Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

      Την επόμενη μέρα μετά την εμβρυομεταφορά,ξεκίνησαν πονακια και τσιμπήματα στην κοιλιά και τραβήγματα στους συνδέσμους της μήτρας,τα οποία στη συνέχεια γινόντουσαν όλο και πιο έντονα.Οποτε καταλαβαινα ότι κάτι γίνεται.Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο και μάλιστα από σήμερα το νιώθω ξεπρησμενο τελείως🤷Αυτο που λες με το φούσκωμα και εγώ το έχω,πιστεύω πως είναι από την προγεστερόνη σίγουρα.Κηλιδες αίματος δεν είχα ούτε οταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,ούτε τώρα.Πάντως υπάρχουν πολλές περιπτώσεις όπου δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και πήραν θετική χοριακη,οπότε πιστεύω πως τπτ δεν είναι στάνταρ 

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Κι εγω δεν ξερω αν κάνει και δεν το σκεφτομαι προς το παρων. Μεχρι να παω ξανα στο γιατρο για β επιπεδου και τοτε θα τον ρωτησω...

Κοντα είμαστε στις μερες ε

? Ποτε ειχες τελευταια περιοδο και ποτε εχεις πητ?

τελευταία περίοδος είχα στις 28 Απριλίου και πητ 2 Φεβρουαρίου, εσύ;


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμαθες και το φυλο?

Β επιπεδου ποτε εχεις?

βασικά λυπεί ο σύντροφος μου είναι στο εξωτερικό και είπαμε όταν έρθει να πάμε μαζί να το μάθουμε, έρχεται σε 2 εβδομάδες, άρα καταλαβαίνεις με έχει φάει η αγωνία να το μάθω..... θα πάω στις 27 αυτού του μήνα εσύ;


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικά λυπεί ο σύντροφος μου είναι στο εξωτερικό και είπαμε όταν έρθει να πάμε μαζί να το μάθουμε, έρχεται σε 2 εβδομάδες, άρα καταλαβαίνεις με έχει φάει η αγωνία να το μάθω..... θα πάω στις 27 αυτού του μήνα εσύ;

Εγώ εχω ραντεβού στις 15 του μηνός... Ανυπομονω όπως καταλαβαίνεις... Εμείς κοριτσάκι περιμένουμε... Ευχομαι κι εσυ γρηγορα να μάθεις...

Σε κλείνω τωρα γιατι φευγω... Παω μια βολτα στα μαγαζια!!!:D


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ εχω ραντεβού στις 15 του μηνός... Ανυπομονω όπως καταλαβαίνεις... Εμείς κοριτσάκι περιμένουμε... Ευχομαι κι εσυ γρηγορα να μάθεις...

Σε κλείνω τωρα γιατι φευγω... Παω μια βολτα στα μαγαζια!!!:D

ναι το κατάλαβα... σε ευχαριστώ πολύ!:D


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι ασχετο!!

Εχετε σκεφτει αν θα κρατησετε τα βλαστοκυτταρα του μωρου σας στη γεννα??

Εγω εχω κρατησει του 2ου , γιατι στον 1ο δεν το εκαναν ακομη τοτε.

Πρωτα ο Θεος λεω να κρατησω και σε αυτη τη γεννα!!

Καλως ηρθες Νικη!!

ναι εγώ το σκέφτηκα αυτό, αλλά μου λέτε πως ακριβώς γίνεται αυτό;:?:


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανεπάρκεια τραχήλου ε? Πότε παρουσιάστηκε? Μπορεί να σου ξανασυμβεί? Ακουστά το έχω...δύσκολο το ξάπλα ρε γμτ.

Οταν ειχα κανει τη β επιπεδου(22βδ) ο τραχηλος εδειχνε οτι ειναι πολυ καλος.Στις 24 εβδομαδες ομως στην μηνιαια επισκεψη που εκανα στον γυναικολογο μου διαπιστωσε πως ειχε εξαλειφθει ο τραχηλος:shock::shock: τοσο πολυ που τα πραγματα ητανε πολυ ασχημα:-( Απορω και εγω τι σκ@τα ειχε δει ο αλλος ο μ@%^ας που ειχα κανει την β' επιπεδου!!

Και βεβαια μπορει να μου ξαναεμφανιστει.Εχω και προδιαθεση για προωρο τοκετο και ανεπαρκειας τραχηλου.Αυτο ειναι το κακο.Τωρα βλεποντας και κανοντας παμε.Απο δω και περα θα κοιταμε συχνα τον τραχηλο για να μη ξαναφτασω στην κοψη του μαχαιριου.Εχω αγχος για το τι μελει γεννεσθε,δεν το κρυβω,αλλα δεν μπορω να κανω πολλα.Εννοειτε οτι το πιο δυσκολο κομματι απολα ειναι η ξαπλα.Οχι ρε παιδια,δεν παλευετε.Οποια κοπελα δεν το εχει ζησει δεν μπορει να καταλαβει την πικρα,πιστεψτε με.Και μακαρι βεβαια να μη το ζησει καμια κοπελα!!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!Τι μου κανετε?

ΕΙδα ενα ονειρο εχθες..αλλο πραμα!

Ειδα οτι γεννησα..ομως γεννησα ενα σκυλι!Μικρο μαυρο τριχωτο!!Μου ειπαν οτι ηταν ετσι επειδη ηταν νεογεννητο και οσο περναει ο καιρος θα μοιαζει με ανθρωπο!!

Μετα τη γεννα το πηρα στην αγκαλια μου..Αυτο την ωρα που το ειχα αγκαλια, αρχισε να ζοριζεται παρα πολυ..Τελικα εκανε κακια..Αλλα ηταν περιεργα!Ηταν και η μαμα μου μαζι και τα επιασε στα χερια της!Μετα τα απλωσε στα μουτρα μου λεγοντας"Αυτα ειναι τα κακακια του μωρου σου..Δεν τα συχενεσαι.."!

Μετα απο λιγο κατουρησε κιολας και μπηκαν μερικα στο στομα μου γτ το ειχα αγκαλιτσα!Αυτο το σκυλακι ηταν αγορι..Μετα απο χρονια μεγαλωσε και τελικα εγινε κοριτσι και σε μορφη ανθρωπου...

Ενα εχω να πω..Μας ταραξαν οι ορμονες!

Πωπω κοπελα μου τι ονειρο ητανε αυτο??:shock: Σαν απο ταινια τρομου!!

Ανατριχιασα!!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

ολες τρελλα ονειρα βλεπαμε εχτες!!λες να ειναι απο τες ορμονες τησ εγκυμοσυνης??

Εγω εχω πολυ καιρο να δω ενα ευχαριστο ονειρο.Και στις εγκυμοσυνες και πριν.Ολο κατι περιεργα-ψυχοπλακωτικα.Τι να μου συμβαινει αραγε??Μαλλον ο ψυχικος μου κοσμος ειναι διαταραγμενος...............:cool::cool:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μα καλα τι βουρλο??????ξεχασα να σας πω οτι σημερα εκανα αιματολογικες εξετασεις και βγηκανε καλες! ακομα και ο αιματοκριτης που πιστευα οτι εχει πεσει κατακορυφα, καλος ητανε.37,5.Ειναι νωρις βεβαια ακομα,εχουμε δρομο......Αυριο η μεγαλη μερα!αυχενικη στις 11πμ.ουφφφφφφφφ

Ας πανε ολα καλα Παναγιτσα μου!!!!!!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα τι βουρλο??????ξεχασα να σας πω οτι σημερα εκανα αιματολογικες εξετασεις και βγηκανε καλες! ακομα και ο αιματοκριτης που πιστευα οτι εχει πεσει κατακορυφα, καλος ητανε.37,5.Ειναι νωρις βεβαια ακομα,εχουμε δρομο......Αυριο η μεγαλη μερα!αυχενικη στις 11πμ.ουφφφφφφφφ

Ας πανε ολα καλα Παναγιτσα μου!!!!!!

γεια και από εμένα! εγώ που είχα κάνει αιματολογικές ο αιματοκρίτης μου ήταν 34,1, η γιατρός μου δεν μου είπε τίποτε, εσείς τι νομίζεται;


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα τι βουρλο??????ξεχασα να σας πω οτι σημερα εκανα αιματολογικες εξετασεις και βγηκανε καλες! ακομα και ο αιματοκριτης που πιστευα οτι εχει πεσει κατακορυφα, καλος ητανε.37,5.Ειναι νωρις βεβαια ακομα,εχουμε δρομο......Αυριο η μεγαλη μερα!αυχενικη στις 11πμ.ουφφφφφφφφ

Ας πανε ολα καλα Παναγιτσα μου!!!!!!

μην ανησυχείς όλα θα πάνε μια χαρά, θα περιμένουμε αύριο να μας πεις

:P!!!


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα από την αγορά.. Είδα ένα καρότσι της peg pereggo 3 σε 1 σε προσφορά από 650 στα 550.. Λέτε να αξίζει?? Το είχε σε κόκκινο,μπεζ και γκρι. Όλα σε συνδιασμό με το μαύρο.. Πως σας φαίνεται???

Αν βρω εικόνα θα σας δειξω


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...