Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Ταξίδι στο εξωτερικό, στον 5ο μήνα κύησης


GigiChr

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι, στρέφονται σε εσάς για ακόμα μια φορά να ακούσω την γνώμη σας και τις δικές σας εμπειρίες!

Με τον σύντροφο μου είχαμε προγραμματίσει τις χειμερινές μας διακοπές πολύ πριν ακόμα μείνω έγκυος και σιγά σιγά πλησιάζουν οι μέρες του ταξιδιού. Οι διακοπές μας είναι για αρχές Δεκεμβρίου, 10 μέρες  στην Ιταλία  και  θα έχουμε μπει στον 5ο μας μήνα. Θα είναι γενικά ήρεμες διακοπές, ξεκούραστες, δυο ώρες διάρκεια πτήσης και η μετακίνηση μας θα γίνεται με τρένα - τραμ και μετρό.
Ο γιατρός μας δεν έχει φέρει καμία αντίρρηση σε όλο αυτό και η αυχενική μας ήταν άριστη, ωστόσο μας αγχώνουν διάφοροι από το οικογενειακό μας περιβάλλον που προσπαθούν να μας πείσουν να μην πάμε.

Υπάρχει λόγος να τα ακυρώσουμε όλα ενω έχουμε μια υγιής και φυσιολογική εγκυμοσύνη ; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , GigiChr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι, στρέφονται σε εσάς για ακόμα μια φορά να ακούσω την γνώμη σας και τις δικές σας εμπειρίες!

Με τον σύντροφο μου είχαμε προγραμματίσει τις χειμερινές μας διακοπές πολύ πριν ακόμα μείνω έγκυος και σιγά σιγά πλησιάζουν οι μέρες του ταξιδιού. Οι διακοπές μας είναι για αρχές Δεκεμβρίου, 10 μέρες  στην Ιταλία  και  θα έχουμε μπει στον 5ο μας μήνα. Θα είναι γενικά ήρεμες διακοπές, ξεκούραστες, δυο ώρες διάρκεια πτήσης και η μετακίνηση μας θα γίνεται με τρένα - τραμ και μετρό.
Ο γιατρός μας δεν έχει φέρει καμία αντίρρηση σε όλο αυτό και η αυχενική μας ήταν άριστη, ωστόσο μας αγχώνουν διάφοροι από το οικογενειακό μας περιβάλλον που προσπαθούν να μας πείσουν να μην πάμε.

Υπάρχει λόγος να τα ακυρώσουμε όλα ενω έχουμε μια υγιής και φυσιολογική εγκυμοσύνη ; 

 

Να πάτε και να περάσετε πανέμορφα. :x

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , GigiChr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι, στρέφονται σε εσάς για ακόμα μια φορά να ακούσω την γνώμη σας και τις δικές σας εμπειρίες!

Με τον σύντροφο μου είχαμε προγραμματίσει τις χειμερινές μας διακοπές πολύ πριν ακόμα μείνω έγκυος και σιγά σιγά πλησιάζουν οι μέρες του ταξιδιού. Οι διακοπές μας είναι για αρχές Δεκεμβρίου, 10 μέρες  στην Ιταλία  και  θα έχουμε μπει στον 5ο μας μήνα. Θα είναι γενικά ήρεμες διακοπές, ξεκούραστες, δυο ώρες διάρκεια πτήσης και η μετακίνηση μας θα γίνεται με τρένα - τραμ και μετρό.
Ο γιατρός μας δεν έχει φέρει καμία αντίρρηση σε όλο αυτό και η αυχενική μας ήταν άριστη, ωστόσο μας αγχώνουν διάφοροι από το οικογενειακό μας περιβάλλον που προσπαθούν να μας πείσουν να μην πάμε.

Υπάρχει λόγος να τα ακυρώσουμε όλα ενω έχουμε μια υγιής και φυσιολογική εγκυμοσύνη ; 

 

Είναι η κλασική νοοτροπία ότι οι έγκυες είναι άρρωστες. Δεν ενδιαφέρει και πολύ  η καλή διάθεση και ψυχολογία της εγκυου που είναι πολύ πιο σημαντικός παραγοντας επικινδυνότητας από ότι ένα ταξίδι. 

Εφόσον ο γιατρός σου δεν έχει αντίρρηση και εσυ νιώθεις δυνατή να πας με τις ευχές μας! 

Δεν χρειάζεται να φορτώνουν τις γυναίκες με ενοχές! Φτάνει το προπατορικό αμάρτημα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , GigiChr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι, στρέφονται σε εσάς για ακόμα μια φορά να ακούσω την γνώμη σας και τις δικές σας εμπειρίες!

Με τον σύντροφο μου είχαμε προγραμματίσει τις χειμερινές μας διακοπές πολύ πριν ακόμα μείνω έγκυος και σιγά σιγά πλησιάζουν οι μέρες του ταξιδιού. Οι διακοπές μας είναι για αρχές Δεκεμβρίου, 10 μέρες  στην Ιταλία  και  θα έχουμε μπει στον 5ο μας μήνα. Θα είναι γενικά ήρεμες διακοπές, ξεκούραστες, δυο ώρες διάρκεια πτήσης και η μετακίνηση μας θα γίνεται με τρένα - τραμ και μετρό.
Ο γιατρός μας δεν έχει φέρει καμία αντίρρηση σε όλο αυτό και η αυχενική μας ήταν άριστη, ωστόσο μας αγχώνουν διάφοροι από το οικογενειακό μας περιβάλλον που προσπαθούν να μας πείσουν να μην πάμε.

Υπάρχει λόγος να τα ακυρώσουμε όλα ενω έχουμε μια υγιής και φυσιολογική εγκυμοσύνη ; 

 

Για κανένα λόγο μην ακυρώσεις, από τη στιγμή που έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και είσαι σε μικρό μήνα σχετικά για πτήση είσαι μια χαρά. Το τι θα τρως μόνο να προσεχεις, δλδ ότι αποφεύγεις και εδώ, ωμα θαλασσινά , τυριά τύπου ροκφόρ, σαλάτες πράσινες απ’εξω, και μη καλά ψημένα κρέατα. Αν σε παρηγορεί εγώ μπαινω μεθαύριο στον πέμπτο και έχουμε κλείσει για Ιταλία την άλλη βδομάδα. Για όλα τα αλλά δεν υπάρχει κανένα θέμα, τι εδώ , τι εκεί ; Ταξίδεψε τώρα που μπορείς γτ μετά θα πάρει λίγο καιρό για τέτοια ανάσα ελευθερίας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, GigiChr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι, στρέφονται σε εσάς για ακόμα μια φορά να ακούσω την γνώμη σας και τις δικές σας εμπειρίες!

Με τον σύντροφο μου είχαμε προγραμματίσει τις χειμερινές μας διακοπές πολύ πριν ακόμα μείνω έγκυος και σιγά σιγά πλησιάζουν οι μέρες του ταξιδιού. Οι διακοπές μας είναι για αρχές Δεκεμβρίου, 10 μέρες  στην Ιταλία  και  θα έχουμε μπει στον 5ο μας μήνα. Θα είναι γενικά ήρεμες διακοπές, ξεκούραστες, δυο ώρες διάρκεια πτήσης και η μετακίνηση μας θα γίνεται με τρένα - τραμ και μετρό.
Ο γιατρός μας δεν έχει φέρει καμία αντίρρηση σε όλο αυτό και η αυχενική μας ήταν άριστη, ωστόσο μας αγχώνουν διάφοροι από το οικογενειακό μας περιβάλλον που προσπαθούν να μας πείσουν να μην πάμε.

Υπάρχει λόγος να τα ακυρώσουμε όλα ενω έχουμε μια υγιής και φυσιολογική εγκυμοσύνη ; 

 

Μην αφήσεις το περιβάλλον σου να σε επηρεάζει σε διάφορα θέματα γενικότερα. Ο καθένας πιστεύει ότι θέλει. Να πάτε και να περάσετε υπέροχα!!!!! Μόνο προσοχή σε χώρους με συνωστισμό!!! Που πάτε Ιταλία αν επιτρέπεται;; Θα έχετε υπέροχες διακοπές.... είναι όλη η Ιταλία πανέμορφη και με υπέροχο φαγητό, πραγματικά ιταλικό εννοείται. Θα φάτε καλά!!!!!

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις και πήγαινε ταξίδι κορίτσι μου!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για όλες τις όμορφες συμβουλές και για την στήριξη σας! Η αλήθεια είναι ότι θέλουμε πολύ να πάμε, ανυπομονούμε να περάσουμε λίγες μέρες οι δύο μας μακρυά από την ρουτίνα μας! Η δική μου οικογένεια είναι αυτή που μας γεμίζει ανασφάλειες και από την αρχή της εγκυμοσύνης μου με αντιμετωπίζουν λες και θα σπάσω. Η υπερβολή σε όλο της το μεγαλείο, όμως ευτυχώς για μένα έχω πείσμα και κάνω αυτό που θεωρώ εγώ σωστό για εμένα και το μωράκι μου.

Σχετικά με το ταξίδι μας, έχουμε κλείσει 4 μέρες Ρώμη, 1 μέρα Φλωρεντία και 5 μέρες Μιλάνο. Δεν θα το παρακάνουμε, θα είμαστε χαλαροί και θα ξεκουράζομαι όσο χρειάζεται! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GigiChr είπε:

κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για όλες τις όμορφες συμβουλές και για την στήριξη σας! Η αλήθεια είναι ότι θέλουμε πολύ να πάμε, ανυπομονούμε να περάσουμε λίγες μέρες οι δύο μας μακρυά από την ρουτίνα μας! Η δική μου οικογένεια είναι αυτή που μας γεμίζει ανασφάλειες και από την αρχή της εγκυμοσύνης μου με αντιμετωπίζουν λες και θα σπάσω. Η υπερβολή σε όλο της το μεγαλείο, όμως ευτυχώς για μένα έχω πείσμα και κάνω αυτό που θεωρώ εγώ σωστό για εμένα και το μωράκι μου.

Σχετικά με το ταξίδι μας, έχουμε κλείσει 4 μέρες Ρώμη, 1 μέρα Φλωρεντία και 5 μέρες Μιλάνο. Δεν θα το παρακάνουμε, θα είμαστε χαλαροί και θα ξεκουράζομαι όσο χρειάζεται! 

έτσι μπράβο. Σημασία έχει να νιώθεις εσύ καλά πάνω από όλα και αν έχεις καλή διάθεση και περνάς ωραία,το καταλαβαίνει το μωράκι σου και χαίρεται κι αυτό μαζί Σου. Να περάσετε υπέροχα!!!! Προσοχή σε κλειστούς χώρους με κόσμο. Πάρτε μάσκες καλού κακού. Σε φιλώ 

Link to comment
Share on other sites

Να πάτε και να περάσετε υπέροχα! Το τι θα ακούσεις από το περιβάλλον στην εγκυμοσύνη δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό που έρχεται όταν γεννήσεις. Όλοι έχουν κάτι να πουν! Οπλίσου με υπομονή και όλα θα πάνε τέλεια!

34 εβδομάδων εγώ πήγα κανονικά διακοπές το καλοκαίρι. Ελλάδα βέβαια, αλλά ήμουν όόόλη μέρα στο πόδι! Κι όμως, ήταν υπέροχα. 3 εβδομάδες μετά την επιστροφή μου γέννησα (με πρόκληση, δεν έπαιξαν ρόλο οι διακοπές).

Καλό ταξίδι!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...