Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

συγνωμμη ειπανε θα παρουν κι αλλα παιδακια...σωστα?

οποτε θα παρουν απο τον πινακα επιλαχοντων και θα παρουν τλφ τους

επιτυχοντες ή θα βγει νεος πινακας με τα ονοματα?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμμη ειπανε θα παρουν κι αλλα παιδακια...σωστα?

οποτε θα παρουν απο τον πινακα επιλαχοντων και θα παρουν τλφ τους

επιτυχοντες ή θα βγει νεος πινακας με τα ονοματα?

Λογικά θα βγει νέος ή συμπληρωματικός πίνακας.


zMS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα κοριτσια μας εχουν παρει με το προγραμμα ΕΣΠΑ στον παιδικο σταθμο.Η προσκληση γραφει οτι καλυπτετε γραφικη υλη 100 ευρω για καθε παιδακι ...οποτε δεν θα πρεπει να μας ζητησουν χρηματα για την εγγραφη.Ο ιδιος παιδικος σταθμος ομως περυσι εδωσε στον καθε γονιο μια λιστα με διαφορα πραγματα να ψωνισει.Η ερωτηση μου ειναι περυσι δεν καλυπτε το προγραμμα την γραφικη υλη; ή ειναι απατεωνες και κοιτανε να αρπαξουν; Γιατι σημερα θα κανουμε εγγραφη και θελω να ξερω τι θα τους πω

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια μας εχουν παρει με το προγραμμα ΕΣΠΑ στον παιδικο σταθμο.Η προσκληση γραφει οτι καλυπτετε γραφικη υλη 100 ευρω για καθε παιδακι ...οποτε δεν θα πρεπει να μας ζητησουν χρηματα για την εγγραφη.Ο ιδιος παιδικος σταθμος ομως περυσι εδωσε στον καθε γονιο μια λιστα με διαφορα πραγματα να ψωνισει.Η ερωτηση μου ειναι περυσι δεν καλυπτε το προγραμμα την γραφικη υλη; ή ειναι απατεωνες και κοιτανε να αρπαξουν; Γιατι σημερα θα κανουμε εγγραφη και θελω να ξερω τι θα τους πω

Περυσι καλυπταν την εγγραφη και οχι την γραφικη υλη.


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,μας πηραν με το προγραμμα εσπα σε δημοτικο σταθμο.Πηρα σημερα τηλ στον παιδικο που περασαμε να τους ρωτησω που πρεπει να παω να υπογραψω την εντολη τοποθετησης.Αν θα παω δηλαδη εκει που περασαν τα παιδια ή στο κεντρικο γραφειο.στο τηλεφωνο με ειπανε οτι πρεπει να εχω κ γω εντολη τοποθετησης κ αν δεν εχω αυτο το χαρτι δεν μπορει να γινει εγγραφει. Περνω τωρα τηλ στην εεταα αλλα ειμαι στην αναμονη.Ξερετε εσεις κατι τετοιο?Απο που θα παω να την παρω?Σημερα με ειπαν απο τον παιδικο μια μαμα που πηγε το παιδακι της για προσαρμογη τους την πηγε,αλλα δεν ξερουν απο που την πηρε.


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,μας πηραν με το προγραμμα εσπα σε δημοτικο σταθμο.Πηρα σημερα τηλ στον παιδικο που περασαμε να τους ρωτησω που πρεπει να παω να υπογραψω την εντολη τοποθετησης.Αν θα παω δηλαδη εκει που περασαν τα παιδια ή στο κεντρικο γραφειο.στο τηλεφωνο με ειπανε οτι πρεπει να εχω κ γω εντολη τοποθετησης κ αν δεν εχω αυτο το χαρτι δεν μπορει να γινει εγγραφει. Περνω τωρα τηλ στην εεταα αλλα ειμαι στην αναμονη.Ξερετε εσεις κατι τετοιο?Απο που θα παω να την παρω?Σημερα με ειπαν απο τον παιδικο μια μαμα που πηγε το παιδακι της για προσαρμογη τους την πηγε,αλλα δεν ξερουν απο που την πηρε.

Περυσι εγω δεν πηρα απο πουθενα χαρτια. Τα χαρτια μου πηγαν στον παιδικο και εκει τα υπεγραψα. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι φετος.


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα και καλη σχολικη χρονια (οσο καλη μπορει να ειναι τελοςπαντων με αυτα που θα ακουσουμε απο τους παιδικους) Εγω πηγα πρωι πρωι σημερα μαζι με το παιδι για την εγγραφη και μου ειπε η υπευθυνη οτι δεν εχει ακομα στα χερια της τις τοποθετησεις εντολων και μαλλον οτι θα τις εχει απο βδομαδα, τι ρωταω λοιπον ποτε εγω να φερω το παιδι? Και μου λεει στις 13 του μηνα θα ξεκινησουν τα εσπακια και με τη προυποθεση οτι εκτος το οτι θα της πληρωσουμε 150 ευρο γραφικη υλη , θα πρεπει επισης να της πληρωνουμε και τροφεια:evil: αρχιζω να βγαινω απο τα ρουχα μου και να τις λεω αυτο που λες δε γινετε γιατι οταν βγηκαν οι επιλεξιμες δομες εσυ ειχες μεσα σιτηση, τωρα λοιπον τι ζητας... Και μου απανταει να μα ,μας χρηματοδοτουν με τα μισα χρηματα απο περσυ και γω δε βγαινω και θα πρεπει να μου δινετε και τροφεια..... Ελεοςςςς δηλαδη η εκμεταλευση στο μεγαλειο της μπροστα στα ματια μας υποτιμοντας τη νοημοσυνη μας λες και μεις εχουμε βρεθει απο αλλο πλανητη χωρις να ξερουμε απο που μας ξημερωνει... Εννοειτε οτι εχω σκοπο να κανω καταγγελια και οτι δεν εχω σκοπο να δωσω μια. Ξερετε αν βγει καποιος παιδικος απο το προγραμμα τι γινονται τα παιδακια του παιδικου αυτου , μενουν εκτος???

Αααααα επισης μου ειπε και για την ωρα αποχωρησης οτι θα πρεπει οσα παιδια ειναι μεσω εσπα να τα παιρνουν ενα μισαωρο πιο μπροστα ,ενω ο παιδικος ειναι μεχρι τις 4 εμεις δηλαδη το αργοτερο 3 και μιση να τα εχουμε παρει... Με λιγα λογια οτι τους κατεβει στο κεφαλι κανουνε και δε τους ενδιαφερει τιποτα, εχουν πολυ θρασσος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας!

πηγαμε κι εμεις σημερα και καναμε την εγγραφη στον δημοτικο παιδικο για δευτερη χρονια.εμας δεν εχει αλλαξει τιποτα προς το παρον.υπεγραψα την εντολη τοποθετησης,κι αυριο ξεκινανε κανονικα,ενω τα παιδακια που πανε για πρωτη φορα ξεκινανε στις 13.για τις μαμαδες που ρωτανε,εμας δεν μας ζητησαν κατι,ουτε χαρτια,ουτε λεφτα,ευτυχως.

την γραφικη υλη μας ειχαν δωσει μια λιστα περσι και πηραμε εμεις τα υλικα.κι ειχαμε δωσει κι 60ε για τον συλλογο για να φτιαξουν την πισω αυλη.

ο καθε παιδικος ζηταει οτι θελει μου φαινεται,κανονικα μονο την γραφικη υλη θα επρεπε να ζητανε...


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

Περυσι εγω δεν πηρα απο πουθενα χαρτια. Τα χαρτια μου πηγαν στον παιδικο και εκει τα υπεγραψα. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι φετος.

Καλό μεσημέρι και καλή αρχή σε όλα τα παιδάκια.Εμείς ξεκινήσαμε σήμερα για δεύτερη φορά στο ίδιο σχολείο,το πρωί είχαμε τον αγιασμό και αύριο κανονικά όλα τα παιδάκια.Στο σχολέιο σήμερα υπογράψαμε τα χαρτιά τοποθέτησης και φέτος,όπως και πέρσυ, δεν μας ζήτησαν τίποτα παραπάνω απο τα χρήματα του λεωφορείου.

Link to comment
Share on other sites

ο καθε παιδικος ζηταει οτι θελει μου φαινεται,κανονικα μονο την γραφικη υλη θα επρεπε να ζητανε...

H γραφικη υλη καλυπτεται απο το Εσπα οπως λεει η προκηρυξη.

''Στα ανωτέρω ετήσια ανώτατα όρια δαπάνης σε Ευρώ (?) περιλαμβάνονται και οι δαπάνες για γραφική ύλη αξίας 100?.''


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...