Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελευθεράκι μου! Είμαστε καλά και μεγαλώνουμε! Πως είναι ο Μάνος ο μεγάλος αδελφός; Η νεραϊδούλα σου;

Καλά όλοι, ο Μάνος λατρεύει την μικρή ευτυχώς!!!

Εδώ δεν κινδυνεύουμε από καρτόνια ε???:rolleyes:


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,τα umi ειναι καλη μαρκα παπουτσακια για την μικρη μου?τα βρηκα στο αμαζον παμφτηνα και ειναι του γουστου μου,αλλα δεν θα τσιγκουνευτω το πρωτο της ζευγαρι.

θελω να της παρω το πρωτο της ζευγαρι καλο παπουτσι για τα πρωτα βηματακια,να την βοηθαει και ναναι ανετο.ειμαστε εξι μηνων τωρα.εκει γυρω στον 10-12μηνα(καλοκαιρακι),τι νουμερο να παρω?

δεν εχω ιδεα ποσο μεγαλωνουν τα ποδαρακια.ολα τα αγκαλιας πουχει της ειναι μικρα.το μετρησα και ειναι 10εκ.τωρα.

εμάς 15μ τώρα είναι στο 23-24. Εξαρτάται από την φόρμα του παπουτσιού, επειδή κι εμείς αγοράσαμε από άμαζον για καλοκαίρι πήρα το 24 για πιο σίγουρα. Είναι λαχείο η δουλειά. Κοίταξα τα νούμερα, μέτρησα πατούσα,υπολόγισα λίγο παραπάνω, έκανα το σταυρό μου και παρήγγειλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε αγοράσει μήπως βαλίτσα παιδική Trunki? Αξίζει το κόπο? Είναι άραγε καλές?

Βρήκα κάποιες και στο amazon. Υπάρχει περίπτωση να τις βρω κάπου αλλού φθηνότερα? Κοίταξα και στο ebay αλλά δε συμφέρει γιατί έχει πολλά μτφ.

την εχω παρει εγω αντι για βαφτιστικη....την ειχα παρει πριν 2 χρονια απο το ebay....η τιμη του αμαζον ειναι μια χαρα,τοσο την ειχα παρει κι εγω μη σου πω και ακριβοτερη....

καλη ειναι για τα αεροδρομια ειδικα στις ουρες....αντι για καθισμα....δεν χωραει ομως και πολλα πραγματα...παρα μονο τα προσωπικα αντικειμενα..αντε και κανενα ρουχαλακι.....

την παιξαμε πολυ και μεσα στο σπιτι...


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας! έχει πάρει καμιά σας βερνίκι νυχιών από eyeslipsface.co.uk;

Είναι καλό;

Eίναι ανάλογα με το χρώμα ή μάλλον με το κομμάτι!Εγώ εχω πάρει μαύρο, το οποίο αφήνει γραμμές όπως και το καφέ και το light red , ενώ το smoky braun κι ενα άλλο ειναι μια χαρά!

Πάντως εγώ επενδύω σε βάση και top coat και μανό παιρνω οτι πιο φθηνό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα σας! έχει πάρει καμιά σας βερνίκι νυχιών από eyeslipsface.co.uk;

Είναι καλό;

Eίναι ανάλογα με το χρώμα ή μάλλον με το κομμάτι!Εγώ εχω πάρει μαύρο, το οποίο αφήνει γραμμές όπως και το καφέ και το light red , ενώ το smoky braun κι ενα άλλο ειναι μια χαρά!

Έτσι και σε μένα. Πήρα 3. Το ένα βγήκε καλό τα άλλα δύο αφήνουν γραμμές


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχετε αγοράσει μήπως βαλίτσα παιδική Trunki? Αξίζει το κόπο? Είναι άραγε καλές?

Βρήκα κάποιες και στο amazon. Υπάρχει περίπτωση να τις βρω κάπου αλλού φθηνότερα? Κοίταξα και στο ebay αλλά δε συμφέρει γιατί έχει πολλά μτφ.

πολυ μικρη...μονο κανενα παιχνιδακι,κανενα μικρο κουβερτακι...λιγα πραγματα...εγω δεν θα την ξαναπαιρνα....


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

http://www.littlewoodseurope.com/teatro-origami-one-shoulder-dress/1011494322.prd?browseToken=%2fb%2f1655%2fs%2fprice%2c1%2fo%2f12&trail=1589-1655

το καλοκαίρι γίνομαι νονά και έχω αρχίσει να ψάχνω για φόρεμά και όλα τα υπόλοιπα....

ψάχνω κάτι σαν το παραπάνω φόρεμα, γιατί δεν είμαι και το πρώτο μπόι , μόλις 1,52 και κανονικό βάρος .....

μήπως έχετε και άλλα σαίτ να μου προτείνετε;;;

κοίταξα λιγάκι σε αυτά της λίστας και δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον.....

http://www.littlewoodseurope.com/teatro-colour-block-twist-satin-dress/1005000255.prd?browseToken=%2fb%2f1655%2fs%2fprice%2c1%2fo%2f19&trail=1589-1655 μόνο εδώ μου άρεσαν κάποια κομμάτια....

κοιτάζω σε αυτό το στυλ γιατί νομίζω ότι μου ταιριάζει περισσότερο και μου δίνει λίγο αέρα.

κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θέλω να ψωνίσω κάτι από ebay αλλά να σταλεί σε μία φίλη μου σε άλλη πόλη.

Πως γίνεται?

Oταν πας να πληρωσεις μεσω paypal εκει που λεει τη διευθυνση σου υπαρχει μια επιλογη "change" ή "add" Eκει πατας και προσθετεις τη διευθυνση που θες και την επιλεγεις.

http://www.littlewoodseurope.com/teatro-origami-one-shoulder-dress/1011494322.prd?browseToken=%2fb%2f1655%2fs%2fprice%2c1%2fo%2f12&trail=1589-1655

το καλοκαίρι γίνομαι νονά και έχω αρχίσει να ψάχνω για φόρεμά και όλα τα υπόλοιπα....

ψάχνω κάτι σαν το παραπάνω φόρεμα, γιατί δεν είμαι και το πρώτο μπόι , μόλις 1,52 και κανονικό βάρος .....

μήπως έχετε και άλλα σαίτ να μου προτείνετε;;;

κοίταξα λιγάκι σε αυτά της λίστας και δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον.....

http://www.littlewoodseurope.com/teatro-colour-block-twist-satin-dress/1005000255.prd?browseToken=%2fb%2f1655%2fs%2fprice%2c1%2fo%2f19&trail=1589-1655 μόνο εδώ μου άρεσαν κάποια κομμάτια....

κοιτάζω σε αυτό το στυλ γιατί νομίζω ότι μου ταιριάζει περισσότερο και μου δίνει λίγο αέρα.

κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη .....

Koριτσακι παντα αξια. Θα σου προτεινα να κοιταξεις σε site που εχουν ειδικα ρουχα για κοπελες με το δικο σου υψος που στρωνουν πολυ ωραια. Σε οποιο site κοιταξεις που εχει μεγεθη κανονικα και petite (εκει εισαι εσυ) μπορεις να εισαι πιο σιγουρη οτι θα σου πανε πολυ αφου εχεις και κανονικο βαρος. Εχει σιγορα στο asos, debenhams, M&co. Ριξε μια ματια.

Και η νυφη μου που ειναι σ'αυτο το υψος περιπου παντα petite παιρνει και δεν εχει ουτε να κονταίνει και της στρωνουν ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γνήσια είναι. Δεν έχω αμφιβολίες επ αυτού.

Για τις φωτογραφίες το σκέφτηκα κι εγώ αλλά που να του τις στείλω? Δε γράφει πουθενά το e-mail του. Θα πρέπει να του ζητήσω να μου το δώσει.

Γράψτο κ αυτό, ότι μπορώ δηλ. να του στείλω κ φώτο.

Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι τα πήρα για δώρο και άντε να εξηγήσω ότι έμπλεξα με μικροαπατεώνα χογκολέζο στο ebay και ότι είναι όντως τα γνήσια με ένα ελάττωμα!

Μπορείς να του πείς κάτι σαν αυτό

Dear .....

Further to my buying a pair of Crocs from you, I would like to express my disappointment, on the item I received.

You listed them as NEW (OTHER), and this listing option describes ' A new, unused item with absolutely no signs of wear. The item may be missing its original packaging, or the original packaging has been opened or is no longer sealed. The item may be a factory second, or a new and unused item with minor defects. See the sellerʼs listing for full details and description of any imperfections'.

There was no mention of any imperfection in your listing, so I gathered the item would either be missing its original package or this would be opened or be no longer sealed.

I was quite taken aback to notice that the red trademark button is as if melt and glued on, pretty much shattered.

I planned to give them as a present, something I cannot do as you can imagine.

You should have noted the imperfection when you listed the item. If I had known what it would look, I wouldn't have bought it.

Kindly let me know BY TOMORROW what you think about this unpleasant situation.

Αν και θα πρέπει να σου πώ, ότι σε παρόμοιες περιπτώσεις, να ρωτάς πριν αγοράσεις, για να ξέρεις τι σε περιμένει. Τώρα κάλιστα αυτός μπορεί να επικαλεστεί ότι το ντεφό των κρόκς που πήρες καλύπτονται από την κατηγορία που τα έβαλε.

Θέλω να ψωνίσω κάτι από ebay αλλά να σταλεί σε μία φίλη μου σε άλλη πόλη.

Πως γίνεται?

Πας ΜΥΕΒΑΥ --> ΑCCOUNT --> Addresses --> View All Postal Addresses --> Εκεί καταχωρείς τον νέο παραλήπτη και την νέα διεύθυνση.

http://www.littlewoodseurope.com/teatro-origami-one-shoulder-dress/1011494322.prd?browseToken=%2fb%2f1655%2fs%2fprice%2c1%2fo%2f12&trail=1589-1655

το καλοκαίρι γίνομαι νονά και έχω αρχίσει να ψάχνω για φόρεμά και όλα τα υπόλοιπα....

ψάχνω κάτι σαν το παραπάνω φόρεμα, γιατί δεν είμαι και το πρώτο μπόι , μόλις 1,52 και κανονικό βάρος .....

μήπως έχετε και άλλα σαίτ να μου προτείνετε;;;

κοίταξα λιγάκι σε αυτά της λίστας και δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον.....

http://www.littlewoodseurope.com/teatro-colour-block-twist-satin-dress/1005000255.prd?browseToken=%2fb%2f1655%2fs%2fprice%2c1%2fo%2f19&trail=1589-1655 μόνο εδώ μου άρεσαν κάποια κομμάτια....

κοιτάζω σε αυτό το στυλ γιατί νομίζω ότι μου ταιριάζει περισσότερο και μου δίνει λίγο αέρα.

κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη .....

Ψάξε λίγο ΕΒΑΥ, π.χ. αυτή η πωλήτρια πουλάει JANE NORMAN σταθερά και είναι πολύ όμορφα φορέματα.


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Oταν πας να πληρωσεις μεσω paypal εκει που λεει τη διευθυνση σου υπαρχει μια επιλογη "change" ή "add" Eκει πατας και προσθετεις τη διευθυνση που θες και την επιλεγεις.

Koριτσακι παντα αξια. Θα σου προτεινα να κοιταξεις σε site που εχουν ειδικα ρουχα για κοπελες με το δικο σου υψος που στρωνουν πολυ ωραια. Σε οποιο site κοιταξεις που εχει μεγεθη κανονικα και petite (εκει εισαι εσυ) μπορεις να εισαι πιο σιγουρη οτι θα σου πανε πολυ αφου εχεις και κανονικο βαρος. Εχει σιγορα στο asos, debenhams, M&co. Ριξε μια ματια.

Και η νυφη μου που ειναι σ'αυτο το υψος περιπου παντα petite παιρνει και δεν εχει ουτε να κονταίνει και της στρωνουν ακριβως.

http://www.asos.com/ASOS-Petite/ASOS-PETITE-Exclusive-Applique-Floral-Embellished-Waist-Dress/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1512316&cid=8350&sh=0&pge=4&pgesize=20&sort=-1&clr=Black%2fnude

μου άρεσε αυτό , γιατί είναι στο στυλ που ψάχνω απλά δεν ξέρω αν ταιριάζει με το ασημί πέδιλο που έχω....

γιατί από παπούτσι δεν ψάχνω πάλι , γιατί είναι πολύ δύσκολα για εμένα τα πράγματα , σκέψου νούμερο 35 , άσε που το χρυσοπλήρωσα πριν τέσσερα χρόνια στο γάμο μου και το φόρεσα πάλι στα βαφτίσια του γιου μου.

http://www.asos.com/ASOS-Petite/ASOS-PETITE-Exclusive-Corsage-One-Shoulder-Dress/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1566549&cid=8350&sh=0&pge=8&pgesize=20&sort=-1&clr=Blue αυτό μου αρέσει πολύ , αλλά για το νούμερο δεν ξέρω.

Η αλήθεια είναι πως τα νούμερα με μπερδεύουν , φοράω το s αλλά εδώ υπάρχουν νούμερα . Και καθόλου δεν με νοιάζει να είναι λίγο μεγαλύτερο γιατί έχω μοδίστρα που κάνει θαύματα.... το μικρότερο όμως;;;

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο ΕΒΑΥ, π.χ. αυτή η πωλήτρια πουλάει JANE NORMAN σταθερά και είναι πολύ όμορφα φορέματα.

Σε ευχαριστώ, chatziko!!!

http://www.ebay.co.uk/itm/BNNT-JANE-NORMAN-SIZE-12-STUNNING-PURPLE-GRECIAN-DRAPE-DRESS-FAST-POSTAGE-/150765938047?pt=UK_Women_s_Dresses&hash=item231a59a57f#ht_1106wt_1344

Μου άρεσε αυτό και έχει πολύ καλή τιμή, αλλά πραγματικά είμαι παντελώς άσχετη με τις δημοπρασίες και τον τρόπο που γίνονται.

Θα ήθελα να το αγοράσω , έστω και για να βεβαιωθώ για το νούμερο που φοράω και αν είναι οκ , όλο και κάπου θα χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

το πρόσεξα το Post σου, απλώς έχω έναν ενδοιασμό για το τί νουμερο να πάρω στη μικρή μου για το καλοκαίρι... τώρα έβαλε το 23αρι...:rolleyes::rolleyes:

εισαι σε τελειο νουμερο τοτε! το 23-24 στανταρ! εμενα το φοραει κανα 6 μηνο κ τωρα θα παρω μεγαλυτερο....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...