Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Συγνώμη που έχετε ακούσει και διαβάσει ότι οι ιδιωτικοί παιδικοί έχουν δεχτεί να κάνουν μείωση στα ποσά που είναι να πάρουν ; Γιατί εχώ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο . Ίσα ίσα , εδώ βλέπεται ότι προσπαθούν να πάρουν λεφτά που δεν πρέπει , και θα δεχτούν όλοι οι ιδιωτικοί παιδικοί να μειώσουν τα λεφτά ; Χλωμό το κόβω .

Ότι κουβέντα έχω παρακολουθήσει μέχρι τώρα , είναι για επιπλέον χρηματοδότηση στους Δήμους για να πάρουν παιδιά στους δημοτικούς σταθμούς μέσω του ΕΣΠΑ . Δεν είδα σε καμία συνάντηση με τον υπουργό , να πηγαίνει κανένα προεδρίο από τους ιδιωτικούς παιδικούς σταθμούς της χώρας . Το προεδρείο της ΚΕΔΕ βλέπω και συναναστρέφεται με τον υπουργό .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγνώμη που έχετε ακούσει και διαβάσει ότι οι ιδιωτικοί παιδικοί έχουν δεχτεί να κάνουν μείωση στα ποσά που είναι να πάρουν ; Γιατί εχώ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο . Ίσα ίσα , εδώ βλέπεται ότι προσπαθούν να πάρουν λεφτά που δεν πρέπει , και θα δεχτούν όλοι οι ιδιωτικοί παιδικοί να μειώσουν τα λεφτά ; Χλωμό το κόβω .

Ότι κουβέντα έχω παρακολουθήσει μέχρι τώρα , είναι για επιπλέον χρηματοδότηση στους Δήμους για να πάρουν παιδιά στους δημοτικούς σταθμούς μέσω του ΕΣΠΑ . Δεν είδα σε καμία συνάντηση με τον υπουργό , να πηγαίνει κανένα προεδρίο από τους ιδιωτικούς παιδικούς σταθμούς της χώρας . Το προεδρείο της ΚΕΔΕ βλέπω και συναναστρέφεται με τον υπουργό .

Μπορούν όμως να αποκλείσουν τους ιδιωτικούς από το παιχνίδι; Δεν ξέρω αν είναι νόμιμο κάτι τέτοιο. Η πρόταση για μείωση 20% στα τροφεία, αφορούσε και τους ιδιωτικούς και τους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς. Ο Σύλλογος των ιδιωτικών απάντησε θετικά. Ο ΚΕΔΕ όμως δεν το έχει δεχθεί ακόμα αυτό. Αν το δεχθεί θα ανοίξουν κι άλλες θέσεις πέρα των 18.000 από την επιπλέον χρηματοδότηση από το ΕΣΠΑ. Πάντως στο δήμο μου θα πάρουν κατευθείαν παιδάκια από τις αιτήσεις που έγιναν μετά τα αποτελέσματα. Αν καλυφθούν οι θέσεις πως θα πάρει παιδάκια από το πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

διαβαζοντας το καταλαβαινω οτι αφορα και τους ιδιωτικους και τους δημοτικους.

το θεμα ειναι και ποτε θα ξεκαθαρισει το τοπιο.


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κατι, γιατι θα τρελαθωωωωωω

με πηραν απο τον παιδικό που περασαμε με το εσπα για να μου πουν οτι οι εγγραφες θα ξεκινησουν απο 3/9.

-λεω ωραια Δευτέρα πρωι θα ερθω να κανω την εγγραφη και να μου πειτε για την μεταφορά τι ωρες ξεκινανε.

αααα οι θεσεις για τον ευοσμο ειναια κλεισενες.

-λεω τι ενοειτε κλεισμενες αφου απο Δευτερα ξεκινανε οι εγγραφες.

ναι αλλα οσες μητερες δηλωσαν τον παιδικο μας ηρθαν απο τον Ιουνιο πριν βγουν τα αποτελεσματα και μας ειπαν αν περασουμε με το εσπα θελουμε μετακινηση. εσεις γιατι δεν ηρθατε να δειτε το σχολειο και να μας πειτε αν θελετε μεταφορα?

-λεω ηρθα περισυ αλλα δεν μας πηραν τελικα και δεν ειχα πει τοτε για μεταφορα γιατι δεν ηθελα. δεν ηξερα οτι πρεπει να ερθω παλι φετος να τον δω πριν βγουν τα αποτελεσματα και να πω οτι θελω μετακινηση (καινουργιο και αυτο) υποτιθεται οτι οταν θα ερθω για εγγραφη θα σας πω αν θελω μετακινηση ή οχι, ετσι δεν ειναι?

ΟΧΙ κυρια μου επρεπε να ερθετε απο τον Ιουνιο και να μας ενημερωσετε.

-λεω και τι θα γινει τωρα θα μεινουν εκτως τα παιδια μου?

τι να σας πω παρτε με τηλ την Δευτερα να σας πω γιατι περιμενω 2 μητερες να μου απαντησουν αν τελικα θελουν μεταφορα ή οχι και θα σας πω. Και επισης οτι κοντα στο σπιτι σας δεν θα γινονται μεταφορες γιατι δεν υπαρχουν αλλα παιδακια. και αν θελετε με επιπλεον επιβαρρυνση να περναμε να τα παιρνουμε γιατι θα κανει παραπανω χρονο ο οδηγος.

-λεω ωραια ευχαριστω θα τα πουμε την Δευτερα..

Και σαν εργαζομενη μητερα που ειμαι και δεν εχω καποιον να τα κρατησει μολις πηρα στα γραφεια του εσπα και τους εξηγησα το περιστατικο κια μου ειπαν (ΤΙ ΕΓΙΝΕ?) αυτο δεν μπορει να το κανει οι εγγραφες ξεκινανε απο Δευτερα 3/9 αυτοι πως κρατησαν τις θεσεις?

μου ζητησε τα στοιχεια μου καο μετα απο 10 λεπτα με πηρε τη και μου ειπε : θα πας την Δευτερα να κανεις την εγγραφη να δεχτεις την μετακινηση και αν δεν σας βαλουν παλι μεσα θα μας παρεις ξανα τηλ και θα το κανονισουμε εμεις γιατι πρεπει για ολες τις θεσεις που εχει δηλωσει μεταφορα να υπαρχουν και αν ειναι πολλα τα παιδια για την περιοχη σας θα πρεπει να βαλει και αλλο λεωφορειο. Αν δεν μπορουσε να κανει τις μετακινησεις να μην το δηλωνε στο εσπα.

Θα δουμε την Δευτερα που θα παμε για την εγγραφη τι θα μας πουν παλι και αν ειμαστε παλι εξω ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΣΠΑ. να τους βαλει λιγο μυαλο και να καταλαβουν οτι δεν μπορουν να λενε αλλα και να κανουν αλλα.

Ειμαι μια μαμα που θα κανω τα παντα για τα παιδια μου οπως και ολες.

Ευχαριστω, και ελπιζω να μην σας κουρασα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω στα χερια μου την εντολη τοποθετησης για ιδιωτικο σταθμο και το ποσο που αναφερει ειναι 2900 (οσο ηταν στη προκηρυξη)για την Α2 κατηγορια.Οταν ρωτησα αν θα παρουν αλλα παιδια μου ειπαν αν τους μειωσουν το ποσο δεν θα δεχτουν αλλα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι Δευτερα 3/9 που ξεκιναει η κανονικη λειτουργια των σταθμων θα ΠΡΕΠΕΙ να εχει ξεκαθαρισει το τοπιο οσο αφορα τις θεσεις. δεν νοειται να ξεκιναει η σχολικη χρονια κ να ειναι ολα στον αερα. Αυτο με εξοργιζει περισσοτερο και απο το γεγονος οτι δεν ειμαι στις ωφελουμενες!

Link to comment
Share on other sites

μεχρι Δευτερα 3/9 που ξεκιναει η κανονικη λειτουργια των σταθμων θα ΠΡΕΠΕΙ να εχει ξεκαθαρισει το τοπιο οσο αφορα τις θεσεις. δεν νοειται να ξεκιναει η σχολικη χρονια κ να ειναι ολα στον αερα. Αυτο με εξοργιζει περισσοτερο και απο το γεγονος οτι δεν ειμαι στις ωφελουμενες!

και εμενα...


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

μεχρι Δευτερα 3/9 που ξεκιναει η κανονικη λειτουργια των σταθμων θα ΠΡΕΠΕΙ να εχει ξεκαθαρισει το τοπιο οσο αφορα τις θεσεις. δεν νοειται να ξεκιναει η σχολικη χρονια κ να ειναι ολα στον αερα. Αυτο με εξοργιζει περισσοτερο και απο το γεγονος οτι δεν ειμαι στις ωφελουμενες!

Συμφωνώ απόλυτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πάντως εγώ το είπα και σε παλαιότερο ποστ αν μας πάρουν.....γιατί είμαι στις επιλαχούσες και μου ζητήσουν λεφτά θα τους τρελάνω......θα λεω κάθε μέρα αύριο!!!!! να δούμε τι θα κάνουν....θα με πάνε στα δικαστήρια!!!!!!

έλεος πια......ο καθένας κάνει ότι θέλει!

και δεν με πειράζει ας μην κάνει χειροτεχνίες το 2χρονο παιδί μου .........

Καλημερα!!! Μιλησα με τον ΕΣΠΑ τωρα το πρωι για να δω τι θα κανω τελος παντων την Δευτερα που ειναι να αρχισουν τα μικρα μου σχολειο αφου εχω κανει καταγγελια για τον συγκεκριμενο σταθμο. Η υπευθυνη που μιλησα μου ειπε οτι εχουν γινει τοσες πολλες χιλιαδες καταγγελιες για παιδικους σταθμους που ζητανε παρανομα ποσα απο μαμαδες , που κινδυνευει να ακυρωθει ολο το προγραμμα και να μην παρουν κανενα παιδακι... Ντροπη τους με αυτη την νοοτροπια φτασαμε εδω που φτασαμε..

.....ΟΛΑ ΚΑΛΑ.......

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στα ΕΕΤΑΑ για να δω κάτι που ήθελα και διαπίστωσα ότι δεν ανοίγει τίποτα από τους Πίνακες. Λέτε αν σημαίνει κάτι αυτό; Μήπως προσπαθούν να ανεβάσουν νέες λίστες;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στα ΕΕΤΑΑ για να δω κάτι που ήθελα και διαπίστωσα ότι δεν ανοίγει τίποτα από τους Πίνακες. Λέτε αν σημαίνει κάτι αυτό; Μήπως προσπαθούν να ανεβάσουν νέες λίστες;

μπααααα...εγώ μπήκα κανονικά και πολύ γρήγορα μάλιστα!μακάρι αλλα...δεν το βλέπω τόσο σύντομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...