Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Chris_V είπε:

3.5 πολύ δεν είναι; Αυτό που λένε ότι τη θέλουν κάτω από 2 μέχρι ποτε είναι; Ο γυναικολόγος τι ειπε ; 
Γιατι την ημέρα που μπήκα για απόξεση μετρήσαμε TSH ήταν 1.1 και μου ειπε χαρακτηριστικά, άρα ξέρουμε ότι αυτήν την φορά δεν είναι ο θυρεοειδής που φταίει. 

Αυτό είναι το γνωστό θέμα με τους γυναικολόγους και τους ενδοκρινολόγους. Οι ενδοκρινολογοι είναι κάθετοι ότι η εμφύτευση δεν έχει καμία σχέση με την ths. Έχει σχέση με τη συνέχεια της εγκυμοσύνης και την ανάπτυξη του εμβρύου. Απλά φροντίζουμε να είναι ρυθμισμένη από πριν για να έχουμε τον έλεγχο και να μην έρχονται σε αντιπαράθεση με τους γυναικολόγους. Το 3,5 είναι στα όρια του φυσιολογικού, απλά όταν με το καλό δούμε αυτό το θετικό θέλουν να πέσει κάτω από το 2,5 για αυτό και λένε πρώτα ενημερώνεις τον ενδοκρινολόγο και μετά τον γυναικολόγο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μου είπε ότι η τιμή που μας νοιάζει είναι αυτή που έγινε πριν ξεκινήσω τα cyclacur που ήταν 0.7.
Από κει και πέρα λέει ότι κάνουμε πάλι μέτρηση και αυξάνουμε την δόση μόνο σε περίπτωση θετικού. 

Λυπάμαι πολύ 😕 

Δεν ξέρω γιαυτο ρωτάω και εγώ…σε φυσικό έκανα ετ όποτε είχα TSH 0.6, 2-3 πριν την εμβρυομεταφορα. 
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kate33 είπε:

Κορίτσια αρνητική κ η χοριακη. Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε το τεστ. Πάμε στα επόμενα.

Λυπάμαι πολύ. Όπως το είπες και εσυ, πάμε στα επόμενα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Kate33 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες! Ήταν η πρώτη μου ετ και είχα πολλές ελπίδες. Με πήραν από τον γιατρό να κόψω τα φάρμακα κ περιμένω να με πάρει και ο γιατρός. 

Έχεις αλλα εμβρυα;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι όταν απέβαλα και σταμάτησα τα φαρμακα μετά από 3 μέρες αδιαθετησα και ο γιατρός μου είπε να το μετρήσω σα περίοδο. Τώρα θεωρητικά το ήμερολογιο περιόδου που έχω έλεγε ότι θα αδιαθετησω 4/2 . Αλλά ακόμα δεν έχω αδιαθετήσει... Τυχαίνει να υπάρχει καθυστέρηση στην επόμενη περίοδο ? Είχε στρώσει ο κύκλος μου και ερχόταν φυσιολογικα πριν την εγκυμοσύνη.  Το Σάββατο είχα πόνο στη μέση πολύ ενοιωθα ότι θα μου έρθει αλλά δεν ... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anniee είπε:

Γεια σας Κορίτσια πάλι εγώ!!! 😋

 

3η χοριακη σήμερα της φίλης 470 , διπλασιασμός μια χαρά! Της ζήτησε άλλη μια την Τετάρτη , αλήθεια πόσες κάνουν; 

Ή επειδή ξεκίνησε χαμηλά,  θέλει να φτάσει σ έναν αριθμό για να υπολογίσει υπέρηχο; 

Δεν έχω εμπειρία απ αυτά γιατί και εγώ πάντα 2 έκανα και μετά από 2 βδομάδες θυμάμαι υπέρηχο 

Ανεβαίνει με ικανοποιητικό ρυθμό, ξεκίνησε χαμηλά και γι' αυτόν τον λόγο ζητά και 4η μέτρηση. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Kate33 είπε:

Έχω αλλά δυο έμβρυα 3 ημερών από φυσικούς κυκλους

8 κυτταρων; εχεις άλλη μια προσπάθεια κάτι ειναι κ αυτο

πρίν από 24 λεπτά , Eternity είπε:

Εννοώ να αντιδράσει κάπως, μια μικρή χοριακη έστω. Όλο κουλούρα 

Μια από τα ίδια 

  • Λυπημένη/-ος 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

8 κυτταρων; εχεις άλλη μια προσπάθεια κάτι ειναι κ αυτο

Μια από τα ίδια 

Ναι το ένα είναι 8 κυττάρων και το άλλο 7. Θα προσπαθήσουμε κ για το ωάριο του μήνα. Δεν ξέρω αν θέλω να κάνω κατευθείαν επόμενη ετ η να περιμένω έναν μήνα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Κορίτσια αρνητική κ η χοριακη. Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε το τεστ. Πάμε στα επόμενα.

Κρίμα 😒Συνεχίζεις δυναμικά, πάρε λίγο χρόνο και προχωράς!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια! Ευτυχώς στηρίζουμε η μια την άλλη.

με πήρε ο γιατρός και πρότεινε την επόμενη φορά να πάμε με βλαστοκυστες. Να προχωρήσουμε σε ωοληψια και να μαζέψουμε έστω μια και να αφήσουμε κ τα έμβρυα μας να προχωρήσουν-αν τα καταφέρουν.

τον ρώτησα για έξτρα εξετάσεις και πρότεινε καρυτυπο κ dfi σπέρματος. Αυτά 

Είναι θέμα εμβρύων θεωρεί η αποτυχία. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Kate33 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Ευτυχώς στηρίζουμε η μια την άλλη.

με πήρε ο γιατρός και πρότεινε την επόμενη φορά να πάμε με βλαστοκυστες. Να προχωρήσουμε σε ωοληψια και να μαζέψουμε έστω μια και να αφήσουμε κ τα έμβρυα μας να προχωρήσουν-αν τα καταφέρουν.

τον ρώτησα για έξτρα εξετάσεις και πρότεινε καρυτυπο κ dfi σπέρματος. Αυτά 

Είναι θέμα εμβρύων θεωρεί η αποτυχία. 

Λυπάμαι κορίτσι μου..τα έχουμε πει κ σε μυνήματα...είναι πολύ καλό τουλάχιστον που υπάρχουν κ άλλα...όντως είναι θέμα εμβρύων...ήταν 8 κυττάρων κ αυτά που έβαλες??? Έχει σχέση μου είχαν πει κ τι grade είναι των 3 ημερών...υπάρχουν από grade 1 έως grade 5 ...η τουλάχιστον έτσι έλεγε στο δικό μας χαρτί από το Ιασώ που μου έδωσαν...κ ανάλογως σε ποια κατηγορία είναι τα έμβρυα υπάρχουν κ οι ανάλογες πιθανότητες...από την καρδιά μου μέσα η επόμενη να είναι η τυχερή κ σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλιά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...