Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Εγώ είμαι πέμπτη επιλαχούσα, οπότε αν πάρουνε και άλλα παιδάκια μπορεί και να είμαι μέσα. Αν κάνω την εγγραφή που είναι 100Ε, πληρώσω για το Σεπτέμβριο άλλα 300Ε και πληρώσω και την ετήσια συμμετοχή για υλικά και λοιπά που στον συγκεκριμένο παιδικό προπληρώνονται στην αρχή της χρονιάς και είναι γύρω στα 400Ε, σύνολο 800Ε και στη συνέχεια αλλάξουν τα αποτελέσματα και είμαι στους επιτυχόντες, τι κάνω? Ζητάω τα λεφτά μου πίσω? Και αν ναι, υπάρχει περίπτωση να τα πάρω από τη στιγμή που έχω υπογράψει το χαρτί της εγγραφής?

Μπορεις να συνενοηθεις με τον ιδιοκτητη ή να δωσεις λιγο αργοτερα τα λεφτα για να περιμενετε τα αποτελεσματα αφου εχεις πιθανοτητες να μπεις ή να μην υπογραψεις ακομα εγγραφη απλα να δωσεις μονο την εγγραφη σαν ποσο να σου κανει εστω ενα χαρτι με σφραγιδα οτι πηρε αυτο το ποσο για να καταχυρωσεις την θεση και να του πεις οτι αν μπεις να στο επιστρεψει.


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια μακαρι να γινει κατι για τα παιδακια μας το καλυτερο και συντομα να μας φυγει το αγχος.

εγω ακομα του μικρου δε του εχω πει κατι για σχολειο κλπ πηγαινε 3 χρονια στον ιδιο σταθμο και δε θελω να τον αγχωσω μακαρι να να γινει κανενα θαυμα και να εχουμε καλα αποτελεσματα.

τον κραταει η μαμα μου σπιτι επειδη εγω δουλευω.πιστευω να εχουμε γρηγορη εξελιξη.


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μακαρι να γινει κατι για τα παιδακια μας το καλυτερο και συντομα να μας φυγει το αγχος.

εγω ακομα του μικρου δε του εχω πει κατι για σχολειο κλπ πηγαινε 3 χρονια στον ιδιο σταθμο και δε θελω να τον αγχωσω μακαρι να να γινει κανενα θαυμα και να εχουμε καλα αποτελεσματα.

τον κραταει η μαμα μου σπιτι επειδη εγω δουλευω.πιστευω να εχουμε γρηγορη εξελιξη.

ετσι ειμαστε και εμεις ....λεμε θα ξεκινησει το σχολειο σε λιγες μερες αλλα δεν λεμε ποιο σχολειο! και αν τελικα δεν μας παρουν και παμε να γραφτουμε εκει που πηγαιναμε και μας πουν δεν εχουμε θεσεις?

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειμαστε και εμεις ....λεμε θα ξεκινησει το σχολειο σε λιγες μερες αλλα δεν λεμε ποιο σχολειο! και αν τελικα δεν μας παρουν και παμε να γραφτουμε εκει που πηγαιναμε και μας πουν δεν εχουμε θεσεις?

και εγω ξερεις ποσο παρακαλω να πανε ολα καλα , δε θελω αλλαγες φετος γιατι περιμενω και δευτερο bebe και δε θελω το τιγρακι μου να βγει απο τη ρουτινα του.

μη του πεσουν πολλες αλλαγες.


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πας στην αρχική σελίδα της ΕΕΤΑΑ και θα επιλέξεις οριστικοί πίνακες ωφελούμενων επιλαχουσών και απορριπτέων γυναικών. Στην σελίδα που θα σου ανοίξει θα επιλέξεις νομό και μετά θα πατήσεις επιλαχούσες γυναίκες. Στον πίνακα που θα σου ανοίξει πάνω αριστερά έχει αναζήτηση, αν βάλεις τον κωδικό του παιδικού θα σου βγάλει όλες τις επιλαχούσες για τον συγκεκριμένο σταθμό τα μόριά τους και την σειρά προτίμησής τους.

Λίγο πολύ θα πάρεις μια εικόνα………

Y.Γ Αυτό που γράφει μόνο επιλαχούσες γυναίκες ( όχι αυτό που λέει βάσει μορίων ή αλφαβητικά )


as1cCAr0g410010MzcxZHwwMDA5MTRkfE15IGxpdHRsZSBtaXJhY2xlIGlzIA.gif
Link to comment
Share on other sites

Η όλη κουβέντα για τις παραπάνω θέσεις γίνεται μεταξύ του Υπουργείου και τών Δήμων της χώρας για τους Δημοτικούς παιδικούς σταθμούς , και όχι τους ιδιωτικούς . ΄Αρα εφόσον βρεθούν λεφτά για περισσότερα παιδάκια , κάτι άκουσα για 20.000.000 ? , αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί απλώς θα πάρουν περισσότερα παιδάκια .

Δηλαδή οι μητέρες που έχουν επιλέξει Δημοτικές Δομές στις αιτήσεις τους , και όχι

ιδιωτικούς παιδικούς σταθμούς . Οπότε αν κάποια μητέρα έχει δηλώσει μόνο ιδιωτικούς παιδικούς και όχι δημοτικούς , δεν νομίζω ότι πρέπει να περιμένει κάτι , και καλά θα κάνει να ψάχνετε από τώρα τι θα κάνει , για να μην τρέχει αυτή και το παιδί τελευταία στιγμή .

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Η όλη κουβέντα για τις παραπάνω θέσεις γίνεται μεταξύ του Υπουργείου και τών Δήμων της χώρας για τους Δημοτικούς παιδικούς σταθμούς , και όχι τους ιδιωτικούς . ΄Αρα εφόσον βρεθούν λεφτά για περισσότερα παιδάκια , κάτι άκουσα για 20.000.000  , αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί απλώς θα πάρουν περισσότερα παιδάκια .

Δηλαδή οι μητέρες που έχουν επιλέξει Δημοτικές Δομές στις αιτήσεις τους , και όχι

ιδιωτικούς παιδικούς σταθμούς . Οπότε αν κάποια μητέρα έχει δηλώσει μόνο ιδιωτικούς παιδικούς και όχι δημοτικούς , δεν νομίζω ότι πρέπει να περιμένει κάτι , και καλά θα κάνει να ψάχνετε από τώρα τι θα κάνει , για να μην τρέχει αυτή και το παιδί τελευταία στιγμή .

Φιλικά Λευτέρης

αυτο που μας λες ειναι σιγουρο νομιζω, εχω μπερδευτει λιγο.εγω εχω βαλει μονο ιδιωτικους γιατι στη περιοχη μας δεν εχει πολλους δημοτικους και συγκεκριμενα σε ενα που εκανα αιτηση φετος δημοτικο αφου εκανα την αιτηση με πηραν τηλ να μου πουν οτι θα κλεισει γιατι κριθηκε ακαταλληλο το κτιριο.δηλ εγω το μικρο τι να τον κανω φετος να τον εχω στο γραφειο μαζι μου.θεωρω οτι θα ειναι πολυ αδικο κατι τετοιο.

μακαρι να βρεθει λυση για ολα τα παιδακια.

και δε δηλωσα δημοτικους γιατι και λογο ωραριου δε με βολευουν.:(


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Η όλη κουβέντα για τις παραπάνω θέσεις γίνεται μεταξύ του Υπουργείου και τών Δήμων της χώρας για τους Δημοτικούς παιδικούς σταθμούς , και όχι τους ιδιωτικούς . ΄Αρα εφόσον βρεθούν λεφτά για περισσότερα παιδάκια , κάτι άκουσα για 20.000.000 ? , αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί απλώς θα πάρουν περισσότερα παιδάκια .

Δηλαδή οι μητέρες που έχουν επιλέξει Δημοτικές Δομές στις αιτήσεις τους , και όχι

ιδιωτικούς παιδικούς σταθμούς . Οπότε αν κάποια μητέρα έχει δηλώσει μόνο ιδιωτικούς παιδικούς και όχι δημοτικούς , δεν νομίζω ότι πρέπει να περιμένει κάτι , και καλά θα κάνει να ψάχνετε από τώρα τι θα κάνει , για να μην τρέχει αυτή και το παιδί τελευταία στιγμή .

Φιλικά Λευτέρης

κανεις λαθος...ολα οσα ακουμε ισχυουν και για τους ιδιωτικους...μιλησα πριν λιγες μερες με ιδιοκτητρια ιδιωτικου σταθμου και με διαβεβαιωσε για αυτο..μαλιστα εριξαν λεει στα 2400 το ποσο ανα παιδι για να μπουνε και αλλα και στους ιδιωτικους...

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος...ολα οσα ακουμε ισχυουν και για τους ιδιωτικους...μιλησα πριν λιγες μερες με ιδιοκτητρια ιδιωτικου σταθμου και με διαβεβαιωσε για αυτο..μαλιστα εριξαν λεει στα 2400 το ποσο ανα παιδι για να μπουνε και αλλα και στους ιδιωτικους...

Αυτο μου ειπανε και μενα χθες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτο μου ειπανε και μενα χθες...

Εγώ ξέρω ότι ισχύει και για τους ιδιωτικούς. Μάλιστα εγκρίθηκε από Υπουργείο να διθεί επιπλέον το ποσό των 31 εκ.? που αντιστοιχεί σε 18.000 παιδάκια, οι Ιδιωτιικοί δέχθηκαν μείωση στο πλαφόν για να πάρουν περισσότερα παιδάκια πέρα από την επιπλέον χρηματοδότηση του Υπουργείου και αναμένουμε την απόφαση των δημοτικών παιδικών σταθμών σχετικά με την μείωση του πλαφόν. Μέχρι χθες οι δήμοι είχαν απεργεία, οπότε λογικά σήμερα ή μέσα στο Σ/Κ θα έχουμε νεώτερα. Αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Μιλησα με τον ΕΣΠΑ τωρα το πρωι για να δω τι θα κανω τελος παντων την Δευτερα που ειναι να αρχισουν τα μικρα μου σχολειο αφου εχω κανει καταγγελια για τον συγκεκριμενο σταθμο. Η υπευθυνη που μιλησα μου ειπε οτι εχουν γινει τοσες πολλες χιλιαδες καταγγελιες για παιδικους σταθμους που ζητανε παρανομα ποσα απο μαμαδες , που κινδυνευει να ακυρωθει ολο το προγραμμα και να μην παρουν κανενα παιδακι... Ντροπη τους με αυτη την νοοτροπια φτασαμε εδω που φτασαμε..


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ζητούμενο τελικά για αυτούς είναι αυτό ακριβώς? Να ακυρωθεί όλο το πρόγραμμα έτσι ώστε τα χρήματα να πάνε τελικά κάπου αλλού? Και εντάξει οι ιδιωτικοί σταθμοί έχουν δεχτεί μείωση στο πλαφόν, αν δεν το δεχτούν και οι δημοτικοί, τελικά τι θα γίνει, θα δοθούν επιπλέον θέσεις ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ζητούμενο τελικά για αυτούς είναι αυτό ακριβώς? Να ακυρωθεί όλο το πρόγραμμα έτσι ώστε τα χρήματα να πάνε τελικά κάπου αλλού? Και εντάξει οι ιδιωτικοί σταθμοί έχουν δεχτεί μείωση στο πλαφόν, αν δεν το δεχτούν και οι δημοτικοί, τελικά τι θα γίνει, θα δοθούν επιπλέον θέσεις ή όχι?

Δέχθηκαν μείωση, για να πάρουν τα χρήματα κάτω από το τραπέζι; Ποντάρουν στο γεγονός ότι ο κόσμος δεν έχει επιλογές. Αν ακυρωθεί το πρόγραμμα θα κλείσουν και ιδιωτικοί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...