Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Eternity είπε:

Εγω κανονικά την Παρασκευή περιμένω να αδιαθετησω. Την προηγούμενη φορά είχα αδιαθετησει κανονικά. Χοριακη βέβαια θα κάνω όπως και να χει τη Δευτέρα. Θα περιμένει κι ο γιατρός μια απάντηση γιατί μέσα μου νιώθω ότι δε θέλω να πάω καν

14 ήμερες λοιπόν..4η μεταφορά ειναι αυτή? τα συναισθήματα είναι roller coaster τις μέρες της αναμονής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 29 λεπτά , silvy22 είπε:

14 ήμερες λοιπόν..4η μεταφορά ειναι αυτή? τα συναισθήματα είναι roller coaster τις μέρες της αναμονής

4η με διέγερση και έχω κάνει και άλλη μια σε φυσικό κύκλο. Έχουμε δοκιμάσει διαφορα πράγματα αλλά νομίζω ότι δεν ξυπνάει το σύστημα. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , kateriiina25 είπε:

A είχες ταχυκαρδίες κ 'σύ. Άρα μπορεί να είναι από τα φάρμακα που μου συνέβη και μένα. Εκτός κι αν ήταν σύμπτωμα εγκυμοσύνης που είχα χοριακή 4. Σου είχαν κρατήσει πολύ;

Σου απάντησα και κάπου χάθηκε η απάντηση σε ένα refresh, δεν ξέρω αν εμφανιστεί κάποια στιγμή.

Η ταχυκαρδία ήταν από την αύξηση της χοριακης, αυτό μου εξηγησε η ενδοκρινολόγος και μου μείωσε τη δόση του φαρμάκου γιατί βρήκαμε τη TSH στο 0.01 (μετά την βιοχημική είχαμε βρει TSH 4, όποτε καταλαβαίνεις ότι είχε ενοχοποιηθεί κατα κάποιο τρόπο αυτό)

Δυστυχως παλινδρόμησε και έκανα απόξεση την 8η εβδομάδα, οι ταχυκαρδίες όμως συνεχίστηκαν σχεδόν έναν μήνα μετά την απόξεση μεχρι που μηδενίστηκε η χοριακη. 
Τελευταια μέτρηση χοριακης που είχα ακόμη ταχυκαρδίες ήταν 4, όπως εσυ. 
Και φυσικα η TSH σκαμπανεβάσματα παρόλο που ρύθμιζα φάρμακα κάθε 15 μέρες. 

Την είχες παρακολουθήσει εσυ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Σου συμβαίνει πχ 1 μέρα πριν ή γενικότερα πριν αδιαθετησεις? Δυστυχώς ετσι εμείς το ξέρουμε νωρίτερα το αποτέλεσμα 

Νωρίτερα από 1 μερα δυστυχώς 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Κορίτσια πάλι εγώ!!! 😋

 

3η χοριακη σήμερα της φίλης 470 , διπλασιασμός μια χαρά! Της ζήτησε άλλη μια την Τετάρτη , αλήθεια πόσες κάνουν; 

Ή επειδή ξεκίνησε χαμηλά,  θέλει να φτάσει σ έναν αριθμό για να υπολογίσει υπέρηχο; 

Δεν έχω εμπειρία απ αυτά γιατί και εγώ πάντα 2 έκανα και μετά από 2 βδομάδες θυμάμαι υπέρηχο 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Chris_V said:

Σου απάντησα και κάπου χάθηκε η απάντηση σε ένα refresh, δεν ξέρω αν εμφανιστεί κάποια στιγμή.

Η ταχυκαρδία ήταν από την αύξηση της χοριακης, αυτό μου εξηγησε η ενδοκρινολόγος και μου μείωσε τη δόση του φαρμάκου γιατί βρήκαμε τη TSH στο 0.01 (μετά την βιοχημική είχαμε βρει TSH 4, όποτε καταλαβαίνεις ότι είχε ενοχοποιηθεί κατα κάποιο τρόπο αυτό)

Δυστυχως παλινδρόμησε και έκανα απόξεση την 8η εβδομάδα, οι ταχυκαρδίες όμως συνεχίστηκαν σχεδόν έναν μήνα μετά την απόξεση μεχρι που μηδενίστηκε η χοριακη. 
Τελευταια μέτρηση χοριακης που είχα ακόμη ταχυκαρδίες ήταν 4, όπως εσυ. 
Και φυσικα η TSH σκαμπανεβάσματα παρόλο που ρύθμιζα φάρμακα κάθε 15 μέρες. 

Την είχες παρακολουθήσει εσυ; 

Εγώ είχα tsh 0,7 στην αρχή του κύκλου της ετ. Μετά την αρνητική χοριακή επανέλαβα και είχα 3,5. Μίλησα με την ενδοκρινολόγο μου και μου είπε ότι η αύξηση είναι από τα cyclacur και θεωρείται πλασματική και δεν έχει καμία σχέση με την αποτυχία ούτε και χρειάζεται να πάρω παραπάνω δόση ακόμα και αν προχωρήσω άμεσα σε νέα προσπάθεια. Τώρα τι να σου πω κι εγώ; Ήταν κάθετη σε αυτό παρότι επέμεινα να πάρω λίγο μεγαλύτερη δόση Τ4 μέχρι να έρθει στα ίσα της. 

Άρα έτσι όπως μου τα λες μπορεί και να είχα τις ταχυκαρδίες σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης που απλώς διακόπηκαν μαζί με αυτήν. Γιατί η αλήθεια είναι ότι τις είχα μόνο στις 2 ετ μου που η χοριακη ήταν 4. Στην 1η που ήταν 0 δεν είχα τίποτα 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Eternity είπε:

4η με διέγερση και έχω κάνει και άλλη μια σε φυσικό κύκλο. Έχουμε δοκιμάσει διαφορα πράγματα αλλά νομίζω ότι δεν ξυπνάει το σύστημα. 

Όταν λες δεν ξυπναει;

πρίν από 25 λεπτά , Anniee είπε:

Γεια σας Κορίτσια πάλι εγώ!!! 😋

 

3η χοριακη σήμερα της φίλης 470 , διπλασιασμός μια χαρά! Της ζήτησε άλλη μια την Τετάρτη , αλήθεια πόσες κάνουν; 

Ή επειδή ξεκίνησε χαμηλά,  θέλει να φτάσει σ έναν αριθμό για να υπολογίσει υπέρηχο; 

Δεν έχω εμπειρία απ αυτά γιατί και εγώ πάντα 2 έκανα και μετά από 2 βδομάδες θυμάμαι υπέρηχο 

Αμριβωσ αυτό θέλει ο γιατρός 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ είχα tsh 0,7 στην αρχή του κύκλου της ετ. Μετά την αρνητική χοριακή επανέλαβα και είχα 3,5. Μίλησα με την ενδοκρινολόγο μου και μου είπε ότι η αύξηση είναι από τα cyclacur και θεωρείται πλασματική και δεν έχει καμία σχέση με την αποτυχία ούτε και χρειάζεται να πάρω παραπάνω δόση ακόμα και αν προχωρήσω άμεσα σε νέα προσπάθεια. Τώρα τι να σου πω κι εγώ; Ήταν κάθετη σε αυτό παρότι επέμεινα να πάρω λίγο μεγαλύτερη δόση Τ4 μέχρι να έρθει στα ίσα της. 

Άρα έτσι όπως μου τα λες μπορεί και να είχα τις ταχυκαρδίες σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης που απλώς διακόπηκαν μαζί με αυτήν. Γιατί η αλήθεια είναι ότι τις είχα μόνο στις 2 ετ μου που η χοριακη ήταν 4. Στην 1η που ήταν 0 δεν είχα τίποτα 

3.5 πολύ δεν είναι; Αυτό που λένε ότι τη θέλουν κάτω από 2 μέχρι ποτε είναι; Ο γυναικολόγος τι ειπε ; 
Γιατι την ημέρα που μπήκα για απόξεση μετρήσαμε TSH ήταν 1.1 και μου ειπε χαρακτηριστικά, άρα ξέρουμε ότι αυτήν την φορά δεν είναι ο θυρεοειδής που φταίει. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chris_V said:

3.5 πολύ δεν είναι; Αυτό που λένε ότι τη θέλουν κάτω από 2 μέχρι ποτε είναι; Ο γυναικολόγος τι ειπε ; 
Γιατι την ημέρα που μπήκα για απόξεση μετρήσαμε TSH ήταν 1.1 και μου ειπε χαρακτηριστικά, άρα ξέρουμε ότι αυτήν την φορά δεν είναι ο θυρεοειδής που φταίει. 

Μου είπε ότι η τιμή που μας νοιάζει είναι αυτή που έγινε πριν ξεκινήσω τα cyclacur που ήταν 0.7.
Από κει και πέρα λέει ότι κάνουμε πάλι μέτρηση και αυξάνουμε την δόση μόνο σε περίπτωση θετικού. Του γιατρού του είπα ότι θα μιλήσω με την ενδοκρινολόγο οπότε δεν μου είπε κάτι.

10 minutes ago, Kate33 said:

Κορίτσια αρνητική κ η χοριακη. Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε το τεστ. Πάμε στα επόμενα.

Λυπάμαι πολύ 😕 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...