Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περυσι καλυπταν την εγγραφη και οχι την γραφικη υλη.

αυτο δεν ισχυει .

απ την περσινη προσκληση στις δομες

Τα ανωτέρω ποσά καλύπτουν το συνολικό κόστος των παρεχόμενων υπηρεσιών ανά θέση και ως εκ τούτου, ο Ανάδοχος δεν δύναται να προβεί σε είσπραξη τροφείων ή άλλης μορφής διδάκτρων ή οποιουδήποτε αντιτίμου από τις ωφελούμενες ( όπως για παράδειγμα κόστος εγγραφής).

Ο Ανάδοχος έχει το δικαίωμα να δίνει στις ωφελούμενες μητέρες τη λίστα με τα υλικά (όπως βιβλία, χαρτικά και όλη την απαιτούμενη γραφική ύλη) και οι γονείς να τα αγοράζουν από όποιο βιβλιοπωλείο επιθυμούν.

κοινως επετρεπαν μονο λιστα για γραφικη υλη, κ οχι λεφτα, οπως ζητησε η πλειοψηφια των παιδικων περυσι, εξ ου κ η φετινη ανακοινωση οτι

''Στα ανωτέρω ετήσια ανώτατα όρια δαπάνης σε Ευρώ (?) περιλαμβάνονται και οι δαπάνες για γραφική ύλη αξίας 100?.''

Ο,τι μαζεψαν περυσι, κ ο,τι προσπαθουν φετος να μαζεψουν ειναι εκ του περισσου....χρηματα ειναι μονο για τις εξτρα δραστηριοτητες, τυπου κολυμβηση κλπ, κ οι οποιες ειναι προαιρετικες, κ μετακινηση/σιτιση, μονο αν αυτο οριζεται με επιμερους αναφορα σε καθε δομη.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο σήμερα στο εσπα, και ρώτησα αν όντως ισχύει ότι θα πάρουν επιπλέον παιδιά, μου απάντησε πως θα ενημερώνεστε απο το site μας, επέμενα να μου πει αν όντως έχουν τέτοια ενημέρωση και μου είπε ως την Πέμπτη να μπαίνω να βλέπω στην σελίδα τους.Αυτά! Τώρα τι να πω, δεν της έβγαζα κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ότι θα πάρουν επιπλέον 18000 παιδάκια είναι γεγονός. Απλά δεν ξέρουμε την κατανομή και την ακριβή ημέρα ανακοίνωσης αποτελεσμάτων.

Πήγε ο σύζυγός μου σήμερα από εκεί και του είπαν ως την Παρασκευή θα τα ανακοινώσουν.


zMS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα πάρουν επιπλέον 18000 παιδάκια είναι γεγονός. Απλά δεν ξέρουμε την κατανομή και την ακριβή ημέρα ανακοίνωσης αποτελεσμάτων.

Πήγε ο σύζυγός μου σήμερα από εκεί και του είπαν ως την Παρασκευή θα τα ανακοινώσουν.

χα, δεν θελω να σε στεναχωρησω, αλλα εγω πηρα τηλεφωνο μολις τωρα, τριτη 4 σεπτ, και μου ειπε ενας νεαρος πως δεν εχει ληφθει υπογεγραμμενη η αποφαση και αρα δεν ξερουν τιποτε- κυριως δεν ξερουν τι εξτρα κονδυλι θα εγκριθει (υπογραφει) και αρα δεν μπορουν να ξερουν ποσα παραπανω θα μπουν!!

μου ειπε να τσεκαρω την ιστοσελιδα ανα 2-3 μερες και θα υπαρξουν οδηγιες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περίεργο γιατί κι εγώ μίλησα χθες με την ΕΕΤΑΑ Λάρισας (γιατί Αθήνα δεν έβγαζα γραμμή) και μου είπαν πως όλα είναι σίγουρα και υπογεγραμμένα.

τι να πω, ο,τι μου ειπαν μετεφερα!! ο δε τυπακος ηταν εξυπηρετικος, δεν ηταν αγενης ή ερειστικος, το παιδι ηθελε να εξηγησει...

μακαρι μακαρι να εχει δικιο η λαρισα ....

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται φέτος, πολύ μπέρδεμα. Είναι ξεκάθαρο ότι δε πρέπει ούτε λίστα για γραφική ύλη να μας δώσουν ούτε λεφτά να μας ζητήσουν.

Στο σταθμό που πήγαινε και πέρσι το παιδί μου (νομός Ηράκλειο Κρήτης), πήγε το πρωί μια άλλη μανούλα και της είπαν, πως επειδή τους μείωσαν τα λεφτά συζητάνε να μας βάλουν να πληρώσουμε κάποια χρήματα και επίσης δεν τους έχουν έρθει ακόμα οι εντολές τοποθέτησης για να υπογράψουμε. Μπορούν να μας ζητήσουν εκτός μεταφορά τελικά περισσότερα χρήματα!!! Θα τρελαθώ!!! Τι ισχύει, και τι δεν ισχύει!!! ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται φέτος, πολύ μπέρδεμα. Είναι ξεκάθαρο ότι δε πρέπει ούτε λίστα για γραφική ύλη να μας δώσουν ούτε λεφτά να μας ζητήσουν.

Στο σταθμό που πήγαινε και πέρσι το παιδί μου (νομός Ηράκλειο Κρήτης), πήγε το πρωί μια άλλη μανούλα και της είπαν, πως επειδή τους μείωσαν τα λεφτά συζητάνε να μας βάλουν να πληρώσουμε κάποια χρήματα και επίσης δεν τους έχουν έρθει ακόμα οι εντολές τοποθέτησης για να υπογράψουμε. Μπορούν να μας ζητήσουν εκτός μεταφορά τελικά περισσότερα χρήματα!!! Θα τρελαθώ!!! Τι ισχύει, και τι δεν ισχύει!!! ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Mηπως τελικα στο Ηρακλειο εχουν κανει συμφωνια μερικοι παιδικοι να λενε τα ιδια πραγματα σε ολους??Γιατι και σε μενα ακριβως τα ιδια μου ειπαν... Μην αφησετε να περασει αυτη η τακτικη που ακολουθουν γιατι θα ειναι ειςβαρον ολων μας , μη δωσει κανεις ουτε ενα ευρω , ειναι παρανομο αυτο που κανουν..... Χθες πηρα τηλεφωνο στην εεταα και τους ειπα ακριβως οτι μου ειπε η υπευθυνη του παιδικου δηλαδη για τα χρηματα που ζηταει για γραφικη υλη και για τα τροφεια. Η κοπελα που μου μιλησε εγεινε εξω φρενον και μου ειπε δεν εχει κανενα δικαιωμα να ζηταει χρηματα για τη σιτηση του παιδιου απο τη στιγμη που ειναι στο προγραμμα με τη σιτηση και δε θα της δωσεις ουτε 1 ευρω.. Αν δεν καταλαβαινει θα κανεις καταγγελια και εμεις θα την αναλαβουμε.. αυτα ηταν τα λογια της.. Μου εχει γινει εφιαλτης πλεον το ολο θεμα γιατι βλεπω οτι δε βγαζω ακρη μαζι της και το παραξενο ειναι οτι θα παμε δευτερη χρονια στον ιδιο σταθμο χωρις να ειχαν συμβει τιποτα απο αυτα περσυ.:(

Link to comment
Share on other sites

Mηπως τελικα στο Ηρακλειο εχουν κανει συμφωνια μερικοι παιδικοι να λενε τα ιδια πραγματα σε ολους??Γιατι και σε μενα ακριβως τα ιδια μου ειπαν... Μην αφησετε να περασει αυτη η τακτικη που ακολουθουν γιατι θα ειναι ειςβαρον ολων μας , μη δωσει κανεις ουτε ενα ευρω , ειναι παρανομο αυτο που κανουν..... Χθες πηρα τηλεφωνο στην εεταα και τους ειπα ακριβως οτι μου ειπε η υπευθυνη του παιδικου δηλαδη για τα χρηματα που ζηταει για γραφικη υλη και για τα τροφεια. Η κοπελα που μου μιλησε εγεινε εξω φρενον και μου ειπε δεν εχει κανενα δικαιωμα να ζηταει χρηματα για τη σιτηση του παιδιου απο τη στιγμη που ειναι στο προγραμμα με τη σιτηση και δε θα της δωσεις ουτε 1 ευρω.. Αν δεν καταλαβαινει θα κανεις καταγγελια και εμεις θα την αναλαβουμε.. αυτα ηταν τα λογια της.. Μου εχει γινει εφιαλτης πλεον το ολο θεμα γιατι βλεπω οτι δε βγαζω ακρη μαζι της και το παραξενο ειναι οτι θα παμε δευτερη χρονια στον ιδιο σταθμο χωρις να ειχαν συμβει τιποτα απο αυτα περσυ.:(

Ναι, είναι να τρελαθείς. Εχθές ρώτησα και εγώ την υπεύθυνη του σταθμού και το παιδί μου δεύτερη χρονιά θα πάει εκεί φέτος μέσω προγράμματος. Αλλά συνολικά θα πάμε ήδη 4 χρόνια, δεν μπαίναμε πάντα στο πρόγραμμα...

Λοιπόν και εμένα τα μασούσε, το έριξε στο πρόγραμμα, "...θα δούμε, δεν γνωρίζουμε ακόμα τίποτα, επειδή μας μείωσαν το ποσό, ίσως μας πούνε, να πληρώσετε εσείς τη διαφορά, κλπ. " Αν δεν βγει επίσημη ανακοίνωση από την ΕΕΤΑΑ, τότε και εγώ θα το τραβήξω, δεν πληρώνω (άλλωστε από που να βρούμε λεφτά), αν δε μου πούνε ότι αποφασίστηκε. Αλλά είναι όντως να τρελαθείς με αυτήν την αβεβαιότητα... να δούμε. Καλά τα λες, να μείνουμε ενωμένοι...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δε ξερω εσεις αλλα εγω εχω παθει λαλα :evil: θελω να βγουν οι νεοι πινακες τωρα ειναι δυνατον να μπαινοβγαινουμε στο Internet συνεχεια.

αν ειναι δυνατον τους ατιμους:evil:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...