Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Δεν διπλασιάζεται η χοριακη μου


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια είμαι 31 ετών έχω ένα παιδί 8 ετών κ τώρα που προσπαθώ για δεύτερο δεν ξέρω τι γίνεται και αγχώνομαι γιατί είχα μια αποβολή λόγω του συνδρόμου του άδειου σάκου και μια βιοχημική τώρα λοιπόν ξανά έγκυος...ΤΕΡ 18/6 διάρκεια κύκλου 31 μέρες...κάνω χοριακη την Παρασκευή 14.515 και ξανά κάνω σήμερα Δευτέρα και είναι 22.416 δεν έχει διπλασιαστεί μετά από τρεις μέρες τι γίνεται λέτε πάλι να μην πάει καλά υποτίθεται ότι είμαι 6 εβδ+1ημ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Elef.Ma είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι 31 ετών έχω ένα παιδί 8 ετών κ τώρα που προσπαθώ για δεύτερο δεν ξέρω τι γίνεται και αγχώνομαι γιατί είχα μια αποβολή λόγω του συνδρόμου του άδειου σάκου και μια βιοχημική τώρα λοιπόν ξανά έγκυος...ΤΕΡ 18/6 διάρκεια κύκλου 31 μέρες...κάνω χοριακη την Παρασκευή 14.515 και ξανά κάνω σήμερα Δευτέρα και είναι 22.416 δεν έχει διπλασιαστεί μετά από τρεις μέρες τι γίνεται λέτε πάλι να μην πάει καλά υποτίθεται ότι είμαι 6 εβδ+1ημ??

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου και με το καλό να αποκτήσει το παιδάκι σας αδελφακι!

Στη μέρα που είσαι μπορει να χρειάζεται και 4+ μέρες για να διπλασιαστεί η χοριακη, το σημαντικό ειναι ότι αυξανεται. Σε τέτοια μεγέθη δεν κάνουν πλέον χοριακη αλλά παρακολουθούν την υπερηχογραφικη εξέλιξη του εμβρυου. Κανονικά θα ακούσετε και καρδούλα αν κάνεις τώρα υπέρηχο.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nels είπε:

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου και με το καλό να αποκτήσει το παιδάκι σας αδελφακι!

Στη μέρα που είσαι μπορει να χρειάζεται και 4+ μέρες για να διπλασιαστεί η χοριακη, το σημαντικό ειναι ότι αυξανεται. Σε τέτοια μεγέθη δεν κάνουν πλέον χοριακη αλλά παρακολουθούν την υπερηχογραφικη εξέλιξη του εμβρυου. Κανονικά θα ακούσετε και καρδούλα αν κάνεις τώρα υπέρηχο.

 

5 ώρες πρίν, Elef.Ma είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι 31 ετών έχω ένα παιδί 8 ετών κ τώρα που προσπαθώ για δεύτερο δεν ξέρω τι γίνεται και αγχώνομαι γιατί είχα μια αποβολή λόγω του συνδρόμου του άδειου σάκου και μια βιοχημική τώρα λοιπόν ξανά έγκυος...ΤΕΡ 18/6 διάρκεια κύκλου 31 μέρες...κάνω χοριακη την Παρασκευή 14.515 και ξανά κάνω σήμερα Δευτέρα και είναι 22.416 δεν έχει διπλασιαστεί μετά από τρεις μέρες τι γίνεται λέτε πάλι να μην πάει καλά υποτίθεται ότι είμαι 6 εβδ+1ημ??

 

Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα δεν θα το αντέξω και 3 φορά... δεν μου είπε ο γιατρός να κάνω μόνη μου τίς κάνω επειδή φοβάμαι... στο γιατρό θα πάω την Πέμπτη ...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Elef.Ma είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι 31 ετών έχω ένα παιδί 8 ετών κ τώρα που προσπαθώ για δεύτερο δεν ξέρω τι γίνεται και αγχώνομαι γιατί είχα μια αποβολή λόγω του συνδρόμου του άδειου σάκου και μια βιοχημική τώρα λοιπόν ξανά έγκυος...ΤΕΡ 18/6 διάρκεια κύκλου 31 μέρες...κάνω χοριακη την Παρασκευή 14.515 και ξανά κάνω σήμερα Δευτέρα και είναι 22.416 δεν έχει διπλασιαστεί μετά από τρεις μέρες τι γίνεται λέτε πάλι να μην πάει καλά υποτίθεται ότι είμαι 6 εβδ+1ημ??

Οι τιμές της χοριακής σου είναι παρά πολύ υψηλές. Μετά τα 10.000 δεν διπλασιάζεται κάθε 3 μέρες αλλά σε πιο αργό ρυθμό, με αυτές τις τιμές μπορείτε να δείτε σάκο και να έχεις μια καλύτερη εικόνα. Συγχαρητήρια και σου εύχομαι να εξελιχθούν όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες...πήγα πριν μια εβδομάδα στο γιατρό όλα πήγαν καλά ακούσαμε και καρδούλα σήμερα είμαι 7εβδ και 4 ημερ και με απασχολεί άλλο θέμα το πρωί με τ που ξύπνησα κατάλαβα ότι το στήθος μου δεν πονάει και αρχησα να φοβάμαι για παλινδρόμηση... συγνώμη που σας ζαλίζω αλλά είχα 2 αποβολές πριν και τώρα όλα με αγχωνουν...αν κάποια έχει καμιά ανάλογη εμπειρία ας μου πει .. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Elef.Ma είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες...πήγα πριν μια εβδομάδα στο γιατρό όλα πήγαν καλά ακούσαμε και καρδούλα σήμερα είμαι 7εβδ και 4 ημερ και με απασχολεί άλλο θέμα το πρωί με τ που ξύπνησα κατάλαβα ότι το στήθος μου δεν πονάει και αρχησα να φοβάμαι για παλινδρόμηση... συγνώμη που σας ζαλίζω αλλά είχα 2 αποβολές πριν και τώρα όλα με αγχωνουν...αν κάποια έχει καμιά ανάλογη εμπειρία ας μου πει .. 

Σε νιώθω κορίτσι μου.. Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη έμαθα πως σταμάτησε η καρδιά του σε ραντεβού για υπέρηχο, στην δεύτερη πηγαινα κάθε βδομάδα για υπέρηχο.. Στα συμπτώματα μην δίνεις σημασια, έρχονται κ φευγουν.. Κάθε μέρα αλλάζουν αυτά... Με το καλό το μωρακι σου..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου με το καλό... Όλα είναι κ θα πάνε καλά... Η χοριακη είναι όπως σου είπαν τα κορίτσια... Το είδες κ μόνη σου άλλωστε ότι όλα πάνε καλά... Όσο για τα συμπτώματα,θα συμφωνήσω με το κορίτσι... έρχονται κ φεύγουν...όχι πάντα βέβαια... εγκυμοσύνη με εγκυμοσύνη διαφέρει...εμένα όμως μου έχουν τύχει δύο εγκυμοσύνες έτσι...μια άλλη είχα μόνιμα πόνο... Κ η τελευταία τίποτα...οπότε όλα είναι σχετικά... Απόλαυσε την κάθε στιγμή,έτσι δεν βοηθάς μόνο άγχος δημιουργείς...κ πίστεψέ με μπορω να σε καταλάβω 1000% μια βιοχημική κ δύο απώλειες στο. 4ο κ στον 3ο μήνα είχα... Δόξα τω θεώ έχω δύο παιδάκια... 

  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2023 at 12:02 ΜΜ, Elef.Ma είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες...πήγα πριν μια εβδομάδα στο γιατρό όλα πήγαν καλά ακούσαμε και καρδούλα σήμερα είμαι 7εβδ και 4 ημερ και με απασχολεί άλλο θέμα το πρωί με τ που ξύπνησα κατάλαβα ότι το στήθος μου δεν πονάει και αρχησα να φοβάμαι για παλινδρόμηση... συγνώμη που σας ζαλίζω αλλά είχα 2 αποβολές πριν και τώρα όλα με αγχωνουν...αν κάποια έχει καμιά ανάλογη εμπειρία ας μου πει .. 

Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Τα συμπτώματα όπως σου είπαν τα κορίτσια έρχονται κ φεύγουν.ειχα δύο παλινδρομες πριν τον γιο μου στην 8η εβδομάδα αφού ακούσαμε καρδιά. Πήγαινα στους υπέροχους με φουλ συμπτώματα,εμετούς κ πόνο στο στήθος κ το έμβρυο είχε παλινδρομησει. Στον γιο μου τα συμπτώματα ελαφριά,έρχονταν κ φεύγαμε,κάθε εβδομάδα έκλαιγα κ έπρηζα τον γυναικολόγο μου για υπέρηχο να ακούσουμε καρδιά. Όλα πήγαν καλά στο τέλος. Εγώ αφού έφτασα 9η εβδ κ ξεπέρασα την 8η των παλινδρομων(έτσι το είχα συνδεσει) κ ένα παραπάνω μετά την αυχενική,εκεί ηρέμησα κ απόλαυσα την εγκυμοσύνη μου. Όλα θα πάνε καλά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MumMaria είπε:

Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Τα συμπτώματα όπως σου είπαν τα κορίτσια έρχονται κ φεύγουν.ειχα δύο παλινδρομες πριν τον γιο μου στην 8η εβδομάδα αφού ακούσαμε καρδιά. Πήγαινα στους υπέροχους με φουλ συμπτώματα,εμετούς κ πόνο στο στήθος κ το έμβρυο είχε παλινδρομησει. Στον γιο μου τα συμπτώματα ελαφριά,έρχονταν κ φεύγαμε,κάθε εβδομάδα έκλαιγα κ έπρηζα τον γυναικολόγο μου για υπέρηχο να ακούσουμε καρδιά. Όλα πήγαν καλά στο τέλος. Εγώ αφού έφτασα 9η εβδ κ ξεπέρασα την 8η των παλινδρομων(έτσι το είχα συνδεσει) κ ένα παραπάνω μετά την αυχενική,εκεί ηρέμησα κ απόλαυσα την εγκυμοσύνη μου. Όλα θα πάνε καλά.

Ποσο σωστή είσαι... Αυτό το είχα ξεχάσει ...ναι στην δεύτερη απώλεια...είχα εμετούς όλα κανονικά κ είχε σταματήσει η καρδούλα... Σταμάτησαν τα συμπτώματα μετά την αποξεση... απίστευτο?γιατί μου είπαν ο πλακούντας συνεχίζει κ δουλεύει... Η πρώτη απώλεια ήταν διακοπή στον 4ο λόγω χρωμοσώματος... Δύσκολο πολύ κ αυτό...οπότε εκεί δεν είχα δει αυτό με τα συμπτώματα...

  • Λυπημένη/-ος 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Τα συμπτώματα όπως σου είπαν τα κορίτσια έρχονται κ φεύγουν.ειχα δύο παλινδρομες πριν τον γιο μου στην 8η εβδομάδα αφού ακούσαμε καρδιά. Πήγαινα στους υπέροχους με φουλ συμπτώματα,εμετούς κ πόνο στο στήθος κ το έμβρυο είχε παλινδρομησει. Στον γιο μου τα συμπτώματα ελαφριά,έρχονταν κ φεύγαμε,κάθε εβδομάδα έκλαιγα κ έπρηζα τον γυναικολόγο μου για υπέρηχο να ακούσουμε καρδιά. Όλα πήγαν καλά στο τέλος. Εγώ αφού έφτασα 9η εβδ κ ξεπέρασα την 8η των παλινδρομων(έτσι το είχα συνδεσει) κ ένα παραπάνω μετά την αυχενική,εκεί ηρέμησα κ απόλαυσα την εγκυμοσύνη μου. Όλα θα πάνε καλά.

Μακάρι όλα να πάνε καλά έχω πολύ άγχος,βέβαια πονάει πάλι το στήθος μου αλλά όχι όπως στην αρχή... περιμένω πως και πως να πάω 24 τού μήνα σ γιατρό...ανεχει παλινδρόμηση τι συμπτώματα μπορεί να έχω?ο γιατρός τον πήρα να πάω και με μαλώσει με είπε να μην σκέφτομαι αρνητικά και όλα καλά θα πάνε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Elef.Ma είπε:

Μακάρι όλα να πάνε καλά έχω πολύ άγχος,βέβαια πονάει πάλι το στήθος μου αλλά όχι όπως στην αρχή... περιμένω πως και πως να πάω 24 τού μήνα σ γιατρό...ανεχει παλινδρόμηση τι συμπτώματα μπορεί να έχω?ο γιατρός τον πήρα να πάω και με μαλώσει με είπε να μην σκέφτομαι αρνητικά και όλα καλά θα πάνε...

Εγώ προσωπικά στις παλινδρομες ,δεν είχα κανένα σύμπτωμα,ούτε πονακια ούτε αίμα. Και στις δύο τελειομηνες όμως εγκυμοσύνες μου,σκέψου είχα αίμα καφετι κ μάλιστα στην κόρη μου μεγάλη αιμορραγία,κι όμως πήγαν όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Elef.Ma είπε:

Μακάρι όλα να πάνε καλά έχω πολύ άγχος,βέβαια πονάει πάλι το στήθος μου αλλά όχι όπως στην αρχή... περιμένω πως και πως να πάω 24 τού μήνα σ γιατρό...ανεχει παλινδρόμηση τι συμπτώματα μπορεί να έχω?ο γιατρός τον πήρα να πάω και με μαλώσει με είπε να μην σκέφτομαι αρνητικά και όλα καλά θα πάνε...

Καλά σου είπε ο γιατρός σου...να το πηγαίνεις βήμα βήμα...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2023 at 12:02 ΜΜ, Elef.Ma είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες...πήγα πριν μια εβδομάδα στο γιατρό όλα πήγαν καλά ακούσαμε και καρδούλα σήμερα είμαι 7εβδ και 4 ημερ και με απασχολεί άλλο θέμα το πρωί με τ που ξύπνησα κατάλαβα ότι το στήθος μου δεν πονάει και αρχησα να φοβάμαι για παλινδρόμηση... συγνώμη που σας ζαλίζω αλλά είχα 2 αποβολές πριν και τώρα όλα με αγχωνουν...αν κάποια έχει καμιά ανάλογη εμπειρία ας μου πει .. 

Μην δίνεις τόσο μεγάλη σημασία στα συμπτώματα, βήμα βήμα να πηγαίνεις, το στήθος θα πρηστεί και θα ξεπρηστεί αμέτρητες φορές χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι. Υπομονή και όλα θα πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...