά και σαν μικρό χτυπηματακι όπως όταν παίζει το μάτι...

Εσυ? Σε κανα 2 βδομάδες πιστεύω θα την καταλαβαίνω πιο πολύ!

και εγώ ένα από τα ίδια και έχω προσέξει ότι μέρα με τι μέρα γίνονται εντονότερα, ειδικά όταν ξαπλώνω :D! είναι πολύ ωραία αίσθηση:P:p:p:-P


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ένα από τα ίδια και έχω προσέξει ότι μέρα με τι μέρα γίνονται εντονότερα, ειδικά όταν ξαπλώνω :D! είναι πολύ ωραία αίσθηση:P:p:p:-P

Ναι όντως κι εγώ τις δύο τελευταίες μέρες την καταλαβαίνω πιο πολύ!!! Είναι φανταστικό συναίσθημα όντως...


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως κι εγώ τις δύο τελευταίες μέρες την καταλαβαίνω πιο πολύ!!! Είναι φανταστικό συναίσθημα όντως...

εγώ περίμενα να αργήσω να το καταλαβαίνω από εκείνα που διάβαζα, στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη αν ήταν το μωράκι:rolleyes: αλλά αφού αυτό γινόταν καθημερινά ε λέω μάλλον το μικρούλι μου είναι :)


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο Σοφη, συγχαρητηρια!!!

Σειρα εχει τωρα η Μαιρη, αυριο κανει αυχενικη.Καλη επιτυχια Μαιρη!!

Αχ ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυ!!!! αχαχαχ λιγες ωρες μεινανε............

Βρε κοριτσια εγω δεν θυμαμαι τα ονοματα σας,με βολευουν τα ψευδωνυμα τωρα που σας εμαθα ετσι!!:)


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν ξερω αν κάνει και δεν το σκεφτομαι προς το παρων. Μεχρι να παω ξανα στο γιατρο για β επιπεδου και τοτε θα τον ρωτησω...

Κοντα είμαστε στις μερες ε

? Ποτε ειχες τελευταια περιοδο και ποτε εχεις πητ?

Και να τον ρωτησεις Δωρα μου, το πιο πιθανο ειναι να σου πει οχι.

Οι περισσοτεροι γιατροι ειναι αυστηροι οπως και ο δικος μου αλλωστε που λεει σε ολα οχι, γιατι θελουν να εχουν το κεφαλι τους ησυχο και για να μην τους ριξεις ευθηνες μετα για οτιδηποτε.

Αλλες ομως τα μαλλια τα βαφουν συνεχεια στην εγκυμοσυνη απο την αρχη, εχω μαλιστα και πολλες γνωστες, αλλες ειναι κομμωτριες και δουλευουν μεσα στις βαφες, ολη μερα.... δεν ειμαι αυτης της αποψης.

Αλλα δε νομιζω οτι αν κανεις μια φορα βαφη στον 4ο και αλλη 1 στον 6ο η 7ο μηνα ειναι τοσο κακο.... αλλωστε απο ολα τα αλλα ειμαστε καλυμενοι??Αυτα που τρωμε αυτα που αναπνεουμε, η ακτινοβολια που υπαρχει μεσα στα σπιτια μας....


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυ!!!! αχαχαχ λιγες ωρες μεινανε............

Βρε κοριτσια εγω δεν θυμαμαι τα ονοματα σας,με βολευουν τα ψευδωνυμα τωρα που σας εμαθα ετσι!!:)

καλη επιτυχια Μαιρουλα!!!!!! αντε να τελειωσει η αγωνια σου!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι εγώ το σκέφτηκα αυτό, αλλά μου λέτε πως ακριβώς γίνεται αυτό;:?:

Πανω σ'αυτο θα σε κατατοπησει ο γυναικολογος σου καλυτερα.

Εγω τα εδωσα σε ιδιωτικη τραπεζα που τα παιρνει κατευθειαν την ωρα της γεννας και τα φυλαει για 20 χρονια. Θα ρωτησεις πρωτα το γιατρο σου με ποια τραπεζα συνεργαζεται και υστερα θα σου δωσουν αυτοι πληροφοριες.


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι γινεστε? ελλειπα ολη μερα ειδα καποιους φιλους κ συγκινηθηκαν που με ειδαν με την κοιλιτσα που ολιγον φαινεται κ ειχαμε κ κλαμματα! χαρηκα κ εγω παρα πολυ που τους ειδα. περιμενω κ αυριο κοσμο σπιτι το απογευμα για barbeque.

εγω ακομα δεν εχω νιωσει τιποτα ιδιαιτερο! αλλα σημερα δεν ειχα ναυτια σχεδον καθολου! απιστευτο μου φαινεται!

κ εγω θα ηθελα να κανω λιγες ανταυγειες η αληθεια ειναι...ειναι πολυ χαλια το μαλλι μου κ θελει φτιαξιμο..αλλα δεν ξερω.. μηπως δεν ειναι καλο να εκτεθω σε χημικα?

εγω μαλλον θα αργησω ακομα να το νιωσω... η πεθερα μου τον μοναχογιο της τον ενιωσε απο την 14 εβδομαδα κ με ρωταει συνεχεια αν το εχω νιωσει.. αφου ειναι παρα πολυ νωρις πως να το νιωσω??


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πανω σ'αυτο θα σε κατατοπησει ο γυναικολογος σου καλυτερα.

Εγω τα εδωσα σε ιδιωτικη τραπεζα που τα παιρνει κατευθειαν την ωρα της γεννας και τα φυλαει για 20 χρονια. Θα ρωτησεις πρωτα το γιατρο σου με ποια τραπεζα συνεργαζεται και υστερα θα σου δωσουν αυτοι πληροφοριες.

σε ευχαριστώ πολύ και αυτά που μου είπες είναι χρήσιμα για μένα.


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι ασχετο!!

Εχετε σκεφτει αν θα κρατησετε τα βλαστοκυτταρα του μωρου σας στη γεννα??

Εγω εχω κρατησει του 2ου , γιατι στον 1ο δεν το εκαναν ακομη τοτε.

Πρωτα ο Θεος λεω να κρατησω και σε αυτη τη γεννα!!

Καλως ηρθες Νικη!!

και εγω θελω να τα κρατησω και αν ολα πανε καλα θα τα στειλω στην κρατικη τραπεζα του Παπαγεωργιου-Θεσσαλ/κη.Και στο πρωτο ετσι ειχαμε πει με τον αντρα μου αλλα δεν προλαβε να φερει το κουτι στο χειρουργειο γιατι μπηκα εκτακτα 12 τη νυχτα και μεχρι να το φερει απτην αιμοδοσια του νοσοκομειου ειχα ηδη γεννησει:-(:-(:-(:-( Μας εμεινε και το κοιταζαμε στο δωματιο μετα........:-(:-(:-(

Ευχομαι αυτη τη φορα να τα καταφερουμε!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι γινεστε? ελλειπα ολη μερα ειδα καποιους φιλους κ συγκινηθηκαν που με ειδαν με την κοιλιτσα που ολιγον φαινεται κ ειχαμε κ κλαμματα! χαρηκα κ εγω παρα πολυ που τους ειδα. περιμενω κ αυριο κοσμο σπιτι το απογευμα για barbeque.

εγω ακομα δεν εχω νιωσει τιποτα ιδιαιτερο! αλλα σημερα δεν ειχα ναυτια σχεδον καθολου! απιστευτο μου φαινεται!

κ εγω θα ηθελα να κανω λιγες ανταυγειες η αληθεια ειναι...ειναι πολυ χαλια το μαλλι μου κ θελει φτιαξιμο..αλλα δεν ξερω.. μηπως δεν ειναι καλο να εκτεθω σε χημικα?

εγω μαλλον θα αργησω ακομα να το νιωσω... η πεθερα μου τον μοναχογιο της τον ενιωσε απο την 14 εβδομαδα κ με ρωταει συνεχεια αν το εχω νιωσει.. αφου ειναι παρα πολυ νωρις πως να το νιωσω??

εεε θα το νοιώσεις και εσύ σε 2-3 εβδομάδες κάπου εκεί. εγώ παντός έχω πολύ μικρή κοιλίτσα ακόμη, προχτές με ρωτήσανε αν είμαι έγκυος κουνούπι η μωρό:)


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι γινεστε? ελλειπα ολη μερα ειδα καποιους φιλους κ συγκινηθηκαν που με ειδαν με την κοιλιτσα που ολιγον φαινεται κ ειχαμε κ κλαμματα! χαρηκα κ εγω παρα πολυ που τους ειδα. περιμενω κ αυριο κοσμο σπιτι το απογευμα για barbeque.

εγω ακομα δεν εχω νιωσει τιποτα ιδιαιτερο! αλλα σημερα δεν ειχα ναυτια σχεδον καθολου! απιστευτο μου φαινεται!

κ εγω θα ηθελα να κανω λιγες ανταυγειες η αληθεια ειναι...ειναι πολυ χαλια το μαλλι μου κ θελει φτιαξιμο..αλλα δεν ξερω.. μηπως δεν ειναι καλο να εκτεθω σε χημικα?

εγω μαλλον θα αργησω ακομα να το νιωσω... η πεθερα μου τον μοναχογιο της τον ενιωσε απο την 14 εβδομαδα κ με ρωταει συνεχεια αν το εχω νιωσει.. αφου ειναι παρα πολυ νωρις πως να το νιωσω??

Θυμαται η πεθερα σου ποτε ακουσε το γιοκα της?? Μωρε μπραβο!!!

Εγω αν δεν ειχα τα ημερολογια δεν θα θυμομουν τιποτε απο τα αλλα μου παιδια.

Και εκτος απο αυτο οι γυναικολογοι τα τελευταια 10-15 χρονια μετρανε την εγκυμοσυνη με εβδομαδες, απο τοτε δλδ που βγηκαν οι υπερυχοι.

Οι γυναικες ηξεραν μονο σε τι μηνα βρισκονται. Και δευτερον ειναι πολυ νωρις για μια πρωτομανα να το ακουσει τοσο νωρις. Εμενα ειναι το 3ο μου και τωρα σιγουρευτηκα πως το ακουω αυτη την εβδομαδα!!

Μην την ακους και αγχωνεσαι!!

Ωρες- ωρες βρε παιδι μου με τις πεθερες!!! Πετανε κατι μαργαριταρια!!!!!!!!!!!!!


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

εεε θα το νοιώσεις και εσύ σε 2-3 εβδομάδες κάπου εκεί. εγώ παντός έχω πολύ μικρή κοιλίτσα ακόμη, προχτές με ρωτήσανε αν είμαι έγκυος κουνούπι η μωρό:)

Γεια σου Νικη! χαχχαχαχαχχαχα τελειο το εγκυος σε κουνουπι! εγω αν και πολυ νωρις εχω μια κανονικη κοιλιτσα εγκυου! απλα ειναι μικρη αλλα οσοι με ξερουν βλεπουν ξεκαθαρα την διαφορα. ειναι μαλλον θεμα κατακρατησης? δεν ξερω.. απο κιλα βεβαια ειμαι +3. δεν ειναι κ χαλια ουτε κ τελεια...


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...